02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تعمیر و نگهداری از جاروبرقی ها

ادیبه کریم پور 16 /مهر/ 1402
تعمیر و نگهداری از جاروبرقی ها

تعمیر و نگهداری از جاروبرقی ها


اگر صاحب یک جاروبرقی هستید، دانستن راه هایی برای حل مشکلات رایج جاروبرقی ضروری است. به همان اندازه که جاروبرقی زدن یک کار طاقت فرسا است، خانه را برای زندگی جذاب و تمیز می کند. این یک فعالیت حیاتی برای اطمینان از تمیزی و طراوت در خانه شما است. بسیاری از افراد از جاروبرقی های مختلف برای تمیز کردن خانه های 9خود و حتی محل کار و کارخانه و شرکت استفاده می کنند. جاروبرقی ها در از بین بردن گرد و غبار و ریز و همچنین موی انسان و حیوانات فوق العاده عمل می کند. همچنین آن ها به کاربر امکان می دهند شیشه خرده یا خرده نان و غذا را به راحتی جمع آوری کنند. به همین دلیل داشتن یک جاروبرقی خوب و با کیفیت، الزامی می باشد. با این حال، گاهی اوقات می توانید متوجه شوید که جاروبرقی شما از کار افتاده است. حل کردن برخی از مشکلات جاروبرقی ها بسیار ساده است و می توانید به راحتی با بررسی یک سری از اجزای جاروبرقی آن را ها را برطرف کنید.


مشکلات رایج جاروبرقی


نیروی مکش کم


مکش کم یک مشکل رایج جاروبرقی است. اگر جاروبرقی شما فشار مکش پایینی داشته باشد، کارایی آن کمتر می شود. ممکن است متوجه شوید که زمان زیادی را صرف جاروبرقی یک نقطه می‌ کنید، و هنوز آن سطح اثربخشی را که معمولاً در نیروی مکش معمولی دریافت می ‌کنید، دریافت نمی ‌کنید. مشکلات متعددی وجود دارد که باعث نیروی مکش کم در جاروبرقی می شود. اینها هستند:


فیلتر مسدود شده: فیلترهای جاروبرقی در جذب ذرات گرد و غبار و کثیفی و خز حیوانات خانگی از سطوح و نگه داشتن آن ها برای جلوگیری از انتشار مجدد در هوا کاملاً استاد هستند. پس از مدتی توصیه می شود فیلتر را تمیز کنید تا این ذرات یا خز از بین برود. اما وقتی فیلتر را برای مدت طولانی تمیز نکنید چه اتفاقی می افتد؟ قدرت مکش را تحت تأثیر قرار می دهد. می توانید با تمیز کردن فیلترها یا تعویض آن ها در صورت فرسودگی این مشکل را برطرف کنید.


کیسه پر شده جاروبرقی: معمولاً به دلیل قدرت مکش پایین، کیسه جاروبرقی پر را نادیده می گیرید. اما در واقع یکی از دلایل اصلی این مشکل است. اگر قدرت مکش پایینی دارید، بررسی کنید که آیا کیسه پر است یا خیر، آن را خالی کنید یا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.


مسدود شدن کف دسته، میله یا لوله خرطومی: یکی دیگر از علل شایع فشار مکش پایین در جاروبرقی انسداد است. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که انسداد هر یک از این قسمت ها را بررسی کنید.


نازل مسدود شده: گاهی اوقات، برس جاروبرقی با وسایلی مانند موهای انسان و خز حیوانات خانگی مسدود می شود. گرفتگی ممکن است بر فشار مکش تأثیر بگذارد و این شما هستید که باید برس را تمیز کنید تا مشکل حل شود. تمیز کردن مرتب برس برای جلوگیری از نیروی مکش کم و سایر مشکلاتی که ممکن است در اثر گرفتگی برس ایجاد شود، حیاتی است.


صدای بیش از حد


صدایی که جاروبرقی شما تولید می کند یک محدوده طبیعی است. سر و صدا عمدتا حداقل است و فقط برای تمیز کننده راحت است. گاهی اوقات، جاروبرقی شما ممکن است شروع به تولید صداهای بلندتر و بیش از حد کند. بنابراین، آیا جاروبرقی شما صداهای بلندی تولید می کند؟ دلایل مختلفی ممکن است باعث این مشکل شود. برخی از آن ها عبارتند از:


انسداد: جاروبرقی شما ممکن است در نتیجه انسداد دسته، میله یا لوله خرطومی، صدای زیادی تولید کند. هر گونه انسداد می تواند جاروبرقی را مجبور به استفاده از نیروی بیش از حد در تلاش برای تولید قدرت مکش کافی کند. می تواند منجر به تولید صدای بیش از حد شود. برای رفع مشکل، باید انسداد را پیدا کرده و مواد را بردارید تا آن جا پاک شود.


مشکلات موتور: یکی دیگر از دلایل سر و صدای زیاد در جاروبرقی مربوط به موتور است. چنین مسائلی می تواند در نتیجه جدا شدن در تسمه یا لوله خرطومی باشد. هر گونه جدا شدن باعث ایجاد یک جاروبرقی پر سر و صدا می شود. در صورت عدم بررسی، جاروبرقی ممکن است عملکرد خود را متوقف کند. می توانید این مشکل را با جدا کردن جاروبرقی برای بررسی مشکلات تسمه یا لوله خرطومی برطرف کنید. آن ها را دوباره به درستی وصل کنید تا مشکل نویز برطرف شود.


نشت هوا: درست مانند انسداد، نشت هوا باعث می شود جاروبرقی از نیروی بیش از حد برای حفظ فشار مکش استفاده کند. ممکن است منجر به تولید صدای بیش از حد پاک کننده شود. می‌ توانید با پیدا کردن نقطه‌ ای که دارای نشتی هوا است، این مشکل را برطرف کنید و آن را جایگزین کنید. همچنین می توانید ناحیه آسیب دیده را ببندید.


گرم شدن بیش از حد


معمولاً جاروبرقی بیش از حد گرم می شود، به خصوص پس از جاروبرقی زدن برای مدت طولانی بدون وقفه اتفاق می افتد. با این حال، گاهی اوقات پاک کننده ممکن است تا حدی هوای داغ بیش از حد گرم شود و دود ساطع شود. علت این موضوع ایراد در سیستم برق به خصوص موتور است. برای موارد داغ شدن بیش از حد، ضروری است به جای تلاش برای تعمیرات جاروبرقی، با یک متخصص تماس بگیرید. شما باید از تعمیرکار بخواهید که سیستم موتور را با یک سیستم جدید تعویض کند و به احتمال زیاد مشکل گرمای بیش از حد را برطرف می کند.


مشکل داغ شدن بیش از حد جاروبرقی


بوی سوختگی: مشکل بوی سوختن یکی دیگر از مشکلات معمولی است که صاحبان جاروبرقی با آن مواجه هستند. ناشی از فرسوده شدن تسمه موتور است. بوی سوختگی همچنین می تواند ناشی از سوختن تسمه لاستیکی به دلیل از بین رفتن خاصیت ارتجاعی باشد. در کل تسمه فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد. برای رفع مشکل بوی سوختگی در جاروبرقی، باید تسمه موتور را تعویض کنید. می توانید این کار را با جدا کردن اجزای جاروبرقی برای رسیدن به تسمه موتور انجام دهید. سپس باید کمربند را با دقت جدا کنید. سپس می توانید قبل از تعویض تسمه قدیمی با تسمه جدیدتر و سفت تر، قطعات لاستیکی سوخته موتور را به آرامی تمیز کنید. به احتمال زیاد، مشکل بوی سوزش برطرف خواهد شد.


جاروبرقی نمی تواند روشن شود: جاروبرقی که نمی تواند روشن شود یکی از آزاردهنده ترین هاست برای موتور قبل از تعویض تسمه قدیمی با تسمه جدیدتر و سفت رخ می دهد. پس از تعویض تسمه ممکن است مشکل حل می شود و همچنین به احتمال زیاد، مشکل بوی سوزش برطرف خواهد شد. جاروبرقی که نمی تواند روشن شود یکی از ناراحت کننده ترین مسائلی است که می توانید در حین جاروبرقی با آن دست و پنجه نرم کنید. با این حال، رفع آن یک مشکل آسان است. اگر جارو برقی شما روشن نمی شود، اتصال آن به منبع برق را بررسی کنید تا ببینید درست کار می کند یا خیر. برای جاروبرقی های سنتی، می توانید بررسی کنید که آیا اتصال به پریز برق به درستی انجام شده است یا خیر. اگر نه، باید جاروبرقی را به منبع برق وصل کنید و دوباره آن را تست کنید. برای جاروبرقی های رباتیک باید بررسی کنید که آیا باتری ها شارژ شده و به درستی وصل شده اند یا خیر. اگر اینطور نیست، باید دستگاه را شارژ کنید تا آن را روشن کنید. اگر منبع تغذیه را بررسی کرده اید و تأیید کرده اید که به طور موثر وصل است اما پاک کننده هنوز روشن نمی شود، به این معنی است که دستگاه ها به قطعات جدید یا تعویض کامل نیاز دارند. برای نکات عیب یابی باید به دفترچه راهنمای سازنده مراجعه کنید. اگر دفترچه راهنما وجود ندارد، سعی نکنید تعمیر کنید، بلکه با یک فروشنده تماس بگیرید یا جاروبرقی را تعویض کنید.


نتیجه گیری


رایج ترین مشکلاتی که در جاروبرقی ها یافت می شود نیروی مکش کم، صدای زیاد، بوی سوختن، روشن نشدن جاروبرقی و گرم شدن بیش از حد است. این مشکلات را می توان با تمیز کردن دستگاه یا تعویض برخی از قسمت های دستگاه برطرف کرد. گاهی اوقات، بهتر است به دنبال یک متخصص باشید تا جاروبرقی را به طور موثر تعمیر کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha