02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزایا و معایب جارو برقی سطلی چیست

مائده شریفی 27 /بهمن/ 1401
مزایا و معایب جارو برقی سطلی چیست

مزایا و معایب جارو برقی سطلی چیست

جارو برقی های سطلی مدل جدیدی از جارو برقی ها هستند که به صورت خانگی و تجاری تولید می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. این مدل از جارو برقی ها همان کار اصلی جاروهای خانگی را انجام می دهند اما یک سری تفاوت با سایر جارو برقی ها دارند که این تفاوت در برخی موارد مزیت و در برخی موارد دیگر معایب جارو برقی های سطلی به حساب می آید. جارو برقی های سطلی دستگاه های خانگی هستند که جهت تمیز کاری و کارهای نظافتی به کار می روند و می توان از آن ها استفاده کرد. جارو برقی های سطلی کاربردهای فراوانی دارند و می توان با آن ها بهع راحتی انواع زباله های خشک و گرد و غبار و گاها مایعات را نیز جمع کرد و با قدرت مکش بالایی که دارند این کار را در زمان کوتاه انجام می دهند. این محصول به سه نوع خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی در بازار موجود است و می توان از آن ها در انواع مکان های مسکونی، تجاری، ادارات و حتی کارگاه های تولید استفاده کرد. جارو برقی های سطلی در مقایسه با سایر جارو برقی های خانگی ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن ها را به طوئر کامل در ادامه شرح می دهیم.
جارو برقی سطلی چیست؟
جارو برقی های سطلی دستگاه هایی ایستاده به شکل استوانه هستند که در زیر آن ها چند چرخ برای حرکت قرار داده شده است و دارای یک موتور قدرتمند هستند که به شما کمک می کنند انواع زباله ها را روی سطوح مختلف جمع کنید و کارهای نظافتی را در زمان کوتاه انجام دهید. این مدل از جارو برقی ها معمولا ابعاد بزرگتری نسبت به جاروهای دیگر دارند و محل قرار گیری موتور آن ها در بدنه متفاوت می باشد.

مزایا جارو برقی های سطلی

ایجاد یک محیط سالم 
وجود گرد و غبار در خانه برای اعضای خانواده، کودکان و کسانی که آلرژی دارند یک خطر به حساب می آید به همین دلیل از بین بردن گرد و غبار روی سطوح مختلف خانه با استفاده از وسایل نظافتی مختلف صورت می گیرد. جارو برقی ها سطلی در زمان کوتاه انواع گرد و غبار و زباله های مختلف خانه شما را جمع می کنند و از بین می برند، در جارو سطلی هایی که فیلتر تهویه دارند این کار به صورت حرفه ای تر انجام می شود و همه گرد و غبار روی سطوح بدون اینکه به هوا بازگردند به طور کامل از بین می روند. جارو برقی های سطلی با فیلت تهویه می توانند یک محیط سالم را در فضای خانه شما به وجود بیاورند و در حفظ سلامتی شما نقش مناسب را ایفا کنند.
کاهش هزینه مصرفی
جارو برقی های سطلی کاربری ساده ای دارند و می توان به آسانی از آن ها استفاده کرد و در فضاهای متنوع خانه آن ها را به گردش در آورد در کنار این کاربری ساده از توان و قدرت بالایی نیز برخوردار که امکان انجام دادن کار نظافت را در زمان کوتاه فراهم می آورد. سرعت کار و آسان بودن آن باعث می شود که بدون اتلاف وقت و مصرف هزینه اضافی بتوانید کارهای تمیز کاری را انجام دهید و از جارو برقی سطلی بهره مناسب را ببرید. کاهش مصرف انرژی برق و استفاده از این جارو برقی سطلی (مخزن دار) بدون نیاز به هزینه خرید پاکت جارو برقی باعث می شود که در هزینه های مصرفی صرفه جویی شود و کار شما نیز ساده باشد.

به وجود آوردن هوای مطبوع در فضای منزل
استفاده از جارو برقی های سطلی در ظاهر ممکن است کمی دشوار به نظر بیاید اما این جارو برقی ها با طراحی ارگونومی که دارند دارای بدنه سبک، دسته بلند و لوله خرطومی با قابلیت چرخش 360 درجه هستند که می توان با آن ها همه فضاهای قابل دسترس و غیر قابل دسترس را تمیز کرد و به طور کامل گرد و غبار سطوح را از بین برد. انجام کارهای نظافتی با جارو برقی سطلی به دلیل قدرت و دقت بالایی که در جمع کردن گرد و غبار دارد موجب ایجاد یک هوای مطبوع و به دور از آلودگی در محیط می شود که برای سیستم تنفسی و حفظ سلامت شما و افراد خانواده بسیار عالی می باشد.
قابلیت جمع کردن مایعات
به طور کلی جارو برقی های خانگی معمولا فقط قابلیت جمع کردن مواد خشک را دارند و می توانند زباله های خشک و گرد و غبار را جمع آوری کنند اما برخی از جارو برقی های سطلی می توانند علاوه بر مکش زباله های خشک مواد مایع را نیز جمع آوری کنند و در صورت نیاز مایعاتی که روی سطوح ریخته را تمیز کنند. این قابلیت برای مکان های اداری و یا نظافت کارگاه ها و دفاتر بسیار مناسب می باشد و کارهای خدماتی این فضاها را می توان در زمان کم و با هزینه مناسب انجام داد. قابلیت مکش مواد مایع در جارو برقی های سطلی از مزیت های قابل توجه این محصول است که آن را به یک محصول با کارکرد منحصر به فرد برای استفاده تبدیل می کند.
کم کردن صدا
محصولاتی مانند جارو برقی معمولا هنگام کار کردن سر و صدای زیادی ایجاد می کنند که باعث ایجاد مزاحمت برای دیگران می شود و یا صدای آن آزار دهنده می باشد. در جهت حل این مشکل جارو برقی های سطلی تولید شدند که صدا را تا حد زیادی کاهش داده اند و هنگام کار کردن صدای کمی را تولید می کنند که این موضوع در خانه موجب ایجاد آرامش برای اعضای خانواده می شود و در مکان های عمومی از مزاحمت برای کار کارمندان جلوگیری می کند و در مکان هایی همچون بیمارستان آرامش لازم را برای مریض و افراد همراه آن ایجاد می کند. البته ممکن است بعضی از جارو سطلی ها صدای عادی مانند سایر جارو برقی ها داشته باشند به همین دلیل بهتر است قبل از خرید در مورد این نکته اطمینان حاصل فرمایید و بعد از آن محصول را خریداری کنید.

تخلیه آسان مخزن جارو
ابتدا توجه کنید که جارو برقی های سطلی برای جمع آوری زباله ها مخزن دارند و از کیسه استفاده نمی کنند و دردسرهای تعویض پاکت و تخلیه و شستشو آن را ندارید همچنین در هزینه های مصرفی خرید پاکت نیز صرفه جویی می شود. این جارو برقی ها مواد خشک را درون مخزن خود جمع اوری می کنند و به آسانی می توان آن ها را تخلیه کرد و در صورتی که قابلیت جمع کردن مایعات را داشته باشند در برخی موارد مایعات به طور جداگانه را می توان از طریق یک شلنگ خالی کرد و در غیر این صورت می توان از طریق مخزن نیز آن ها را خالی کرد. تخلیه مخزن جارو برقی های سطلی ساده است اما باید در زمان درست انجام گیرد تا از بو گرفتن جارو به دلیل جمع شدن مایعات جلوگیری شود. هچنین با تجمع زیاد زباله ها قدرت مکش جارو پایین می آید و به موتور آن فشار می آید.
ویژگی های منحصر به فرد در جارو سطلی
بر خلاف سایر جارو برقی های خانگی جارو برقی سطلی علاوه بر کارهای نظافتی و جمع کردن گرد و غبار کاربردهای فراوان دیگری نیز دارد و می توان از این محصول برای کارهای دیگر نیز استفاده کرد و از کارکرد آن بهره برد. به عنوان مثال از جارو برقی های سطلی می توان در انجام کارهایی همچون باز کردن لوله ها، نظافت محیط های مثل شومینه و بخاری های هیزمی، جمع اوری و پاروی برف و تخلیه تشک های بادی و سایل بادی کمک گرفت. جارو برقی های سطلی کارکرد و کاربردهای بیشتری نیز دارند که می توانید با مطالعه مطالب مختلف درباره این محصول کاربردهای متنوع جارو برقی های سطلی را مشاهده فرمایید. از کارایی های مختلف این جارو برقی می توانید در مکان های دیگر مانند مهد کودک و شهربازی های سرپوشیده نیز بهره ببرید.

معایب جارو برقی های سطلی

جنس بدنه
همانطور که پیشتر گفتیم جارو برقی های سطلی در برندهای مختلفی تولید می شوند و در این میان مواردی مانند قدرت مکش جارو، ابعاد و اندازه آن در همه برندها متفاوت می باشد. مهترین مسئله کیفیت ساخت و طراحی بدنه جارو برقی است که طول عمر مفید جارو را نشان می دهد. باید قبل از خرید محصول اطمینان پیدا کنید که کیفیت ساخت محصول بالا باشد و بدنه آن در برابر ضربه مقاومت مناسبی را داشته باشد، همچنین این محصول باید بادوام باشد تا مدت زمان طولانی بتواند کارایی و کارکرد خود را به کاربر ارائه دهد. جارو برقی های سطلی برند هیتاچی از جاروهای بادوامی هستند که استحکام مناسبی دارند و می تواند در حین حمل و جابه جایی استحکام خود را نشان دهند. البته در کنار جنس مقاوم باید جارو برقی ابعاد و وزن مناسب نیز داشته باشد تا بتوان آن را در محیط به گردش درآورد و از کارایی آن بهره برد.
وزن و ابعاد بزرگ
این نوع از جارو برقی های خانگی نسبت به سایر جارو برقی ها از ابعاد و اندازه بزرگتری برخوردارند و فضای بیشتری را در خانه شما می گیرند به همین دلیل برای مکان ها کوچک و راهروهای باریک بسیار مناسب نیستند. همچنین وزن زیاد جارو می توان جابه جایی آن را کمی سخت کند و در کار نظافت اختلال ایجاد کند. قبل از خرید جارو برقی سطلی به فضای خانه خود توجه کنید و یک جارو با وزن و اندازه مناسب با منزل خود و یا محیط کاری خود را تهیه کنید. تحرک و به حرکت درآوردن این جارو برقی ها در مکان های کوچک کمی دشوار است و در پروسه نظافت شما اختلال ایجاد می کند.
لرزش جارو در هنگام استفاده
برخی از جارو برقی های سطلی پش از مدتی کار کردن به لرزش در می آیند و بدنه آن ها تکان می خورد و در همین حین به موتور آن ها فشار زیادی تحمیل می شود. می توان گفت که کیفیت ساخت این جاروها زیاد مناسب نیست و برای نظافت مکان های بزرگ مناسب نیستند زیرا باید در حین تمیز کاری چندین بار به جارو برقی استراحت دهید و آن را خاموش کنید. البته همه وسیله های برقی باید پس از مدتی کار کردن خاموش شوند تا به موتور آن ها استراحت دهید و از نیم سوز شدن و سوختن موتور آن جلوگیری می کند. استراحت دادن به موتور جارو طول عمر آن را افزایش می دهد و مانع کم شدن قدرت مکش دستگاه می شود. جارو برقی های سطلی صنعتی و نیمه صنعتی این مشکل را ندارند و می توانید از آن ها برای نظافت مکان های بزرگ مانند هتل و ادارات نیز استفاده کنید.

گرفتگی فیلتر جارو سطلی
فیلترهای جارو برقی سطلی معمولا دو مدل هستند که یکی از آن ها قابل شستشو و قابل تعویض است و مدل دیگر فیلتر این قابلیت را ندارد و در جای خود ثابت هستند که پس از مدتی این فیلترها با ذرات گرد و غبار و زباله پوشیده می شوند و کارایی خود را از دست می دهند به همین دلیل دیگر نمی توانن مانند قبلا ذرات ریز را به خود جذب کنند و امکان پخش شدن دوباره این ذرات و آلاینده ها در هوا وجود دارد. اما فیلترهای قابل تعویض این امکان را به شما می دهد که به آسانی آن ها را تعویض و یا تمیز کنید و دوباره در جای خود قرار دهید و مانند روز اول از کارایی آن ها بهره ببرید و ذرات ریز گرد و غبار را با استفاده از جارو برقی سطلی جمع اوری کنید. قبل از خرید حتما به فیلتر جارو برقی توجه کنید و قابل تعویض بودن آن را در نظر بگیرید.
طول سیم جارو برقی
طول سیم جارو برقی های سطلی خانگی معمولا تا 5 متر و یا کمتر از ان است که در صورت استفاده برای مکان های اداری و یا فضاهای بزرگ باید طول سیم مناسب جارو برقی را در نظر بگیرید.

به طور کلی جارو برقی های سطلی دستگاه هایی مناسب برای استفاده در مکان های مختلف هستند که مدل های خانگی آن در برندهای مختلف تولید می شوند، هر کدام از این مدل ها اندازه و ابعاد خاصی دارند اما بهتر است شما جارو برقی را انتخاب کنید که ابعاد و اندازه و وزن مناسبی داشته باشد تا حمل و جابه جایی آن برای شما به راحتی امکان پذیر باشد و در کنار آن قدرت موتور و مکش بالایی داشته باشد. یک جارو برقی سطلی با این ویژگی ها می تواند به طور کلی سطوح منزل شما را تمیز کند و یک نظافت ساده و آسان را برای شما فراهم بیاورد. جارو برقی های سطلی برند هیتاچی یک مدل مناسب از جارو برقی های سطلی خانگی هستند که می توانید از آن ها حتی در محیط های کاری نیز استفاده کنید برای بررسی این محصول و ویژگی های آن می توانید این محصولات را در سایت ما (اُولان کالا) بررسی نمایید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha