02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت جاروبرقی سطلی با جاروبرقی خوابیده (معمولی)

ادیبه کریم پور 1 /اسفند/ 1401
تفاوت جاروبرقی سطلی با جاروبرقی خوابیده (معمولی)

تفاوت جاروبرقی سطلی با جاروبرقی خوابیده (معمولی)


جاروبرقی ها بخش مهمی از زندگی روزمره ما هستند. جاروبرقی های معمولی که در خانه استفاده می کنیم برای فضاهای کوچک طراحی شده اند. آن ها به اندازه کافی کارآمد هستند تا نیازهای یک خانواده معمولی را برآورده کنند. از سوی دیگر، جاروبرقی های سطلی بسیار سنگین هستند و به طور خاص برای تمیز کردن مناطق بزرگتر و همچنین برای مدت زمان طولانی طراحی شده اند. نظافت حرفه ای به عملکرد بهتر و ماشین آلات قابل اعتمادتر و کارآمدتری نیاز دارد که بتوانند انواع تمیز کردن خشک و مرطوب را در ادارات و ساختمان های سطلی انجام دهند. بسیاری از افراد ترجیح می‌ دهند که شرکت‌ های  بزرگ را با جاروبرقی‌ های سطلی  تمیز کنند، زیرا این جاروبرقی‌ ها بسیار مؤثرتر و سریع ‌تر از جاروبرقی معمولی هستند. جاروبرقی های معمولی از بسیاری جهات با جاروبرقی های سطلی متفاوت هستند. اما در بسیاری از مواد با هم مانند: لوله تلسکوپی، لوله خرطومی: سری ها، چرخ ها و... تشابه دارند.


جاروبرقی سطلی چیست؟


جاروبرقی های سطلی، دستگاه هایی هستند که از حجم بسیار بزرگی برای تمیز کردن بهره می برد. این نوع جاروها دارای موتور بسیار قدرتمندی هستند که می تواند هر نوع زباله و گرد و غباری را جمع کنند. این جاروبرقی ها برای مکان های تجاری مانند: هتل ها، شرکت، مساجد و خانه های بسیار بزرگ مناسب هستند و می توانند عملکرد فوق العاده ای را به شما ارائه دهند. جاروبرقی های سطلی دارای ابعاد و اندازه ی بزرگتری هستند و برای نگهداری به جای بیشتری نیاز دارند.


جاروبرقی خوابیده (معمولی) چیست؟


این جاروبرقی ها، دارای یک طراحی معمولی و متفاوت هستند که بسته به برندها، متنوع هستند. این جاروبرقی به صورت خوابیده طراحی شده اند و دارای موتور نسبتا قدرتمند و کاربدی هستند که برای استفاده ی خانگی مناسب هستند. این جاروبرقی برای فضاهای بسیار بزرگ مناسب نیستند زیرا نمی توانند این حجم از کار را یکباره انجام دهند. جاروبرقی های کنیسر معمولا از کیسه های دائمی یا یکبار مصرف استفاده می کند. این نوع جاروبرقی ها دارای ابعاد مناسب و استانداردی هستند که برای نگهداری به جای کوچکی نیاز دارند و جای زیادی را اشغال نمی کنند.


تفاوت های جاروبرقی کنیسر با جاروبرقی سطلی


قدرت: جاروبرقی های سطلی به طور خاص برای تمیز کردن ساختمان های سطلی بزرگ، دفاتر یا منازل طراحی شده اند. آن ها باید برای مدت زمان طولانی تری کار کنند. از این رو نسبت به جاروبرقی های معمولی نیاز و مصرف برق بیشتری دارند. قدرت بیشتر جاروبرقی های آب و خاک را قادر می سازد تا مکش قوی تر و بهتری داشته باشند. این کار تمیز کردن بهتر و موثرتر را بدون زحمت و دردسر تضمین می کند. اگرچه اکثر مدل های سطلی مدرن در حال حاضر نسبت به مدل های قبلی خود از نظر انرژی کارآمدتر هستند. اما جاروبرقی‌ های معمولی  موتورهای کوچکتری دارند که نسبت به جاروبرقی های سطلی مکش ندارند. به همین دلیل است که برای مکیدن کامل کثیفی یا هر ذره‌ای باید بیش از یک بار روی سطوح بکشید.. اگرچه جاروبرقی های سطلی قدرت موتور بیشتر و مکش بهتری دارند، اما همچنان نسبت به جاروبرقی های معمولی از نظر انرژی کارآمدتر هستند، به خصوص در مواقعی که برای مدت زمان طولانی استفاده می شوند.


عمر و ماندگاری: جاروبرقی های سطلی معمولاً از پلاستیک مرغوب یا حتی گاهی اوقات برخی از فلزات سبک وزن ساخته شده اند که برای ساخت بدنه مواد بسیار عالی می باشد. آن ها باید بتوانند فضاهای بزرگتری را جارو کنند، بنابراین این مواد و ساختار محکم به انجام آسان و موثر کار کمک می کند. استفاده زیاد از جاروبرقی سطلی به این معنی است که آن ها باید قدرتمند تر و محکم تر از جاروبرقی های معمولی باشند، بنابراین قطعات جاروبرقی های سطلی با کیفیت بالا و پوشش ساخته شده اند، تا بدنه ی آن ها در برابر ضربه مقاوم باشند. و اما جاروبرقی های خوابیده معمولاً لوازم جانبی بیشتری دارند، و از همان مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند، بنابراین ماندگاری طولانی تری دارند و به صرفه تر می باشد. طراحی و ساخت جاروبرقی های کنیسر بسیار زیباتر از جاروبرقی های سطلی می باشد و از مدل های متفاوت تری نیز بهره می برند. جاروبرقی های معمولی در مقایسه با جاروبرقی های سطلی سبک هستند.


تطبیق پذیری: جاروبرقی های سطلی به دلیل ساختار، می توانند کارهای مختلفی که باید انجام دهند و به طور کلی همه کاره هستند. آن ها برای انواع مکان ها و موقعیت ها مناسب هستند و به شما امکان می دهند بتوانید زباله های بسیار سنگین را نیز جمع آوری کنید. فیلترهای آن ها به راحتی با کثیفی های سنگین سازگار هستند و برخی از آن ها حتی می توانند تا 30 لیتر خاک و زباله را در خود جمع آوری کنند. اما جاروبرقی های خوابیده می تواند برای مکان ها و خانه های مسکونی استفاده شوند. این جاروبرقی های نمی توانند آب و خاک را با هم جمع کنند، بنابراین باید با آن فقط زباله های کوچک و خشک را جمع کنید. 


تنوع در مدل و برندهای تولید کننده: جاروبرقی های سطلی و معمولی هر دو در طیف گسترده ای از انواع مختلف برند و مدل ها برای استفاده بهتر به کاربران عرضه می شوند. هردو جاروبرقی دارای ویژگی ‌های مختلفی هستند عبارتند از: نوع فیلترها، ظرفیت مخزن، قدرت مکش می باشند. بسته به نیاز و بودجه خود، می توانید به راحتی یک جاروبرقی کارآمد متناسب با نیاز خود را خریداری کنید. جاروبرقی های سطلی عمدتاً از نظر اندازه بزرگتر هستند و قدرت مکش بیشتر اما مصرف انرژی کمتری دارند. آن ها همچنین به دلیل مواد مستحکم تری که برای ساخت آن ها استفاده می شود، سنگین تر هستند. جاروبرقی های معمولی معمولاً سبک وزن هستند، بنابراین حمل آن ها در خانه برای کاربران آسان است. طراحی های مدرن ارگونومیک آن ها را کاربر پسندتر و استفاده را آسان تر می کند. این جاروبرقی ها برای جایه جایی راحتتر هستند و در عین حال بهترین عملکرد را بدون نیاز به کشیدن زیاد به شما می دهند.


کارایی و ویژگی: موارد سطلی معمولاً دارای ویژگی های مرطوب و خشک هستند که به راحتی آب و مایعات را جمع آوری می کند و این کار را به طور مؤثر انجام می دهند. علاوه بر این، هنگام مکیدن قطعات چوب، فلز یا سایر اشیاء های نسبتا بزرگ مسدود نمی شوند. برخی از آن ها دارای یک  نوار مغناطیسی قوی در جلو هستند تا انواع گیره های فلزی، پین ها، میخ ها و غیره را جمع کنند و از رفتن آن ها به داخل قوطی جلوگیری کنند. همچنین می‌ توانید ویژگی‌ های تمیز کردن بخار را در برخی از جاروبرقی ‌های سطلی بیابید که به شما امکان می ‌دهند کاشی‌ ها و کف‌ های چوبی را به طور مؤثرتری تمیز کنید. تفاوت دیگر آن ها، طول سیم برق هستند.


طول سیم برق: جاروبرقی های دارای سیم بلندتری هستند، بنابراین می ‌توانید به راحتی فضای بزرگتری را تمیز کنید، بدون اینکه پریز را جابه جا کنید. سیم آن ها ضخیم تر و محکم تر هستند و همچنین در بسیاری از موارد ضد آب هستند. سیم های جاروبرقی معمولی معمولاً به دلیل کشش و کشیدگی زیاد، دچار ساییدگی و پارگی می شوند. 


فیلترهای محافظ: اکثر جاروبرقی های سطلی جدید دارای  فیلترهای HEPA هستند. این ویژگی اکنون در بسیاری از جاروبرقی های معمولی نیز موجود است. این فیلترها با جذب موثر ذرات گرد و غبار و به دام انداختن آلرژن ها، کیفیت هوا را بهبود می بخشند و در نتیجه بیماری های تنفسی و آلرژی را کاهش می دهند. این فیلترهای هپا با کارایی بالا همچنین گرد و غبار و ذرات مکیده شده را به طور موثرتری نگه می دارند و اجازه ی خروج آن ها را نمی دهند.


تفاوت در هزینه: اگرچه جاروبرقی های سطلی گران تر از جاروبرقی های معمولی هستند، اما در درازمدت خرید بسیار خوبی هستند. دوام و عملکرد آن ها باعث می شود ارزش قیمتی که برای آن ها می پردازید داشته باشند. طول عمر جاروبرقی های سطلی بیشتر از جاروبرقی های معمولی است.


تولید صدای در هنگام تمیز کردن: جاروبرقی های سطلی با موتورهای بزرگتر با کارایی بالایی دارند، بنابراین بدیهی است که از جاروبرقی های معمولی پر سر و صداتر باشند. با این حال، بسیاری از آن ها می توانند از صدا خفه کن خروجی بهره ببرند تا صدا کمتری را تولید کنند. بنابراین اگر در خانه های آپارتمانی زندگی می کنید، داشتن یک جاروبرقی معمولی، بهتر است. همچنین اگر می خواهید هر زمانی از آن استفاده کنید و مزاحم خواب و استراحت اعضای خانواده نشوید، جاروبرقی های خوابیده بهترین گزینه هستند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha