02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مفهوم تکنولوژی 4k Upscaler در تلویزیون های ال جی چیست

سیران قامیشه 11 /آذر/ 1400
مفهوم تکنولوژی 4k Upscaler در تلویزیون های ال جی چیست

مفهوم تکنولوژی 4k Upscaler در تلویزیون های ال جی چیست؟

ممکن است گاهاً با اسم تکنولوژی 4K Upscaler برخورد کرده باشید و در ذهنتان این سوال تداعی شده باشد که این فنّاوری چیست و چه قابلیتی دارد؟ پس ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا این قابلیت و ویژگی خارق العاده که در تلویزیون های ال جی قرار گرفته است را مورد بررسی قرار دهیم.

به طور خلاصه می توان گفت که این قابلیت و یا تکنولوژی یکی از تکنولوژی های کارآمد درزمینهٔ ارتقاء کیفیت می باشد که این قابلیت رزولوشن را تحت تأثیر قرار می دهد و در نهایت تصاویری با کیفیت خارق العاده را به نمایش می گذارد. این فناوری خارق العاده در 50 درصد تلویزیون ها قرار دارد و هر تلویزیونی که از این قابلیت بهره می برد تصاویر با کیفیت تری را ارائه می دهد. همچنین ناگفته نماند که این قابلیت به نسبت دیگر قابلیت هایی که در زمینه ارتقا رزولوشن می باشند تعداد پیکسل های بالاتری دارد و همین امر این قابلیت را منحصر به فرد نموده است. تا انتهای این مبحث با ما باشید تا بیشتر با این قابلیت عالی آشنا گردید. 

فناوری 4K Upscaler چیست؟

فناوری 4K Upscaler که یکی از فناوری ها درزمینهٔ ارتقاء تصویر می باشد بسیار کاربردی است و همان گونه که ذکر نمودیم ایم فناوری در کیفیت تصاویر بسیار مؤثر واقع شده است. اما سوال اصلی این است که این فناوری چیست؟ 4K Upscaler یک فناوری می باشد که ارتقاء تصاویر بی کیفیت و کوچک را بر عهده دارد به طوری که تصاویر را در اندازه بزرگ به نمایش در می آورد بدون این که هیچ گونه افت کیفیت رخ دهد و اگر محتوایی کیفیت پایین داشته باشد آن را اصلاح می نماید. از دیگر قابلیت های این فناوری این است که کنتراست بهبود پیدا می نماید و شفافیت تصاویر نیز بهتر می گردد که در نهایت جزئیات تصاویر به بهترین نحو به نمایش در می آیند. این فناوری مراحل زیادی را طی می کند تا یک تصویر را آن‌چنان تطبیق دهد تا کیفیتی عالی داشته باشند. این قابلیت ابتدا سیگنال های دریافتی را تجزیه و تحلیل می کند تا آن را تفکیک نماید و پس از آن بافت ها و جزئیات را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و پایان عملکرد پیکسل ها با نهایت کیفیت به نمایش در می آیند. به طور کل می توانیم بگوییم که این قابلیت می تواند محتوا ها را با کیفیت بسیار عالی ارائه دهد. 

نحوه کارکرد فناوری 4K Upscaler 

این فناوری این گونه است، که از یک الگوریتم خاص پیروی می کند. که توسط این الگوریتم کیفیت تصاویر را تشخیص می دهد و سپس آن ها را ارتقا می دهد و در اندازه بزرگ به نمایش در می آورد. همچنین شایان ذکر است که این الگوریتم سبب اضافه شدن پیکسل به تصاویر می گردد که این امر در نهایت منجر به افزایش رزولوشن می گردد. این قابلیت با تجزیه و تحلیل سیگنال های محتوا نویز های تصویر را حذف می نماید و تصویر را با جزئیات کامل به نمایش در می آورد. اصلاح وضوح از دیگر قابلیت های این فناوری می باشد به طوری که اگر تصویری تار باشد این فناوری آن را اصلاح می نماید و تصویری با کیفیت را به نمایش می گذارد. همچنین این فناوری به صورت خودکار با افزایش نور رنگ ها را تقویت می نماید که این از دیگر ویژگی های عالی آن به شمار می رود. توجه فرمایید که این قابلیت توانایی به نمایش گذاشتن تصاویر را به بهترین شیوه دارد و به بهترین نحو آن ها را تقویت می نماید که این امر در نهایت سبب می شود تا کاربران نهایت لذت را از دیدن برنامه های دلخواهشان ببرند.

جمع بندی کلی 

فناوری 4K Upscaler که یکی از فناوری های مدرن و به روز می باشد؛ تاثیر بسیار زیادی بر روی محتوا های یک تلویزیون دارد و آن ها را به بهترین نحو به نمایش در می آورد. توجه داشته باشید که این فناوری تصاویر بی کیفیت و کوچک را ارتقا می دهد و با اضافه کردن پیکسل های بیشتر به تصاویر سبب می شود تا کیفیت از HD به 4K  تبدیل شود. افزایش کنتراست و شفافیت تصاویر نیز سبب می شود که جزئیات بیشتر و بهتر به نمایش در آیند و نویز ها نیز حذف گردند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha