02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سوالات متداول در مورد جاروبرقی های رباتیک

ادیبه کریم پور 6 /مهر/ 1402
سوالات متداول در مورد جاروبرقی های رباتیک

سوالات متداول در مورد جاروبرقی های رباتیک


خرید یک جاروبرقی رباتیک می تواند یک تسکین بزرگ در تمیز کاری خانه ی شما باشد. دستگاه های پیشرفته در تمیز کاری و کار خانه نه تنها بسیار موثر هستند، بلکه اغلب با ویژگی های کیفیت زندگی زیادی همراه هستند. با این حال، ممکن است افراد زیادی از سیستم و نوع کار آن آشنایی نداشته باشند و استفاده از آن را یاد نگرفته باشند. استفاده از جاروهای رباتیک بسیار آسان است پ، زیرا از ساختار و سیستم بسیار ساده ای بهره می برند که هر فردای می تواند آن را تنظیم کند و خانه ی خود را با استفاده از آن تمیز نگه دارد. در این مطلب، سوالاتی را که به طور مدوام پرسیده می شود را آورده ایم و به آن پاسخ داده ایم تا راهنمای بهتری برای شما باشد. 


مزایای داشتن جاروبرقی ربات چیست؟


بازار جاروبرقی های رباتیک با سرعتی سریع ‌تر از همیشه در حال رشد است و بیشتر اعتبار آن به پیشرفت در قابلیت‌ های سخت ‌افزاری و نرم ‌افزاری تعلق می ‌گیرد. نظافت خانه یک کار ضروری است و جدیدترین ویژگی ‌ها مانند نقشه ‌های هوشمند و سطل ‌های زباله که به ‌صورت خودکار تخلیه می ‌شوند، جاروبرقی‌ های روباتیک را به محصولی قابل اعتماد تبدیل کرده ‌اند که می ‌توانید برای تمیز کردن مناسب خانه ‌تان روی آن حساب کنید.


آیا جاروبرقی رباتیک کارآمد و صرفه جویی در زمان است؟


بسیاری از جاروبرقی های رباتیک قابل برنامه ‌ریزی هستند، به این معنی که می ‌توانید به صورت دستی زمان ‌بندی زمانی را تنظیم کنید که می ‌خواهید جاروی شما تمیزکاری مختص خود را انجام دهد. در زمان برنامه ریزی شده شروع به تمیز کردن خانه شما می کند و پس از اتمام به ایستگاه اتصال خود باز می گردد. به این ترتیب، مطمئناً هم در زمان صرفه جویی و هم در مصرف انرژی کارآمد هستند. با این حال، بهره وری انرژی بیشتر به این بستگی دارد که کدام جاروبرقی روباتیک خریداری می کنید.


آیا جاروبرقی ربات بدون نظارت کار می کند؟


آره. اکثر جاروبرقی‌ های رباتیک با کیفیت بالا دارای چندین حسگر هستند که به این دستگاه‌ ها اجازه می ‌دهد تا مناطقی را که توسط دستگاه تمیز می ‌شود، نقشه ‌برداری و پیمایش کنند. علاوه بر یادگیری چیدمان خانه شما، این دستگاه ها همچنین می توانند به طور خودکار موانعی را که ممکن است مسیر آن ها را مختل کند، شناسایی کرده و از آن جلوگیری کنند. جاروبرقی رباتیک وظیفه خود را در نزدیکی شما که با فرزندان خود بازی می کنید و یا کارهای دیگری مانند آشپزی را می کنید، انجام می دهد. اکثر جاروبرقی های رباتیک با کیفیت بالا می توانند بدون نظارت کار کنند.


ربات جاروبرقی چگونه کار می کند؟


جاروبرقی ‌های رباتیک طوری برنامه ‌ریزی شده ‌اند که با استفاده از حسگرهای درونی خود در کل خانه حرکت کنند. در حین انجام این کار، این ربات‌ ها کف ‌ها را تمیز می‌ کنند و نقشه را برای تمیز کردن در آینده، یاد می گیرند. حسگرهای نصب شده بر روی این دستگاه ها به آن ها اجازه می دهد تا از موانع و همچنین برخورد با اشیا جلوگیری کنند. بسیاری از دستگاه ها پس از اتمام تمیز کردن و بازگشت به ایستگاه اتصال خود برای شارژ مجدد، صدای بوق یا نوع دیگری از نشانه ها را ایجاد می کنند.


ایستگاه داک چیست؟


ایستگاه های داک اساساً ایستگاه های شارژی هستند که جاروبرقی رباتیک پس از تمیز کردن خود را در آن پارک می کند. همچنین معمولاً باطری های جاروبرقی خود را شارژ می کنید. ایستگاه اتصال برخی از جدیدترین جاروبرقی های رباتیک به طور خودکار خاک و زباله‌ های جمع ‌شده را از مخزن ربات پاک می ‌کند. این بدان معنی است که دیگر هرگز نگران تمیز کردن جاروبرقی خود نخواهید بود.


چقدر طول می کشد تا یک جاروبرقی رباتیک خودش را شارژ کند؟


به طور کلی حدود 2 ساعت طول می کشد تا یک جاروبرقی رباتیک به طور کامل شارژ شود. بسته به برند و مدل، یک جاروبرقی رباتیک با شارژ کامل می تواند به طور مداوم بین 1 تا 2 ساعت کار کند.


چگونه جاروبرقی های رباتیک را تمیز کنید؟


به منظور حفظ عملکرد و کارایی بهینه جاروبرقی های رباتیک خود، توصیه می شود هفته ای یک بار تعمیر و نگهداری و تمیز کردن روتین انجام دهید. بیشتر دستگاه ‌ها دستورالعمل ‌های خاصی را برای این تمیز کردن و نگهداری ارائه می ‌کنند که حاوی تمام اطلاعات لازم برای کارکرد، تمیز کردن و نگهداری ایمن دستگاه شما است. برخلاف جاروبرقی سنتی، جاروبرقی های روباتیک معمولاً کیسه جمع آوری زباله را حمل نمی کنند. در عوض، تمام گرد و غبار و کثیفی حاصل از تمیز کردن در یک سطل پلاستیکی به راحتی جمع می شود که می توان آن را به صورت دستی شسته و دوباره نصب کرد. بسته به نحوه استفاده از آن، فیلتر و سطل باید هر سه تا چهار دوره تمیز کردن تمیز شوند.


آیا باید قطعاتی از این دستگاه جاروبرقی را تعویض کنم؟


برای حفظ عملکرد بهینه هر دستگاه، ممکن است مجبور شوید برخی از قطعات کوچک را تعویض کنید. برای جاروبرقی رباتیک، این شامل برس ها و فیلترها بعد از سه تا پنج ماه استفاده سنگین می شود. با این حال، ممکن است قطعات مهمتری از دستگاه شما نیز پس از چند سال استفاده، نیاز به تعویض داشته باشند. به عنوان مثال، باتری و سنسورها در اکثر مدل‌ ها برای حداقل چند سال استفاده سنگین مناسب هستند، قبل از اینکه بخواهید به فکر تعویض آن‌ها یا خرید یک مدل جدیدتر باشید.


برای تمیز کردن جاروبرقی های رباتیک به چه ابزارهایی نیاز دارم؟


موی حیوان خانگی و انسان در مکانیسم تمیز کردن جاروبرقی های رباتیک گیر می کند. موهای گیر کرده در برس ها و چرخ‌ ها می‌ توانند جریان هوا را مسدود کنند و حتی در صورت عدم کنترل، به دستگاه آسیب زیادی وارد کنند. معمولاً یک ابزار تیغه یا شانه موبر به همراه این محصولات ارائه می شود که می توان از آن برای از بین بردن موها و کثیفی های گیر کرده در زیر دستگاه استفاده کرد. با این حال، اگر هیچ ابزاری مانند این را دریافت نکردید، می توان از یک چاقوی معمولی آشپزخانه یا قیچی خانگی نیز برای تأثیرگذاری عالی استفاده کرد.


آیا ایستگاه داک نیاز به تعمیر و نگهداری دارد؟


ایستگاه های اتصال به تعمیر و نگهداری زیادی نیاز ندارند، اما چند نکته کلیدی وجود دارد. به عنوان مثال، خاک می تواند روی اتصال دهنده های ایستگاه اتصال جمع شود. کثیفی انباشته شده می تواند بر اتصال بین دستگاه و ایستگاه اتصال تأثیر بگذارد، که اغلب باعث افزایش زمان شارژ دستگاه در صورت امکان شارژ می شود. بنابراین مطمئن شوید که هر از چند گاهی برای تمیز کردن بخش های اتصال ایستگاه داک خود کمی وقت بگذارید.


دیوارهای مجازی چیست؟


مانند هر چیز دیگری، جاروبرقی های رباتیک محدودیت های خود را دارند. این دستگاه ها معمولاً از حسگرهای پیزوالکتریک یا فتوسل مادون قرمز برای پیمایش مسیر خود استفاده می کنند. این حسگرها به عنوان چشمان ربات عمل می کنند و آن را از برخورد به دیوارها و اشیاء دیگر در امان نگه می دارند. دیوارهای مجازی که به عنوان نوارهای مرزی نیز شناخته می شوند، موانع مغناطیسی یا مادون قرمز هستند که به جاروبرقی های رباتیک کمک می کنند تا بین اتاق ها و مناطق مختلف خانه تمایز قائل شود. این موانع به عنوان مرزی برای جاروبرقی های رباتیک عمل می کند و مانع از خروج آن از یک فضای خاص یا برخورد با اشیاء با ارزش می شود. موانع دیوار مجازی توسط دستگاهی شبیه برج کوچک ایجاد می شود که اشعه مادون قرمز ساطع می کند. این پرتوها می توانند چندین فوت در یک جهت حرکت کنند. حسگرهای روی جاروبرقی های رباتیک این پرتوهای مادون قرمز را شناسایی کرده و به نوبه خود مسیر آن را تغییر می دهند. 


جاروهای رباتیک چگونه حرکت می کنند؟


نقشه برداری مبتنی بر دوربین: این فناوری از یک دوربین دیجیتال برای ترسیم نقشه با گرفتن عکس از مکان های دیدنی اطراف خانه استفاده می کند. اگرچه این فناوری می تواند به خوبی نقشه برداری کند، اما در تاریکی کار نمی کند. بنابراین برخی از سازندگان یک منبع نور به دستگاه اضافه می کنند تا بتواند در تاریکی به طور معمول کار کند.
نقشه برداری مبتنی بر لیدار: لیدار یک لیزر دوار نامرئی است که می تواند اطلاعات را تشخیص دهد. داده ‌های مربوط به اندازه اتاق و موانع را جمع‌ آوری می ‌کند، مانند پاها در سطح لیزر، اما ابتدا خانه را نقشه‌ برداری می ‌کند و آن را به‌ طور سیستماتیک در خطوط مستقیم و نه تصادفی تمیز می ‌کند.
نقشه برداری ژیروسکوپ یا شتاب سنج: حسگرهای ژیروسکوپ و شتاب سنج فاصله و جهت اشیاء اطراف خانه را محاسبه می کنند. سنسور برخورد عمدتا برای شناسایی استفاده می شود. جاروبرقی هایی که از این فناوری استفاده می کنند مقرون به صرفه هستند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha