02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

10 دلیل برای خرید جاروبرقی رباتیک

ادیبه کریم پور 9 /مهر/ 1402
10 دلیل برای خرید جاروبرقی رباتیک

10 دلیل برای خرید جاروبرقی رباتیک


جاروبرقی های روباتیک دستگاه های خانگی هوشمند بسیار محبوب هستند و عملکرد بسیار عالی را ارائه می دهد. به جای استفاده از جاروبرقی برای تمیز نگه داشتن خانه شما، دستیار جاروبرقی رباتیک می تواند بدون دخالت و زحمت، کار را برای شما انجام دهد. جاروبرقی های رباتیک با مکش خوب و مناسبی که دارند می تواند خانه ی شما را با سطح های مختلف تمیز کند. این جاروها دارای چرخ هایی هستند که می تواند بر روی فرش، گلیم و سطح های صاف حرکت کند و آن ها را به خوبی تمیز کند. سنسورهایی که برای این جاروبرقی ها در نظر گرفته شده است، باعث می شود در زیر مبل گیر نکنند و از پله ها سقوط نکنند و همچنین نخ و پتو و یا دم حیوانات را به راحتی تشخیص دهند تا از اتفاقات ناخواسته جلوگیری کند. در اینجا چند دلیل برای خرید جاروبرقی رباتیک برای خانه ی شما آورده شده است که عبارتند از:


1. آن ها می توانند هم فرش و هم سطوح سخت را تمیز کنند


وقتی به کلمه جاروبرقی فکر می کنید، به طور خودکار فرش را تصور می کنید. اما در مورد جاروبرقی روباتیک اینطور نیست. مهم نیست که چه سطوحی در خانه دارید، از جمله چوب سخت یا کاشی، جاروبرقی رباتیک می تواند خاک، گرد و غبار و موارد دیگر را از سطح های مختلف پاک کند. بسیاری از مدل ها به طور خودکار نوع سطح را در خانه شما تشخیص می دهند و نحوه تمیز کردن آن ها را تغییر می دهند. به عنوان مثال، هنگامی که فرش تشخیص داده شود، قدرت مکش افزایش می یابد. هنگامی که بر روی یک سطح سخت بازگردید، قدرت مکش به تنظیمات پایین تری تغییر می کند. یکی از ویژگی ‌های محبوب در بسیاری از مدل‌ ها، توانایی افزایش قدرت مکش در هنگام شناسایی یک ناحیه به خصوص نامرتب است.


2. نیازی به نگرانی در مورد شارژ وجود ندارد


درست مانند هر دستگاه الکترونیکی پیشرفته، جاروبرقی رباتیک توسط یک باتری داخلی قابل شارژ تغذیه می شود. اما نیازی به نگرانی در مورد شارژ باتری جاروبرقی کم نیست. پس از پایان تمیز کردن خانه شما، یک جاروبرقی رباتیک پیشرفته به طور خودکار به محل شارژ خود باز می گردد تا دفعه بعد پر شارژ و آماده حرکت شود. همچنین در خانه‌ های بزرگ ‌تر، بسیاری از مدل‌ ها در اواسط یک چرخه برای شارژ مجدد قبل از اتمام تمیز کردن، به پایه شارژ برمی ‌گردند.


3. جاروبرقی رباتیک های چندکاره


جاروبرقی رباتیک با فناوری جدید و بهتر به پیشرفت خود ادامه می دهد. و این بدان معناست که بسیاری از مدل ‌ها می ‌توانند کاری بیش از تمیز کردن کثیفی ‌ها و زباله‌ های کف شما انجام دهند. یک مدل جدید هم جاروبرقی خشک و هم مرطوب را در یک دستگاه جمع می کند. بنابراین، همراه با جاروبرقی کف‌ ها، مدل ‌های ترکیبی می ‌توانند به عنوان یک جاروبرقی برای تمیز کردن خاک، غذا و هر چیز دیگری که با استفاده از یک پد تمیز کردن داخلی تصور کنید، استفاده کنند. در اکثر مدل ‌ها، آب یا محلول تمیزکننده را اضافه می‌ کنید. در حالی که آن ها معمولاً گرانتر از جاروبرقی هستند، اگر خانه شما فقط کف ‌های سخت دارد، داشتن یکی از این مدل ها عالی است.


4. موجود در طیف گسترده ای از قیمت


زمانی که جاروبرقی های روباتیک برای اولین بار وارد بازار شدند، دقیقاً خریدی مقرون به صرفه نبودند. اما امروزه طیف گسترده ای از جاروبرقی های رباتیک وجود دارد که از نظر طراحی، فناوری و ویژگی ها و میزان قدرت و مکش و برند با هم تفاوت دارند. شما به راحتی می توانید مدل های پایه ای را پیدا کنید که از حدود 2 تا 3 میلیون شروع می شوند. و برای جاروبرقی ‌های پیشرفته ‌تر یا مدل‌ های ترکیبی، انتظار پرداخت حدود 15 میلیون یا بیشتر را داشته باشید، بدیهی است که مدل ‌های گران ‌تر دارای ویژگی‌ های اضافی خواهند بود، اما حتی مدل‌ های اولیه نیز کار تمیز کردن را انجام می ‌دهند. و یک مدل با قیمت پایین‌ تر راهی عالی برای فهمیدن آن است که ایا به جاروبرقی رباتیک نیاز دارید یا خیر.


5. می توانید یک برنامه تمیز کردن را خودکار کنید


اگر یک جاروبرقی رباتیک بخرید، احتمالاً دارای وای فای داخلی خواهد بود تا بتوانید دستگاه را به شبکه بی سیم خانگی خود متصل کنید. با استفاده از برنامه همراه جاروبرقی رباتیک، طیف گسترده ای از ویژگی ها را باز می کند. یکی از بهترین ها به راحتی امکان ایجاد یک برنامه تمیز کردن خودکار است. آیا ترجیح می دهید زمانی که جاروبرقی کار خود را انجام می دهد از خانه دور باشید؟ پس برنامه ای برای تمیز کردن یک اتاق یک نفره یا کل خانه در طول روز تنظیم کنید تا بتوانید برای تمیز کردن کف خانه به خانه بیایید. و هنگامی که آخر هفته است، می توانید از جاروبرقی رباتیک بخواهید که قبلا استراحت خانه را به کی تمیز کند تا در اوقات استراحت شما، مزاحم شما نشود. برای مدل ‌های پیشرفته‌ تر، می ‌توانید برنامه تمیز کردن را به همراه ویژگی‌ های پیشرفته ‌تر مانند نیروی مکش تنظیم کنید. بنابراین، برای مثال، می توانید انتخاب کنید که آشپزخانه دو بار با حداکثر نیروی تمیز ممکن در روز دوشنبه تمیز شود.


6. می توان از سیستم خانه هوشمند مانند آمازون الکسا استفاده کرد


وای‌ فای داخلی اکثر جاروبرقی‌ های روباتیک را به یک مکمل عالی برای هر خانه هوشمند تبدیل می ‌کند. بخش بزرگی از یک خانه هوشمند دستیار مجازی مانند الکسای آمازون، سیری اپل یا دستیار گوگل است. و شما به راحتی می توانید یک جاروبرقی رباتیک برای تعامل با مرکز خانه هوشمند خود اضافه کنید. برای مثال، با یک جاروبرقی سازگار با این فناوری، می‌ توانید به الکسا بگویید که جاروبرقی رباتیک را شروع یا متوقف کند، یک منطقه خاص را تمیز کند و موارد دیگر را انجام دهد. هنگام استفاده از اپلیکیشن الکسا یا دستیار مجازی که در بسیاری از دستگاه ها ادغام شده است، حتی لازم نیست در خانه باشید.


7. ایده آل برای از بین بردن موهای حیوانات خانگی


هر کسی که یک حیوان خانگی در خانه دارد، از بین بردن سخت دائمی با مو و خز را در همه جا، به ویژه روی زمین، می داند. اینجاست که جاروبرقی رباتیک می تواند کمک کند. اگرچه کامل نیستند، اما به راحتی می توانند مشکل موهای حیوان خانگی شما را از بین ببرند. و بسیاری از جاروبرقی های رباتیک دارای حالت ها و ویژگی های خاص مخصوص موهای حیوانات خانگی هستند.


8. حسگرهای موجود در برخی از مدل ها می توانند به جلوگیری از موانعی کمک کنند


جاروبرقی‌ های قدیمی ‌تر ربات ‌ها به سختی روی سیم ‌ها، لباس ‌ها یا موانع دیگری که همه ما روی زمین داریم گیر می‌ کردند. اما در بسیاری از مدل ها، دیگر اینطور نیست. خواه دوربین باشد یا سنسورهای دیگر، برخی جاروبرقی ها می توانند به طور خودکار در اطراف موانع حرکت کنند و به کار خود ادامه دهند.


9. مرزهایی را تعیین کنید که جاروبرقی روباتیک نمی رود


جاروبرقی های رباتیک بسیار هوشمند بوده و دقیقاً مانند موانع روی زمین، احتمالاً مکان‌ هایی در خانه شما وجود دارد که نمی ‌خواهید جاروبرقی رباتیک به آنجا برود، خواه اتاق کودک باشد یا حمام و توالت و غذای حیوانات خانگی باشد. اما لازم نیست نگران این باشید که جاروبرقی رباتیک باعث آشفتگی یا بیدار کردن نوزاد شود. با استفاده از یک برنامه همراه، می توانید مناطقی را تنظیم کنید که جاروبرقی رباتیک در آن جا نمی رود. حتی اگر جاروبرقی شما اپلیکیشنی نداشته باشد، بیشتر آن ها توانایی ایجاد دیوارهای مجازی با یک سنسور کوچک یا چیز دیگری را دارند که می توانید در نزدیکی منطقه ممنوعه قرار دهید.


10. برخی از مدل ها یک مخزن تمیز کردن ارائه می دهند


مزیت بزرگ جاروبرقی رباتیک توانایی تمیز نگه داشتن خانه شما بدون مقابله با گرد و غبار و موارد دیگر است. اما در مدل های قدیمی، وقتی سطل گرد و غبار پر بود، باید به صورت دستی در سطل زباله خالی می شد. برای هر کسی که آلرژی دارد دقیقاً وضعیت خوبی نیست. این با بسیاری از مدل های جدیدتر تغییر کرده است. به جای نگرانی در مورد خالی کردن سطل گرد و غبار، جاروبرقی به طور خودکار در یک مخزن تمیز کننده خالی می شود که کیسه ای شبیه به جاروبرقی سنتی دارد. و هنگامی که پر شد، پس از چندین دوره تمیز کردن، می توانید آن را از اسکله بردارید و در سطل زباله بیندازید. این مورد دیگر کار شما را بسیار آسانتر می کند. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha