02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نکات کلیدی در مورد دستگاه آبمیوه گیری

A.K 28 /خرداد/ 1403
نکات کلیدی در مورد دستگاه آبمیوه گیری

نکات کلیدی در مورد دستگاه آبمیوه گیری

دو نوع اصلی آبمیوه گیری که باید در مورد آن ها تصمیم بگیرید، آبمیوه گیری گریز از مرکز در مقابل آبمیوه گیری جونده هستند. هر دو به دلایل مختلف عالی هستند، در اینجا ما مزایا و معایب هر کدام را به اشتراک می ‌گذارم و چند نوع دیگر از آبمیوه ‌گیری ‌ها را که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید، درج کرده ‌ایم.

آبمیوه گیری گریز از مرکز

آبمیوه گیری گریز از مرکز رایج ترین آبمیوه گیری هستند. این به این دلیل است که آن ها معمولاً ارزان تر و استفاده آسان تر هستند. این نوع آبمیوه گیری از یک صافی چرخان با سرعت بالا استفاده می کند که دارای یک دیسک تیغه فولادی ضد زنگ در پایین است. هنگامی که محصول را از بالای دستگاه پایین می اندازید، دیسک چرخان تمام محصول را به یک خمیر ریز خرد می کند. این آب میوه را آزاد می کند و سپس آن را از صافی عبور می دهد. سرعت بالای نیروی گریز از مرکز سر و صدای زیادی ایجاد می کند و بیشتر از یک آبمیوه گیری جونده با حرکت کندتر آب میوه را اکسید می کند. این فرآیند باعث ایجاد کف بیشتر و زمان نگهداری کوتاه‌ تر می‌ شود. در حالی که این آبمیوه‌ گیری ‌های معمولی در تهیه آب میوه‌ های تازه کارآمد هستند، اما وقتی صحبت از آب ‌میوه ‌گیری سبزی‌ های برگ‌ دار مانند علف گندم و کلم پیچ به میان می ‌آید، دارای اشکال هستند. بنابراین اگر آب ‌گیری سبزی ‌های برگ ‌دار برایتان مهم است، ممکن است بخواهید به جای آب‌ میوه ‌گیری جونده یا دو دنده ‌ای در نظر بگیرید. ما این نوع آبمیوه گیری را فقط در صورتی توصیه می کنیم که زمان کوتاه آب میوه گیری بالاترین اولویت شما باشد و اجازه دهید با آن روبرو شویم، گاهی اوقات چنین است. اما اگر می‌ خواهید کمی زمان بیشتری برای آب‌ میوه‌ گیری بگذارید، بهتر است از آبمیوه ‌گیری کند استفاده کنید که مقدار و کیفیت بالاتری از آبمیوه تولید می‌ کند که می‌ تواند برای مدت طولانی‌ تری ذخیره شود. موارد دیگری که باید در مورد آبمیوه گیری گریز از مرکز در نظر گرفت این است که صدای آن ها بلند است، چقدر بلند است؟ آنقدر بلند است که اگر افرادی در خانه شما می خوابند و سعی می کنید قبل از بیرون رفتن یک آبمیوه گیری سریع درست کنید، آن ها استراحت و آرامش خود را از دست می دهند. بنابراین اگر ساکت بودن هنگام آبمیوه گیری نیز برای شما اولویت دارد، بهتر است از این نوع آبمیوه گیری صرف نظر کنید. 


همچنین در حالی که آن ها در آب گیری سریع هستند، آبمیوه ای که با این نوع آبمیوه گیری ها درست می شود معمولاً دوام زیادی ندارد زیرا فرآیند آب گیری اکسیداسیون زیادی ایجاد می کند (فرایند قهوه ای شدن طبیعی که وقتی سیب را برش می دهید و آن را در پیشخوان می گذارید اتفاق می افتد.) و این برای غذا و بدن ما مضر است. این فرآیند با چرخش زیاد هوای زیادی و در نتیجه کف اضافه می‌ کند که باعث ایجاد لکه‌ های هوای زیادی در آب میوه می ‌شود، بنابراین اگر آبمیوه ترد و بدون کف را دوست دارید، این بهترین گزینه شما نیست. اگر از آبمیوه گیری گریز از مرکز استفاده می کنید، توصیه ما این است که آب خود را فوراً بنوشید، به این ترتیب کمتر اکسید می شود و نمی توانید به اندازه کافی کف و جدا شدن آن را متوجه شوید، برخی افراد این آب میوه را تا 8 ساعت نگهداری می کنند، هرچند که توصیه نمی شود. در مقایسه، آبمیوه گیری جونده یا دو دنده آبمیوه ترد، کمتر اکسید شده و بدون کف تولید می کند که می تواند به مدت 72 ساعت برای ما نگهداری شود. در حالی که این نوع آبمیوه ‌گیری‌ ها می ‌توانند از قبل مقداری در هزینه شما صرفه‌ جویی کنند، اما معمولاً در مقایسه با آبمیوه‌ گیری ‌های جونده یا دو دنده گارانتی بسیار کوتاه ‌تری دارند. این چیزی است که در دراز مدت باید در نظر گرفته شود و شما می خواهید به مارک های معتبر پایبند باشید که ضمانت شما را رعایت می کنند اما اگر پول اضافی را خرج کنید. گارانتی معمولی برای آبمیوه‌ گیری گریز از مرکز با برند معتبر 1 سال در مقابل 5 تا 10 سال بیشتر برای آبمیوه‌ گیری جونده یا دو دنده است.

 

نتیجه گیری: با وجود اشکالاتی که دارند، این آبمیوه گیری ها بسیار محبوب هستند. آن‌ ها برای افرادی که می ‌خواهند آبمیوه ‌ای سریع درست کنند که فوراً بنوشند، خیلی خوب کار می ‌کنند.
مزایا: تمیز کردن و استفاده آسان، زمان آماده سازی کمتر، آب میوه گیری سریع، آب میوه های کامل، ارزان تر، آب سبزیجات فیبری درست می کنند.
معایب:  برای آبگیری سبزی بهینه نیست، عملکرد کمتری نسبت به آبمیوه گیری جونده دارد، پر سر و صدا است، آب میوه به خوبی در یخچال ذخیره نمی شود، مواد مغذی سریعتر اکسید می شوند و گارانتی کوتاه تری دارند.
 

آبمیوه گیری پرس سرد

آبمیوه گیری های جونده را به آبمیوه گیری های سرد پرس  نیز می شناسند، زیرا مکانیسم استخراج آب آن ها گرما تولید نمی کند. این آبمیوه‌ گیری‌ ها مکانیسم پرسی طبیعی مانند دهان ما را تقلید می ‌کنند و از یک مارپیچ مانند برای له کردن و جویدن محصول در دیواره‌ های آبمیوه‌ گیری استفاده می ‌کنند، آن را از طریق صافی فشار می ‌دهند و پالپ و آب میوه را از هم جدا می‌ کنند. این یک آبمیوه گیری کند است که کمی بیشتر طول می کشد، اما اکسیداسیون کمتری ایجاد می کند، بنابراین برای انواع محصولات، به ویژه سبزیجات، عالی است. تنها نقطه ضعف آن این است که محصول باید قبل از انداختن آن در آبمیوه گیری به دلیل باز شدن دهانه آن آماده شود. مارپیچ میوه ها و سبزیجات را با سرعت کمتری نسبت به آبمیوه گیری گریز از مرکز می جود. این سرعت پایین به طور قابل توجهی تولید گرما و کف را کاهش می دهد و در عین حال راندمان را افزایش می دهد.

تمیز کردن آبمیوه گیری 

یکی از معدود ایرادات این نوع آبمیوه گیری این است که تمیز کردن آن ها کمی بیشتر طول می کشد، با کمی تمرین، روال تمیز کردن در کل حدود 2 تا 3 دقیقه طول می کشد. از آنجایی که آن ها آبمیوه گیری های آهسته هستند، به سرعت آبمیوه گیری گریز از مرکز عمل نمی کنند، اما همچنان سریع آبمیوه گیری می کنند. اما حتی اگر تمیز کردن آن ها بیشتر طول بکشد، می توانید آب میوه خود را برای مدت طولانی تری ذخیره و نگهداری کنید که مزایای خود را نیز دارد. اما حتی اگر تمیز کردن و آبگیری آن ها بیشتر طول بکشد، شما می توانید آب میوه خود را برای مدت طولانی تری ذخیره کنید که مزایای خود را نیز دارد، که ما را به نکته بعدی می رساند.

آبمیوه با ماندگاری بهتر

اگر آبمیوه شفاف و بدون کف دوست دارید، آبمیوه گیری جونده بهترین انتخاب شماست. نه تنها آبمیوه کمتر کف آلود می شود، بلکه فرآیند جویدن آهسته آبمیوه گیری باعث اکسیداسیون کمتری می شود که برای آبمیوه و بدن شما بهتر است. یکی دیگر از مزایای خوب اکسیداسیون کم این است که می توانید آب میوه خود را برای مدت طولانی تری نگهداری کنید. بنابراین اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید آب میوه درست کنید و یکباره مقدار زیادی آبمیوه دریافت کنید، این آبمیوه گیری عالی برای این کار است. 

آبمیوه گیری سایلنت

در مقایسه با آبمیوه‌ گیری ‌های گریز از مرکز، آب ‌میوه ‌گیری‌ های جونده بسیار آرام هستند و اگر صبح‌ ها سعی می ‌کنید آبمیوه‌ ای برای خود درست کنید و کل خانه ‌تان را بیدار نکنید. بنابراین اگر به دنبال یک آبمیوه گیری آرام هستید، این راه حل عالی است.

آبمیوه گیری با دوام بالا

مثل همیشه، شما می خواهید محصولات خود را از یک برند معتبر خریداری کنید. نسخه ‌های ارزان ‌تری از این آبمیوه‌ گیری‌ ها به ‌صورت آنلاین در دسترس هستند، اما متوجه خواهید شد که این شرکت‌ های جدید فقط یک گارانتی ۹۰ روزه تا دو ساله ارائه می ‌دهند. چیزی که باید در نظر گرفت ارزش فروش مجدد، ارزش کلی و سهولت استفاده از گارانتی است. اگر آبمیوه ‌گیری را از یک شرکت بدون شهرت بخرید، ممکن است برای دریافت گارانتی محصول خود مشکل داشته باشید، و ارسال محصول به آن ها ممکن است هزینه بیشتری نسبت به خود محصول داشته باشد. 

مزایا: عصاره بیشتر با ارزش غذایی بالاتر، کف کمتر، آبمیوه ماندگارتر، بی صدا، ضایعات کمتر.
معایب: آماده سازی محصول و تهیه آب میوه بیشتر طول می کشد، مونتاژ و تمیز کردن آن دشوارتر است و قیمت بالاتری دارد.

آبمیوه گیری دنده دوقلو

آبمیوه گیری با دنده دوقلو یکی دیگر از آبمیوه گیری های عالی است. این بسیار شبیه آبمیوه گیری جونده است و چرخش کم سرعت آن از ساختار سلولی محصول محافظت می کند. دارای دو چرخ دنده است که با یک شکاف خط موی بسیار ظریف به سمت داخل می چرخد و باعث خرد شدن و آسیاب کردن آب آن می شود. این نوع آبمیوه گیری اکسیداسیون را از بین می برد و آنزیم ها و مواد مغذی ارزشمندی را که می خواهید در آب میوه شما حفظ می کند. آب میوه گیری سبزی های برگ دار و محصولات نرم به طور کلی با این نوع آبمیوه گیری آسان است، زیرا با چرخش چرخ دنده ها به سمت داخل، خود به خود تغذیه می شوند. با این حال، آسیاب محصولات سفت مانند هویج یا چغندر ممکن است کمی چالش برانگیز باشد. ترفند این است که محصول را نازک و با زاویه ای که ابتدا وارد می شود برش دهید. آن ها بسیار بزرگ ‌تر، سنگین ‌تر و سخت ‌تر تمیز می ‌شوند، بنابراین اگر واقعاً به داشتن بهترین آبمیوه‌ گیری برای سبزی‌ ها اهمیت نمی ‌دهید، آن ها را توصیه نمی ‌کنیم. اگر قصد دارید در درجه اول فقط آب سبزی بگیرید، ارزش بررسی کردن را دارند. 
مزایا: آب میوه برای مدت طولانی تری تازه می ماند، آب میوه و ارزش غذایی بالاتری دارد، بی صدا می باشد.
معایب: آماده سازی و آبمیوه گیری بیشتر طول می کشد، تمیز کردن بیشتر طول می کشد، برای آبگیری مرکبات بهینه نیست، برچسب قیمت بالاتر، دستگاه بزرگتر و سنگین تر است.

آب میوه گیری مرکبات یا پرس

اگر به آبمیوه طبیعی تازه علاقه دارید، توصیه می ‌کنیم پرس مرکبات را بررسی کنید. بدیهی است که استفاده از آبمیوه‌ گیری‌ های میوه و سبزیجات زمان بیشتری طول م ی‌کشد. اما اگر به دنبال تولید بیش از چند اونس آب مرکبات به طور منظم هستید، توصیه می ‌کنیم روی یک آب ‌میوه‌ گیری برقی یا پرس مرکبات سرمایه‌ گذاری کنید. آبمیوه ‌گیری‌ های برقی مرکبات دارای یک ریمر عمودی و دنده‌ ای هستند که روی شفت متصل به موتور در پایه قرار می ‌گیرد. هنگامی که با فشار دادن مرکبات نیمه بریده به سمت پایین فشار وارد می کنید، موتور روشن می شود و ریمر را می چرخاند. بسیاری از مدل ها عملکرد معکوس خودکار نیز دارند. پرس های دستی به روشی مشابه کار می کنند، اما مرحله باز کردن را کنار می گذارند. پرس میوه را در مقابل مخروط سوراخ دار قرار می دهد و پالپ را می شکند تا آب آن آزاد شود. این احتمال کمتری دارد که در مغز مرکبات خورده شود، بنابراین آب طعم تلخ آن به حداقل می رسد. پرس های دستی معمولاً گران تر از آبمیوه گیری های برقی مرکبات هستند، اما کیفیت بالاتری تولید می کنند و وقتی وارد جریان می شوید، می توانید به سرعت آب زیادی درست کنید. مزیت دیگر پرس مرکبات این است که بسیار بی صدا، ماندگاری بسیار بالا، استفاده آسان و تمیز کردن فوق العاده سریع است.
مزایا: مونتاژ و تمیز کردن آسان، قیمت مناسب، آبمیوه گیری سریع، صرفه جویی در زمان، بی صدا است.
معایب: همه کاره نیست، فقط مرکبات آب می گیرد. 

چگونه آبمیوه کامل درست کنیم

آبمیوه گیری نوعی آموزش ذهن آگاهی است. تقریباً می توانید انواع مختلف سبزیجات و میوه ها را آب بگیرید. ترکیب های بی پایانی وجود دارد که می توانید برای آب گیری از آن ها استفاده کنید. در اینجا چند گام ساده برای ایجاد یک آبمیوه خوشمزه و تازه آورده شده است.

01. با پایه خود شروع کنید: (از موادی استفاده کنید که به راحتی هضم می شوند و محتوای آب بالایی دارند) کرفس، خیار، کاهو رومن و... را تهیه و آماده کنید.
02. مقداری سبزی اضافه کنید: (این مواد مغذی بیشتری را اضافه می کند) اسفناج، کلم پیچ، سبزی کولارد، گیاهان (جعفری، گشنیز، نعناع و غیره)، چغندر و... اضافه کنید.
03. می توان سبزیجات بیشتری استفاده کنید: (از سبزیجاتی که به طور طبیعی شیرین هستند استفاده کنید) هویج، چغندر، سیب زمینی شیرین و... استفاده کنید.
04. طعم دهنده های طبیعی: (در صورت وجود فقط مقدار کمی اضافه کنید) سیب سبز، آناناس، گریپ فروت، لیمو، پرتقال ها، هندوانه و غیره را اضافه کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha