02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

7 نکته برای استفاده حداکثری از آبمیوه گیری

A.K 26 /خرداد/ 1403
7 نکته برای استفاده حداکثری از آبمیوه گیری

7 نکته برای استفاده حداکثری از آبمیوه گیری 

هیچ چیز بهتر از آبگیری میوه و سبزی در خانه برای تضمین یک لیوان آب میوه تازه فرآوری نشده نیست، خواه برای افزایش مصرف مواد خوب و یا گنجاندن یک رژیم آبمیوه گیری در رژیم غذایی خود باشد. هنگامی که شروع به تهیه آبمیوه خود با یکی از بهترین آبمیوه گیری ها کردید، بازگشت به خرید آبمیوه های پاستوریزه دشوار خواهد بود. برای ما، این کمی شبیه پخت و پز است. وقتی کیک می ‌پزید، دیگر چیزی از یک بسته قابل اندازه ‌گیری نیست.  بنابراین، ما 7 نکته مهم را برای کمک به شما در استفاده حداکثری از آبمیوه گیری ارائه کرده ایم تا بتوانید از بهترین طعم آبمیوه در خانه لذت ببرید.

1. محدودیت های آبمیوه گیری خود را بدانید

آبمیوه  گیری متفاوت از مخلوط کن کار می کند و به درک اینکه هر دستگاه چه کاری می تواند انجام دهد کمک می کند. این اطمینان حاصل می کند که از آبمیوه گیری خود انتظار نداشته باشید وظایف را به بهترین شکل به یک مخلوط کن واگذار کند و ناامید نشوید. تفاوت آن ها در نحوه پردازش و آسیاب میوه و سبزیجات است. آبمیوه گیری ها پالپ (فیبر)، پوست و دانه ها را از میوه ها و سبزیجات جدا می کنند و مایع رقیقی از خود باقی می گذارند. بلندرها کل محصول را پردازش می کنند و نوشیدنی های غلیظ تری مانند اسموتی تولید می کنند. آبمیوه‌ گیری ‌ها آب میوه‌ ها و سبزیجات را می ‌فشارند و می ‌گیرند و از صافی رد می ‌کنند و تفاله، پوست و دانه ‌ها را در محفظه ‌ای جداگانه باقی می ‌گذارند. شما می توانید بین دو نوع آبمیوه گیری انتخاب کنید: آبمیوه گیری جونده و گریز از مرکز. آبمیوه گیری جونده اغلب به عنوان آبمیوه گیری کند یا آبمیوه گیری سرد پرس شناخته می شود. میوه و سبزیجات را قبل از فشار دادن روی محصول برای استخراج آب آن خرد می کند. یک آبمیوه گیری گریز از مرکز، از تیغه ای استفاده می کند که می چرخد تا میوه و سبزیجات را به صورت تفاله خرد کند. با استفاده از نیروی گریز از مرکز، آب میوه از طریق یک صفحه مشبک اطراف فشرده شده و از خمیر جدا می شود. استفاده از آن سریعتر از آبمیوه گیری است و اغلب ارزانتر است.

2. برای شروع آسان بگیرید

به راحتی می توان با هر وسیله ای جدید کار کرد و مشتاق بود که همه زنگ ها و قابلیت های جدید را در ابتدا امتحان کنید، اما ابتوا اصول اولیه را باید بدانید. دفترچه راهنما را بخوانید، نحوه عملکرد دستگاه آبمیوه گیری و نحوه آماده سازی محصول را بررسی کنید و سپس با یک آبمیوه ساده شروع کنید. هنگامی که آبمیوه گیری خود را بررسی کردید، می توانید کارنامه خود را گسترش دهید و آن را مخلوط کنید. همچنین ممکن است متوجه شوید که معده شما به زمان نیاز دارد تا به سطح بالای مواد مغذی عادت کند. با امتحان کردن پنج آبمیوه گیری جدید در روز ممکن است معده شما به انجام حرکات طوالنی برود.

3. میوه و سبزیجات خود را با دقت انتخاب کنید

میوه ها و سبزیجات را می توان به دسته های طعمی خاکی، شیرین، ترش، تند یا گلی تقسیم کرد. ما بر اساس توصیه های برویل، پیشنهاداتی را در مورد اینکه کدام میوه و سبزیجات در هر مشخصات طعمی قرار می گیرند، گردآوری کرده ایم.

زمینی: سبزیجات برگ دار، چغندر و هویج را امتحان کنید. همراه با سیب، کرفس، خیار و اسفناج درست کنید. با زنجبیل، زردچوبه و فلفل سیاه امتحان کنید.
شیرین: توت فرنگی، زغال اخته، انبه، آناناس و خربزه را با هویج، خیار و کلم پیچ امتحان کنید.
ترش: لیمو، لیموترش، کرن بری، سیب سبز، گریپ فروت را با هلو، انبه، خربزه و اسفناج امتحان کنید.
تند: فلفل تند، کاغذ کاین یا زنجبیل را با هویج، چغندر یا پایه سبز ترکیب کنید.
گل: هویج، آناناس، لیمو، خیار، شلیل و سیب را با برگ نعنا امتحان کنید.
 

5. از آبمیوه گیری خود استفاده کنید

محصولات تمیز خود را جمع آوری کنید و میوه ها و سبزیجاتی را که خیلی بزرگ هستند و نمی توانند از کانال تغذیه عبور کنند برش دهید. فراموش نکنید که یک ظرف زیر لوله خروجی قرار دهید تا آب میوه گرفته شود. سپس، ابتدا نرم ترین محصول را بردارید، آن را از داخل آبگیر گذاشته و آبمیوه گیری را به پایین ترین سرعت خود بچرخانید. سپس می توانید محصولات دیگر خود را اضافه کنید و با متراکم شدن میوه ها و سبزیجات سرعت را افزایش دهید. وسایل متراکم تر نیز ممکن است به یک دست کمک اضافی برای عبور از آبمیوه گیری نیاز داشته باشند. فشار دهنده همراه را بگیرید و محصول را فشار دهید، مراقب باشید زیاد فشار نیاورید. وسوسه نشوید که با هیچ وسیله دیگری غیر از فشار دهنده ای که همراه دستگاه شما است بداهه بداهه کنید. آب میوه را می توان بلافاصله میل کرد، در ظرف دربسته به مدت سه روز نگهداری کرد، یا به مدت 12 تا 16 ماه منجمد کرد. 

6. پالپ را ذخیره کنید 

برخلاف مخلوط کن که از تمام محصولات استفاده می کند، یک آبمیوه گیری تفاله، دانه ها و پوست میوه و سبزیجات را دور می اندازد. با این حال، پالپ مغذی را می توان ذخیره کرد و به سایر غذاها و نوشیدنی ها اضافه کرد، اگرچه می توان از آن برای غنی سازی کمپوست نیز استفاده کرد. پالپ اند پرس علاوه بر افزودن آن به سینی های یخ برای یخ زدن و ذخیره برای بعد، توصیه می کند هنگام تهیه نان، تفاله سیب و هویج را به خمیر شیرین اضافه کنید. پیشنهادات دیگر عبارتند از مخلوط کردن آن با پنیر خامه ای، افزودن آن به سوپ، سس و خمیر پنکیک یا تهیه چای میوه ای عالی است. 

7. آبمیوه گیری خود را تمیز کنید

تمیز کردن آبمیوه ‌گیری می ‌تواند مشکل باشد، زیرا قطعات قابل جابجایی زیادی وجود دارد، و می ‌تواند وسوسه ‌انگیز باشد که بعداً آن را کنار بگذارید. با این حال، ارزش آن را دارد که وارد یک روال معمول شوید که بلافاصله آن را تمیز کنید. این امر در درازمدت باعث صرفه جویی در وقت می شود، زیرا حذف ذرات غذای خشک شده سخت تر است. در اینجا چند نکته در مورد نحوه تمیز کردن آبمیوه گیری آورده شده است. آب میوه گیری را جدا کرده و ظروف آبمیوه و تفاله، درب، دهانه، سبد صافی و فشار دهنده غذا را در سینک قرار دهید. تا جایی که ممکن است تفاله را از ظرف تفاله خارج کنید. قطعات باقی مانده را می توان در قفسه بالایی ماشین ظرفشویی قرار داد، اگرچه دستورالعمل های سازنده خود را بررسی کنید تا ببینید آیا قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند یا خیر. در صورت شستن با دست، قطعات را زیر آب داغ بشویید، سپس بگذارید به مدت پنج دقیقه در آب داغ و مایع ظرفشویی خیس بخورد. سپس با یک اسفنج غیر ساینده و برس بطری تمیز کنید تا ذرات باقیمانده غذا از بین برود. پایه آبمیوه گیری را با یک اسفنج مرطوب تمیز کنید و اجازه دهید تا خشک شود. آن را در آب فرو نکنید زیرا به قطعات موتوری آسیب می رساند. اکنون می توان آن را دوباره جمع کرد و برای دفعه بعد آماده است.

با ترکیبات آبمیوه خود خلاق شوید

یکی از لذت های آب میوه گیری این است که می توانید مجموعه ای بی پایان از میوه ها و سبزیجات را با هم ترکیب کنید و نوشیدنی های مغذی و با طعم عالی ایجاد کنید. هنگام آزمایش با آبمیوه های خود از ترکیبات اینجا به عنوان الهام بخش استفاده کنید. سعی کنید نسبت مواد تشکیل دهنده را تغییر دهید یا گیاهان تازه را اضافه کنید تا چیز جدیدی بسازید. آبمیوه گیری همچنین یک راه عالی برای استفاده از محصولاتی است که به زودی رسیده اند. بنابراین با هر چیزی که در دست دارید خلاقیت به خرج دهید تا سوخت مایع نیروگاهی را تولید کنید.

نتیجه گیری

با ترکیب مناسب میوه و سبزیجات، تهیه آبمیوه های خوشمزه مملو از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و فیتونوترینت ها آسان است. ترکیب درست محصولات منجر به نوشیدنی ‌هایی می‌ شود که طعم‌ دهنده و همچنین برای شما مفید هستند. برخی از بهترین میوه ها و سبزیجات برای آب گیری با هم عبارتند از مرکبات، سبزیجات برگدار، هویج، چغندر، انواع توت ها، خربزه، آناناس، انگور و سیب. همه اینها به زیبایی با ترکیبات شیرین و تارت ترکیب می شوند. از مصرف زیاد میوه های نشاسته ای مانند موز و آووکادو یا سبزیجات با طعم قوی مانند سیر و پیاز خودداری کنید. و مقدار سیب و انگور را متعادل نگه دارید زیرا می توانند بر سایر محصولات غلبه کنند. آبمیوه گیری روشی شگفت انگیز برای آزمایش ترکیب نعمت های طبیعت است. امیدواریم که این نکات به شما الهام دهد که آب میوه‌ ها و سبزیجات به خوبی با هم برای ترکیب ‌های طعم‌ دار و سرشار از مواد مغذی خودتان ترکیب شوند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha