02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

علت بخار نکردن اتو پرس چیست؟

مائده شریفی 4 /اسفند/ 1401
علت بخار نکردن اتو پرس چیست؟

علت بخار نکردن اتو پرس چیست؟

اتو پرس ها در لیست لوازم خانگی محبوب قرار می گیرند که در بیشتر خانه ها یافت می شوند و در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. اتو پرس های خانگی با تولید بخار مناسب در زمان کوتاه انواع لباس ها را برای ما اتو می کنند و بدون دردسر و مصرف هزینه های اضافی کار اتوکشی را برای شما آسان می کنند. این محصولات انواع مختلفی دارند که در ویژگی هایی همچون اندازه صفحه هاف جنس، میزان بخار دهی و تنظیمات دما و بخار متفاوت هستند، اما به طور کلی همه آن ها یک کار واحد را انجام می دهند و در اتو کردن لباس ها و پارچه های مختلف کاربرد دارند. بنابراین بسیاری از مشکلات این محصول نیز مشترک است و ممکن است در همه اتو پرس ها وجود داشته باشند. یکی از مشکلاتی که بیشتر مردم آن را بیان می کنند بخار نکردن اتو پرس پس از گذشت مدت زمان مشخصی است که این بخار نکردن می توانند دلایل مختلفی داشته باشد. به همین دلیل امروز در این مقاله سعی می کنیم مشکل بخار نکردن اتو پرس و دلایل آن را شرح دهیم و راه حل های مختلف را برای حل کردن این مشکل پیشنهاد دهیم.

اتو پرس چیست و چگونه کار می کند؟

در مرحله اول با کلیات دستگاه اتو پرس خانگی و نحوه بخار دهی آن آشنا می شویم تا در ادامه این مطلب معنی اصلاحات گفته شده برای شما قابل فهم تر باشد. اتو پرس یک دستگاه جهت از بین بردن چین و چروک و صاف کردن پارچه های مختلف است که انرژی الکتریکی را به گرمایی تبدیل می کند. این سیستم گرمایشی دمای آب را بالا می برد و آن را به بخار تبدیل می کند سپس به واسطه بخار داغ لباس ها اتو می شوند. این دستگاه آب داخل مخزن را از طریق یک شلنگ به دستگاه اتو انتقال می دهد و بخار آن از منافذ کف اتو به لباس برخورد می کند. این محصول کاربری ساده ای دارد و بیشتر آن ها از طریق یک صفحه نمایشگر قابلیت تنظیم شدن دما و بخار برای پارچه های مختلف را دارند و با قرار دادن لباس بین صفحات اتو به راحتی پارچه ها صاف می شود و نیازی به فشار دست ندارند.

دلایل بخار نکردن دستگاه اتو پرس 

1_ درجه حرارت را اشتباه تنظیم کرده اید
اتو پرس های خانگی معمولا یک صفحه نمایشگر دارند که می توانید روی آن ها تنظیمات مختلف دما و بخار را با توجه به پارچه ای که استفاده می کنید تنظیم کنید و یا در چند درجه مشخص شده اینکار را انجام دهید. اکنون اگر درجه نامناسب را انتخاب کنید اتو پرس شما بخار نمی کند و یا میزان نامناسبی از بخار را تولید می کند. برای مثال اگر شما دما را برای پارچه ابریشمی و یا حریر تنظیم کنید اتو پرس نمی تواند یک پارچه کتان ضخیم را اتو کند و بخاردهی مناسب را داشته باشد. همچنین تنظیمات نامناسب اتو در برخی موارد می تواند باعث براق شدن پارچه و یا سوختگی آن شود بنابراین اگر اتو پرس هوشمند ندارید حتما قبل از اتو کردن لباس دما درست را انتخاب کنید. برای اطلاع از تنظیمات متنوع دستگاه اتو پرس خود می توانید دفترچه راهنما آن را بررسی کنید.

2_ آب داخل مخزن کافی نمی باشد
مخزن آب دستگاه های اتو پرس به نسبت دیگر اتوهای خانگی بسیار بزرگ تر است به همین دلیل باید همیشه حجم مناسبی از آب داخل آن وجود داشته باشد تا بتواند بخار کافی را برای اتو کردن لباس ها تولید کند. البته که این حجم مخزن می تواند تعداد زیادی از لباس ها را در یک نوبت اتو کند اما وجود آب کم در مخزن موجب کم شدن کارایی دستگاه می شود. در برخی از اتو پرس ها نشانگر میزان آب وجود دارد که در صورت کم شدن آب داخل مخزن این چراغ روشن می شود و به شما هشدار می دهد. بیشتر مخزن ها شفاف هستند و در صورت نبود چراغ نشانگر هم می توانید میزان آب مخزن را چک کنید و در حالتی که نیاز باشد آن را پر کنید. 
3_ اتو پرس رسوب گرفته است
به طور کلی همه اتوهای خانگی به دلیل استفاده از آب و بخار کردن آن دچار رسوب گرفتگی می شوند و باید در مدت زمان های تعیین شده تمیز شوند. با توجه به آبی که برای دستگاه استفاده می کنید و میزان استفاده شما از اتو پرس اندازه و زمان رسوب گرفتن در دستگاه هایب مختلف ممکن است متفاوت باشد، اما برای همه اتو پرس های خانگی باید هر چند وقت یکبار عمل رسوب زدایی را انجام دهید و دستگاه را تمیز کنید. البته برخی از مدل ها رسوب زدایی خودکار دارند و به طور خودکار رسوب دستگاه را تمیز می کنند که در این حالت هم بهتر است دستگاه را چک کنید.

4_ مخزن آب را به دستگاه متصل نکرده اید
همانطور که پیشتر گفتیم مخزن آب اتو پرس های خانگی از دستگاه اصلی جدا می شود و باید به صورت دستی به اتو متصل شود. در صورتی که دستگاه را از جای خود تکان دهید و یا آن به درستی متصل نکرده باشید مخزن از اتو جدا می شود و یا به درستی در جای خود قرار نمی گیرد، که در این حالت اتو پرس بخار دهی مناسب ندارد و نمی توان از آن استفاده کرد. برای حل این مشکل می توانید قبل از استفاده مخزن را از دستگاه جدا کنید و دوباره آن را به صورت درست در جای خود قرار دهید این کار باعث می شود که دستگاه بتواند بخار دهی مناسب را داشته باشد و بدون مشکل کارایی خود را ارائه کند.
5_ از اتو پرس برای مدت طولانی استفاده نکرده اید
اگر از دستگاه اتو پرس خود به مدت طولانی استفاده نکره اید ممکن است که بخار دهی آن دچار اختلال شود در این حالت باید مخزن دستگاه را جدا کنید و به طور کامل اتو پرس خود را رسوب زدایی کنید زیرا آب باقی مانده در دستگاه مجب رسوب گرفتگی منافذ  اتو پرس شده است و از بخاردهی آن جلوگیری می کند. هنگامی که قصد استفاده از دستگاه را به مدت طولانی ندارید حتما مخزن آب را خالی کنید و آب باقی مانده در دستگاه را به طور کامل خارج کنید اینکار از رسوب گرفتن و گرفتگی اتو پرس جلوگیری می کند. اگر به مدت 1 هفته تا 10 روز از دستگاه اتو پرس خانگی خود استفاده نکنید ممکن است که دچار رسوب گرفتگی شود به همین دلیل جهت تمیز کردن و رسوب زدایی آن اقدام کنید تا اتو پرس دوباره به حالت اولیه خود بازگردد.

6_ برد الکتریکی اتو پرس مشکل دارد
قطعه برد الکتریکی در این دستگاه بسیار حساس و مهم است و در صورتی که دچار مشکل شود ممکن است تمام کار اتو پرس را دچار اختلال کند که بخار دادن دستگاه نیز در این دسته قرار دارد. در این حالت بهتر است یک فرد ماهر در این زمینه دستگاه را بررسی کند و در صورت نیاز آن را تعمیر کند، زیرا در صورت نبود تجربه کافی و تخصص ممکن است بیشتر به دستگاه آسیب بزنید و کارکرد آن را از بین ببرید.
7_ ظرفیت فیلتر رسوب پر شده است 
در اغلب اتو پرس ها یک فیلتر رسوب وجود دارد که دستگاه را رسوب زدایی می کند و رسوب های جمع شده دستگاه داخل این فیلتر ریخته می شود. این فیلتر در طول زمان پر می شود و معمولا با استفاده از یک چراغ نشانگر پر شدن این فیلتر نشان داده می شود. این فیلترها به راحتی قابلیت تعویض شدن را دارند و می توانید آن ها را با فیلترهای جدید جایگزین کنید. فیلتر رسوب نقش بسیار مهمی را در اتو پرس بر عهده دارد و نگه داری و استفاده از آن در کاکرد دستگاه تاثیر زیادی می گذارد.

اتو پرس یک وسیله خانگی با کاربرد فراوان است که کارهای روزمره شما را ساده می کند و یک ظاهر و پوشش بی نقص را به شما هدیه می دهد. این محصول می تواند برای طولانی مدت کار اتو کردن را برای شما ساده و آسان کند و انواع لباس، پارچه و ملحفه و پرده را سریعا و بدون نیاز به متحمل شدن هزینه های اضافی برای شما اتو کند. برای دیدن مدل های مختلف اتو پرس و خرید این محصول یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کار و نگه داری و استفاده از اتو پرس ها می توانید محصولات و مقاله های متنوع ما را در سایت اُولان کالا بررسی و مطالعه فرمایید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha