02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

باید و نبایدهای هنگام استفاده از جاروبرقی

ادیبه کریم پور 6 /مهر/ 1402
باید و نبایدهای هنگام استفاده از جاروبرقی

باید و نبایدهای هنگام استفاده از جاروبرقی


جاروبرقی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی امروزی تبدیل شده است و جاروبرقی ها برای نظافت سریع و کارآمد مورد استفاده ما قرار گرفته اند. بنابراین، چه بخواهیم اثاثه یا لوازم داخلی خانه را تمیز کنیم، چه بالکن های کثیف را تمیز کنیم یا زیر مبلمان و روی فرش ها را جارو کنیم، یک جاروبرقی مفید کار بسیار خوبی انجام می دهد. با این حال، برای به دست آوردن بهترین نتایج و به دست آوردن حداکثر فواید از روتین جاروبرقی خود، موارد خاصی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید و این مطالعه به شما کمک می کند تا درست این کار را انجام دهید. بنابراین، برای حداکثر سود، بایدها و نبایدهای مفید استفاده از جاروبرقی را رعایت کنید.


کارهایی که باید آن را انجام دهید


زباله های بزرگ ‌تر را با دست بردارید: قبل از اینکه اتاق را جاروبرقی بکشید، اشیای بزرگ‌ تر مانند دستمال کاغذای‌، تکه ‌های غذای حیوانات خانگی، پاک ‌کن‌ ها یا هر تکه بزرگ‌ تری را از روی زمین بردارید. این یک پیش نیاز ضروری است زیرا ممکن است این تکه‌ های بزرگ در لوله مکش جاروبرقی شما گیر کند و مانع کارایی جاروبرقی شما شود که می‌ تواند آلودگی را جمع کند. بنابراین، تمام قطعات بزرگ ‌تر را از قبل انتخاب کنید تا تمیز کردن کارآمدتر انجام شود. این کار همچنین از آسیب دیدن جاروبرقی شما جلوگیری می کند و به ماندگاری آن کمک می کند.


از سری مناسب استفاده کنید: یک جاروبرقی خوب معمولاً دارای چندین سری مفید است که به شما کمک می کند تمیزی بیشتری داشته باشید. به عنوان مثال، نازل شکافی که همراه دستگاه ارائه می‌ شود، به جمع‌ آوری کثیفی ‌ها و زباله ‌ها از گوشه ‌های دشوار و مناطق صعب العبور اتاق کمک می ‌کند. همچنین به تمیز کردن شکاف های پنجره ها و صفحه پنجره کمک می کند. برس کف به تمیز کردن انواع کف کمک می کند و همچنین می تواند در بالکن ها و برای تمیز کردن پله ها شکایت کند. علاوه بر این، هنگامی که جاروبرقی خانه شما به یک برس تمیزکننده چند منظوره مجهز شده است، به شما کمک می کند مبل، تخت های حیوانات خانگی، پرده ها، تشک ها، کوسن ها و سایر وسایل اثاثه یا لوازم داخلی خانه را تمیز کنید. از این رو، هنگام استفاده از جاروبرقی خود از سری های مناسب استفاده کنید و از مزایای تمیز کردن بسیار بهتر لذت ببرید.


اثاثیه را جابجا کنید: گرد و غبار و خاک به راحتی در زیر مبلمان خانه شما جمع می شود و اگر به طور منظم به درستی تمیز نشود، ممکن است در تمام اتاق پخش شود. همچنین باعث می شود خانه شما ناپاک و نامرتب به نظر برسد. بنابراین، قبل از شروع به جاروبرقی، تمام مبلمان را از جای معمول خود حرکت دهید تا تمیز کردن بسیار بهتری داشته باشید. علاوه بر این، اگر نمی ‌توانید قطعات بزرگ ‌تر را جابه ‌جا کنید، به یاد داشته باشید هنگام انجام یک کار کامل، زیر آنها را تمیز کنید.


تعمیر و نگهداری را در نظر بگیرید: وقتی صحبت از جاروبرقی می شود، می توانید بین جاروبرقی بدون کیسه و جاروبرقی کیسه ای یکی را انتخاب کنید. اگر قصد دارید یک جاروبرقی کیسه ای تهیه کنید، کیسه را چک کنید و زمانی که پر شد به طور مرتب آن را تعویض کنید. برای راحتی شما، برخی از جاروبرقی ها دارای یک نشانگر نور هستند که به شما اطلاع می دهد که چه زمانی نیاز به تعویض کیسه دارید. کارکرد جاروبرقی های بدون کیسه راحت تر از جاروبرقی های کیسه ای است زیرا با مشکل تعویض مکرر کیسه ها مواجه نمی شوید.


متناسب با سبک زندگی شما: اگر در خانه حیوانات خانگی دارید، مطمئن شوید که جاروبرقی به اندازه کافی کارآمد است تا محیط اطراف را تمیز کند. اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی به طور موثر موهای حیوان خانگی را بدون پیچیدن دور برس جمع می کند. اگر در آپارتمان زندگی می کنید، پس از بررسی متراژ آپارتمان، جاروبرقی بخرید. یک آپارتمان با تعداد زیادی فرش به جاروبرقی های کیسه ای و ایستاده نیاز دارد، در حالی که می توانید از جاروبرقی های رباتیک یا دستی برای تمیز کردن وسایل خشک ریخته شده و گرد و غبار استفاده کنید.


کارهایی که نباید هنگام استفاده انجام داد


با عجله تمیز نکنید: وقتی از جاروبرقی دستی یا هر جاروبرقی دیگری در اطراف خانه استفاده می کنید، عجله نکنید. کارها را آهسته انجام دهید و روی هر نقطه با دقت تمرکز کنید. این کار تمیز کردن بسیار بهتری نسبت به زمانی که جاروبرقی را با عجله و اتفاقی روی سطوح قرار می دادید تضمین می کند. پس صبور باشید و با احتیاط تمیز باشید. این کار به جاروبرقی شما کمک می کند تا کار بسیار بهتری انجام دهد و از انجام مجدد فرآیند تمیز کردن جلوگیری می کند.


کار با یک مخن یا کیسه بیش از حد پر شده: کثیفی موجود در جاروبرقی معمولاً در یک ظرف جمع آوری یا یک شیشه یا کیسه گرد و غباری که در داخل جاروبرقی شما ارائه می شود جمع می شود. اطمینان حاصل کنید که از جاروبرقی با گرد و غبار کثیف استفاده نکنید. این کار قدرت مکش جاروبرقی را کاهش می دهد و راندمان تمیز کردن دستگاه را کم می کند. علاوه بر این، ممکن است باعث شود گرد و غبار و کثیفی از آن خارج شود و در حین جاروبرقی فضای خود را آلوده کند. بنابراین، مطمئن شوید که کیسه یا ظرف گرد و غبار را خالی کرده اید زیرا از مزایای تمیز کردن سریع و بی عیب و نقص برخوردار است. علاوه بر این، می ‌توانید روی مدلی سرمایه ‌گذاری کنید که دارای ویژگی ‌هایی است که به شما امکان می ‌دهد بفهمید که چه زمانی باید مخزن جمع ‌آوری گرد و غبار را خالی کنید و هر بار که می‌ خواهید تمیز کنید آن را بررسی کنید.


استفاده بدون فیلتر: فیلتر HEPA که معمولاً با یک جاروبرقی خوب ارائه می شود به به دام انداختن ذرات ریز مانند گرد و غبار، کپک و گرده کمک می کند و خانه شما را از آلرژن های مزاحم که آلرژی های فصلی و سایر مشکلات تنفسی را در بین عزیزان شما تشدید می کنند، حفظ می کند. این فیلتر همچنین به جلوگیری از هر نوع چرخش مجدد ذرات به دام افتاده از جاروبرقی کمک می کند. بنابراین، مطمئن شوید که فیلتر را روشن نگه دارید تا از آلرژی زاهای خانگی خود جلوگیری کنید و از گیر کردن یا گرفتگی موتور جاروبرقی خود جلوگیری کنید.


صداهای عجیب را نادیده نگیرید: اگر جاروبرقی شما شروع به تولید صداهای عجیب و غریب کرد، باید آن را بررسی کنید. باید اطراف برس غلتکی را بررسی کنید تا ببینید چیزی در آنجا گیر کرده یا باعث ایجاد صدا شده است. اگر صدای ساییدن است، ممکن است چیزی در موتور باشد و باید از فرد حرفه ای کمک بگیرید.


کیسه های یک بار مصرف جاروبرقی را دوباره استفاده نکنید: ممکن است فکر کنید با استفاده مجدد از کیسه های جاروی خود کارآمد هستید و در هزینه و محیط زیست صرفه جویی می کنید. اما با استفاده مجدد از آن ها 50٪ کارایی کمتری دارند زیرا منافذ کیسه ها با گرد و غبار مسدود می شوند و عملکرد کلی جاروبرقی شما را کاهش می دهند. همچنین باید کیسه را تعویض کنید یا به طور مرتب ظرف را خالی کنید تا بیش از حد پر نشود. تخلیه آن پس از چند بار استفاده به افزایش کارایی و عمر جاروبرقی شما کمک می کند.


نکات مفید:


از یک قاشق دارچین در کیسه جاروبرقی خود استفاده کنید تا بوی جاروبرقی خود را از بین ببرید.  
موهای به دام افتاده روی برس غلتکی جاروبرقی خود را با استفاده از درز گیر تمیز کنید.  
به یاد داشته باشید که تنظیم مناسب برای جاروبرقی خود را انتخاب کنید. اگر انواع مختلفی از کفپوش در سرتاسر خانه خود دارید، ممکن است مجبور شوید چندین بار تنظیمات خود را تغییر دهید.  
یک قانون خوب تمیز کردن از بالا به پایین است که به معنای تمیز کردن دیوارها، پرده‌ ها، راه‌ های ورودی و مبلمان قبل از تمیز کردن کف است.  
هنگام جارو کشیدن فرش احتیاط کنید، زیرا جاروبرقی ممکن است در لبه های بیرونی فرش گیر کند و باعث فرسودگی آن شود.


نتیجه گیری


اکنون که بایدها و نبایدهای مفید تمیز کردن کارآمد در اطراف خانه با استفاده از جاروبرقی خود را می دانید، می توانید به راحتی این نکات را در ذهن داشته باشید و از اثرات یک نوع تمیز کردن بسیار برتر بهره مند شوید. بنابراین، مطمئن شوید که هر بار که اطراف خانه را با استفاده از جاروبرقی خود تمیز می کنید، آن ها را دنبال کنید و از مزایای زندگی در یک خانه مرتب لذت ببرید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha