02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

قابلیت DLNA در یک سیستم صوتی

سیران قامیشه 7 /آذر/ 1400
قابلیت DLNA در یک سیستم صوتی

قابلیت DLNA در یک سیستم صوتی چیست؟

ممکن است اصطلاح DLNA را شنیده باشید و در مورد آن یک سری مسائل و نوع کارایی آن را دیده یا شنیده باشید؛  اما این قابلیت در چه جاهایی و در چه سیستم های قرار می گیرد و نحوه‌ی کارایی آن چگونه است؟
 ما در این مقاله به طور کلی اصطلاح DLNA را معرفی می کنیم تا با آن آشنا گردید و سپس این قابلیت را در قسمت سیستم صوتی مورد بررسی قرار می دهیم. از شما عزیزان خواهانیم تا انتهای مبحث ما را همراهی نمایید تا با این قابلیت فوق کاربردی بیشتر آشنا گردید.

 

قابلیت DLNA چیست و چگونه کار می کند؟

کلمه DLNA در واقع مخف کلمه Digital Living Network Alliance می باشد که به طور کل این معنا را به ما نشان می دهد که این قابلیت یک استاندارد صنعتی جهت اشتراک گذاری دیتا در شبکه خانگی می باشد. شما با وجود این قابلیت می توانید هر گونه فایل را با تلویزیون به اشتراک بگذارید که این مسئله می تواند بسیار پر کاربرد باشد. توجه داشته باشید که دستگاه های سازگار با DLNA را می توان مانند رایانه یا تلفن هوشمند به شبکه خانگی متصل کرد؛  پس از برقراری ارتباط، می‌توانید پوشه‌های انتخابی را در رایانه سرور رسانه خود مستقیماً از صفحه تلویزیون خود مرور نمایید. همچنین می‌ توانید موسیقی، عکس و ویدیو را نیز انتخاب نموده و سپس آن ها را بر روی تلویزیون خود مشاهده نمایید. ناگفته نماند که یک برنامه به اشتراک گذاری فایل، مانند: Windows Media Player، نرم افزار سرور VAIO Media، سرور رسانه Serviio DLNA، مجموعه Twonky یا نرم افزار پخش رسانه ای EyeConnect UPnP AV رابط بین تلویزیون و رایانه شما را فراهم می کند و این گونه شما به راحتی می توانید کلیه فایل های خود را به آسانی و بدون مشکل اشتراک گذاری نمایید.
توجه داشته باشید که اشتراک گذاری فایل ها با این قابلیت این گونه است که فایل‌های موسیقی بر اساس عنوان، هنرمند، تاریخ انتشار و هنر جلد فهرست می‌ شوند، در حالی که عکس‌ ها برای انتخاب سریع به‌ عنوان ریز عکس‌ ها نشان داده می‌ شوند و فیلم ها بر اساس نام فایل فهرست شده اند. پس شما به سادگی می توانید به فایل موسیقی، ویدیو یا عکس مورد نظر دسترسی پیدا کنید، سپس روی فایل کلیک کنید تا به آن گوش دهید یا آن را مشاهده کنید.

قابلیت DLNA در سیستم صوتی

همان طور که اشاره شد این قابلیت امکان به اشتراک گذاری انواع فایل ها را به شما می دهد که شامل فایل های صوتی نیز می باشد. شما با این قابلیت می توانید انواع فایل های صوتی با هر گونه فرمتی را به راحتی با تلویزیون و یا سیستم صوتی به اشتراک بگذارید که این اشتراک گذاری می تواند از هر گونه سیستم دیگری از جمله رایانه، موبایل هوشمند و ... باشد.
شما می توانید این اشتراک گذاری را از قسمت تنظیمات فعال نمایید. این گونه که ابتدا به قسمت تنظیمات رفته و در قسمت اشتراک گذاری و اتصال به قسمت کارایی DLNA می رسید و در آنجا به راحتی با فعال نمودن این قابلیت می توانید اشتراک گذاری را شروع نمایید. 
شایان ذکر است که این قابلیت صدا را با بهترین کیفیت ارائه می دهد و هیچ گونه افت کیفیتی صورت نمی گیرد. در ضمن به این نکته توجه داشته باشید که DLNA این گونه است که صدایی که با Airplay و bluetooth با آن به اشتراک گذاشته می شود را ابتدا کد گذاری نموده و سپس آن را به صورت صدای اورجینال در دسترس قرار می دهد که در این حالت ممکن است که یک مقدار افت صدا رخ دهد اما دلیلی بر پشتیبانی نشدن صوت وجود ندارد زیرا که این قابلیت از اکثریت کدک ها پشتیبانی به عمل می آورد. 

جمع بندی کلی

 تکنولوژی DLNA که یک قابلیت برای اشتراک گذاری می باشد که همان طور که اشاره نمودیم این اجازه را به شما می دهد تا هر گونه فایل با هر گونه فرمت را با تلویزیون از طریق هر گونه سیستم دیگری به اشتراک بگذارید و بتوانید آن ها را با نهایت کیفیت مشاهده نمایید. پس به طور کلی این قابلیت هوشمند بسیار پر کاربرد می باشد و با توجه به این که از کلیه سیستم ها پشتیبانی می کند فعال سازی آن و اشتراک گذاری به راحتی صورت می پذیرد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha