02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

پنل IPS در تلویزیون های جدید چیست

سیران قامیشه 14 /آذر/ 1400
پنل IPS در تلویزیون های جدید چیست

پنل IPS در تلویزیون های جدید چیست؟ 

توجه داشته باشید که پنل ها انواع مختلفی دارند که می توانند بسته به کمپانی ساخت در تلویزیون قرار بگیرند که امروز ما تصمیم گرفته ایم که پنل جدید IPS را مورد بررسی قرار دهیم. این پنل جدید چیست؟ و چه فوایدی دارد؟ و یا این که تصاویر را چگونه ارائه می دهد؟ ما در این مقاله به طور کلی تمامی جزئیات این پنل های جدید را معرفی می نماییم و شما را هر چه بهتر با این پنل ها آشنا می کنیم. ممکن است که شما ابتدا هنگام خرید یک تلویزیون متوجه نشوید که آیا پنل قرار گرفته بر روی تلویزیون شما IPS است یا خیر؟ تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید تا متوجه کلیه جزئیات این پنل شوید. 

پنل IPS چیست؟

فناوری IPS و یا In Plane Switching یک فناوری صفحه نمایش برای نمایشگر های کریستال مایع (LCD) است. در IPS، لایه ای از کریستال های مایع بین دو سطح شیشه ای قرار می گیرد. مولکول‌ های کریستال مایع به موازات آن سطوح در جهت‌ های از پیش تعیین‌شده در صفحه قرار می‌ گیرند. مولکول ها توسط یک میدان الکتریکی اعمال شده تغییر جهت داده می شوند، در حالی که اساساً موازی با سطوح باقی می مانند تا یک تصویر تولید کنند. به زبان ساده تر می توان گفت که این فناوری یا پنل تصاویر را با محدوده ی گسترده تری از رنگ ها و روشنایی بیشتر و بهتر به نمایش در می آورند و نسبت به صفحه نمایش های قدیمی و ارزان قیمت Tnمی توانند محدوده گسترده تری از زاویه ها را برای مشاهده ارائه دهند. و همان گونه که کمی بالاتر به این نکته اشاره نمودیم مولکول های کریستال مایع جابه جایی به صورت عمودی دارند که این نوع حرکت آن ها در نهایت سبب افزایش زاویه دید و نمایش هر چه بهتر را مهیا می نماید. در پنل های IPS رنگ ها به صورت طبیعی تر به نمایش در می آیند که این امر سبب می شود تا تصاویر نزدیک به واقعیت باشند و کاربران نهایت لذت را از دیدن محتوا های محبوب و مورد علاقه شان ببرند. کیفیت تصاویر و وضوح در این پنل ها بسیار بالا می باشد و تصاویر را بسیار عالی ارائه می دهند. 

مزایای پنل IPS در تلویزیون 

این پنل با توجه به پنل های قدیمی و ارزان قیمت از ویژگی های بسیار عالی بهره می برد که یکی از این ویژگی ها این است که در برابر ضربات و لمس شدن بسیار عالی عمل می کند به طوری که هیچ گونه تار شدن و مات شدن صفحه هنگام لمس پیش نمی آیدو این در حالی است که پنل های TN با لمس شدن مات و تار می شوند. از دیگر مزایای خارق العاده ی این پنل جدید یعنی پنل IPS این است که زمان پاسخ دهی آن بسیار سریع می باشد و زمان کمی طول می کشد تا پاسخگو باشد. شایان ذکر است که این پنل از زاویه دید بالا بهره می برد و این به این معنی است که شما از هر زاویه ای به راحتی می توانید به تماشای تلویزیون بپردازید. کنتراست بالا نیز از مزایای فوق العاده این پنل می باشد زیرا که هر چه کنتراست تصاویر بالاتر باشد کیفیت و وضوح آن ها بالاتر می باشد و در نتیجه محتوا به بهترین نحو ارائه می گردد. همچنین دقت داشته باشید که دقت رنگ نیز بسیار بالا است و این امر بسیار مهم می باشد زیرا کیفیت تصاویر با دقت رنگ رابطه مستقیم دارند و رنگ تأثیر به سزایی بر روی تصاویر و محتوا ها دارد. یکی دیگر از مزایای مهم و ستودنی این پنل این است که با کالبیره کردن رنگ ها و ارائه رنگ های با کیفیت تصاویر را هر چه بهتر به نمایش در می آورد و در نهایت تصاویری روشن و واضح را در معرض دید کاربران قرار می دهد. ناگفته نماند که این پنل ها علاوه بر قابلیت ها و ویژگی های گفته شده از طول عمر بالایی بهره می برند و این می تواند یک ویژگی منحصر به فرد تلقی گردد. 

جمع بندی کلی

پنل IPS که جزو بهترین پنل های موجود در بازار می باشد بسیار عالی عمل می نماید و می تواند یا افزایش زاویه دید این امکان را به شما بدهد تا از هر نقطه ای به دیدن محتوا های مورد علاقه تان بپردازید. همچنین این پنل در ارائه تصاویر با کیفیت و با وضوح بالا نیز بسیار موثر است و نقش بالایی دارد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha