02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت آون توستر و سرخ کن بدون روغن در چیست؟

ادیبه کریم پور17 /مهر/ 1402
تفاوت آون توستر و سرخ کن بدون روغن در چیست؟

تفاوت آون توستر و سرخ کن بدون روغن در چیست؟


سرخ کن های بدون روغن و آون توسترها هر دو از لوازم آشپزخانه هستند که مانند مینی فر عمل می کنند، اما آیا آن ها یکسان هستند؟ هر دو در اندازه‌ ها و قیمت ‌های متفاوتی عرضه می ‌شوند، با مدل ‌های ساده‌ ای که فقط تنظیمات زمان و دما و گزینه ‌های جذاب ‌تر با تنظیمات از پیش تنظیم آشپزی دارند و قابلیت های گرم کننده را حفظ می ‌کنند. به نظر می رسد که سرخ کن های ژیمی و آون توسترها دارای تفاوت های کلیدی هستند که باعث می شود هر کدام برای کارهای خاص پخت و پز مناسب تر باشند.


سرخ کن رژیمی: یک فر مینی کانوکشن، با گردش هوای گرم غذا را می پزد، برای ترد کردن و طلایی کردن غذاها با حداقل روغن اضافه مناسب است.
آون توسترها: یک فر کوچک روی صفحه، غذا را با استفاده از حرارت تابشی متمرکز می پزد، برای پختن چیزهایی که باید صاف بپزند خوب است.


آیا می توان از سرخ کن های بدون روغن و آون توسترها به جای هم استفاده کرد؟ کدام یک را باید بخرید؟ برای پاسخ به این سؤالات و کمک به شما در انتخاب بین این دو (یا تصمیم به خرید هر دو)، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
اگر قصد خرید سرخ کن رژیمی را دارید، سرخ کن های زیادی درسایت اولان کالا موجود است که می توانید بهترین را با سلیقه ی خود انتخاب کنید. اگر فضای آشپزخانه محدود است و فقط به یک یا دو نفر غذا می دهید، مدل های کوچکتری نیز موجود است. این سرخ کن رژیمی دارای عملکردهای متعددی برای پخت و پز است، بنابراین علاوه بر سرخ کردن با هوا، می تواند غذا را پخت، گریل، برشته، نان تست، خشک کن و گرم کردن مجدد غذا انجام دهد. همچنین دارای تنظیمات اولیه برای دستور العمل های محبوب سرخ شده بدون روغن، از جمله سیب زمینی سرخ شده، گوشت، ماهی، مرغ کامل، و بال مرغ است. بسیاری از سرخ کن های بدون روغن ما قادر به پختن بی نظیر مرغ جوجه گردان، سیب زمینی سرخ کرده و حتی برشته کردن نان می باشد. یک سرخ کن بدون روغن که 7 لیتر گنجایش داشته باشد، برای یک مرغ کامل یا دو بشقاب بزرگ سیب زمینی سرخ شده عالی است. 

تفاوت سرخ کن بدون روغن و آون توستر چیست؟


در حالی که می توان از هر دو محصول یعنی سرخ کن بدون روغن و آون توستر برای تهیه غذای ترد استفاده کرد، تفاوت اصلی این دو در نحوه پخت غذا است. یک سرخ کن بدون روغن، هوای گرم را در اطراف غذا می چرخاند تا بافتی ترد داشته باشد، در حالی که آون توستر بدون گردش هوا، گرمای اجاق مانند را فراهم می کند. هوای داغ و با گردش سریع در سرخ کن هوا باعث ترد شدن غذا و زمان پخت سریعتر می شود، در حالی که گرمای تابشی متمرکز آون توستر می تواند غذا را به شدت داغ کند. یکی دیگر از تفاوت های اصلی بین این دو دستگاه طراحی است. بیشتر سرخ کن‌ های رژیمی دارای کشوی سبد هستند، که تکان دادن اقلام در حین پخت و پز را برای به حداکثر رساندن تردی از هر طرف آسان می ‌کند. همچنین سرخ کن های بدون روغن مجهز به یک فن قدرتمند هستند که هوای گرم داخلی را به طور موثر به گردش در می آورد، و حتی برخی از آن ها دارای روکش های داخلی نچسب مناسب برای تمیز کردن آسان هستند. در حالی که هنگام پخت و پز نمی توانید ببینید داخل سرخ کن رژیمی چه می گذرد (مگر اینکه دارای یک پنجره شیشه ای روی سبد باشد)، یک آون توستر معمولاً یک در شیشه ای دارد که به شما امکان می دهد به داخل آن نگاه کنید.


زمان پخت و پز و نتایج آن


به طور کلی، سرخ کن رژیمی غذا را سریعتر از آون توستر طبخ می کند. این به این دلیل است که هوای گرم شده از همه جهات در سرخ کن بدون روغن پخته می شود. در آون توستر، گرما از المنت گرم کننده می آید. سرخ کن هوا غذای ترد ایجاد می کند زیرا هوای گرم شده را به گردش در می آورد. غذا در آون توستر ممکن است ترد نباشد. با این حال، این واقعاً به غذا بستگی دارد. انتخاب برای سرخ کردن یک نوع غذای مرطوب یا چرب احتمالاً منجر به ترد مورد نظر شما نخواهد شد. از آون توستر می توان برای پختن غذاهای مرطوب یا اقلامی که در تابه با مقداری مایع اضافه می کنید استفاده کرد، در حالی که در سرخ کن هوا نمی توان این کار را انجام داد.


عملکرد بهتر


گرم کردن مجدد غذاهای باقی مانده
برنده: سرخ کن بدون روغن

گردش هوای داغ در سرخ کن بدون روغن نه تنها باقی مانده غذاها را به دمای هوا باز می گرداند، بلکه می تواند دوباره آن ها را ترد کند. یک سرخ‌ کن رژیمی برای گرم کردن غذای باقی‌ مانده که ممکن است در عرض چند دقیقه کمی خیس شوند، عالی است. با داشتن یک سرخ کن بدون روغن، می توانید غذاهای داغ و ترد که مثل روز قبل خوشمزه هستند، داشته باشید. همچنین می ‌توانید غذای باقی مانده را در آون توستر گرم کنید، اما ممکن است برای به دست آوردن بافتی ترد از همه طرف، مقداری هم زدن و برگرداندن آن نیاز باشد.


درست کردن سیب زمینی سرخ کرده
برنده: سرخ کن بادی

دلیلی وجود دارد که بسیاری از سرخ کن های رژیمی دارای تنظیمات سیب زمینی سرخ شده هستند. خواه یخ زده، تازه یا باقیمانده از دیشب، سرخ کن بدون روغن وسیله ایده آلی برای گرم و ترد کردن آنهاست. درست کردن سیب زمینی سرخ کرده در آون توستر مانند غذای باقی مانده، نیاز به برگرداندن آن ‌ها دارد تا اطمینان حاصل شود که کف آن خیس و مرطوب نیست.


درست کردن نان تست
برنده: آون توستر

همانطور که از نام آن پیداست، آون توسترها برای تهیه نان تست مناسب هستند. آن ها همچنین در برشته کردن نان شیرینی و ساندویچ مذاب با صورت باز عالی هستند. از آنجایی که می‌ توانید داخل آون توستر را ببینید و بر روند پخت نظارت کنید، می ‌توانید به محض اینکه غذای خود را بیش از حد برشته کردید، آن را خارج کنید.


کلوچه پختن
برنده: آون توستر

آون توسترها هنگام پختن چیزهایی که باید صاف گذاشته شوند و به طور مساوی روی یک تکه کاغذ روغنی قرار گیرند، مانند خمیر کوکی یا خمیر پفکی، عالی هستند. اگر عاشق یک کلوچه تازه پخته هستید، می توانید هر زمان که می خواهید یک شیرینی یا کیک بپزید، فقط یک یا دو عدد آن را در آون توستر بپزید. آون توسترها سریع ‌تر گرم می ‌شوند و انرژی کمتری مصرف می ‌کنند، بنابراین برای کارهای کوچکی مانند این کار مناسب هستند.


درست کردن بال مرغ
برنده: مساوی است

هم سرخ کن های بدون روغن و هم آون توسترها می توانند بدون نیاز به سرخ کردن عمیق بال های مرغ را از بیرون ترد و در داخل مرطوب کنند. سرخ کن رژیمی ممکن است بال ها را سریعتر بپزد، اما یک آون توستر به شما این امکان را می دهد که فرآیند پخت را به دقت کنترل کنید.


مزایای سلامتی آن ها


هر فرآیند پخت و پز می تواند مزایای سلامتی غذاهایی را که آماده می کنید تغییر دهد. به عنوان مثال، قبلاً می‌ دانید که سرخ کردن سبزیجات باعث می ‌شود که به میزان قابل توجهی نسبت به بخارپز کردن یا کبابی کردن آنها، سلامت کمتری داشته باشند. سخ کن های بدون روغن به دلیل عدم استفاده از روغن می توانند سالم تر باشند.


آیا باید سرخ کن بادی خرید یا آون توستر؟


بستگی داره؛ اگر سرعت مهم است و می ‌خواهید بدون نیاز به سرخ کردن از غذاهای ترد لذت ببرید، احتمالاً می ‌خواهید سرخ‌ کن بدون روغن خریداری کنید. اگر به دنبال یک دستگاه کوچک هستید که بتواند همه چیز را بدون گرم کردن کل خانه شما گرم کند، یک آون توستر یک سرمایه گذاری عالی است. اگر عاشق وسایل آشپزخانه هستید و فضای ذخیره سازی دارید، می توانید هر دو را برای خود خریداری کنید. مواردی وجود دارد که در آن ها می توان از این دو وسیله به جای یکدیگر استفاده کرد، و در پایان روز، انتخاب بستگی به چیزی دارد که در حال پختن یا گرم کردن مجدد هستید. اگر در استفاده از سرخ کن بدون روغن تازه کار هستید، بهتر است زودتر از اجاق های سنتی، غذای خود را چک کنید. هنگام استفاده از سرخ کن بدون روغن، ماده غذایی به احتمال زیاد در حدود یک سوم زمان آماده می شود. اگر غذای شما خیلی سریع پخته و برشته شد، می‌ توانید در چند دقیقه آخر دما را ۲۵ درجه فارنهایت کاهش دهید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha