02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آیا جاروهای رباتیک، می توانند فرش را تمیز کنند؟

ادیبه کریم پور 16 /مهر/ 1402
آیا جاروهای رباتیک، می توانند فرش را تمیز کنند؟

آیا جاروهای رباتیک، می توانند فرش را تمیز کنند؟


همه دوست دارند در حالی که یک دستگاه هوشمند خانه شما را به طور خودکار تمیز می کند، راحت بنشینند و استراحت کنند. در حالی که جاروبرقی های روباتیک روی کف های مختلف سخت عملکرد خوبی دارند، آیا می توانند به خوبی جاروبرقی های معمولی روی فرش کار کنند؟ پاسخ به دو چیز بستگی دارد: مدل جاروبرقی رباتیک که دارید و نوع فرش که در خانه دارید.
آیا جاروبرقی رباتیک روی فرش کار می کند؟ همه جاروبرقی های روباتیک به طور موثر روی فرش کار نمی کنند. در حالی که برخی از مدل های پیشرفته به قابلیت تمیز کردن فرش مجهز هستند، جاروبرقی های روباتیک در مقایسه با یک جاروبرقی استاندارد هنوز در از بین بردن کثیفی از فرش ضعیف هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، جاروبرقی های روباتیک برای تمیز کردن بین دو روش شگفت انگیز هستند و می توان از آن ها به صورت روزانه استفاده کرد، به خصوص اگر خارج از خانه باشید. در این مطلب، نگاهی دقیق ‌تر به این خواهیم داشت که جاروبرقی‌ های رباتیک تا چه حد می ‌توانند خانه‌ های مجهز به کف ‌پوشیده ‌شده را تمیز کنند.


آیا جاروبرقی رباتیک روی فرش خوب است؟


به طور کلی جاروبرقی های رباتیک روی فرش کار می کنند. با این حال، همه جاروبرقی های رباتیک یکسان ایجاد نمی شوند. کارایی جاروبرقی رباتیک روی فرش تا حد زیادی به دو عامل بستگی دارد: مدل جاروبرقی رباتیک و ضخامت فرش می باشند. بیایید در مورد هر یک از ملاحظات با جزئیات بیشتر صحبت کنیم:


1. مدل جاروبرقی رباتیک


اولین موردی که در هنگام اندازه گیری کارایی جاروبرقی رباتیک روی فرش مورد توجه قرار می گیرد، مدل خود جاروبرقی رباتیک است. خوشبختانه، مدل‌ های جدیدتر و پیشرفته تر جاروبرقی رباتیک در حال حاضر بسیار پیشرفته هستند و به ویژگی ‌های مناسبی مجهز هستند تا نه تنها سطوح صاف، بلکه فرش ‌ها را نیز تمیز کنند. چندین جاروبرقی رباتیک به طور خاص برای تمیز کردن عمیق فرش ها طراحی شده اند. به عنوان مثال، جارو رباتیک سه حالته Aiibot مدل T289 به عنوان یک جاروبرقی رباتیک به بازار عرضه می شود که قدرت مکش فوق العاده ای برای عمیق ترین تمیز کردن ممکن، از جمله فرش، ارائه می کند. جاروبرقی رباتیک Aiibot یکی از بهترین ها در زمینه تمیز کردن فرش است. مدل دیگری مانند جارو برقی رباتیک برند ANNEW با قدرت مکش 800 پاسکال عرضه می شود.. قدرت مکش عالی به راحتی کثیفی را از عمق الیاف فرش خارج می کند. این جارو رباتیک دارای 3 حالت تمیز کردن است که می توانید با خیال راحت از آن برای تمیز کردن کل خانه ی خود استفاده کنید.


2. ضخامت فرش


دومین نکته در اندازه گیری کارایی جاروبرقی رباتیک روی فرش، ضخامت فرش است. بدیهی است که یک فرش نازک تر برای هر جاروبرقی رباتیک راحت تر خواهد بود. با این حال، فرش‌ های ضخیم ‌تر می‌ توانند به عنوان یک چالش، حتی برای مدل‌ های جدیدتر جاروهای رباتیک، ایجاد کنند.علیرغم اینکه به عنوان جاروبرقی رباتیک با قابلیت تمیز کردن فرش به بازار عرضه می شود، اکثر تولیدکنندگان اظهار می کنند که محصولات آن ها بهترین استفاده را در فرش های کم پرز تا متوسط دارند. به احتمال زیاد هشداری از طرف سازنده پیدا خواهید کرد که می گوید: برای فرش های پر پرز و کف های تیره رنگ مناسب نیست. نکته حرفه ای: همه جاروبرقی های رباتیک نمی توانند در کف تاریک به خوبی کار کنند.


آیا جاروبرقی رباتیک روی فرش ضخیم کار می کند؟


در حالی که بیشتر جاروبرقی های رباتیک روی فرش های کم پرز متوسط کار می کنند، جاروبرقی های رباتیک ممکن است روی فرش ضخیم خوب کار نکنند. جاروبرقی رباتیک مکش کافی برای تمیز کردن عمیق فرش ضخیم ایجاد نمی کند. علاوه بر این، چرخ ها و برس ها ممکن است روی فرش ضخیم گیر کنند. درست است که جاروبرقی های رباتیک مجهز به فناوری پیشرفته هستند. اینها شامل نرم افزارهای پیچیده نقشه برداری، دوربین هایی که کثیفی را تشخیص می دهند و سنسورهای تشخیص پله هستند. با این حال، جاروبرقی ‌های رباتیک در مقایسه با جاروبرقی ‌های معمولی هنوز در از بین بردن کثیفی از روی فرش ضعیف هستند. در حالی که چند استثنا وجود دارد، جاروبرقی های رباتیک معمولاً نمی توانند مکش یک جاروبرقی استاندارد را ایجاد کنند. اگرچه آن ها می توانند فرش را تمیز جلوه دهند، اما ممکن است کثیفی زیادی در اعماق فرش باقی بماند. با گذشت زمان، کثیفی های باقی مانده ممکن است روی هم انباشته شوند و به فرش آسیب برسانند. علاوه بر این، جاروبرقی رباتیک ممکن است هنگام حرکت روی فرش ضخیم گیر کند. اگر ترکیبی از فرش و کف سخت دارید، ممکن است برای سفر از یک نوع سطح به سطح دیگر مشکل داشته باشند. منگوله‌ ها یا حاشیه‌ های فرش و پرزهای عمیق فرش می ‌توانند در داخل چرخ‌ ها یا برس‌ ها گره بخورند. به طور خلاصه، جاروبرقی های رباتیک علیرغم سنسورها و فناوری پیشرفته، عموماً در از بین بردن کثیفی از روی فرش در مقایسه با جاروبرقی های معمولی خوب نیستند. اگر به دنبال تمیز کردن عمیق فرش هستید، بهتر است از یک جاروبرقی معمولی استفاده کنید.


چگونه جاروبرقی رباتیک را روی فرش ضخیم به حداکثر برسانیم؟


جاروبرقی رباتیک برای تمیز کردن تعمیر و نگهداری و تمیز کردن تکمیلی مناسب است. فرش های کثیف نه تنها منزجر کننده به نظر می رسند، بلکه مملو از آلاینده های مضر و کثیفی نیز هستند. اگر خانه شما فرش های ضخیم دارد، اما همچنان می خواهید از اتوماسیون ارائه شده توسط یک جاروبرقی رباتیک لذت ببرید، بهترین راه برای به حداکثر رساندن ابزار هوشمند خود استفاده از آن ها در بین جلسات تمیز کردن عمیق است. به گزارش پژوهشگران، بهترین راه برای تمیز نگه داشتن فرش ها این است که آن ها را به آرامی جاروبرقی بکشید و با ضربات مکرر به جلو و عقب بروید. در حالت بهینه، باید 15 تا 20 دقیقه را هدف بگیرید تا اتاقی به مساحت 300 فوت مربع را به طور موثر جاروبرقی بکشید. با انجام این کار 83 درصد از خاک خشک فرش پاک می شود. به طور متوسط، سعی کنید فرش های خود را دو بار در هفته جاروبرقی بکشید. اگر جاروبرقی رباتیک دارید، می توانید مقدار مورد نیاز برای جاروبرقی فرش های خود را به یک بار در هفته کاهش دهید. سپس، می توانید از یک جاروبرقی رباتیک برای تمیز نگه داشتن فرش های خود در طول هفته استفاده کنید. یک جاروبرقی رباتیک را به عنوان راهی برای کاهش زمان صرف شده برای جاروبرقی فرش ها در نظر بگیرید.


مزایای جاروبرقی رباتیک برای فرش چیست؟


صرفه جویی در زمان و راحتی: جاروبرقی های رباتیک برای فرش بهترین صرفه جویی در زمان برای والدین پرمشغله (نوزادان و انسان یا حیوان) و متخصصانی است که ظاهر و نمای فرش تمیز را دوست دارند اما وقت کافی برای جارو کشیدن دستی چند بار در هفته ندارند. می توان آن ها را برای تمیز کردن در وقت دلخواه برنامه ریزی کرد.


از بین بردن عالی کثیفی، گرد و غبار و آلرژن ها: دورانی که جاروبرقی های روباتیک امروزه می توانند به طور معمول موکت، پارکت و سرامیک را به خوبی تمیز کنند. قدرت مکش در جاروبرقی های رباتیک معمولاً با Pa (پاسکال) نشان داده می شود که جاروبرقی های اتوماتیک پیشرفته اغلب می توانند با Pa یا قابلیت تمیز کردن برخی جاروبرقی های دستی برای حذف ذراتی که می توانند باعث آلرژی، مشکلات تنفسی یا هجوم حشرات شوند، مطابقت داشته باشند.


ویژگی های مناسب برای تمیز کردن فرش: همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، جاروبرقی های روباتیک اکنون به طور موثر و تا حدودی فرش ها را تمیز کنند. برس‌ ها نه تنها برای شل کردن زباله ‌های انباشته ‌شده بهینه‌ سازی شده ‌اند، بلکه جاروبرقی ‌های روباتیک را می ‌توان برنامه‌ ریزی کرد تا هر دفعه که نیاز دارید تمیز شوند، می ‌توانند بر اساس اتاق تمیز کنند یا می ‌توانند در عرض چند دقیقه کل خانه شما را نقشه‌ برداری کنند و برخی از آن ها می توانند قدرت مکش را در هنگام تشخیص فرش افزایش دهند.


نتیجه گیری


آیا جاروبرقی های رباتیک روی فرش کار می کنند؟ اکنون که می دانید برخی از مدل ها بر روی فرش بهتر از مدل های دیگر کار می کنند، اگر خانه شما دارای کف فرش است، حتما بهترین جاروبرقی رباتیک را که برای تمیز کردن فرش طراحی شده است، خریداری کنید. پس از ساعت ‌ها تحقیق و آزمایش، جاروبرقی رباتیک را به‌ عنوان جایگزینی کامل برای جاروبرقی معمولی، کنیستر یا جاروبرقی عمودی، مخصوصاً در خانه ‌هایی که کف ‌شان فرش شده است، توصیه نمی‌ کنیم. با این وجود، جاروبرقی های رباتیک برای تمیز کردن تکمیلی عالی هستند و می توان از آن ها به صورت روزانه استفاده کرد.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha