02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزایای استفاده از تکنولوژی Dynamic Tone Mapping

سیران قامیشه 7 /آذر/ 1400
مزایای استفاده از تکنولوژی Dynamic Tone Mapping

مزایای استفاده از تکنولوژی Dynamic Tone Mapping در تلویزیون های ال جی

تکنولوژی Dynamic Tone Mapping که یک قابلیت در تلویزیون های ال جی می باشد یکی از قابلیت های بسیار عالی و کاربردی است که جزو قابلیت های مربوط به تصویر می باشد و تاثیر به سزایی بر روی کیفیت تصاویر دارد؛ اما این قابلیت چگونه کار می کند و چه مزایایی دارد؟شایان ذکر است که این سوال نیز پیش می آید که این قابلیت مهم  چگونه است و در کدام بخش تلویزیون موثر است؟ ما در این مقوله نهایت تلاش خود را کرده ایم تا به بهترین نحو ممکن این قابلیت را برای شما مورد بررسی قرار دهیم و شما را از کارایی و مزایای عالی این قابلیت خارق العاده آگاه سازیم. 


فنّاوری Dynamic Tone Mapping چیست و چگونه کار می کند؟ 

تکنولوژی Dynamic Tone Mapping که یکی از قابلیت های خارق العاده در تلویزیون های امروزی می باشد بسیار عالی و کارآمد می باشد. این قابلیت یک فرآیند محاسباتی است که از یک الگوریتم برای تقسیم‌ بندی و تجزیه و تحلیل تصویر منبع در زمان واقعی و نقشه ‌برداری مجدد، یا تغییر به سطوح سایه، سطوح میانی و سطوح برجسته در مناطق خاصی از تصویر به طور خودکار بر اساس نسبت کنتراست صحنه استفاده می‌کند.

تکنولوژی Dynamic Tone Mapping به طور مداوم در حال خواندن میزان روشنایی روشن ترین قسمت های تصویر در مقایسه با تاریک ترین قسمت ها است. این الگوریتم با استفاده از یادگیری ماشین بر روی مجموعه داده های گسترده ای از تصاویر آموزش داده شده است تا تصمیم بگیرد که بهترین راه برای ثبت این سطوح نور چیست؟ممکن است انتخاب کند که نواحی تاریک را روشن‌ تر کند و سطح روشن ‌ترین نواحی را تا کمی تیره ‌تر کاهش دهد. همچنین ممکن است، رنگ های میانی را روشن تر یا تیره تر کند. در واقع این قابلیت اطلاعات تصاویر را دریافت کرده و سپس پس از بهینه نمودن، تصاویر را به نمایشگر خانگی انتقال می دهد و این گونه تصاویری زیباتر و با کیفیت تر ارائه می گردد. ناگفته نماند که این قابلیت به گونه ای نیست که کاربر بتواند آن را کنترل کند بلکه تنها می تواند در تنظیمات آن را خاموش و یا روشن نماید. توجه داشته باشید که این تکنولوژی تاثیر به سزایی بر روی کیفیت دارد و همچنین HDR تصاویر رابطه مستقیم با دقت تکنولوژی Dynamic Tone Mapping دارد؛ یعنی هرچه دقت این تکنولوژی بیشتر باشد کیفیت نمایش بالاتر است. 

مزایا و کارایی عالی تکنولوژی Dynamic Tone Mapping

اگر تلویزیون شما دارای تکنولوژی Dynamic Tone Mapping باشد، سیگنال دریافتی را تجزیه و تحلیل می ‌کند و هرگونه ابر داده را نادیده می‌ گیرد و روشنایی را بر اساس صحنه به صحنه و فریم به فریم تنظیم می نماید. این مسئله به این معنی است که اگر صحنه ای عمدتا تاریک با وجود چند حالت برجسته باشد، منحنی Dynamic Tone Mapping را طوری تنظیم می کند که در عین حفظ هایلایت، هیچ یک از آن جزئیات موجود در صحنه های تاریک از دست ندهید. همچنین دقت داشته باشید که اگر صحنه سبک تر باشد، منحنی دوباره تنظیم می شود تا جزئیات حفظ شوند و از بین نروند. واضح است که چرا تکنولوژی Dynamic Tone Mapping بسیار مهم است زیرا هنگامی که یک صفحه نمایش سیگنال HDR10 دریافت می کند، یک منحنی به مقادیر ورودی اعمال می کند. یک HDR10 معمولاً دارای محدوده روشنایی از 0 تا 1000 نیت است؛ که این مقدار هنگام نمایش بعید است به 500 هم برسد که این گونه کلیه جزئیات از بین می رود و همین امر سبب شده است که تکنولوژی Dynamic Tone Mapping بسیار موثر واقع گردد و تمام جزئیات را بدون کم و کسر حفظ نماید و به نمایش بگذارد. 


جمع بندی کلی

 تکنولوژی Dynamic Tone Mapping یک تکنولوژی خارق العاده بی نظیر می باشد که در کیفیت و روشنایی تصاویر نقش بسیار مهمی دارد. این قابلیت به طور کلی توانسته است تا به تلویزیون های ال جی کمک کند جزئیات تصاویر حفظ گردند و هیچ گونه افتی در نمایش آن ها صورت نپذیرد. پس قطعا وجود این قابلیت بی اثر نبوده و نخواهد بود زیرا که توانسته بهترین تصاویر را با عمق رنگ عالی و منحصر به فرد به نمایش بگذارد؛ و همچنین توجه نمایید که هر چه مقدار دقت این تکنولوژی بالاتر باشد کیفیت تصویر بالاتر خواهد بود.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha