02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

همه چیزی که باید درباره پلوپز برقی بدانید

مائده شریفی 25 /بهمن/ 1401
همه چیزی که باید درباره پلوپز برقی بدانید

همه چیزی که باید درباره پلوپز برقی بدانید

پلوپزهای برقی در دسته لوازم خانگی هستند که کاربرد خود را در آشپزخانه نشان می دهند و می توانند مانند یک دستیار فعال در آشپزخانه شما نقش خود را ایفا کنند. پلوپزهای خانگی ابتدا به صورت تک کاره بودند و فقط برای پخت پلو(برنج) کاربرد داشتند اما در طول زمان این محصول به صورت چند کاره نیز تولید شد و پلوپز های برقی- دیجیتالی به وجود آمدند. پلوپزها شاید در برنامه های پخت و یک سری ویژگی های ظاهری تفاوت داشته باشند اما در واقع همه آن ها یک کارایی مشترک دارند و جهت آماده کردن و پخت غذاهای متنوع به کار می روند. در کنار این موارد یک سری اطلاعات و استاندارهای کلی وجود دارد که هر پلوپز مناسب باید از آن ها برخوردار باشد و در این مقاله ما این نکات مهم که باید درباره پلوپزهای برقی خانگی بدانید را بیان می کنیم تا از پلوپز خود استفاده درست و مناسب را داشته باشید و یا در صورتی که قصد خرید یک پلوپز خانگی دارید گزینه درست را انتخاب کنید و پلوپز خانگی با کاربرد و کارکرد مناسب را خریداری کنید. در ادامه این مطلب همه نکات کلیدی و قابلیت های مهم که باید درباره پلوپز برقی بدانید را شرح می دهیم و به طور کامل به آن ها می پردازیم.

نکات کلیدی و مهم که باید درباره پلوپز بدانید

1_ طراحی و ساخت پلوپز باید چگونه باشد
نحوه ساخت و کیفیت محصول از نکات بسیار مهم در وسایل برقی خانگی است که باید هنگام خرید به آن توجه کرد، زیرا همین نحوه ساخت و طراحی آن کیفیت محصول را تعییین می کند و کارایی آن را نشان می دهد. پلوپزهای خانگی مدل های مختلفی دارند که توسط برند های متنوع تولید شده اند اما چند نکته مهم وجود دارد که هر پلوپز با کیفیتی باید از آن ها برخوردار باشد تا استاندارهای لازم را برای استفاده داشته باشد و نسبت به قیمتی که پرداخت می کنید طول عمر مناسبی داشته باشد. اولین چیزی که باید در ساخت و طراحی پلوپز به آن توجه کنید لایه بیرونی بدنه پلوپز است که معمولا از جنس پلاستیک است و بهتر است که این پلاستیک عایق گرما باشد و از انتقال گرما و حرارت به قسمت بیرونی پلوپز جلوگیری کند. نکته بعدی قابلمه داخلی پلوپز است که معمولا متحرک هستند و از بدنه دستگاه جدا می شوند. این قابلمه ها جنس های مختلف سرامیکی، تفلون، استیل و نچسب هستند که جنس نچسب آن محبوب ترین قابلمه در میان این مدل ها می باشد. قابلمه های نسوز با یک لایه نچسب پوشش داده شده اند که از چسبیدن غذا به قابلمه جلوگیری می کند و امکان استفاده آسان را برای شما فراهم می کند اما در صورت استفاده نادرست ممکن است پوشش نچسب آن ها از بین برود. آخرین موردی که باید در طراحی و ساخت پلوپز برقی به آن توجه کنید طراحی ظاهری و شکل ساخت آن است که در طرح های مختلف وجود دارند اما بهتر است یک مدل با طراحی ساده و به دور از پیچیدگی در رنگ تیره خریداری کنید که از ابعاد و اندازه مناسبی برخوردار باشد. 

2_ طرز کار پلوپزهای برقی چگونه است
همانطور که از نام این محصول پیداست به صورت برقی کار می کند و دارای یک سیستم گرمایشی است است که در قسمت زیرین دستگاه قرار دارد. در این قسمت یک هیتر قرار دارد که گرمای آن توسط المنت های حرارتی انتقال داده می شوند و با استفاده از یک ترموستات قوی این گرما و حرارت در درجه مورد نظر ثابت می ماند. ترموستات و هیتر با استفاده از یک فنر هنگام کار به سمت بالا هدایت می شوند و به کاسه پلوپز می چسبند. در پلوپزهای ساده به طور خودکار پلوپز ابتدا آب داخل دستگاه را به نقطه جوش می رساند و پس از پخت غذا روی حالت گرم نگه دارنده قرار می گیرد تا غذا به طور کامل مغز پخت شود. در پلوپز های دیجیتالی امکان تنظیم درجه و زمان به صورت دستی وجود دارد و شما می توانید پلوپز را در حالت دلخواه تنظیم کنید تا با توجه به هر مواد غذایی که استفاده می کنید حرارت و زمان مناسب را داشته باشید.
3_ آیا نمایشگر دیجیتال در پلوپز مهم است
بیشتر پلوپزهای جدید دارای صفحه نمایشگر هستند که با استفاده از آن می توانید برنامه های مختلف و تایمر پلوپز را چک کنید و آن را تنظیم کنید. این نمایشگرهای دیجیتال به شما کمک می کنند که بتوانید وضعیت پخت غذا را در تمام پروسه پخت بررسی کنید و از زمان اتمام پخت آن خبر داشته باشید همچنین به شما این امکان را می دهد که با توجه به هر غذا زمان مناسب را تنظیم کنید. علاوه بر زمان پخت اغلب پلوپزها برنامه های پخت پیش فرض دارند که می توانید آن را با استفاده از دکمه های مختلف که روی دستگاه هستند تنظیم کنید. برنامه های پختی که در بیشتر پلوپزها یافت می شوند شامل پخت سریع، پخت آرام، پفت اجاق گاز، بخارپز کردن، گرم کن غذا، سیستم گرم نگه دارنده، پخت خورشت و سوپ، پخت برنج های مختلف، پخت ته دیگ، جوشاندن مواد غذایی و پخت تاخیری هستند. این برنامه ها در پلوپزهای مختلف متفاوت هستند و با توجه به مواد غذایی که بیشتر استفاده می کنید می توانید یک پلوپز چندکاره مناسب را خریداری کنید.

4_ چند نکته مهم در حین استفاده از پلوپز که باید رعایت کنید 
اگر اولین بار است که از دستگاه پلوپز استفاده می کنید حتما قبل از آن دفترچه راهنما دستگاه را بررسی کنید و یا با بررسی مقاله های مختلف درباره محصول خود از نحوه کار آن آگاه شوید. پس از آگاهی نحوه کارکرد دستگاه چند بار مقدار کمی از مواد غذایی را داخل دستگاه آماده کنید تا نحوه کار آن دستتان بیاید. وقتی دستگاه روشن دست به دنه آن دست نزنید زیرا گرمای آن ممکن است پوست شما را ملتهب کند و یا بسوزاند. پلوپز خود را در فاصله چند سانتی متری سایر وسیله ها قرار دهید و سیم آن را از بدنه دور کنید که با آن برخورد نداشته باشد. اگر پلوپز برقی شما دچار مشکل شده است از آن استفاده نکنید و برای تعمیر کردن آن حتما به یک فرد متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا دستگاه شما آسیب نبیند. استفاده درست از پلوپز موجب می شود که طول عمر دستگاه افزایش پیدا کند و کارایی آن بدون مشکل باشد.
5_ تمیز نگه داشتن پلوپز مهم است
پلوپزهای برقی دستگاه های حساسی هستند و باید برای نگه داری آن ها روش های درست را به کار برد. پس از هر بار استفاده حتما پلوپز را تمیز کنید و پس از خشک شدن کامل قطعه های جدا شدن آن ها را در جای خود قرار دهید. پس از پخت غذا اجازه دهید دستگاه نیم ساعت خنک شود و بعد از آن پلوپز را تمیز کنید و قابلمه را بشورید. قابلمه پلوپز را با استفاده از مایع و آب گرم تمیز کنید و اشیا تیز را روی آن نکشید تا پوشش نچسب قابلمه سالم بماند و روی آن خط و خش ایجاد نشود. بدنه پلوپز برقی را مستقیما با آب تماس ندهید و تنها کافی است که بعد از خنک شدن آن را با یک دستمال نمدار تمیز کنید. هیچگاه دستگاه پلوپز را در حالی که خالی است روشن نکنید و از روشن ماندن دستگاه پس از خالی کردن غذا پرهیز کنید. نگه داری درست از پلوپز باعث می شود که کارکرد دستگاه حفظ شود و کاربردهای آن برای مدت زمان زیادی قابل استفاده باشند.   

پلوپزهای خانگی دستگاه های مناسب با کارکرد و کاربرد فراوان هستند که در کیفیت های مختلف تولید می شوند، وجود یک پلوپز برقی چند کاره در همه خانه ها لازم است و می توان با استفاده از آن ها کار آشپزی را ساده و لذت بخش کرد و تا حد ممکن در زمان و وقت خود صرفه جویی کرد. این محصول به افراد پر مشغله کمک می کند بدون اتلاف وقت غذاهای مختلف را آماده کنند و از صرف یک وعده غذای خانگی بدون دردسر لذت ببرند. پلوپزهای خانگی اندازه های مختلفی دارند و در همه جا و همه افراد اعم از دانشجویان، خانواده های کم جمعیت و پر جمعیت، برای مهمانان و افراد مستقل می توانند از این دستگاه استفاده کنند و از کارایی آن بهره ببرند. برای دیدن چند مدل از پلوپزهای برقی می توانید محصولات ما را در سایت مشاهده کنید و برای پخت غذاهای متنوع در پلوپز می توانید مقاله های مختلف ما را در رابطه با پلوپزهای خانگی مطالعه فرمایید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha