02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هر خانه به کدام جاروبرقی نیاز دارد؟

ادیبه کریم پور 11 /مهر/ 1402
هر خانه به کدام جاروبرقی نیاز دارد؟

هر خانه به کدام جاروبرقی نیاز دارد؟


تمیز کردن و نظافت یکی از کارهای اصلی هر خانه ای است. خانه های کثیف و نامرتب می توانند محل رشد میکروب ها و باکتری ها باشند و کسانی که آلرژی به گرد و غبار و بیماری هایی مانند آسم دارند بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند. روش‌ های زیادی برای نظافت خانه‌ ها وجود دارد و ساده ‌ترین راه این است که این کار را به روش سنتی، با گردگیری و استفاده از یک دستمال مرطوب یا کف ‌شوی انجام دهید. تمیز کردن کف و سایر سطوح صاف با استفاده از دستشویی آسان است، اما نمی‌ توانید از آن برای تمیز کردن مبل‌ ها، تخت ‌خواب ‌ها، تشک‌ ها و... استفاده کنید. جاروبرقی ها تمیز کردن همه چیز را کم زحمت می کنند. آن ها در اشکال و اندازه های مختلف موجود هستند. جاروبرقی نه تنها در پاکسازی گرد و غبار و خلاص شدن از شر آلرژن ها موثر است، بلکه استفاده از آن ها آسان است، در زمان و انرژی صرفه جویی می کند. آن ها مجهز به موتورهای مکنده و فیلترهایی هستند تا خاک و گرد و غبار را به داخل بکشند. آن ها را می توان به جاروبرقی دستی، کنیستر، عمودی و رباتیک دسته بندی کرد. توصیه می ‌کنیم قبل از سرمایه‌ گذاری در مورد موضوع، به طور کامل تحقیق کنید. این مقاله در مورد جاروبرقی ها، مزایای آن ها و اینکه چرا هر خانواده باید یک جاروبرقی داشته باشد صحبت می کند.


جاروبرقی های دستی


جاروبرقی های دستی جمع و جور هستند و می توان آن ها را به تنهایی برای انجام کارهای نظافتی کوچک استفاده کرد. آن ها سبک هستند و به راحتی قابل حمل هستند. جاروبرقی‌ های دستی همراه با سری ‌هایی هستند که گرد و غبار قسمت‌ های پیچیده ‌تر مبلمان را تمیز می ‌کنند. آن ها برای تمیز کردن ست مبل، صندلی ماشین، داخل کابیت و کمد و تشک ایده آل هستند، اما نه کف. جارو شارژی هم در بازار وجود دارد.
ویژگی های کلیدی: جمع و جور و خوش دست، عملکرد مکش و دمنده قدرتمند، موتور با راندمان بالا، طیف گسترده ای از لوازم جانبی به همراه دارد. 


جاروبرقی کنیستر


جاروبرقی خوابیده یا کنیستر در سایزهای متوسط و بزرگ موجود است. در مقایسه با جاروبرقی های دستی مکش قوی دارند. آن ها برای تمیز کردن کامل کف و مجموعه مبلمان عالی هستند. جاروبرقی خوابیده دارای یک پورت دمنده برای دمیدن زباله های کوچک جمع شده کف زمیر یا زیر مبلمان است.
ویژگی های کلیدی: عملکرد قدرتمند، دمنده کارآمد، مکش با قدرت بالا، سبک و جمع و جور، لوازم جانبی تمیز کردن آسان، تنظیمات قابل تنظیم      


جاروبرقی عمودی


جاروبرقی های عمودی قدرتمند، سبک وزن هستند و قیمت مناسبی را ارائه می دهند. آن ها دارای مکش قوی برای به دام انداختن گرد و غبار و مواد حساسیت زا از فرش و کف هستند. بهترین چیز در مورد جاروبرقی های عمودی این است که به راحتی سرهم کردن و استفاده می شوند. برخی از مدل ‌های جاروبرقی عمودی رده بالا از بخارشوی پشتیبانی می‌ کنند که خاک را از کف جذب می ‌کند و گرمای بخار باکتری‌ های مضر و کنه‌ های گرد و غبار را از بین می ‌برد. همچنین در این فرآیند کف را ضد عفونی می کند.
ویژگی های کلیدی: نظافت بهداشتی، 100% سازگار با محیط زیست، برخی دارای بخارشوی هستند، حرکت تک دستی،  سیم برق با قابلیت چرخش آسان و فیلتر جاروبرقی قابل شستشو


جاروبرقی رباتیک


جاروبرقی های روباتیک می توانند در اطراف خانه شما کار کنند تا آن را تمیز نگه دارند. آن ها دارای سنسور، دوربین و لیزر داخلی هستند. برخی از مدل‌ های سطح بالا حتی می ‌توانند نقشه اتاق شما را نیز ترسیم کنند، بنابراین می ‌توانید آن ‌ها را برای تمیز کردن یک منطقه یا یک اتاق خاص انتخاب و تنظیم کنید. اکثر جاروبرقی های روباتیک را می توان با استفاده از تلفن کنترل کرد، به این معنی که می توانید چرخه های تمیز کردن را از راحتی روی مبل خود برنامه ریزی کنید.
ویژگی های کلیدی: کنترل های تمیز کننده قدرتمند، کاربری آسان و سازگار با گوشی هوشمند، اتصال به اینترنت و نقشه برداری از کف، سریع و کارآمد، سر و صدای کمتر


در هنگام خرید جاروبرقی چه نکات دیگری باید رعایت شود؟


قبل از انتخاب جاروبرقی موارد دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یک جاروبرقی با کارایی بالا، اعم از کنیستر یا جاروبرقی عمودی برای تمیز کردن کامل خانه شما عالی است، در حالی که یک جاروبرقی دستی یا یک جاروبرقی رباتیک برای تمیز کردن منظم نقطه ای ایده آل است. همچنین ممکن است جاروبرقی های دوکاره را پیدا کنید. به عنوان مثال، برخی از جاروبرقی های عمودی را می توان به جاروبرقی دستی تبدیل کرد. با جاروبرقی هایی مواجه می شویم که از کیسه ها و سطل های یکبار مصرف استفاده می کنند. ظرف های کیسه‌ ای گرد و غبار بیشتری را در خود نگه می ‌دارند، اما مشکل بررسی و تخلیه مداوم آن ها وجود دارد. این کیسه ها باید به مرور زمان تعویض شوند. جاروبرقی های بدون کیسه در مقایسه با جاروبرقی های کیسه ای گزینه های بهتری هستند، زیرا تخلیه کم گرد و غبار را تضمین می کنند. برخی از مدل‌ ها از سطل‌ های ذخیره‌ سازی شفاف استفاده می ‌کنند تا دقیقاً بدانید چه زمانی آن ها را خالی کنید. این سطل ها همچنین به راحتی تمیز می شوند و از ماندگاری بالایی برخوردار هستند. آن ها را می توان برای مدت طولانی تری استفاده کرد و گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. در مورد یک جاروبرقی سیمی یا بی سیم با باتری تصمیم بگیرید. جاروهای سیمی را می توان به سادگی به یک پریز برق وصل کرد، در حالی که هنگام خرید یک دستگاه بی سیم، ممکن است لازم باشد عمر باتری را بررسی کنید. جاروبرقی ها از تمیز کردن خشک پشتیبانی می کنند، اما برخی از جاروبرقی ها هستند که می توانند هر دو را تمیز کنند، خشک و مرطوب. دومی تمیز کردن نشت ها را آسان تر می کند و این مدل ها از سطل های ضد آب برای جمع آوری مایعات استفاده می کنند.


فیلتر هپا چیست؟


اکثر جاروبرقی ها مجهز به فیلترهای HEPA هستند که به عنوان ذرات گیر با راندمان بالا نیز شناخته می شود. فیلترهای هپا گرد و غبار را جمع آوری و ضدعفونی می کنند. آن ها در برابر باکتری های مضر، کنه های گرد و غبار و سایر آلاینده ها موثر هستند. برخی از جاروبرقی ها دارای هر دو فیلتر HEPA و فناوری ضدعفونی UV هستند. جاروبرقی های دارای فیلتر HEPA اگر فردی در خانه از آسم رنج می برد یا به گرد و غبار آلرژی دارد، ارزش آن را دارد. فیلترهای هپا قابل جدا شدن هستند و همچنین با آب تمیز می شوند.


مصرف انرژی جاروبرقی چقدر است؟


مصرف انرژی جاروبرقی از مدلی به مدل دیگر متفاوت است. بیشتر مدل های قدرتمند بین 1000 تا 1800 وات هستند. آن ها حتی کوچکترین ذرات گرد و غبار را از خانه شما بیرون می کشند. برخی از مدل ها دارای دمنده هایی هستند که کثیفی ها را از گوشه تخت ها و مبل ها خارج می کند. آن ها در مقایسه با سایر جایگزین های فشرده با موتورهایی که 500 وات انرژی مصرف می کنند، انرژی بیشتری مصرف می کنند. برای بررسی جزئیات مصرف انرژی، به جزئیات وات روی برچسب دستگاه نگاه کنید.   


جاروبرقی ها سر و صدا می کنند؟


جاروبرقی ها دارای درجه بندی صدا هستند و یکی از فاکتورهای مهمی است که در هنگام خرید باید در نظر بگیرید. اکثر جاروبرقی ها دارای نویز بالاتر از 80dB هستند که در بین مدل ها بسیار رایج است. آن ها آنقدر که شما فکر می کنید بلند نیستند.


چه لوازم جانبی نیاز دارید؟


استفاده از جاروبرقی بدون لوازم جانبی و ملحقات می تواند نظافت را خسته کننده کند. توصیه می کنیم لوازم جانبی و پیوست های همراه با مدل جاروبرقی را بررسی کنید. ملحقات ممکن است شامل برس های چند منظوره، نازل های مختلف و لوله های گسترش باشد.


نکات نگهداری چیست؟


خرید جاروبرقی یک سرمایه گذاری یکباره است، به این معنی که نیاز به مراقبت و نگهداری مناسب دارد. اینها چند نکته نگهداری سریع برای افزایش عمر جاروبرقی شما هستند. ابتدا کیسه ها را به طور منظم تعویض کنید و مطمئن شوید که سطل ها تمیز هستند. قبل از استفاده، مطمئن شوید که کیسه یا سطل به درستی نصب شده است. نازل ها و برس ها را مرتب تمیز کنید. همچنین تسمه را که برس تمیزکننده را در جای خود نگه می دارد، به طور منظم بررسی کنید. اگر آن را شل یا شکسته دیدید، فورا تعویض کنید. فیلترها را با استفاده از یک برس کوچک و با آب به صورت دوره ای تمیز کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha