02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چرا باید یک جاروبرقی رباتیک را انتخاب کنیم؟

ادیبه کریم پور 8 /مهر/ 1402
چرا باید یک جاروبرقی رباتیک را انتخاب کنیم؟

چرا باید یک جاروبرقی رباتیک را انتخاب کنیم؟


جاروبرقی های رباتیک از قابلیت های پیشرفته ای بهره می برد که برای مصرف کننده، فواید زیادی دارد. جاروهای رباتیک تقریبا برای همه ی افراد در هر خانه ای مناسب است. فواید جاروبرقی رباتیک عبارتند از:


بهره وری: جاروبرقی رباتیک تا حد زیادی تعداد دفعات نیاز به جاروبرقی، جارو کردن و شستن کف های خود را کاهش می دهد. و اگر در خانه نیستید، می تواند در یک چرخه تمیز کردن برنامه ریزی شده تمیز کند. پیشرفت ‌های فناوری در چند سال گذشته باعث شده است که جاروبرقی ‌ها با قیمت ‌های مقرون به صرفه‌ تر قابل اعتمادتر باشند. 


راحت برای استفاده: جاروبرقی های رباتیک بدون مراقبت و بدون نظارت، در هر زمان، روز یا شب کار می کنند که زمان بیشتری برای انجام کارهایی که دوست دارید در اختیار شما قرار می دهد. می ‌توانید از آن‌ ها بخواهید که خودشان را بر اساس برنامه ‌های از پیش برنامه‌ ریزی ‌شده شروع کنند یا بسته به مدل شما، آن ها را به صورت دستی شروع کنند. اکثر مدل ها دارای صفحه نمایش قابل برنامه ریزی برای تنظیم سریع آن هستند. مدل های جدیدتر راهنمایی کنترل از راه دور و کنترل برنامه های بی سیم را از تلفن شما ارائه می دهند.


صرفه جویی در زمان: به دلیل سهولت و سادگی برنامه ریزی جاروبرقی رباتیک خود، می توانید به سادگی آن را طوری تنظیم کنید که در هر زمان و مکانی که می خواهید تمیز شود. اگر در بیرون مشغله ی کاری زیادی دارید، این جارو بهترین گزینه است زیرا خانه شما پس از یک روز پرمشغله کاری و زندگی تمیز خواهد شد.


طراحی فشرده: بیشتر جاروبرقی های رباتیک کوچک و جمع و جور هستند و فضای بسیار کمی را در خانه شما اشغال می کنند. گوشه ای ساکت با دسترسی به پریز برق و حتی متوجه آ نها نخواهید شد. اندازه متوسط یک ربات جاروبرقی حدود 30*30 سانتی متر است. اکثر آن ها گرد، برخی مربع، و برخی دیگر ترکیبی از هر دو هستند. به دلیل طراحی باریک و جمع و جور خود، می توانند به راحتی زیر مبلمان، تخت ها و میزها را تمیز کنند.


فناوری هوشمند: جاروبرقی های رباتیک از برنامه ریزی هوشمند و انواع حسگرهای مختلف برای اطمینان از تمیز کردن کامل با نقشه برداری و پیمایش خانه شما استفاده می کنند. آن ها می توانند تشخیص دهند که اشیاء مانند پله ها کجا هستند یا می توانید موانع یا دیوارهای مجازی را خودتان برنامه ریزی کنید. اکثر واحدها دارای یک ایستگاه اتصال هستند که قبل از شروع دوباره تمیز کردن، هنگامی که باتری آن ها کم است، به طور خودکار باز می گردند.


یک جاروبرقی رباتیک چگونه است؟


جاروبرقی رباتیک معمولی گرد یا بیضی است، اما برخی از انواع آن نیز مربعی شکل هستند. در قسمت بالای دستگاه، معمولاً پنل کنترل دستگاه را خواهید دید. این دکمه‌ های لمسی یا فشاری دارد که می ‌توانید از آن‌ ها برای پیمایش عملکردهای جاروبرقی رباتیک خود استفاده کنید. برخی از مدل ها دارای صفحه نمایش لمسی LCD برای کارکرد راحت تر هستند. قسمت جلویی جاروبرقی رباتیک معمولاً جایی است که سنسورهای دستگاه قرار دارند. این به جاروبرقی کمک می کند تا موانع را شناسایی کرده و از آن ها اجتناب کند. دستگاه به آرامی در اطراف خانه شما ضربه می زند و کارآمدترین راه را برای تمیز کردن خانه شما پیدا می کند. مدل های پیشرفته تر همچنین دارای یک لیزر یا دوربین هستند که به آن ها کمک می کند خانه شما را برای تمیز کردن آینده ترسیم کنند. جاروبرقی های روباتیک به طیف گسترده ای از برس های مختلف مجهز شده اند. برس های اصلی، برس های کناری، برس های جلو همگی به تمیز کردن خانه شما کمک می کنند. همه آن ها دارای کیسه یا سطل گرد و غبار داخلی هستند که به راحتی برای تخلیه و تمیز کردن قرار می گیرد.


جاروبرقی رباتیک چگونه کار می کند؟


جاروبرقی های رباتیک با استفاده از مادربردهای داخلی که به نقشه برداری و ذخیره نقشه های طبقه شما کمک می کنند، در اطراف خانه شما حرکت می کنند. سنسورها از برخورد آن به اشیا و تعیین موثرترین مسیر تمیز کردن جلوگیری می کنند. برخی از جاروبرقی های روباتیک همچنین دارای یک فیلتر HEPA هستند که به خلاص شدن از شر آلرژن ها از هوای داخل خانه کمک می کند. پس از اتمام تمیز کردن، یا نیاز به شارژ شدن، بوق یا چشمک می زند و به ایستگاه اتصال خود برمی گردد.


جاروبرقی رباتیک چگونه استفاده می شود؟


اکثر جاروبرقی های روباتیک با استفاده از فناوری یکپارچه ای که به آن ها چهار یا پنج حالت تمیز کردن مختلف می دهد در خانه شما حرکت می کنند. آن ها ممکن است تصادفی به نظر برسند، اما یک الگوی متقاطع انجام می دهند و سپس مارپیچ می شوند و دیوارهای شما را دنبال می کنند. آن‌ها از حسگرهای خود برای حرکت در اطراف اشیاء و موانع استفاده می ‌کنند و معمولاً بیش از یک بار یک منطقه را تمیز می ‌کنند. مدل های پیشرفته تر خانه شما را با لیزر یا دوربین نقشه برداری می کنند و سپس کارآمدترین راه را برای تمیز کردن خانه خود برنامه ریزی می کنند. آن ها بسیار روشمند هستند و معمولاً در خطوط مستقیم مانند یک انسان که یک اتاق را تمیز می کند عمل می کنند. پس از تکمیل آن اتاق به اتاق بعدی می روند.


مزایای آن چیست؟


همه جاروبرقی ‌های رباتیک مجهز به فناوری هوشمندی هستند که به آن ها امکان تمیز کردن کارآمد، آسان ‌تر شدن و ایمن بودن آن ها را می ‌دهد. در زیر برخی از ویژگی های مشترک و ویژگی های نه چندان رایج آورده شده است.


فوایدهای مشترک


بیشتر جاروبرقی های رباتیک برای شارژ مجدد به ایستگاه داک خود باز می گردند تا برای جلسه بعدی خود یا پایان جلسه فعلی آماده شوند.
سطل زباله یا کیسه های پلاستیکی که برای تمیز کردن و تخلیه آسان طراحی شده اند.
انواع برس های مختلف که در اطراف جاروبرقی رباتیک قرار دارند.
چند سنسور مختلف برای اطمینان از بهترین تمیز کردن هر اتاق در نظر گرفته شده است.
آن ها هم کف های سخت مانند کاشی ها و هم انواع فرش های مختلف را تمیز می کنند.
طبق برنامه یا زمانی که می خواهید به صورت دستی تمیز کنید.
به طور خودکار متوقف می شود و در صورت شناسایی هر گونه خطا متوقف می شود.


فناوری های مخصوص


می تواند دیوارهای مجازی یا موانع برنامه ریزی شده داشته باشد تا آن ها را فقط در مکان های خاص تمیز کند.
سنسورهای تشخیص کثیفی که برای شناسایی مناطق کثیف تر یا مناطق پرترافیک در اطراف خانه شما استفاده می شوند.
سطل خاک به صورت خودکار در حال خالی شدن است تا در زمان و دردسر شما صرفه جویی کند.
قابلیت شستشو و خشک کردن کف های سخت در برخی مدل های پیشرفته وجود دارد.


آیا تعمیر و نگهداری و تمیز کردن وجود دارد؟


شما باید تعمیر و نگهداری منظم و تمیز کردن جاروبرقی رباتیک خود را انجام دهید تا مدت زمان طولانی دوام بیاورد. همه مدل ها همراه با یک راهنما ارائه می شوند که به افزایش عمر آن و به حداقل رساندن ساییدگی کمک می کند. تقریباً تمام جاروبرقی ‌های رباتیک بدون کیسه هستند و دارای یک سطل یا وان پلاستیکی هستند که برای ذخیره خاک، گرد و غبار و سایر زباله ‌ها استفاده می‌ شود. برداشتن، خالی کردن، تمیز کردن و تعویض آن آسان است. برخی از مدل ها به طور خودکار خالی می شوند. فیلتر جاروبرقی ربات شما باید بعد از هر سه یا چهار چرخه بسته به میزان کثیفی که ربات جمع می ‌کند و مشخصات سازنده، تمیز شود و سطل آن خالی شود. این برای حفظ حداکثر قدرت مکش توصیه می شود. بسته به فرکانس استفاده از ربات و توصیه سازنده، فیلتر باید هر 3 تا 6 ماه یکبار تعویض شود. فیلترهای HEPA یا فیلترهای هوای ذرات با راندمان بالا قابلیت شستشو و استفاده مجدد را دارند. بنابراین طول عمر آن ها بهتر از عمر فیلترهای استاندارد است. فیلترهای HEPA فیلترهایی با کارایی بالا هستند که زباله های کوچکتر از 0.3 میکرون را جذب می کنند. این فیلترها به ویژه برای افرادی که ممکن است به مواد حساسیت زا حساس باشند توصیه می شود. برس های اصلی موجود در زیر جاروبرقی رباتیک و برس کناری باید به طور مرتب با ابزار تمیز کننده ای که همراه با جاروبرقی رباتیک عرضه می شود تمیز شوند. این کار از تجمع زباله و ایجاد اختلال در ربات جلوگیری می کند. چرخ ‌های محرک سمت راست و چپ و همچنین چرخ ‌های کاستور نیز باید از نظر ضایعات بررسی شده و مرتباً نگهداری شوند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha