02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

12 مواد غذایی که هرگز نباید در آبمیوه گیری بریزید

A.K 26 /خرداد/ 1403
12 مواد غذایی که هرگز نباید در آبمیوه گیری بریزید

12 مواد غذایی که هرگز نباید در آبمیوه گیری بریزید

وقتی یکی از بهترین آبمیوه ‌گیری ‌ها را داشته باشید، دیگر راهی برای آب ‌میوه ‌گیری از قبل ندارید. این لوازم خانگی برای آبگیری انواع محصولات، از پرتقال، توت، چغندر و غیره بسیار عالی هستند. چه چیزی شیرین، تلخ یا تند بخواهید، آبمیوه گیری می تواند مواد مناسب را در خود جای دهد. با این حال، مواردی وجود دارد که آبمیوه ‌گیری ‌ها نمی‌ توانند از عهده آن ها برآیند، و باید به هر قیمتی از آن ها اجتناب کرد، در غیر این صورت ممکن است به دستگاه خود آسیب وارد کنید. در اینجا، ما دقیقاً مشخص می کنیم که کدام محصول آبمیوه گیری شما را تهدید می کند و چرا، توصیه های جایگزین را در صورت امکان به شما ارائه می دهیم. بنابراین می ‌توانید بدون خطر شکستن، بیشترین بهره را از آبمیوه ‌گیری خود ببرید، خواه طرح جونده یا گریز از مرکز باشید. در اینجا 12 ماده غذایی را که هرگز نباید در آبمیوه گیری قرار دهید آورده شده است.

1. نارگیل  

یکی از مواد غذایی ها نارگیل می باشد. در حالی که نارگیل حاوی آب است، خود گوشت در واقع نسبتا خشک و پر از فیبر است. این بدان معناست که اگر سعی کنید آن را آب گیری کنید، فقط باعث ایجاد یک ماده ی نرم می شوید که آبمیوه گیری شما را گیر می کند. نارگیل را از آبمیوه گیری خود دور نگه دارید و در عوض آن را برای یکی از بهترین مخلوط کن ها نگه دارید. به این ترتیب، می توانید آب نارگیل را به مخلوط اضافه کنید تا شیر نارگیل خانگی درست شود.  

2. موز  

در حالی که موز منبع خوبی از پتاسیم است، قوام آن برای آب ‌گیری ایده ‌آل نیست. موز حاوی مقدار زیادی فیبر است، به این معنی که آبمیوه گیری شما برای استخراج هر گونه آب با مشکل مواجه خواهد شد. چیزی که آن را ایجاد می کند چیزی است که به نظر غیر جذاب می رسد. به جای آن، موز خود را برای اسموتی های ترکیبی خود ذخیره کنید. فقط به یاد داشته باشید که برای کاهش ضخامت باید مقداری مایع اضافه کنید. به عنوان مثال، موز، توت فرنگی، شیر و جو دوسر یک اسموتی عالی برای صبحانه هستند.    

 

3. پوست مرکبات 

آب پرتقال ممکن است یکی از محبوب ترین دستور العمل های تولید شده توسط آبمیوه گیری باشد. با این حال، باید به یاد داشته باشید که پوست همیشه باید ابتدا برداشته شود. پوست تلخ نه تنها طعم آبمیوه شما را به خطر می اندازد، بلکه می تواند هنگام مصرف باعث مشکلات گوارشی شود، بنابراین به هر قیمتی از آن اجتناب کنید. این امر در مورد همه مرکبات از جمله لیمو، لیموترش و گریپ فروت و همچنین پرتقال صدق می کند. به جای آن پوسته ها را در سطل زباله بیندازید یا آن ها را برای مواردی مانند چای خشک کنید و آن به صورت دمی مصرف کنید.  

4. انجیر 

انجیر را می توان هم خشک و هم تازه مصرف کرد و دارای طعمی میوه ای و شیرین عسلی است. اگرچه ایده آب انجیر ممکن است جذاب به نظر برسد، متاسفانه قوام آن در آبمیوه ‌گیری کار نمی‌ کند، حتی اگر از انجیر تازه استفاده کنید. مانند بسیاری از مواردی که قبلاً ذکر شد، به سادگی منجر به آشفتگی با آب بسیار کم می شود. اگر نمی توانید ایده آب انجیر را رها کنید، همیشه می توانید انجیر را از طریق مخلوط کن مخلوط کنید و سپس محتویات آن را به یک صافی و پارچه پنیر منتقل کنید تا با دست آب انجیر درست شود. 

5. آناناس 

آناناس خوشمزه است و عطر و طعم گرمسیری، شیرین و تند دارد و حاوی مقدار زیادی مواد مغذی، فیبر و ویتامین است. و در حالی که این میوه واقعاً آب کافی برای عبور از آبمیوه گیری دارد، دلیل اینکه ما آن را توصیه نمی کنیم این است که شما در این فرآیند مقدار زیادی از خوبی خود را از دست می دهید. هنگامی که فیبر و مواد مغذی حذف می شوند، آب میوه ای که با آن باقی مانده است بیشتر حاوی قند است که به خصوص مفید یا سالم نیست. به جای آن، آناناس خود را همانطور که طبیعت در نظر گرفته است بخورید.   

6. ریواس  

ریواس تازه طعم ترش بی نظیری را ارائه می دهد. وقتی در دسرها با شکر ترکیب می شود خوب عمل می کند، اما بهترین قوام را برای آبمیوه گیری ندارد. شکل آن کمی شبیه کرفس است و پر از فیبر، با بافت رشته ای و ترد است. این بدان معنی است که می تواند برای یک آبمیوه گیری دشوار باشد، گیر کردن آن و تولید آب بسیار کمی در این فرآیند بسیار زیاد است. ریواس خود را در مخلوط کن بریزید تا اسموتی های خوشمزه درست کنید و یا آن را به طور طبیعی با نمک میل کنید. 

7. آووکادو 

آووکادو می تواند یک افزودنی خوشمزه به انواع دستور العمل ها باشد. پس از رسیدن، گوشت آنقدر نرم است که مستقیماً از پوست پخش شود. با این حال، در حالی که پالپ آن واقعا نرم و خامه ‌ای است، متأسفانه آب میوه کمی در این میوه‌ ها وجود دارد، بنابراین آب‌ گیری آن شما را خیلی دور نمی‌ برد. خیلی بهتر است که آووکادو را در اسموتی های خود مخلوط کنید.  

8. میوه یخ زده  

سعی کنید هنگام آب میوه گیری صبور باشید. اگر قبل از استفاده به میوه یخ زده خود فرصت یخ زدایی ندهید، آسیاب آن می تواند بسیار دشوار باشد و حتی در شرایط سخت به آبمیوه گیری آسیب برساند. مرکز ملی نگهداری غذای خانگی توصیه می کند که میوه های بسته بندی شده منجمد را در یخچال، زیر آب جاری یا در مایکروویو برای مرجع ذوب کنید. 

9. یخ  

به همین ترتیب، یخ هرگز نباید از آبمیوه گیری عبور کند، حتی اگر به دنبال ساخت مخروط های برفی تازه هستید. یخ به احتمال زیاد تیغه ها را کند می کند و صدمات جبران ناپذیری به بار می آورد. از سوی دیگر، برخی از مخلوط کن ها می توانند یخ را تحمل کنند. هر چند مخلوط کن برای خرد کردن یخ طراحی نشده است، بنابراین مطمئن شوید که مشخصات را بررسی کنید.

10. انبه

یکی دیگر از میوه هایی که نباید آن را در آبمیوه گیری قرار دهید، انبه است. انبه دارای بافتی نرم است و می توانید هنگام آبگیری له شد و مشکلاتی ایجاد کند. انبه آب زیادی دارد و برای برخی از افراد این تصور درست است که ان را با آبمیوه گیری اب گیری کنند، اما چیزی بیش از ماده ای نرم دریافت نمی کنند و همچنین آب زیادی را نیز از دست می دهند. بنابراین بهتر است ان را در مخلوط کن قرار دهید و اسموتی های خوشمزه ای را با ان درست کنید. 

11. آلبالو و گیلاس

از دیگر میوه هایی که نباید در داخل آبمیوه گیری به کار برده شود، آلبالو و گیلاس می باشد که به دلیل کوچک بودن و هسته دار بودن آن ها، آب گیری کمی سخت می شود و باعث می شود آب بسیار کمی از ان ها را دریافت کنید. هسته های آلبالو و گیلاس در صافی آن گیر می کنند و شما مجبور می شوید که زود به زود ان ها را تمیز کنید و یا ان را تخلیه کنید. پس بهتر است، آن را به صورت طبیعی میل کنید و یا هسته های آن را جدا کنید و با مخلوط کن آن ها را میکس کنید تا اسموتی ملس و خوشمزه ای را داشته باشید. 

12. مغزیجات و آجیل ها

علاوه بر میوه ها، استفاده از مغزیجات و اجیل ها می تواند به دستگاه ابمیوه گیری شما آسیب برساند. مغزیجاتی مانند گردو و فندق به دلیل بافت سفت و نبود آب در آن ها، نتیجه ی خوشایندی را به شما نمی دهد. همچنین ممکن است به دلیل بافت خمیری آن ها در بین سوراخ های صافی گیر کند و به سختی تمیز شود. شما می توانید با استفاده از یک آسیاب برقی آن ها را خرد کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha