02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مشکلات رایج و عیب یابی جاروبرقی های رباتیک

ادیبه کریم پور 15 /مهر/ 1402
مشکلات رایج و عیب یابی جاروبرقی های رباتیک

مشکلات رایج و عیب یابی جاروبرقی های رباتیک


وقتی دستگاه ‌هایی دارید که به فناوری و نرم ‌افزار متکی هستند، مطمئناً در این راه با مشکلاتی روبرو خواهید شد. اما برخی از مشکلات یا خطاهای رایجی که با جاروبرقی رباتیک خود مواجه خواهید شد چیست؟ در این مقاله بیشتر به این موضوع می پردازیم. ما در مورد برخی از مشکلات رایج، نحوه رفع آن ها و حتی نحوه جلوگیری از آن ها در وهله اول صحبت خواهیم کرد. اما به خاطر داشته باشید که همه تولیدکنندگان کمی متفاوت هستند، بنابراین ممکن است مشکلات یا حل آن ها کمی متفاوت باشد.


جاروبرقی رباتیک من متصل نمی شود


ممکن است چند دلیل وجود داشته باشد که چرا جاروبرقی رباتیک شما نمی تواند محل قرار گیرد یا به ایستگاه پایه خود متصل شود. خوشبختانه، بیشتر راه ‌حل‌ های این مشکل نسبتاً آسان است و لازم است شما ایستگاه اتصال شارژر را جابجا کنید.
دلایل احتمالی جاروبرقی رباتیک شما متصل نمی شود: 1. ایستگاه اتصال به یک شی دیگر خیلی نزدیک است. 2. ایستگاه زیر یک میز، اشیاء، یا سایر مبلمان است که باعث تداخل می شود. 3. حسگرها و یا دوربین های جارو رباتیک شما کثیف است. 4. ایستگاه روی یک فرش یا تشک قرار دارد.
اگر هیچ یک از این راه حل های آسان مشکل شما را برطرف نکرد، ممکن است مشکل جدی تری داشته باشید. اگر به نظر می رسد که جاروی رباتیک شما به طور کلی در مسیریابی اتاق های شما مشکل دارد، و نه فقط با اتصال، ممکن است لازم باشد سنسورهای خود را جایگزین کنید. برای جزئیات نحوه انجام این کار، باید با سازنده مشورت کنید. اگر جاروبرقی خوب کار می کند، سنسورها تمیز هستند، اما به نظر نمی رسد که جارو برقی متصل شود، ممکن است دستگاه معیوب داشته باشید. برای این کار باید با سازنده یا فروشگاهی که جاروبرقی رباتیک را از آن خریداری کرده اید تماس بگیرید. 


جاروبرقی رباتیک من شارژ نمی شود


اگر مشکل بالا را حل کردید و یافتید که این یک مشکل اتصال نیست، ممکن است چند دلیل وجود داشته باشد که جاروبرقی شما شارژ نمی شود. شایع ترین دلیلی که جاروبرقی رباتیک شما شارژ نمی شود، به دلیل کثیف شدن تماس های شارژ است. بیشتر کنتاکت های شارژ در زیر جارو قرار دارند، بنابراین می توانند به راحتی با گرد و غبار و خاک پوشانده شوند و اتصال آن ها به شارژر را سخت می کند. خوشبختانه، پاک کردن این داک ها نسبتاً ساده است و به راحتی برطرف می شود. به سادگی محل را با یک پارچه یا حوله خشک پاک کنید. در صورت تجمع مواد خام یا زباله، می توانید از یک دستمال کاغذی مرطوب استفاده کنید. 


جاروبرقی رباتیک من به WIFI وصل نمی شود


اگر جاروبرقی رباتیک مدل بالاتر یا جدیدتری دارید، ممکن است با اتصال WIFI همراه باشد. اما، همانطور که همه ما می دانیم، WIFI می تواند مشکل دار باشد و برخی از دستگاه ها به خوبی اتصال را حفظ نمی کنند. بنابراین اگر جارو رباتیک شما به وای فای منزلتان متصل نشود یا متصل نماند، باید چه کار کرد؟ ابتدا مطمئن شوید که فرکانس مناسب دارید. همه جاروبرقی های رباتیک نمی توانند روی شبکه های 5 گیگاهرتز کار کنند. بسته به دستورالعمل سازنده، ممکن است مجبور شوید یک شبکه 2.4 گیگاهرتزی را انتخاب کنید. مطمئن شوید که سیگنال WIFI یا شبکه ی شما به اندازه کافی قوی است. همچنین مطمئن شوید که از رمز عبور صحیح برای وای فای خانه خود استفاده می کنید. سعی کنید جارو رباتیک را مجددا راه اندازی کنید و WIFI خود را مجددا راه اندازی کنید.


جاروبرقی رباتیک من به درستی حرکت نمی کند


دلایلی که جاروبرقی رباتیک شما عجیب عمل می کند که عبارتند از: 1. سنسورها کثیف هستند و در نقشه برداری و ناوبری مشکل دارند. 2. چرخ ها باید از کثیفی تمیز شوند یا از گیر کردن مو پاک شوند. 3. چرخ ها فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند. 4. برس های اصلی یا جانبی باید برداشته و کاملا تمیز شوند. 5. موتور در حال فرسوده شدن است یا خراب شده است.


عیب یابی جاروبرقی رباتیک 


ابتدا سیستم درایو را بررسی کنید. یکی از رایج‌ ترین مکان ‌ها برای پیدا کردن مشکل با جاروبرقی رباتیک، سیستم تسمه محرک است. تسمه ها و سیستم درایو خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که فرسوده یا شکسته نشده اند. تسمه برس و خط محرک دستگاه را بررسی کنید. حتی بهترین جاروبرقی های روباتیک نیز می توانند در نهایت تسمه های خود را فرسوده کنند. همچنین ممکن است موتور محرک در نهایت فرسوده شود. در بسیاری از دستگاه ها موتور محرک قابل تعویض است و شما می توانید آن را از فروشگاه یا سایت سازنده ی دستگاه خود خریداری کنید.  برخی از راه حل ها ممکن است ماهیت فنی بیشتری داشته باشند. ممکن است لازم باشد سیستم جاروبرقی رباتیک خود را با بازنشانی به تنظیمات پیش فرض کارخانه، تازه کنید. برای دستورالعمل های خاص برند خود به دفترچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید. این می تواند مسائلی مانند راه اندازی جاروبرقی تمیز کردن را در زمانی که برنامه ریزی نشده است حل کند. اگر بررسی برنامه زمان ‌بندی مشکل را حل نکرد، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد باشد. اگر دستگاه شما به Wi-Fi وصل نیست، بازنشانی سریع نیز می تواند کمک کند. اگر جاروبرقی رباتیک شما به درستی حرکت نمی کند، چرخ جهت جلویی که دستگاه را هدایت می کند، بررسی کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که موها یا نخ هایی به دور فاصله محوری چرخ جهت یا هر چرخ دیگری پیچیده نشده باشد.


اگر جاروبرقی رباتیک شما به صورت دایره ای می چرخد، معمولاً نشان دهنده مشکل در سنسورهای جانبی است. اگر به طور مداوم پشتیبان گیری می کند، ممکن است مشکل از سنسور جلویی باشد که مراقب افت آن است. سعی کنید گرد و غبار سنسورها را با یک پارچه خشک پاک کنید تا هر گونه زباله ای که می تواند مانع باشد را پاک کنید. لکه ‌های تیره روی نقش ‌های فرش و مربع ‌های تیره در کف کاشی ‌ها نیز می ‌توانند باعث ایجاد پشتیبان شوند. حتی بهترین جاروبرقی های روباتیک هنوز قادر به تشخیص تفاوت بین یک قطره و یک نقطه تیره روی زمین یا سطح فرش نیستند. فکر می کند مکان تاریک یک قطره است و حسگرهای آن باعث عقب نشینی آن می شوند. اگر به نظر می رسد جاروبرقی رباتیک شما مانند گذشته تمیز نمی کند، برس های غلتکی را بررسی کنید تا از تمیز بودن آن ها مطمئن شوید. بسیاری از بهترین جاروبرقی های روباتیک با ابزارهایی برای از بین بردن موهای زخم و نخ ها از برس های غلتکی عرضه می شوند. همچنین می توانید از قیچی برای کوتاه کردن موهای پیچیده شده به دور آن استفاده کنید. حتما فیلترهای خود را تمیز نگه دارید و سطل زباله را مرتب خالی کنید. سطل زباله که بیش از حد پر شده و فیلترهای مسدود شده می توانند عملکرد جاروبرقی شما را بسیار تحت تاثیر قرار دهند. اگر عیب یابی جاروبرقی رباتیک شما مشکل را حل نکرده است، برای مشاوره با سازنده دستگاه خود تماس بگیرید.


مراحل عیب یابی جاروبرقی رباتیک


هر جاروبرقی رباتیک متفاوت است، اما برخی از مراحل عیب ‌یابی رایج وجود دارد که ارزش بررسی دارد.
آن را کاملاً تمیز کنید: این که این جاروبرقی ها مستقل هستند به این معنی نیست که نیازی به تمیز کردن منظم ندارند. در واقع، آن ها باید به تمیز کردن و نگهداری منظم نیاز داشته باشند، معمولاً یک بار در هفته یا بعد از چند بار استفاده سنگین، باید تمیز شوند. علاوه بر این، فیلترهای یکپارچه را همانطور که در دستورالعمل نشان داده شده است تغییر دهید و مخزن زباله را خالی کنید. حتی اگر بهترین جاروبرقی رباتیک را برای موهای حیوانات خانگی دارید، مطمئن شوید که مدل کاملاً از هرگونه خز تمیز شده است. هر چه بیشتر جارو رباتیک خود را با پارچه خشک یا برس تمیز کننده تمیز کنید، کمتر دچار مشکل می شود.
باتری را بررسی کنید: اگر جارو رباتیک شما روشن نمی شود، احتمالاً به این معنی است که باتری شارژ نمی شود. باتری را به پریز برق وصل کنید و اجازه دهید کاملاً شارژ شود و سپس آن را در جارو برقی قرار دهید و دوباره امتحان کنید. اگر هنوز مشکل دارید؟ ممکن است نیاز به باتری جایگزین داشته باشید. اگر جاروبرقی شما راه اندازی شود، اما شارژ آن در مدت زمان کوتاهی کاهش یابد، همینطور است. بسته های باتری سخت هستند و به اندازه اجزای باقی مانده دوام نمی آورند.


چرخ ها را بررسی کنید: چرخ ها روی فرش ها، زباله ها و تقریباً هر چیز دیگری می خزند. به عبارت دیگر، آن ها می توانند به راحتی مسدود شوند، به خصوص اگر جارو مقداری مو را در خود بپیچد. چرخ ها را چک کنید و به آرامی هر گونه ریزه را بردارید. این باید مشکلات حرکتی را که با دستگاه دارید برطرف کند. همچنین می توانید نوارهای مرزی یا مرزهای مجازی را تنظیم کنید تا جاروبرقی شما از هرگونه مواد ایجاد کننده گرفتگی جلوگیری کند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha