02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نکاتی برای تمیز کردن جارو شارژی

ادیبه کریم پور 9 /مهر/ 1402
نکاتی برای تمیز کردن جارو شارژی

نکاتی برای تمیز کردن جارو شارژی


یکی از کارهای خانه که بسیاری از مردم سعی می کنند از آن اجتناب کنند، تمیز کردن خانه هایشان است. تمیز کردن هر گوشه از خانه لذتی ندارد، اما با توجه به افزایش میزان آلودگی، لازم است اقدامات درستی برای تمیز نگه داشتن خانه انجام دهید. مبل‌ ها، تخت‌ خواب‌ ها، فرش‌ ها، و همچنین پرده ‌ها، ذرات گرد و غبار، موهای حیوانات خانگی، آکنه و سایر مواد حساسیت ‌زا را جمع می ‌کنند که منجر به آلرژی می ‌شود و همچنین باعث افزایش سطح استرس شما می ‌شود. تنها راه برای از بین بردن این ذرات گرد و غبار و مواد حساسیت زا، استفاده از جاروبرقی است. اگر جاروبرقی های کیسه ای حجیم و دست و پا گیر را ترجیح نمی دهید، همیشه می توانید به سراغ جاروهای شارژی بروید. با این حال، برای اطمینان از اینکه خانه شما عاری از میکروب است، باید جارو شارژی ها را در فواصل منظم به روش صحیح تمیز کنید. بنابراین، در این وبلاگ، نکاتی موثر برای تمیز کردن جارو شارژی را مورد بحث قرار می دهیم.


قبل از شروع تمیز کردن جارو شارژی


زمانی که قصد تمیز کردن جارو شارژی خود را دارید باید به چند نکته توجه داشته باشید. برخی از نکات مهمی که باید در نظر گرفته شود عبارتند از: 1. اطمینان حاصل کنید که جارو شارژی را در مکانی با تهویه مناسب باز کنید زیرا کار گرد و غباری است. 2. باتری جارو شارژی را خارج کنید. 3. همیشه قبل از شروع به تمیز کردن جاروبرقی دفترچه راهنما را بخوانید تا به دستگاه آسیب نرسانید.

برای تمیز کردن جارو شارژی به چه چیزهایی نیاز دارید؟ وقتی صحبت از تمیز کردن جارو شارژی می شود، باید از محصولات مناسب استفاده کنید تا به دستگاه آسیب نرسانید. برخی از ابزارهای ضروری که شما نیاز دارید عبارتند از: اب، مایع ظرفشویی، یک مسواک برای اهداف تمیز کردن، پارچه میکروفیبر یا نرم، کیسه زباله، دستکش برای محافظت از دستان شما نیاز دارید.


چگونه یک جارو شارژی را تمیز کنیم؟


1. انسدادها را تمیز کنید


شایع ترین دلیل عدم مکش در جارو شارژی انسداد است که باعث کندی و گرمای بیش از حد دستگاه می شود. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، مطمئن شوید که پس از هر بار استفاده، کپسول گرد و غبار را خالی کنید. علاوه بر رفع انسداد لوله‌ها، شلنگ و ورودی دستگاه را از نظر وجود هرگونه زباله که ممکن است منجر به انسداد شود، بررسی کنید.


2. تمیز کردن فیلترها


بسیاری از جارو شارژی ها دارای فیلترهای قابل شستشو هستند که تمیز کردن آن ها را بدون هیچ گونه کمک فنی آسان می کند. فیلترها را بررسی کنید، آن ها را بردارید و روی سطح سخت ضربه بزنید تا گرد و غبار به راحتی پاک شود. با این حال، این مرحله را در خارج از منزل انجام دهید تا از پخش گرد و غبار و مواد حساسیت زا در خانه خود جلوگیری کنید. فیلتر قابل شستشو را زیر آب ولرم قرار دهید و بگذارید حداقل 24 ساعت خشک شود. در صورتی که فیلترها قابل شستشو نیستند، فقط روی یک سطح سخت به فیلترها ضربه بزنید.


3. برس را تمیز کنید


برس جارو شارژی ممکن است در اثر استفاده منظم فرسوده به نظر برسد. دلیل آن این است که برس جارو شارژی ممکن است تارها و موها را از سطح گیر کرده باشد. اگر برس جارو شارژی گیر کرده است، از کشیدن نخ ها یا موها خودداری کنید. نخ ها یا موهایی که ممکن است مانع برس شوند را ببرید و مطمئن شوید که پرزهای آن را نبرید. 
نکته: یک جارو شارژی مفید اگر در فواصل منظم تمیز شود، به خوبی کار خواهد کرد. اگر مرتباً از جارو شارژی استفاده می کنید، حتماً هر سه ماه یکبار آن را تمیز کنید. تمیز کردن منظم باعث می شود که جارو شارژی مواد آلرژی زا و گرد و غبار را از بین ببرد و در عین حال مدت زمان مورد نیاز برای جارو کردن خانه را کاهش دهد.


سوالات متداول


1. چگونه یک جارو شارژی را عمیق تمیز می کنید؟


برای تمیز کردن عمیق جارو شارژی، همانند مراحل بالا، ابتدا آن را از برق بکشید و قوطی خاک را خالی کنید. قطعات، از جمله فیلتر و رول برس را جدا کنید. قوطی و لوازم جانبی را با مواد شونده و آب گرم بشویید. کاملاً بشویید و بگذارید هوا کاملاً خشک شود. بسته به مدل، فیلتر را با ضربه زدن یا آبکشی ملایم تمیز کنید. جارو شارژی را دوباره جمع کنید و آماده استفاده است.


2. کدام جارو شارژی برای مبل بهتر است؟


برای تمیز کردن مبل ها، یک جارو شارژی دستی یا دوکاره با سری های مختلف یا لوازم داخلی ایده آل است. این جارو شارژی های جمع و جور، راحتی و قابلیت مانور را ارائه می دهند و به شما این امکان را می دهند که به راحتی به اثاثه یا لوازم داخلی برسید و تمیز کنید. به دنبال مدل ‌هایی باشید که دارای سری های مناسب برای مکش و اثاثه یا لوازم داخلی هستند تا به طور موثر گرد و غبار، موهای حیوانات خانگی و زباله ‌ها را از مبل ‌تان پاک کنید بدون اینکه آسیبی به کمر شما وارد شود.


نحوه نگهداری از جارو شارژی برای طولانی مدت


از دفترچه راهنمای مالک استفاده کنید: ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، اما خواندن دفترچه ی راهنمای دستگاه خود هر بار که یک محصول جدید را با دقت مطالعه می کنید، در زمان شما صرفه جویی می کند. این شامل تمام اطلاعات اساسی در مورد استفاده و تمیز کردن یک محصول است. اگر دفترچه ی خود را گم کرده اید، می توانید آن را از وب سایت مربوط به محصول خود دانلود کنید.
مخزن زباله را به طور مداوم خالی کنید: خالی کردن مخزن پس از هر بار استفاده نه تنها یک قانون خوب است، بلکه ضروری است. انجام این کار باعث می شود آلودگی های راکد از داخل جارو شارژی خورده نشوند. همه میله های شارژی هوور به شما این امکان را می دهند که سطل زباله را به سادگی با یک دکمه به صورت بهداشتی خالی کنید و از تماس با گرد و غبار خودداری کنید و به ویژه برای مبتلایان به آلرژی مفید است. 


برس را بررسی کنید: برس جارو شارژی خود را به طور مرتب چک کنید. گرد و غبار بیش از حد، زباله های بیش از حد بزرگ و موهای حیوانات می توانند به راحتی در نازل جارو شارژی گیر کرده و کارایی آن را کاهش دهند. مرتباً چک کنید و مطمئن شوید که برس را حداقل هر سه بار یک بار تمیز کنید. برخی از جارو شارژی ها دارای قابلیت تمیز کردن غلتکی به راحتی قابل جابجایی هستند. 
فیلترها را تمیز نگه دارید: هیچ چیز به اندازه گرفتگی فیلتر بر عملکرد جارو شارژی تأثیر نمی گذارد. مرتباً آن ها را بررسی و تمیز کنید و هنگامی که متوجه شدید فرسوده شده ‌اند، جایگزینی آن ها را ارزیابی کنید. همیشه داشتن فیلترهای تمیز بر انتشار مجدد هوا و ظرفیت مکش محصول تأثیر مثبت خواهد داشت.


برنامه را بررسی کنید: اگر یک جارو شارژی سازگار با یک برنامه نظارتی دارید، بسیار عالی است و می توان از قابلیت هوشمند آن برای بهبود کارهای خود استفاده کنید. برنامه Hoover Wizard به شما کمک می کند وضعیت و عملکرد جارو شارژی خود را نظارت کنید. این ویژگی باعث می شود همیشه با جارو شارژی خود در ارتباط باشید. از طریق برنامه می ‌توانید اطلاعات مربوط به درصد باتری باقیمانده، هشدارهای تعمیر و نگهداری را با راهنماهای ویدیویی دریافت کنید که می‌ توانید قدم به قدم دنبال کنید. این برنامه همچنین اطلاعاتی در مورد کالری هایی که در حین تمیز کردن سوزانده اید و تعداد متر مربعی که تمیز کرده اید ارائه می دهد. 


از یک تعمیر کار کمک بگیرید: اگر همه دستورالعمل ها را به طور منظم دنبال کردید، اما متوجه شدید که مشکلی وجود دارد، همیشه با یک متخصص تماس بگیرید. تلاش برای تعمیر یک محصول توسط خودتان، علاوه بر ابطال گارانتی، می تواند خطرناک باشد. اگر فکر می ‌کنید که آماده هستید به جای یک جاروبرقی سیمی به یک جارو شارژی استفاده کنید، طیف وسیعی از جارو شارژی ‌های با کیفیت در سایت اولان کالا موجود می باشد. دستگاه های جارو شارژی چند منظوره که کاملا نیازهای روزمره شما را برآورده می کند. جاروشارژی های ما قابل مانور و سبک بودن کافی برای تمیز کردن تنگ ترین فضاها و انواع کفپوش ها، طراحی بی سیمی است که ظرفیت و زمان کافی برای تمیز کردن کل خانه را ارائه می دهند. شما می توانید با بهترین قیمت، جارو شارژی های بسیار عالی با فناوری های پیشرفته از برندهای متفاوت را خریداری کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha