02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

در WEBOS مزایای سیستم عامل تلویزیون های جدید ال جی چیست

ثنا بهرامی 14 /آذر/ 1400
در WEBOS مزایای سیستم عامل تلویزیون های جدید ال جی چیست

درWEBOS مزایای سیستم عامل تلویزیون های جدید ال جی چیست

 

سیستم عامل webos چیست؟

سیستم‌عامل webos معمولاً به‌صورت ساده در هر نوع موبایل و یا سیستم مختلف به کار گرفته‌شده بود . اما در دنیای امروزی، هر برند یک سیستم‌عامل را برای محصولات خودش به کار می‌برد که کاملاً پیشرفته هستند . WEbOS سیستم‌عامل تلویزیون‌های ال جی می‌باشد که مبتنی بر سیستم‌عامل لینوکس است. اتصال تلویزیون ال جی به اینترنت به‌صورت وای فای کار بسیار آسان و راحتی است وهیچگونه پیچیدگی ندارد البته اگر در طول مسیر انجام فعالیت بر روی آن دچار مشکل شد، ممکن است که کار کاربر کمی سخت‌تر شود. در این سیستم‌عامل به‌صورت خیلی ویژه و اختصاصی رمز را درخواست نمی‌کند یعنی اینکه امنیت بالای سیستم‌عامل خاص تلویزیون‌های ال جی، در این سیستم‌عامل از روش‌های رمزگذاری به‌روز و پیشرفته استفاده نمی‌شود. در این تلویزیون‌ها از استاندارد WPA-PSK یا WPA2-PSK پشتیبانی نمی‌شود، بلکه از استاندارد با امنیت پایین‌تر WEP استفاده شده است.


نسخه‌های سیستم‌عامل webos

1_نسخه WEB OS 2.0
2_نسخه WEB OS 3.0
3_نسخه سیستم‌عامل webOS 3.5
جدیدترین و به‌روزترین نسخه سیستم‌عامل  webos 4.5 ,webos می‌باشد که جایگزین قبلی یعنی WEBOS 3.5 شده است.
کسانی هستند که از WebOS بسیار استفاده می‌کنند و همچنان  از آن رضایت دارند، بنابراین به همین دلیل است که برند ال جی تمایل ندارد که این رابط کاربری را تغییر دهد و تمرکز و تلاش بیشتری در این مسیر دارد که قابلیت‌ها و کارایی‌های بیشتری را نیز به آن افزوده کند و درصدد آن است که روزبه‌روز نسخه‌های جدیدتری را ارائه‌ دهد. 
ارائه‌ی سیستم‌عامل webOS در تلویزیون‌های هوشمند از سال ۲۰۱۳ راه به‌ دنیای ما راه‌ پیدا کرد.
 تا پیش از این تاریخ کاربران گمان می‌کردند که نهایت یک تلویزیون هوشمند این است که با اتصال فلش, کابل و یا انواع اتصالات گوشی و کامپیوتر هوشمند شوند، اما امروزه قابلیت‌های بیشتر و به‌روزتری ارائه‌ گردیده‌ که این گمانه‌زنی‌ها را کاملاً رد خواهد کرد روزبه‌روز شاهد پیشرفت‌های چشمگیرتری در سیستم‌ها هستیم.


ویژگی‌های سیستم‌عامل WebOS چیست؟

1_استفاده‌ی آسان از سیستم‌عامل webOS:
ممکن است با شنیدن کلمه‌ی سیستم‌عامل webOS که امروزه تقریباً در تمامی تلویزیون‌های هوشمند ال‌ جی به کار می‌رود چنین به نظر برسد که شیوه‌ی به‌کارگیری از آن بسیار دشوار باشد. 
اما لازم به ذکر است که این‌چنین نیست و باید  بدانید که تلویزیون‌های هوشمند ال جی با این سیستم‌عامل، شیوه‌ی استفاده و کاربری را برای خریداران آسان کرده است. در این سیستم‌عامل به آسانی می‌توان محتواها را جستجو و مشاهده کرد و کاملاً به صورتی ساده و راحت با سایر دستگاه‌های دیگر نیز ارتباط برقرار نمود. ناگفته نماند که نصب این سیستم‌عامل بسیار آسان می‌باشد. یک قابلیت مهم که این سیستم‌عامل webOS دارد این است که اگر دستگاهی خارجی به تلویزیون متصل باشد می‌تواند سریعاً آن را تشخیص داده و اعلام کند.

هنگامی‌که کاربران برای اولین بار تلویزیون هوشمند خود را که سیستم‌عامل WEBOS دارد را روشن می‌کنند، پرنده‌ی لوبیایی(BeanBird) که یک شخصیت متحرکی است برو روی صفحه‌ی ظاهر می‌شود و کمک می‌کند تا کاربران  مراحل نصب را با ریموت جادویی و فقط با فشردن OK انجام دهند و گذراندن این مراحل بسیار آسان و بدون سختی انجام می‌شود.


2_دسترسی سریع به برنامه توسط WEBOS:
صفحه‌ی اصلی تلویزیون را لانچر نیز گویند. بر روی لانچر یک منوی چپ به راست را نمایش می‌دهد که در قسمت پایین صفحه تلویزیون نمایش داده می‌شود. توسط لانچر به‌راحتی می‌توان تمامی برنامه هارا عوض و جابه‌جا نمود. این صفحه‌ی اصلی باعث شده است که کاربران بتوانند به‌طور همزمان چندین فعالیت و کار را انجام دهند. به‌طور مثال: هم می‌توان با آن بازی کرد و همچنان به تماشای فیلم نیز پرداخت.

3_ دسترسی آسان به برنامه‌های موردعلاقه:
تولیدکنندگان سیستم‌عامل webOS به‌گونه‌ای این تکنولوژی را طراحی نموده‌اند که زمانی که کاربر از یک برنامه‌ی موردعلاقه‌ی خود استفاده کند سیستم به‌طور خودکار آن برنامه‌ی بیشتر مورداستفاده شده یا مشابه را شناسایی کرده در منو بر روی لیست خواهد آورد و همچنین این منو برنامه‌های تلویزیونی پرطرفدار، یا برنامه‌هایی که کاربران تماشا کردن آن‌ها را ازدست‌ داده‌اند ارائه می‌دهد.

4_ ریموت کنترل جادویی ال جی
ویژگی‌ها و قابلیت‌های ریموت جادویی:
•این ریموت ها تقریباً سنگین‌تر از ريموت کنترل‌های معمولي می‌باشند.
•دارای طراحی ساده‌ای هستند.
•کارکرد آن شبیه به موس می‌باشد. اسكرولی که بر روی آن قرارگرفته شده کمک می‌کند که به‌راحتی به منو ها و برنامه‌های مختلف دسترسی داشت.
به نحوی که این ریموت از اشاره (کلیک)، اسکرول (حرکت عمومی یا افقی)، حسگر‌ها و تشخیص صدا کاملاً پشتیبانی می‌کند. یکی از بی‌نقص‌ترین ویژگی در بین تلویزیون‌های اسمارت ریمونت کنترل این سیستم‌عامل است که کار کردن و استفاده از آن بعد از مدتی بسیار آسان می‌باشد.


قابل‌توجه :
تنها راه استفاده و هدايت کردن تلویزیون‌های هوشمند ال جی استفاده از اين ريموت نیست بلکه با ورژن های جدید و پیشرفته‌ای که در سیستم‌ها ارائه‌شده، می‌توان با استفاده از موبایل‌های ال جی نیز که دارای مادون‌قرمز هستند آن را نیز کنترل کرد زیرا که شرکت ال‌جی اپلیکیشنی را طراحی نموده که این امکان را فراهم می‌کند، توسط موبایل‌های ال جی هم کنترل شوند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha