02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چرا نمی توانید برخی از میوه ها را آبمیوه گیری کنید؟

A.K28 /خرداد/ 1403
چرا نمی توانید برخی از میوه ها را آبمیوه گیری کنید؟

چرا نمی توانید برخی از میوه ها را آبمیوه گیری کنید؟

آبمیوه گیری از میوه ها و سبزیجات به روشی بسیار محبوب برای گنجاندن مواد مغذی غلیظ در رژیم غذایی شما تبدیل شده است. اما در حالی که محصولاتی مانند هویج و آب سیب به طرز شگفت انگیزی تولید می شوند، برخی دیگر از محصولات مورد علاقه سفت مانند موز در مخلوط کن برای اسموتی بهتر است.

پس چرا نمی توانید یک موز را آب بگیرید؟

دلیل اینکه نمی توانید موز را آب بگیرید این است که موز حاوی مایع کم و محتوای نشاسته بالایی است که به این معنی است که وقتی در معرض آب گیری قرار می گیرند به خمیر غلیظ تبدیل می شوند و خمیر می شوند. به جای تغذیه آشامیدنی، در نهایت با یک ماده ی چسبنده دستگاهتان را لکه دار می کنید. در این مقاله، من در مورد جزئیات تلاش ‌های بی ‌ثمر برای آب ‌گیری موز و انواع دیگر میوه ‌ها و سبزیجاتی که آب آن ها خیلی خوب نیست، مانند آووکادو، انبه، توت ‌فرنگی، پاپایا و سبزیجات برگ ‌دار توضیح خواهم داد. درک اینکه چرا این انتخاب های مشکل ساز به عنوان ترکیبات آبمیوه شکست می خورند به شما کمک می کند از ناامیدی و تلاش بیهوده جلوگیری کنید. ما همچنین انواع دیگری از میوه ها و سبزیجات را پیشنهاد می کنبم که به خوبی آب می گیرند که ممکن است بخواهید در دستور العمل آب میوه گیری بعدی خود امتحان کنید. میوه ای که بیشتر از همه در مورد آب میوه گرفتن از ما پرسیده می شود، موز است. این غذای اصلی سرشار از پتاسیم است و اسموتی ها را به طرز خوشمزه ای خامه ای می کند. اما موز فاقد ساختار مناسب برای تولید مایعات در هنگام فشرده و پودر شدن است. دلیل اصلی اینکه نمی ‌توانید به طور موثر موز را آب‌ گیری کنید، محتوای کم مایع و نشاسته بالای آن است. گوشت موز از حدود 75 درصد آب به همراه 20 درصد کربوهیدرات به شکل قند و نشاسته تشکیل شده است. در مقایسه با بیش از 90 درصد محتوای آب در میوه هایی مانند پرتقال و انگور، موز فاقد مایع کافی برای تولید آبمیوه است. علاوه بر این، نشاسته موجود در موز باعث می ‌شود که پالپ موز هنگام له کردن، صمغی و چسب مانند شود. بنابراین به جای آبمیوه بدون جریان، در نهایت با خمیر موز غلیظی مواجه خواهید شد که آبمیوه گیری شما را محکم می کند.
 

1. آووکادو برای آبمیوه گیری خوب نیست

آووکادو اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است و تبدیل به محبوب ترین محبوب دنیای سلامت شده است. بافت غنی و خامه ای آن ها به خوبی برای اسموتی ها و دیپ ها مناسب است. اما مانند موز، برای آبگیری آووکادو با مشکلاتی مواجه خواهید شد. دو عامل اصلی که آب آووکادو را محدود می کند عبارتند از:

1. محتوای رطوبت کم: یک آووکادوی رسیده تنها حدود 73 درصد آب دارد، حتی کمتر از یک موز است. گوشت آن ها به جای مایعات جریان آزاد تحت سلطه روغن ها و الیاف پر انرژی است. بنابراین آب زیادی از پالپ غلیظ آووکادو در دسترس نیست.
2. محتوای چربی بالا: علاوه بر این، بیش از 75 درصد از کالری موجود در آووکادو از چربی‌ های تک غیراشباع است. در حالی که اینها چربی های فوق العاده سالمی هستند، اما در آبمیوه گیری به خوبی تجزیه نمی شوند. ممکن است در نهایت با تولید کم آب آووکادو در لجن چربی ها و مواد جامد جدا شده چکه کنید.
بنابراین مقدار کمی آب آووکادوی سبز رنگ تولید شده ارزش پاکسازی نامرتب بعد از آن را ندارد. به‌ جای آب ‌گیری، از آووکادو در سالاد، نان تست یا روش مورد علاقه ‌ی خود لذت ببرید. یا آن را در اسموتی خود استفاده کنید زیرا بافت غنی آن ها را به مواد تشکیل دهنده اسموتی ایده آل تبدیل می کند. بنابراین آن ها را به جای اینکه از طریق آبمیوه گیری استخراج کنید، با خوراکی های بستنی مانند مخلوط کنید.

2. انبه و پاپایا تبدیل به پوره می شوند

میوه های استوایی مانند انبه های آبدار و پاپایای شیرین نیز نمی توانند به طور موثر آبگیری شوند. اگرچه این میوه ها متفاوت از موز و آووکادو هستند، اما همچنان به جای آبمیوه آزاد به پوره های خمیری تجزیه می شوند. انبه و پاپایا هر دو گوشت و پوست بسیار نرم و لطیفی دارند. بنابراین وقتی در آبمیوه‌ گیری خرد و له می‌ شوند، خمیر آن‌ ها به جای آزاد شدن مایع، کاملاً متلاشی می‌ شود. ممکن است مقداری شهد و مقدار زیادی پالپ صاف دریافت کنید، اما یک لیوان آب انبه یا پاپایا تنها از طریق استخراج غیرممکن است. الیاف نرم آن ها به هم می چسبند و باید به طور فعال از طریق مخلوط کردن یا فشار دادن برای دسترسی به رطوبت از هم جدا شوند. بنابراین، در بیشتر موارد، انبه و پاپایا هنگام آب ‌گیری به پوره میوه تبدیل می‌ شوند. بافت صاف آن ها را با ترکیب کردن آن ها در خوراکی های یخ زده، سس های سالاد، چاتنی ها و موارد مشابه در درست کنید. اما از قرار دادن آن ها در معرض آبمیوه گیری در خانه خودداری کنید، مگر اینکه به یک ماده ی گرمسیری خمیری علاقه داشته باشید.

3. توت فرنگی به ماده ای نرم تبدیل می شود

چیزهای کمی مانند یک مشت توت فرنگی رسیده و قرمز، طراوت تابستانی را فریاد می زنند. به عنوان محبوب ترین میوه توت، توت فرنگی به انواع شیرینی ها و نوشیدنی ها اضافه می شود. اما دانه ‌ها و گوشتی که آن‌ ها را بسیار خوشمزه می‌ کند، آب ‌گیری آسان را نیز با مشکل مواجه می ‌کند. هنگامی که توت فرنگی در آبمیوه گیری شما ریخته می شود، به سرعت از میوه های ترد به خمیری نرم تبدیل می شود. دانه های کوچکی که در سراسر گوشت پخش می شوند، خرد می شوند و در سراسر مایع استخراج شده نیز پخش می شوند. سپس آب توت فرنگی به دست آمده در واقع بیشتر یک ماده ی صورتی لجن دار است که با دانه های ریز پر شده است. مهم نیست که چقدر ریزه های آبمیوه گیری شما، خمیر و مواد جامد اشتباه بر هر شهد نازکی که تولید می شود، غلبه می کند. بنابراین آب توت فرنگی کدر، رنده شده و به دور از نوشیدنی لذت بخش می شود. مخلوط کردن، مشکلات بافتی دانه ها و الیاف توت فرنگی را به حداقل می رساند. بنابراین برای یکنواخت ترین نتایج، توت فرنگی های خود را در مخلوط کن بریزید تا اسموتی های خوش طعم مخلوط شوند. یا آن ها را کامل بگذارید تا کیک ها و وافل ها را تزئین کنید تا شیرینی طبیعی آن ها را برجسته کنید.

4. کلم پیچ و اسفناج زیاد نتیجه ی خوبی نمی دهند

در نهایت، سبزی ‌های برگ ‌دار مانند کلم پیچ و اسفناج به دلایل مختلف هنگام آب ‌گیری با مشکل مواجه می ‌شوند. سبزی های سفت به سادگی حاوی مایع طبیعی کافی برای تولید حجم قابل توجهی آب نیستند. سبزی های مقاوم مانند کلم پیچ دارای ساختار سلولی محکمی برای حفظ معماری و بافت خود هستند. این به آن‌ ها آن لقمه ترد و ژولیده دلپذیر را می ‌دهد. اما همچنین به این معنی است که سلول ‌های آن‌ ها به‌ جای رها شدن آن هنگام برش و خرد شدن، به رطوبت داخلی محکم می ‌چسبند. برای تولید یک لیوان کوچک آب کلم به بیش از دو بسته کامل سبزیجات برگدار نیاز دارید. و حتی پس از آن، آنچه بیرون می ریزد طعمی تلخ و گیاهی دارد که برای بسیاری ناخوشایند است. به‌ جای انتظار یک پارچ خوب سبز، به برگ ‌هایی مانند کلم پیچ مانند گیاهان یا ریشه‌ های قوی مانند زنجبیل نزدیک شوید. مقادیر کم آبمیوه مانند مکمل یا شات سلامتی را بنوشید تا یک انفجار شدید از مواد مغذی بدون مایعات حجیم ایجاد کنید.

چه میوه هایی به خوبی آب می گیرند؟

اکنون که رویای آب ‌گیری موز، توت ‌فرنگی و دیگر انتخاب ‌های مشکل ‌ساز را نادیده گرفته‌ ایم، اجازه دهید گزینه‌ های بهتری را ارائه دهیم. اگر می ‌خواهید در خانه آب میوه‌ های شیرین درست کنید، اینها محصولاتی هستند که به موفقیت منجر می ‌شوند:

مرکبات: میوه هایی مانند پرتقال، گریپ فروت، لیمو و لیموترش فوق العاده هستند. پوست نازک آن‌ ها و کره‌ های آبدار آن‌ ها که به راحتی پاره می ‌شوند، باعث ایجاد شهد فراوان و خوش ‌طعم می ‌شوند.
انگور: انگورهای چاق به سرعت آب شیرین و ملایمی را آزاد می کنند که برای مخلوط کردن در انواع مخلوط ها مناسب است.
هویج: آب هویج ترد و شیرین به راحتی به نوشیدنی های مغذی و خوشمزه تبدیل می شود.
چغندر: چغندر خاکی هنگام آبگیری، آب بنفش مغذی تولید می کند.
خیار: آب خیار خنک و ترد برای تولید نوشیدنی های با طراوت و آبرسان عالی است..
خربزه: میوه های آبکی مانند، طالبی و آب هندوانه به طور عالی به نوشیدنی های با طراوت و ملایم تبدیل می شوند.
آناناس: گوشت فیبری و در عین حال آبدار آناناس آب شیرین گرمسیری فراوانی تولید می کند.
سیب و گلابی: سیب ترد و گلابی نرم به راحتی مایع خود را پس از له شدن برای پایه های همه کاره رها می کنند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha