02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آیا جاروبرقی رباتیک می تواند جایگزین جارو شارژی شود؟

ادیبه کریم پور 17 /مهر/ 1402
آیا جاروبرقی رباتیک می تواند جایگزین جارو شارژی شود؟

آیا جاروبرقی رباتیک می تواند جایگزین جارو شارژی شود؟


جاروبرقی‌ های رباتیک دارای یک موتور کوچک هستند که آن‌ ها را روی چرخ ‌ها به حرکت در می ‌آورد، برس ‌ها یا غلتک ‌هایی را می‌ چرخاند که زباله‌ ها را با مکش به داخل سطل زباله داخلی می‌ کشد. برخی از آن ها ویژگی هایی مانند اتصال WiFi را اضافه کرده اند تا به شما امکان می دهد از راه دور آن ها را کار کنید. جاروبرقی های رباتیک پیشرفته تر می توانند اتاق ها را با استفاده از سنسورهای خود، نقشه برداری کنند و این اطلاعات را به سرورهای سازنده و همچنین یک برنامه در تلفن هوشمند شما ارسال می کنند. سپس می‌ توانید تصمیم بگیرید که اتاق ‌های نقشه‌ کشی شده را چه زمانی تمیز کند. برخی حتی به شما این امکان را می دهند که فقط بخشی از اتاق را تمیز کنید. برخی از جاروبرقی های رباتیک از یک ایستگاه اتصال که به عنوان شارژر باتری نیز عمل می کند، خارج می شوند و به آن بازمی گردند. در آزمایش‌های انجام شده که در فضایی به مساحت بیش از 600 فوت مربع با دیوارها و مبلمان چیده شده در یک طرح معمولی انجام داده شده، برخی جاروبرقی ‌ها کمتر 40 دقیقه تمیز می کنند و برخی دیگر ممکن است به مدت 2 ساعت کار کنند.


چه زمانی از جاروبرقی ایستاده و چه زمانی از جاروبرقی روباتیک استفاده کنیم


اگر وقت ندارید خانه خود را تمیز کنید یا واقعاً دوست ندارید نظافت کنید، احتمالاً از جاروبرقی رباتیک بهره مند خواهید شد. جاروبرقی‌ های روباتیک پیشرفت چشمگیری داشته ‌اند و امروزه بسیاری از آن ‌ها به ویژگی ‌های درجه یک برای تمیزترین کارها مجهز هستند، از جمله تمیز کردن، اجتناب از اشیا و حتی ویژگی‌ های خالی کردن خودکار و شارژر کردن خودکار می باشند. آن ها برای راحتی و حتی سازگار با خانه های هوشمند عالی هستند، اما آیا می توانند جاروبرقی ایستاده را جایگزین کنند؟ بستگی دارد. بیایید هر دو نوع جاروبرقی را در زیر تقسیم کنیم تا بتوانید تعیین کنید کدام جاروبرقی مناسب نیازهای شماست.


آیا جاروبرقی رباتیک ارزشش را دارد؟


کاملا؛ اما همه جاروبرقی‌ ها یکسان ساخته نمی‌ شوند، بنابراین سرمایه ‌گذاری روی جاروبرقی که از نظر فناوری پیشرفته است برای تضمین تمیز کردن دقیق، بی‌ عیب و واقعاً بدون دست بسیار مهم است. برای تعیین اینکه آیا جاروبرقی رباتیک برای شما مناسب است یا خیر، مهم است که مزایای مختلف جاروبرقی رباتیک را در نظر بگیرید. 


مزایای جاروبرقی رباتیک


اولین جاروبرقی رباتیک، یک جاروبرقی رباتیک پایه ممکن است تمام ویژگی های هوشمند فنی را به عنوان جاروبرقی های پیشرفته نداشته باشد، اما همچنان می تواند کار را انجام دهد. مزایا عبارتند از: 
صرفه جویی در زمان: ما نمی توانیم به اندازه کافی استرس داشته باشیم که جاروبرقی رباتیک چقدر در زمان صرفه جویی می کند. شما می توانید آن ها را هنگام آشپزی، کار، انجام کارهای روزمره و حتی خواب روشن کنید. به جای استرس در مورد تمیز کردن خانه قبل از میزبانی از دوستان یا از دست دادن برنامه مورد علاقه خود به دلیل اینکه باید تمیز کنید، فقط می توانید جارو رباتیک را تنظیم کنید و آن را رها کنید. 
صرفه جویی در فضا: برای ساکنان آپارتمان، جاروبرقی های روباتیک فضای زیادی را آزاد می کنند. نیازی نیست کل کمد راهرو را با جاروبرقی بزرگ بگیرید، در حالی که جارو رباتیک شما به راحتی زیر مبل شما قرار می گیرد و یا به ایستگاه خود باز می گردد.
تمیز کردن خودکار: با کنترل تمام اتوماسیون، جارو روباتیک‌ ه به شما اجازه می ‌دهند که مستقیماً از تلفن خود آن ها را مدیریت کنید، حتی اگر در حال خرید مواد غذایی یا در تعطیلات هستید. همچنین در یک نظرسنجی، بیش از نیمی از پاسخ دهندگانی که جاروبرقی رباتیک را جایگزین جاروبرقی عمودی کرده اند، گفتند که بزرگترین مزیت تمیز کردن خودکار است.

جاروبرقی رباتیک میان رده


یک جاروبرقی رباتیک میان رده بر روی جاروی سطح ابتدایی ساخته می شود و ویژگی های اضافی برای تمیز کردن به آن اضافه می کنند که مفیدتر و کارامدتر است.
جاروبرقی های دوکاره: می توانید تنها با داشتن یک جاروبرقی دوکاره همه ی کارهای خود را انجام هد. زیرا بهترین جاروبرقی های روباتیک امروزی مجهز به جاروبرقی و پاک کردن (تی زدن) هستند. شما می توانید با یک وسیله دو کار را از بین ببرید که همه آن را برای شما انجام می دهد. نکته مهم: به دنبال جاروبرقی رباتیک مجهز به تشخیص فرش باشید. این به رباتیک این امکان را می دهد که از فرش شما در حین پاک کردن و تی زدن دوری کند. 
تمیز کردن سفارشی: در برخی از جاروهای رباتیک می ‌توانید با کنترل برنامه، هر زمان که بخواهید تمیز کردن را برنامه‌ ریزی کنید، مرزهای مجازی را برای مناطق تمیز کردن هدف تعیین کنید و حتی برای اتاق ‌هایی که نمی ‌خواهید رباتیک در آن قرار بگیرد، مناطق ممنوعه ایجاد کنید.


جاروهای رباتیک پیشرفته


جاروبرقی های رباتیک پیشرفته از نظر فناوری برای دوستداران خانه های هوشمند عالی است و شامل موارد زیر است: 
سازگاری با خانه هوشمند: جارو رباتیک های پیشرفته می ‌توانند به الکسا، گوگل و سایر دستگاه‌ های خانه هوشمند متصل شوند تا تمیز کردن را آسان ‌تر از همیشه کنند. شما می توانید تنها با صدای خود آن ها را کنترل کنید.
بی صدا: بیشتر جاروبرقی‌ های عمودی پر سر و صدا و مخرب هستند، اما جاروبرقی‌ های پیشرفته روباتیک دارای گزینه ‌هایی هستند که به شما امکان می ‌دهند قدرت مکش را انتخاب کنید و زمانی که می‌ خواهید استراحت کنید یا بخوابید، رباتیک را در حالت بی صدا قرار دهید.
تخلیه شدن خودکار: جارو های رباتیک پیشرفته امروزی با یک ایستگاه تخلیه ی خودکار ارائه می ‌شوند تا مدتی تمیز کردن بدون تعمیر و نگهداری را تضمین کنند. با استفاده از ایستگاه تخلیه خودکار، هرگز نباید نگران تخلیه سطل گرد و غبار جاروبرقی خود باشید.
نظارت تصویری: با یک دوربین HD، پیشرفته ‌ترین جاروهای رباتیک نظارت مستقیم بر اساس تقاضای خانه را ارائه می ‌کنند.

مزایای جاروبرقی های ایستاده یا شارژی


در حالی که تمیز کردن با جارو رباتیک سطحی است و ممکن است نتواند گرد و غبار را از پرز فرش ها بیرون بکشد. پس می ‌دانیم که برخی از کارها به جاروبرقی عمودی یا جارو شارژی نیاز دارند. در زیر برخی از مزایای جارو شارژی آورده شده است:
تمیز کردن گوشه ها: اگر نیاز به تمیز کردن قفسه، گوشه سخت یا دکور دارید، باید یک جاروبرقی ایستاده یا جارو شارژی با نازل های متفاوت داشته باشید که بتواند تمیز کردن دقیقی را ارائه دهد.
تمیز کردن پله ها: از آنجایی که جاروبرقی‌ های روباتیک نمی ‌توانند از پله‌ ها بالا بروند، جاروهای شارژی برای استفاده در خانه ‌های چند طبقه که خواهان تمیزی بیشتر روی پله ‌های خود هستند، مناسب هستند.
حذف زباله های سرسخت: گاهی اوقات برای از بین بردن زباله های گیر کرده در فرش به کمی قدرت مکش اضافی نیاز دارید. در حالی که جاروبرقی عمودی یا جارو شارژی احتمالاً در بیشتر موارد گزینه بهتری است، برخی جاروبرقی ‌های پیشرفته وجود دارند که با قدرت مکش بالاتر از استاندارد برای خلاص شدن از شر گرد و غبار عرضه می ‌شوند.
ظرفیت سطل بزرگ: برای جاروهای رباتیک که با ایستگاه تخلیه خودکار سازگار نیستند، جارو شارژی ظرفیت بیشتری برای نگهداری خاک و زباله دارد.
نازل های مختلف: اکثر جاروهای شارژی دارای یک کیت لوازم جانبی پر از ابزارهای قابل اتصال هستند تا جاروی شما را برای تمیز کردن دقیق تر، بهبود بخشد.


آیا می توانم از جارو شارژی و جاروبرقی روباتیک استفاده کنم؟ 


بله؛ در حالی که یک جاروبرقی روباتیک احتمالاً می تواند آرامش خاطر و فضای ذخیره سازی را برای شما حفظ کند، اگر قبلاً یک جاروبرقی دارید، نگه داشتن جاروبرقی عمودی یا جارو شارژی خود پس از تغییر به یک رباتیک ضرری ندارد. احتمالاً کمتر از قبل از آن استفاده خواهید کرد، اما داشتن آن برای تمیز کردن عمیق تر و بهتر می تواند مفید باشد.


نکاتی برای جایگزینی جاروبرقی عمودی یا شارژی با جاروبرقی رباتیک 


به جای خرید، سرمایه گذاری کنید. سرمایه‌ گذاری روی یک جارو رباتیک غنی از ویژگی‌ ها که عملکردی بی ‌نقص و ثابت ارائه می ‌کند، مهم است. اگر فضای شما به خصوص بزرگ یا پیچیده است، به دنبال جارو روباتیک باشید که تمیز کردن مداوم داشته باشد، که به آن اجازه می ‌دهد وقتی باتری کم است به جایگاه شارژ بازگردد و تمیز کردن را از جایی که پس از شارژ باتری متوقف شده از سر بگیرد. هنگامی که برای اولین بار جاروبرقی رباتیک خود را روشن می کنید، مطمئن شوید که همه درهای خانه شما باز هستند تا رباتیک بتواند به درستی نقشه خانه شما را نشان دهد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha