02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چگونه از لوازم خانگی خود مراقبت کنیم؟

نارین محمدی 28 /خرداد/ 1403
چگونه از لوازم خانگی خود مراقبت کنیم؟

چگونه از لوازم خانگی خود مراقبت‌ کنیم؟ 

 

 

لوازم خانگی یکی از محصولاتی است که در هر خانه ای می توانید آن را ببینید اما این محصولات به دلیل این که از مواد بسیار مرغوبی ساخته می شوند و همچنین فناوری های بسیار پیشرفته ای در آن ها به کار رفته است قیمت بسیار زیادی نیز دارند به همین دلیل نمی توانید در مدت زمان کمی به طور مداوم لوازم خانگی خود را عوض کنید، بهتر است که به طور کامل بتوانید بسیار اصولی از هر کدام از لوازم خانگی خود مراقبت کنید و باید و نباید هایی که در رابطه با کار کردن با آن ها وجود دارد را رعایت کنید.

 

 

برای مثال باید حتما میزان ولتاژی که توسط لوازم برقی شما مصرف می شود حتما متناسب با توان مصرفی محصول برقی تان باشد چرا که در صورت بیشتر بودن و یا کمتر بودن آن مشکلات موتوری برای محصول تان پیش می آید، یا برای خانواده هایی که بسیار به روشن بودن تلویزیون و استفاده از آن علاقه دارند بهتر است که حتما از سه راه هایی که میزان ولتاژ برق ورودی و خروجی را کنترل می کنند استفاده کنند تا در صورت اتصالی و یا افت و فشار ولتاژ برق آسیبی به تلویزیون تان وارد نشود. هر کدام از وسایل آشپزخانه و خانه یتان نیازمند یک سری نکات است که هنگام کار کردن با آن باید آن ها را رعایت کنید تا نه تنها طول عمر محصول تان بیشتر شود برکه کیفیت کاری که برای شما انجام می دهد نیز چندین برابر می شود. 

 

در ابتدا به نگهداری از هر کدام از لوازم آشپزخانه می پردازیم و نکاتی کلیدی برای افزایش طول عمر آن ها را بازگو می کنیم تا بتوانید برای سالیان زیادی از لوازم خانگی خود به طور اصولی نگه داری کنید.

 

 

یخچال ها: اولین چیزی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و به طور ۲۴ ساعته و ۷ روز در هفته روشن است یخچال ها می باشند. این وسیله ی گران قیمت به دلیل این که با برق کار می کند و به طور مداوم در ارتباط با نوسانات مختلف برق است باید بسیار مواظب آن بود. یکی از نکاتی که باید بسیار مواظب آن باشید تمیز کردن کندانسور به طور مداوم است، کندانسورها رادیات‌ های خنک کننده ی موجود در یخچال می‌ باشند که هنگامی که از فریزر استفاده می‌ کنید گازهایی به طور مداوم از لوله‌ های کندانسور در حال رفت و آمد هستند شما باید هر چند مدت یک بار برای جلوگیری از گرفتگی و همچنین پاک کردن پرز و گرد و غبار داخل کندانسور حتماً لوله‌ های آن را باز کنید و آن را تمیز کنید. بهتر است که عملیات تمیز کردن لوله‌ های کندانسور هر ۶ ماه یک بار انجام شود در صورتی که خود آگاهی دارید می‌ توانید در منزل لوله‌ ها را تمیز کنید.

 

نکته ی دوم برای حفظ سرمای داخل یخچال است به دلیل اینکه درب‌ های یخچال به طور مداوم باز و بسته می‌ شوند بهتر است که هر چند وقت یکبار واشر های درب یخچال را تعویض کنید، عوض کردن واشرهای درب یخچال از هدر رفتن سرمای داخل یخچال جلوگیری می‌ کند، همچنین می‌ توانید برای جلوگیری از کهنه شدن و فاسد شدن این واشرها از اسپری مخصوص گوگان استفاده کنید و در پایان نکته‌ ای که بسیاری از ما با آن سر و کار داریم بوی بد یخچال می‌ باشند که می‌ توانید از بوگیر های مخصوص یخچال و یا اسپری‌ های ضد عفونی کننده مخصوص یخچال استفاده کنید.

 

 


لباس شویی: یکی دیگر از وسیله‌ هایی که به طور مداوم روشن است و هرچند روز یک بار آن را روشن می‌ کنید لباس شویی‌ ها می‌ باشند. لباس شویی‌ ها به دلیل اینکه با آب و برق سر و کار دارند بسیار حساس می‌ باشند و بهتر است که هر چند وقت یک بار به طور کلی بررسی شوند اما در ارتباط با کار کردن با لباس شویی باید بگوییم که از پر کردن بیش از اندازه ی ظرفیت و گنجایش لباس شویی پرهیز کنید پر کردن بیش از اندازه لباس شویی باعث می‌ شود به تسمه، موتور و همچنین قطعات چرخشی داخل ماشین لباس شویی فشار بیش از اندازه وارد شود و همین امر به مرور زمان باعث خراب شدن قطعات اصلی لباس شویی می‌‌ شود پس بهتر است که تا حد امکان در حجم و گنجایش مناسب لباسشویی لباس قرار دهید.

 

نکته ی دومی که در ماشین لباس شویی‌ ها وجود دارد خصوصا مدل‌ هایی که دارای خشک کن می‌ باشند دارای ویبره ناشی از چرخاندن لباس می‌ باشند بهتر است که در زیر پایه‌ های لباسشویی پدهای ضد ویبره قرار دهید تا در حد امکان از ویبره ی لباس شویی جلو گیری کند. همان گونه که اشاره کردیم ماشین لباس شویی با آب کار می‌ کند و ممکن است در طول زمان رسوب و یا باقی مانده مواد شوینده به خود بگیرد برای این کار بهتر است که هر چند وقت یک بار ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید همچنین بهتر است که واشر لباسشویی پس از هر بار استفاده آن را خشک کنید می توانید این کار را با دستمال انجام دهید و پس از آن درب ماشین لباسشویی را برای مدتی باز بگذارید.

 

 

ظرف شویی: امروزه به دلیل اینکه ظرف شویی‌ ها بسیار مورد استفاده قرار می‌ گیرند مدل‌ های متفاوتی نیز دارند و نگهداری از این محصول گران بها نیز بسیار مهم است نکته ی اول در استفاده از ماشین ظرفشویی این است که به طور مداوم هر بار پس از استفاده داخل و بیرون دستگاه ظرفشویی را تمیز کنید این کار باعث می‌ شود که هیچ میکروبی در ماشین ظرفشویی شما جمع نشود، همچنین بهتر است که سبد ها و محفظه‌ های داخل ماشین ظرف شویی را هر چند ماه یک بار توسط سرکه تمیز کنید. نکته دومی که در ماشین ظرفشویی نیز وجود دارد واشرهای اطراف آن می‌ باشد به دلیل اینکه این واشر ها به طور مداوم در معرض آلودگی قرار می‌ گیرند و همچنین حرارت زیادی از آب را به خود می‌ گیرند بهتر است که هر چند وقت یک بار آن ها را چک کنید تا پارگی نداشته باشد و در صورت بروز مشکلی آن را تعویض کنید. لازم به ذکر است که بگوییم تمیز کردن فیلتر ماشین ظرف شویی نیز بسیار مهم است اگر که متوجه نقصی در فیلتر آن شدید بهتر است که آن را تعویض کنید. در رابطه با گنجایش ماشین ظرفشویی‌ ها نیز بهتر است تا حد امکان به اندازه ظرفیت آن و حتی کمتر ظروف کثیف را داخل آن قرار دهید این کار نه تنها باعث می‌ شود که به ماشین ظرفشویی فشاری وارد نشود بلکه از طرفی نیز باعث تمیز شدن بهتر ظروف کثیف می‌ شود.

 

 

تلویزیون: ال‌ سی‌ دی‌ ها و تلویزیون‌ ها نیز امروزه به طور مداوم از روز تا شب روشن می‌ باشد و برای استفاده‌ های مختلف از جمله دیدن فیلم و سریال و گیمینگ از آن استفاده می‌ شود اما نکته‌ ای که باید در این مورد رعایت شود این است که بهتر است هر تلویزیونی در طول روز پس از روشن شدن به مدت ۸ ساعت بهتر است که آن را خاموش کنید تا صفحه ال سی دی و همچنین پردازشگر های آن دچار آسیب نشوند. محل قرارگیری تلویزیون نیز بسیار مهم است و بهتر است که فاصله‌ ای بین ۱۵ الی ۲۰ سانت با دیوار و یا هر چیزی داشته باشد این کار باعث می‌ شود که هوای گرم حاصل از پردازشگرهای داخل تلویزیون به بیرون هدایت شود.

 

اگر که از دسته افرادی هستید که به تلویزیون علاقه‌ ای ندارید بهتر است که هنگامی که از تلویزیون استفاده نمی‌ کنید دو شاخه ی آن را نیز به برق متصل نکنید. حتماً حتماً اگر که در مکان‌ های گرم می باشید مانند جنوب، یزد و غیره بهتر است که از سیستم تهویه استفاده کنید این کار باعث می‌ شود که صفحه نمایشگر تلویزیون و همچنین قطعات داخلی آن گرم نشود و در پایان نکته‌ ای که همه ی افراد با آن مشکل دارند تمیز کردن صفحه نمایشگر تلویزیون است در این مورد بهتر است که از دستمال‌ های مخصوص استفاده کنید همچنین تا حد امکان از استفاده از شیشه پاک کن و شوینده‌ های دارای مواد شیمیایی جلوگیری کنید این کار باعث افت کیفیت تصویر تلویزیون شما می‌ شود.


 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha