02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه انتخاب بهترین جاروبرقی

ادیبه کریم پور 12 /مهر/ 1402
نحوه انتخاب بهترین جاروبرقی

نحوه انتخاب بهترین جاروبرقی


انواع مختلفی از جاروبرقی در بازار وجود دارد که تصمیم گیری در مورد نحوه انتخاب جاروبرقی متناسب با نیاز شما ممکن است گیج کننده باشد. این مقاله به شما کمک می کند تا بفهمید جاروبرقی ها چگونه کار می کنند، گزینه های شما چیست و چگونه گزینه های خود را محدود کنید تا بهترین انواع جاروبرقی را برای خود و خانه خود بیابید.


انواع جاروبرقی


این مقاله به نحوه انتخاب جاروبرقی اولیه برای خانه شما می پردازد. جاروبرقی های ایستاده، نوع مورد علاقه برخی مکان ها بوده و در برخی از نقاط جهان، کنیستر جاروبرقی انتخابی است. جاروهای ایستاده معمولاً دارای یک رول برس گردان برای تامین جمع آوری هستند و ممکن است یک موتور داشته باشند که مکش را فراهم می‌ کند و همچنین برس را می‌ چرخاند، یا ممکن است دو موتور داشته باشد، یکی برای مکش و دیگری برای حرکت برس باشد. جاروبرقی های عمودی در تمیز کردن فرش های کم عمق مانند گلیم فرش، موکت عالی هستند و بسیاری از آن ها توانایی خاموش کردن برس گردان را برای تمیز کردن کف های صاف دارند. با این حال، جاروبرقی های خوابیده تا حد زیادی همه کاره ترین طراحی جاروبرقی هستند. آن ها عملکرد فوق العاده ای را روی فرش و کف صاف و همچنین سطوح بالای کف ارائه می دهند. از آنجایی که ابزار تمیز کردن با لوله خرطومی و میله استفاده می شود، جاروبرقی های کنیستر نسبت به جارو های ایستاده مانور بیشتری دارند و به راحتی می توانند زیر اکثر مبلمان و فضاهای تنگ قرار بگیرند.


سه نوع جاروبرقی کنیستر وجود دارد. هر سه با لوله خرطومی، میله، نازل و سری ها استفاده می شود. تفاوت در نازل ها است. اولین نوع جاروبرقی مکش مستقیم نامیده می شود. از یک نازل کف با یک برس ساده و غیر گردان برای تمیز کردن کف های سخت و فرش های مسطح استفاده می کند. نوع دوم جاروبرقی از ابزار کف توربو یا توربین استفاده می کند. این دارای یک برس گردان است که توسط جریان هوا ایجاد شده توسط موتور مکش جارو تغذیه می شود. نوع سوم جاروبرقی از یک ابزار کف برس برقی استفاده می کند که بیشتر شبیه جاروبرقی ایستاده است. یک موتور الکتریکی جداگانه، رول برس گردان برقی را به حرکت در می آورد. این نوع جارو اغلب به عنوان تیم قدرت شناخته می شود.


کیسه یا بدون کیسه، کدام جاروبرقی بهتر است؟


تفاوت عمده دیگر بین جاروبرقی ها بدون کیسه بودن یا استفاده از کیسه گرد و غبار است. برای اکثر مردم، این یک موضوع تصمیم شخصی است. اما اگر اعضای خانواده آلرژی یا آسم دارند، یا اگر نگران کیفیت هوای داخل خانه خود هستید، جاروبرقی با کیسه گرد و غبار به طور کلی انتخاب بهتری است. جاروهای بدون کیسه هیچ مشکلی ندارند. بهترها کار تمیز کردن را عالی انجام می دهند. اما مبتلایان به آلرژی و آسم باید هنگام نگهداری از جاروبرقی بدون کیسه، تمام گرد و غباری را که در معرض آن قرار می گیرند، در نظر بگیرند. مهم نیست که از کدام جاروبرقی بدون کیسه استفاده می کنید، باز هم به این بستگی دارد که ظرفی از گرد و غبار و مواد آلرژی زا و مواد خام را که با دقت از خانه خود خارج کرده اید، بردارید و آن را در چیزی بریزید تا بتوانید آن را دور بیندازید. این می تواند مقداری از گرد و غبار و مواد آلرژی زا را در هوایی که تنفس می کنید در حالی که آن را بیرون می ریزید آزاد کند، و زمانی که ابر پراکنده شده و به بقیه خانه شما منتقل می شود. علاوه بر این، بسیاری از جاروبرقی های بدون کیسه از فیلترهایی استفاده می کنند که برای حذف ذرات به دام افتاده باید آن ها را با مسواک بشویید. این همچنین می ‌تواند آلرژن ‌ها و کثیفی ‌هایی را که تازه پاک کرده ‌اید را به خانه ‌تان بازگرداند. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که کثیفی از کل سیستم جاروبرقی عبور می کند. ماهیت طراحی بدون کیسه آب بندی جاروبرقی بدون کیسه را تقریبا غیرممکن می کند تا از طریق دهانه های فیلتر نشده نشت هوای کثیف وجود نداشته باشد. این علاوه بر مشکلات ایجاد یک مهر و موم هوا بر روی سطل جمع آوری است و در عین حال برداشتن و تعویض آن را آسان می کند.


انتخاب بهترین جاروبرقی برای نیازهای نظافتی خود


مرحله بعدی ارزیابی سطوحی است که قرار است تمیز کنید. آیا موارد خاصی بالاتر از الزامات تمیز کردن کف وجود دارد که ممکن است به ضمیمه‌ های تخصصی نیاز داشته باشد، مانند سقف‌ های بلند، چراغ‌ های پیچیده، پنکه‌ های سقفی، مجموعه ‌های خاص و غیره. اگر چنین است، باید مطمئن شوید جاروبرقی دسترسی، انعطاف ‌پذیری و نازل های مختلف را به همراه دارد. اما کاربرد اصلی جاروبرقی تمیز کردن کفپوش خواهد بود. اگر خانه شما پله دارد، جاروبرقی کنیستر توصیه می شود. یک جاروی ایستاده برای تمیز کردن پله ها به تنهایی طراحی نشده است. و حتی با وجود ضمیمه ها، تلاش برای تمیز کردن پله ها با یک جاروبرقی ایستاده کار ناخوشایند است. می توان این کار را انجام داد، اما نتایج به طور کلی ضعیف است، زیرا نمی توانید از برس گردان عمودی روی پله ها، استفاده کنید. اگر پله ندارید و اگر خانه شما عمدتاً از الیاف مصنوعی (نایلون، الفین یا پلی استر) پوشانده شده است، یک جاروی ایستاده با قابلیت تمیز کردن کف صاف و ملحقات لازم برای تمیز کردن سطوح بالای کف مناسب است. با این حال، امروزه بسیاری از خانه ها دارای ترکیبی از کف های سخت در مواد مختلف، فرش های سطحی و برخی با فرش کاملا کف را پوشانده اند. در این خانه ها (یا در خانه های دارای پله) یک جاروبرقی کنیستر بهترین نتیجه را ارائه می دهد. 

تجمع گرد و خاک های فرش


میزان رفت و آمد و نوع خاک های تجمع یافته روی فرش، عامل مهمی در انتخاب جاروبرقی شما می باشد. بیشتر خاک های فرش روی کفش افراد، از طریق در و پنجره باز و حیوانات خانگی وارد خانه می شود. اگر خانه ‌ای پر از بچه‌ ها و حیوانات خانگی دارید، گرد و غبار‌های فرش بیشتری وارد خانه خواهید شد. 80 درصد غبار های فرش را خاک ‌های خشک با لبه ‌های تیز مانند سنگ های ریز تشکیل می ‌دهند که در فرش پهن می ‌شوند و روی آن ‌ها راه می ‌روند، مانند کاغذ سنباده برای سایش و خم شدن الیاف عمل می‌ کنند. این منجر به ظاهر شدن فرش کثیف در فرش و مسیر رفت و آمد می شود. در واقع، این کثیفی نیست، بلکه نحوه جذب الیاف آسیب دیده است. این باعث می ‌شود فرش ‌ها خیلی قبل از اینکه رفت و آمد و نوع زباله های مواجه شده انتخاب کنید و به طور مرتب از آن استفاده کنید تا احتمال آسیب دیدن الیاف کاهش یابد. اگر فرش و یا قالیچه از الیاف مصنوعی دارید و رفت و آمد روی آن زیاد است، پس در نتیجه گرد و غبار نیز سنگین ‌تر است، جاروبرقی را با نازل بزرگ ترجیحا گردان انتخاب کنید. جاروبرقی هایی با پرزهای متراکم و سفت و همچنین عملکرد میله با نازل بزرگ برای بیرون آوردن این زباله های تیز از روی توده فرش عالی هستند، جایی که می توان آن ها را از سطح فرش با جاروبرقی پاک کرد.
یکی دیگر از زباله های خشک که فرش شما را ساییده نمی کند، اما یکی از فراگیرترین آنهاست، موی سگ و گربه است. موهای حیوانات خانگی بهتر است با استفاده از یک برس گردان با برس های سفت و متراکم از بین بروند. اگر در خانه ی شما رفت و آمد زیاد نیست و زباله های زیادی جمع نمی شوند، می توانید یک جاروبرقی معمولی انتخاب کنید و از خانه خود به خوبی نگهداری کنید. با این حال، قاعده کلی این است که قدرتمند ترین جاروبرقی را انتخاب کنید که الیاف فرش و فرش شما همیشه تمیز و به دور از گرد و غبار باقی بماند.


الیاف فرش


به همان اندازه که رفت و آمد و نوع خاک اهمیت دارد، نوع الیافی است که فرش یا گلیم فرش شما با آن ساخته می شود. بیشتر فرش ‌های امروزی از الیاف مصنوعی ساخته می ‌شوند. الیاف مصنوعی بسیار بادوام هستند و می توانید بدون ترس از آسیب دیدن الیاف از جاروبرقی ها قدرتمند خانگی استفاده کنید. الیاف طبیعی باید با ملایمت بیشتری تمیز می شوند. رایج ترین الیاف طبیعی که در فرش های بزرگ استفاده می شود پشم است. پشم یک الیاف بسیار بادوام است و هزاران سال است که در سراسر جهان برای ساخت فرش استفاده می شود، اما باید با احتیاط جاروبرقی زد. برس گردان را می توان روی پشم استفاده کرد، اما موها باید منعطف و بخشنده باشند، و نه به اندازه ای که روی رول برس پشتی متراکم داشته باشند، تا نخ ها کدر نشوند و فرش از بین نرود.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha