02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چند نکته برای استفاده از مایکروویو

ادیبه کریم پور 10 /اسفند/ 1401
چند نکته برای استفاده از مایکروویو

چند نکته برای استفاده از مایکروویو


مایکروویو می تواند راهی عالی برای گرم کردن غذاهای باقی مانده و پخت سریع غذا باشد. با این حال، ممکن است مطمئن نباشید که چگونه از مایکروویو به درستی و ایمن استفاده کنید، یا ممکن است بخواهید در مورد چیزهایی که می ‌توانید در این دستگاه گرم کنید و بپزید، تازه‌ سازی کنید. مطمئن شوید که مایکروویو را تنظیم کرده اید تا استفاده از آن ایمن و آسان باشد. سپس می توانید برای یک وعده غذایی یا میان وعده سریع غذا را در مایکروویو گرم کنید. همچنین می توانید غذاهای خاصی مانند غذاهای یخ زده، سبزیجات، ماهی و ذرت بو داده را در مایکروویو بپزید. شما باید مایکروویو را با تمیز کردن منظم آن نگهداری کنید تا به خوبی به کار خود ادامه دهد.


راه اندازی مایکروویو


1. دستگاه مایکروویو را روی یک سطح صاف و خشک قرار دهید. یک پیشخوان تمیز در آشپزخانه یا یک میز محکم و چوبی برای مایکروویو خوب است. مایکروویو را نزدیک محدوده گاز یا برق مانند اجاق گاز خود قرار ندهید. مطمئن شوید که دریچه های هوای مایکروویو به وسیله ی دیوار مسدود نشده باشد.


2. بررسی کنید که حلقه غلتکی و سینی شیشه ای در مایکروویو محکم باشند. اکثر مایکروویوها دارای یک حلقه غلتکی پلاستیکی و یک سینی شیشه ای گرد هستند. حلقه غلتکی و سینی شیشه ای باید داخل مایکروویو قرار بگیرند. سینی شیشه ای باید به راحتی و به نرمی روی حلقه غلتکی بچرخد.


3. سپس مایکروویو را به یک پریز دیواری وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که پریز 20 آمپر است. این اطمینان می دهد که استفاده از آن برای تغذیه مایکروویو ایمن است.


4. به صفحه ی تنظیمات و دکمه های مایکروویو نگاه کنید. اعداد یا کلید جلوی مایکروویو را بررسی کنید. با استفاده از این اعداد می توانید زمان پخت و یا حرارت مورد نظر خود را وارد کنید. همچنین باید یک دکمه Start در قسمت جلو وجود داشته باشد که می توانید از آن برای راه اندازی مایکروویو استفاده کنید. اکثر مایکروویوها یک تایمر نیز روی خود دارند که می توانید با استفاده از دستورالعمل های ارائه شده با مایکروویو، آن را تنظیم کنید. بسته به مدل، مایکروویو ممکن است تنظیماتی برای گرم کردن مجدد، یخ زدایی و پختن غذا داشته باشد. این تنظیمات به طور خودکار غذای شما را بر اساس اینکه می خواهید دوباره گرم کنید، یخ زدایی کنید یا بپزید، گرم می کند.


نکاتی برای گرم کردن غذا در مایکروویو


1. با استفاده از مایکروویو غذای باقیمانده را دوباره گرم کنید. غذاهای باقیمانده 5 روزه یا بیشتر را نباید دوباره گرم کرد یا خورد، زیرا احتمالاً خراب شده اند یا حاوی باکتری های زیادی هستند که نمی توان با خیال راحت خورد.


2. غذا را به صورت مرتب در یک بشقاب سرامیکی یا در یک کاسه شیشه ای بچینید. چیدن غذا در وسط بشقاب یا کاسه باعث می شود غذا بهتر و به طور یکنواختتر گرم شود. همچنین همیشه غذا را در مایکروویو در ظروف سرامیکی یا شیشه ای گرم کنید. ظروف پلاستیکی می توانند در مایکروویو ذوب شوند. ظروف فلزی می توانند در مایکروویو باعث جرقه زدن شود و خطر آتش سوزی را افزایش دهد. از استفاده از ظروف سرامیکی یا شیشه ای که دارای تزئینات طلایی یا قطعات فلزی هستند خودداری کنید، زیرا برای استفاده در مایکروویو سازگار نیستند.


3. روی غذا را با یک پوشش پلاستیکی ضد حرارت یا فویل ضخیم بپوشانید. با پوشاندن مواد غذایی قبل از گرم کردن، از پاشیدن آن در مایکروویو جلوگیری کنید. از یک پوشش ضخیم و گنبدی ساخته شده از پلاستیک مقاوم استفاده کنید که برای استفاده در مایکروویو طراحی شده است. پوشش پلاستیکی همچنین به حفظ بخار در حین گرم کردن غذا کمک می کند و احتمال خشک شدن آن در مایکروویو را کاهش می دهد. همچنین می ‌توانید از یک دستمال کاغذی آشپزخانه یا کاغذ مومی روی غذا استفاده کنید. دستمال کاغذی را بیش از یک دقیقه روی غذا نگذارید زیرا در صورت ماندن بیشتر در مایکروویو خطر سوختن آن وجود دارد.


4. غذا را کم کم گرم کنید. دانستن مدت زمان گرم کردن غذای پخته شده در مایکروویو ممکن است دشوار باشد. با حرارت دادن غذا به مدت یک دقیقه شروع کنید. سپس آن را از مایکروویو خارج کرده و بررسی کنید که آیا به اندازه کافی برای شما گرم است یا خیر. غذا را هم بزنید و آن را بچشید تا ببینید به اندازه کافی گرم شده است یا خیر. اگر غذا به اندازه کافی برای شما گرم نیست، آن را برای 30 ثانیه تا یک دقیقه دیگر بگذارید. گرم کردن غذا را در فواصل 30 ثانیه تا یک دقیقه ادامه دهید تا به اندازه کافی گرم شود.


5. بعضی غذاها را جداگانه گرم کنید تا خیس یا خشک نشوند. بسته به اینکه چه چیزی را دوباره گرم می کنید، ممکن است لازم باشد باقیمانده ی غذای خود را جدا کنید و غذاهای مختلف را جداگانه گرم کنید. ابتدا مواد غذایی متراکم مانند گوشت ها را گرم کنید، زیرا گرم شدن آن ها بیشتر طول می کشد. سپس، مواد کم ‌تراکم مانند ماکارونی پخته یا سبزیجات را به بشقاب اضافه کنید و آن‌ ها را گرم کنید. به عنوان مثال، اگر همبرگر را دوباره گرم می کنید، آن را در بشقاب بگذارید و در مایکروویو گرم کنید. سپس، آن را به نان اضافه کنید. گرم کردن برگر با نان در مایکروویو باعث خیس شدن آن می شود.


6. غذاهایی مانند اسنک، لازانیا و استیک را دوباره در مایکروویو گرم نکنید. برخی از غذاهای پخته شده در مایکروویو خوب عمل نمی کنند، زیرا ممکن است خیس یا خشک شوند. از گرم کردن مجدد گوشت پخته شده مانند گوشت گاو، مرغ در مایکروویو خودداری کنید، زیرا بسیار خشک و لاستیکی می شود. به جای آن، گوشت را دوباره در در تابه ای روی اجاق گاز گرم کنید.


نحوه پختن غذا در مایکروویو


1. غذاهای نیمه آماده و غذاهای یخ زده را در مایکروویو بپزید. دستورالعمل های روی برچسب غذای نیمه آماده را برای زمان پخت مناسب مشاهده کنید. مایکروویو شما ممکن است یک دکمه یخ زدایی داشته باشد که می توانید از آن برای پختن غذای منجمد استفاده کنید. همچنین می توانید غذا را با نسبت (7 دقیقه برای هر 450 گرم غذا) بپزید. همیشه غذاهای منجمد را قبل از یخ زدایی در مایکروویو در ظرف سرامیکی یا شیشه ای قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که پس از پختن غذا، آن را هم بزنید تا مطمئن شوید که قسمت های یخ زده یا سرد وجود ندارد. در صورت وجود تکه ی سرد، دوباره غذا را به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه در مایکروویو قرار دهید تا کاملا بپزد.


2. سبزیجات را در مایکروویو بخارپز کنید. سبزیجات نپخته مانند بروکلی، هویج و گل کلم را در یک بشقاب سرامیکی یا در یک کاسه شیشه ای قرار دهید. می ‌توانید مقداری آب یا مقدار کمی کره به سبزیجات اضافه کنید تا بخارپز شوند. سپس سبزیجات را به مدت 2 تا 3 دقیقه در مایکروویو بپزید. سبزیجات را هم بزنید و به فاصله 1 دقیقه دیگر بپزید تا به خوبی بخارپز شوند. بعد از پختن سبزیجات بخارپز شده می توانید فلفل سیاه، نمک و سایر ادویه ها را برای طعم بیشتر به آن اضافه کنید.


3. ماهی نپخته کافی است آن را با نمک، فلفل و کمی لیمو مزه دار کنید. سپس آن را روی یک بشقاب سرامیکی قرار دهید و آن را در پلاستیک ضد حرارت و مناسب استفاده در مایکروویو بپوشانید. آن را به مدت 5 تا 8 دقیقه در مایکروویو بپزید تا لبه های آن سفید و رنگ آن روشن شود. هنگام پختن ماهی دقت داشته باشید تا بیش از حد آن را نپزیدف زیرا طعم آن از بین می رود. زمان پخت ماهی به اندازه، شکل و ضخامت فیله بستگی دارد.


4. برای پخت پاپ کورن باید از دما و زمان مناسبی استفاده کنید. اگر از بسته های آماده پاپ کورن استفاده می کنید، آن را طبق دستورالعمل بپزید. اما اگر از روش سنتی برای پختن آن استفاده می کنید، باید ذرت را توی یک ظرف گود قرار دهید و آن را با استفاده از یک فویل بپوشانید، تا هنگام ترکیدن ذرت ها، آن ها در فضای داخلی مایکروویو پخش نشوند. برخی از مایکروویوها دارای دکمه مخصوص پخت پاپ کورن هستند.


5. سوپ یا سس را در مایکروویو نپزید. سوپ ها و سس ها در مایکروویو، با دما و حرارت بیش از حد باعث سر ریز شدن غذا می شوند. به جای آن، آن ها را روی اجاق گاز آماده کنید تا از سر ریز شدن و پخش شدن در مایکروویو خود جلوگیری کنید تا مایکروویوی تمیز نیز داشته باشید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha