02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

دلایلی که ممکن است جاروبرقی رباتیک شما را متوقف کند

ادیبه کریم پور13 /مهر/ 1402
دلایلی که ممکن است جاروبرقی رباتیک شما را متوقف کند

دلایلی که ممکن است جاروبرقی رباتیک شما را متوقف کند


امروزه فناوری جدیدی و پیشرفته ای در جاروبرقی ها استفاده می شود و می توان گفت جاروبرقی رباتیک یک دستگاه فوق العاده کاربردی است. آن ها در وقت و انرژی ما صرفه جویی می کنند و کار بزرگی برای تمیز نگه داشتن فرش هایمان انجام می دهند. اما گاهی اوقات، این دستگاه های هوشمند می توانند باعث مشکلاتی شوند، به خصوص زمانی که به طور ناگهانی متوقف می شوند. دلیل توقف جاروبرقی های رباتیک می تواند یکی از عوامل مختلف باشد، از نرم افزار گرفته تا گیر کردن به وسایل های خارجی و مدیریت نادرست کاربر است. این مطلب متداول ترین دلایل توقف جاروبرقی های رباتیک و نحوه جلوگیری از وقوع آن در آینده را شرح می دهد.


دلایل رایج توقف جاروبرقی رباتیک چیست؟


عمر باتری ناکافی:جاروبرقی های رباتیک گاهی اوقات در میانه تمیز کردن متوقف می شوند و فقط به دلیل باتری کم یا سلامت ضعیف باتری متوقف می شوند. شاید بدیهی باشد، این اولین موضوعی است که باید قبل از رفتن به سایر مشکلات احتمالی که برای اصلاح نیاز به مداخله بیشتری دارند، بررسی شود.


برس های درهم، لوله ی مسدود شده، انسداد چرخ: دلیل دیگری که ممکن است جاروبرقی رباتیک شما متوقف شود، انسداد فیزیکی است. یک برس که با مو مسدود شده یا چیزی که پد یا چرخ را مسدود می ‌کند، می ‌تواند باعث توقف آن شود تا از آسیب رساندن به جاروبرقی جلوگیری شود. به طور کلی، اما برخی از جاروبرقی های رباتیک از این مشکل جلوگیری می کنند زیرا دوربین ها و سنسورهای پیشرفته آن ها با هم کار می کنند تا به آن ها کمک کنند تا چند جسم خارجی را تشخیص دهند.


موتورهای معیوب: در مرحله بعد، جاروبرقی رباتیک شما ممکن است متوقف شود، زیرا موتوری که چرخ ها را تغذیه می کند نادرست کار می کند یا فرسوده شده است. این می تواند در برخی از جاروبرقی های رباتیک ارزان تر ساخته شده با مواد کم کیفیت اتفاق بیفتد. این مشکل جدی تری است زیرا احتمالاً نیاز به تعویض کامل جزء موتور دارد.


مشکلات تشخیص موانع و حسگر: جاروبرقی های روباتیک از حسگرهای مختلفی برای درک محیط اطراف خود و شناسایی موانع استفاده می کنند . حسگرهای کثیف می توانند باعث توقف رباتیک شوند زیرا فکر می کند چیزی جلوی آن قرار دارد. یا، اگر مشکل همچنان وجود داشته باشد، حتی زمانی که حسگرها واضح به نظر می‌ رسند، ممکن است به دلیل وجود مشکلی درونی، دچار مشکل شده باشند.


مشکلات نرم افزار یا سفت افزار: یکی دیگر از مشکلاتی که باعث می‌شود جاروبرقی رباتیک هوشمند متوقف شود، می ‌تواند نرم‌ افزاریا سیستم ‌افزار قدیمی یا باگ باشد. این می تواند منجر به مشکلات عملیاتی و توقف های غیرمنتظره شود زیرا برنامه نویسی دستگاه به درستی با سخت افزار ارتباط برقرار نمی کند، یا ممکن است قبل از اینکه جاروبرقی رباتیک بتواند به کار خود ادامه دهد، یک به روز رسانی در انتظار تکمیل شود.


قابلیت اتصال به وای فای: گاهی اوقات، جاروبرقی‌ های روباتیک با برنامه‌ های متصل باید به شبکه Wi-Fi خانه شما متصل شوند تا عملکردهای خاصی را انجام دهند. در صورتی که دستگاه در اتصال به وای فای مشکل داشته باشد، عملکرد جاروبرقی ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. همیشه اینطور نیست، زیرا برندهای جاروبرقی روباتیک وجود دارند که برای کار کردن به Wi-Fi نیاز ندارند.


سطل نیاز به تخلیه دارد: جاروبرقی هوشمند همچنین ممکن است توقف های مکرری را تجربه کند زیرا ظرف گرد و غبار آن خالی از ظرفیت است. این امر به ویژه در جاروبرقی های رباتیک ارزان قیمت با سطل های گرد و غبار کوچک رایج است.


گرم شدن بیش از حد: گرمای بیش از حد در دستگاه های رباتیک ممکن است دلیل بالقوه دیگری برای توقف جارو باشد. این ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که دستگاه به طور خودکار خاموش می شود تا از آسیب موتور جلوگیری شود. اگر جاروبرقی رباتیک در اواسط تمیز کردن متوقف شد و احساس گرما کرد، بررسی کنید که فیلترها شفاف باشند یا جریان هوا مسدود نشده باشد.

نکاتی برای عیب یابی جاروبرقی رباتیک


سطح باتری و شارژ را بررسی کنید: قبل از تشخیص مشکلات، مطمئن شوید که جاروبرقی رباتیک به درستی شارژ شده است و آن را مجدداً برای شارژ کامل شارژ کنید. برخی از برنامه‌ های همراه مانند برنامه های پشتیبانی به شما امکان می‌ دهند عمر باتری جاروبرقی خودکار و عملکرد بهینه باتری را بررسی کنید.


سنسورها را بازرسی و تمیز کنید: گام بعدی در تشخیص جاروبرقی رباتیک شما این است که حسگرها را (که می توانند در قسمت جلو و پایین دستگاه قرار داشته باشند) با یک پارچه نرم و خشک پاک کنید تا هرگونه لک پاک شود. 


برس ها و لوله ی خروجی را پاک کنید: مطمئن شوید که جاروبرقی رباتیک خاموش است و از چیز نازک و محکمی مانند مسواک برای باز کردن موها یا الیافی که ممکن است در برس های اصلی یا جانبی گیر کرده باشند استفاده کنید. با احتیاط از مسواک برای پاک کردن هرگونه گرفتگی در سیستم مکش استفاده کنید. سپس، جارو برقی را روشن کنید تا بررسی کنید که آیا اکنون بدون وقفه کار می کند یا خیر.


به روز رسانی نرم افزار و سفت افزار: همچنین ممکن است مشکل سازگاری با دستگاه و نرم افزار آن وجود داشته باشد. می ‌توانید با مراجعه به فروشگاه برنامه تلفن خود (Google Play یا App Store) و بررسی اینکه آیا به ‌روزرسانی ‌های معلقی برای برنامهجارو وجود دارد، این مشکل را برطرف کنید.


اگر هیچ یک از موارد بالا مشکل توقف جاروبرقی رباتیک شما را بدون هشدار حل نکرد، آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. معمولا می توانید این کار را با روشن کردن آن و سپس فشار دادن دکمه تنظیم مجدد روی دستگاه برای حداقل شش ثانیه انجام دهید. شما باید یک صدا مخصوص را بشنوید تا نشان دهنده یک تنظیم مجدد موفقیت آمیز باشد.


اقدامات پیشگیرانه و بهترین روش ها برای جاروبرقی هوشمند


طول عمر معمول یک جاروبرقی رباتیک بسته به عوامل مختلفی مانند کیفیت دستگاه، مدت زمان استفاده و تعمیر و نگهداری منظم می تواند متفاوت باشد. به طور متوسط، اکثر جاروبرقی های روباتیک بین دو تا پنج سال دوام می آورند. با این حال، برخی از مدل های رده بالا با مراقبت مناسب می توانند تا ده سال یا بیشتر دوام بیاورند.


برنامه تعمیر و نگهداری منظم: یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای جلوگیری از توقف ناگهانی یا خرابی جاروبرقی خود انجام دهید، ایجاد یک برنامه منظم تمیز کردن و نگهداری است. انجام این کار به جاروبرقی رباتیک به طور موثرتری کمک می کند. یک روال معمول تعمیر و نگهداری می تواند شبیه شستن فیلتر هر 1 تا 2 هفته و تعویض آن هر نیم سال، پاک کردن یا استفاده از جاروبرقی دستی برای تمیز کردن برس اصلی یک بار در ماه، و استفاده از یک پارچه میکروفیبر مرطوب برای پاک کردن چرخ ها موجود باشد. برنامه های گوشی به شما این امکان را می دهد که سایش اجزای مختلف روی جاروبرقی را بررسی کنید و در صورت نیاز به راحتی قطعات جدید سفارش دهید.


محل مناسب پایه شارژ: ایستگاه جاروبرقی رباتیک را که به آن پایه شارژ نیز می گویند، در مکانی بهینه قرار دهید تا از شارژ یکپارچه اطمینان حاصل کنید. این باید یک منطقه باز و متمرکز در خانه با فضای کافی باشد تا جاروبرقی رباتیک بتواند بدون برخورد با موانع و برای تهویه کافی در اطراف ایستگاه، اسکله و باز شود. سطح باید تراز باشد تا از هرگونه کج شدن یا ناپایداری جلوگیری شود.


مراقب سلامت باتری باشید: استفاده مکرر رباتیک با جاروبرقی، عدم شارژ کامل آن یا نداشتن روال بهداشتی شارژ باتری می‌ تواند باعث خراب شدن باتری ها شود و نگهداری شارژ را برای آن‌ ها سخت‌ تر کند. عمر باتری را با شارژ کردن آن در زمان ‌های منظم هر روز افزایش دهید، اجازه ندهید باتری قبل از شارژ مجدد کاملاً از بین برود. برخی از جاروبرقی رباتیک با عملکرد تمیز کردن مداوم خود از این امر جلوگیری می ‌کنند، که به طور خودکار به ایستگاه باز می‌ گردد تا در صورت کم شدن باتری شارژ شود. پایه شارژ در محلی با محدوده دمایی مناسب، یعنی نه خیلی گرم، خیلی سرد یا خیلی مرطوب، قرار می گیرد.


چگونه می توانم توقف مکرر جاروبرقی رباتیک خود را برطرف کنم؟


بهترین راه‌ ها برای جلوگیری از توقف ناگهانی جاروبرقی رباتیک هوشمند، نگهداری و تمیز کردن منظم دستگاه، داشتن روال شارژ مداوم، و قرار دادن ایستگاه جاروبرقی در یک منطقه باز و دارای تهویه مناسب است که برای اتصال آسان و باز کردن آن مناسب است.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha