02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هنگام خرید آون توستر باید چه نکاتی را در نظر بگیرم؟

ادیبه کریم پور 8 /اسفند/ 1401
هنگام خرید آون توستر باید چه نکاتی را در نظر بگیرم؟

هنگام خرید آون توستر باید چه نکاتی را در نظر بگیرم؟


آون توسترها یکی از محصولات چندکاره است که بسیاری از خانواده ها از آن برای برشته کردن نان، پخت کیک، آماده کردن انواع غذاهای دیگر و حتی گرم کردن مجدد غذاها را برای شما انجام می دهد. این دستگاه آون توستر یک وسیله ی عالی برای جایگزین کردن فرهای معمولی و گاز های فر دار است. با استفاده از آون توستر می توانید غذاهای خود را در مدت زمان کمی آماده کنید. آون توسترها می توانند در کمترین زمان نان تست را برای یک صبحانه ی خوشمزه برشته و آماده کنند. بسیاری از آون توسترها دارای قابلیت کانوکشن هستند که یکی از بهترین ویژگی های آن ها می باشد. این قابلیت هوای گرم داخل آون توستر را به گردش در می آورند و حرارت را به طور یکسانی در فضای داخلی توستر پخش کند.


چطور آون توستر مناسب را خریداری کنیم؟


آون توسترها دارای مدل های مختلفی هستند که توسط برند و شرکت های مختلف تولید شده اند و عرضه ی بازار می شوند. باید هنگام خرید هر محصولی یک سری نکات را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین محصول مناسی به خود را انتخاب و خریداری کنید. ما در این مطلب نکات مهمی که باید رعایت کنید را بررسی می کنیم و طبق آن ها بهترین آون توستر خود را انتخاب کنید.


نکات قابل توجه هنگام خرید آون توستر


قدرت: قدرت آون توسترها بر حسب وات اندازه گیری می شود. معمولاً هرچه وات آن بالاتر باشد، غذای شما سریعتر و یکنواخت تر پخته می شود. آون توسترهای موجود در بازار معمولا دارای قدرت و توان 500 تا 1000 وات هستند. به طور کلی یک آون توستر 700 وات باید یک فنجان آب با دمای اتاق را در 2 دقیقه و 30 ثانیه بجوشاند. از آون توسترها می توان برای مکان های مختلفی مانند خانه، آپارتمان ها، شرکت و حتی خوابگاه ها استفاده کرد. زیرا این مدل از آون توسترها نه خطری و نه صدای بلندی برای مزاحمت ایجاد می کنند. اگر برای استفاده خانگی، آون توستر می خرید، یک دستگاه با قدرت 700 تا 800 وات مناسب است. اما اگر می خواهید از آن برای کسب و کار خانگی نیز استفاده کنید، یک مدل قدرتمندتر، گزینه ی بهتری است.


ظرفیت و اندازه: ظرفیت و اندازه آون توستر، بر میزان فضای پیشخوانی یا کابینتی که دارید بستگی دارد و همچنین مقدار مواد غذایی که می خواهید بپزید، بستگی دارد. سه روش برای محاسبه ظرفیت و اندازه آون توستر وجود دارد که باتوجه به ان ها می توان آون توستر خود را خریداری کرد. اولین مورد ابعاد واقعی دستگاه است. ابعاد و بدنه ی آون توستر را اندازه گیری کنید و تصمیم بگیرید که آیا اندازه آون توستر با فضای پیشخوان شما مناسب است یا خیر. روش دوم ظرفیت داخلی می باشد. اکثر آون توسترها دارای ظرفیت چهار تا شش تکه هستند، اما این می تواند گمراه کننده باشد. یک آون توستر 6 تکه ممکن است بتواند یک مرغ کامل را برای شام خانوادگی بپزد. آخرین و بهترین راه برای تعیین ظرفیت آون توستر، بررسی اندازه گیری فوت مکعب آن است. آون توسترها ظرفیت های مختلفی بر حسب لیتر دارند، مانند 38 لیتری، 40 و 45 لیتری و بیشتر می باشند که باتوجه به مقدار غذایی که درست می کنید، می توان بهترین را انتخاب کنید.


عملکردهای گرمایش چندگانه: متداول ترین عملکردهای گرمایش آون توستر عبارتند از: پخت، گریل و برشته کردن نان تست می باشند. با استفاده از این سه گزینه، می توانید از آون توستر خود برای تهیه نان تست صبحانه، پختن شام و میان وعده ها استفاده کنید. با دستگاه های آون توستر می توان انوع گوشت های قرمز، ماهی و مرغ را بپزید و همچنین برای یک میان وعده، کیک و کاپ کیک های خوشمزه ای را درست کرد. با این حال، این ها تنها گزینه های موجود در این لوازم خانگی نیستند. آون توسترهای برقی پیشرفته تر دارای عملکردهای گرمایشی مانند گزینه های گرم کردن مجدد، یخ زدایی، برشته کردن، پیتزا و کوکی ها هستند. بنابراین یک دستگاهی را انتخاب کنید تا دارای عملکرد گرمایشی بیشتری باشد تا بتوانید غذاهای بیشتری را با آن بپزید.

 

قابلیت تنظیم دما و حرارت: همه ی آن توسترها از تنظیمات و کنترلهای دما و تمایر بهره می برد. این کار به کاربران اجازه می دهد تا با توجه به نوع بافت گوشت یا سبزیجات، حرارت و تایم آن را مشخص کنند. بسیاری از آون توسترها از دکمه های ولومی شکل برای تنظیم کردن بهره می برد که معمولا آن ها دو یا یه و بیشتر هستند که هر کدام از آن برای یک برنامه ای مناسب است. برای مثال می توان با یکی از ولوم ها برای تنظیمات دما استفاده کرد. از یکی دیگر برای دما، از یکی دیگر برای تغییر برنامه و ... استفاده کرد. همچنین برخی دیگر از آون توسترها دارای دکمه هایی هستند که به شما امکان می دهند به صورت عدد و ارقام، برنامه و تایم آن را کنترل کنید. اما یکی از بهترین کنترلرهایی که آون توسترها از آن بهره می برند، صفحه نمایش لمسی می باشند که کارایی و عملکرد بهتری را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد بتوانید آسان برنامه و تایم پخت را تنظیم کنید. هنگام خرید سعی کنید یک اونه توستر با صفحه نمایش لمسی را خریداری کنید که هم کارایی بهتری ارائه دهد و هم دیزاین زیباتری را به خانه شما بدهد. 


فناوری کانوکشن: یکی دیگر از بهترین قابلیت هایی که برخی از آون توسترها از آن بهره می برند، قابلیت کانوکشن می باشد. آون توستر شما بهتر است این قابلیت را داشته باشد تا بتواند غذاها را بهتر برای شما بپزد. این قابلیت هوای گرم را به گردش در می آورد و آن را به طور یکنواخت در فضای آون توستر پخش می کند، که باعث می شود گوشت یا مواد غذایی بهتر پخته شود. هنگام خرید آون توستر، مشخصات آن را مشاهده کنید و چک کنید که آیا از قابلیت کانوکشن بهره می برد یا خیر.

ویژگی های اضافی در آون توسترها


توری ها، سینی و وسایل اضافی: آون توسترها دارای قفسه‌ ها و سینی ‌های مخصوصی هستند که می توان انواع مواد غذایی را در آن برشته کنید، بپزید و گریل کنید. تمام آون توسترها حداقل دارای یک قفسه سیمی هستند و بسیاری از توسترهای بزرگتر دارای دو عدد می باشند. بهترین آون توسترها به شما این امکان را می ‌دهند که این توری ها را جابه‌جا کنید تا بیش از یک غذا بپزید یا یک کیک یا غذا را کاملاً برشته و طلایی کنید. اکثر آون توسترها حداقل یک سینی دارند که می ‌توانید برای پختن بیشتر چیزهایی که نمی ‌خواهید مستقیماً روی قفسه سیمی توستر خود قرار دهید، استفاده کنید. سینی های اضافی برای پخت، کباب کردن و برشته کردن در فروشگاه ها را می توان برای آن خریداری کرد. برخی از آون توسترها علاوه بر سینی و توری ها، یک سینی خرده نان قابل جابجایی نیز دارد تا بتوانید آن را سریعتر تمیز کنید.

خاموش شدن خودکار: آون توسترهایی با قابلیت خاموش شدن خودکار می تواند امینی بیشتری را برای کار با آون توستر را فراهم کند. این قابلیت برای مواقعی که فراموش کرده اید آن را خاموش کنید، مناسب است زیرا پس از مدتی به طور خودکار خاموش می شود. هنگام خرید یک آون توستر با قابلیت قطع خودکار را خریداری کنید تا بتوانید با خیال راحت را ان کار کنید. 


داشتن سیم برق بلند: یکی دیگر از ویژگی هایی که کار شما را آسانتر می کند، سیم برق بلند است. دستگاهایی که سیم بلندتری دارند به شما امکان می دهند هرجا که بخواهید با ان کار کنید. بنابراین هنگام خرید یک مدل آون توستر با کابل برق بلند را خریداری کنید. 


پشتیبانی از جوجه گردان: یکی دیگر از قابلیت هایی که به شما امکان می دهد بتوانید غذاهای بیشتر و متنوع تری را با آن بپزید، جوجه گردان می باشد. این قابلیت به کاربران امکان میدهد بتوانند در فضای خانه و بدون ایجاد بو و دود یک جوجه ی خوشمزه را برای خود درست کنند. از این قابلیت جوجه گردان می توان برای پختن و گریل کردن ماهی، مرف، گوشت قرمز، گوشت چرخ کرده استفاده کنید.


دارا بودن چراغ داخلی و درب شیشه ای: برای اینکه بتوانید غذای داخل آون توستر را به خوبی چک کنید باید از یک منبع نور استفاده کنید. برخی از آون توستر دارای چراغ داخلی هستند که عملکرد بهتری را به شما ارائه می دهد. همچنین درب شیشه ای نیز یکی از دلایلی است که به شما اجازه می دهد بتوانید به راحتی غذای داخل آون توستر را چک و مشاهده کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha