02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

متداول ترین سوالات در مورد میکسرهای پایه دار

ادیبه کریم پور 22 /بهمن/ 1401
متداول ترین سوالات در مورد میکسرهای پایه دار

متداول ترین سوالات در مورد میکسرهای پایه دار

همزن های برقی ایستاده یا کاسه دار دارای مدل ها متفاوتی هستند که هر کدام دارای ویژگی و فناوری های متفاوتی هستند. کار کردن با این دستگاه ها باید طبق اصول و دستورات دفترچه ی راهنما باشد تا بتوانید بهترین استفاده را از آن ها ببرید. میکسرها دستگاه های نسبتا ساده ای هستند بنابراین استفاده از آن زیاد سخت نیست و می تواند با چند نکته ی ساده، بهترین عملکرد را دریافت کنید. اما کار کردن با هر دستگاهی می تواند مشکلاتی داشته باشد و یا سوالاتی داشته باشید تا بتوانید میکسر خود را تعمیر کنید یا اینکه قبل از خرید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

دستگاه میکسر را چطوری راه اندازی کنم؟


راه اندازی هر هدام از همزن های ایستاده متفاوت است و با توجه به دفترچه ی راهنمای آن، می توان دستگاه خود را راه اندازی کرد. اما هرگز توصیه نمی شود دستگاه را با درجه بالایی راه اندازی کنید. در عوض، از پایین ترین سرعت آن استفاده کنید. دلایل متعددی برای این توصیه وجود دارد که عبارتند از: اول این است که کمتر احتمال دارد که خمیر و آرد به بیرون پاشیده شود و دوم اینکه با این کار طول عمر دستگاه خود را افزایش خواهید داد.


میکسر های پایه دار چقدر دوام می آورد؟


این بستگی به برند و مدل میکسر خریداری شده ی شما دارد. اکثر میکسرها حداقل یک سال ضمانت دارند، بنابراین اگر چیزی در این مدت خراب شود، می توانید بدون هیچ هزینه ای آن را با دستگاه دیگری جایگزین کنید. با این حال، به طور کلی، می توانید با مراقبت مناسب انتظار چندین سال استفاده را از میکسر پایه خود داشته باشید.


آیا می توانم عمر دستگاه خود را افزایش دهم؟


برای افزایش طول عمر میکسر پایه دار خود، به طور منظم دستگاه را از نظر علائم ساییدگی و پارگی، از جمله ترک در سیم ها و سوکت ها و پیچ هایی نیاز به سفت کردن دارند را بررسی کنید. همچنین می توان با طرز استفاده ی درست از آن، طول عمر دستگاه را چندین برابر افزایش دهید. تمیز کردن درست دستگاه، در عمر مفید دستگاه تاثیر گذار است. برای اطلاعات بیشتر می توان به مقاله ی نحوه نگه داری از میکسر مراجعه کنید. 


چگونه بفهمم که میکسر پایه برای من مناسب است؟


انتخاب یک میکسر پایه می تواند دشوار باشد. مدل ها و برندهای زیادی در بازار وجود دارد که قیمت آن ها کم و زیاد است. برای خرید یک همزن برقی کاسه دار ابتدا بودجه خود را مشخص کنید. دوم، نیازهای خود را برای میکسر و همچنین دفعات استفاده را تعیین کنید. سوم، نگاهی به قابلیت های میکسر بر اساس کارایی خود بیندازید. اگر می خواهید برای کارهای خانه و آشپزی های معمولی از آن استفاده کنید، یک دستگاه با توان متوسط و حجم متوسط می تواند برای شما کافی باشد و پاسخگوی خوبی برای شما باشد. اما اگر می خواهید برای کسب کار خانگی و یا شیرینی پزی از آن استفاده کنید، توصیه می شود از یک مدل با قدرت زیاد و همچنین ظرفیت زیاد کاسه بهره ببرید تا بتوانید حجم های متفاوت از کیک و شیرینی ها را درست کنید.


چگونه می توانم از داغ شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری کنم؟


بسیاری از میکسرهای پایه امروزی مجهز به ویژگی خاموش شدن خودکار هستند که از گرم شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری می کند. با این حال، اگر یک میکسر بدون این ویژگی دارید، می توانید با انجام چند مرحله مشکل را به حداقل برسانید. می توانید با این کار به عمر مفید دستگاه کمک کنید. 


اگر همزن برقی بیش از حد داغ شد، چه کنم؟


ابتدا دستگاه را خاموش کنید و آن را از برق بکشید. سپس مواد غذایی که با درست کردید را بردارید. اگر دستگاه شما از مدل هایی است که سر آن کج می شود، سر همرن را به بالا بکشید. سعی دستگاه را در جایی خنک قرار دهید، اما توجه داشته باشید که آن را در جایی بسیار سرد یا داخل یخچال قرار ندهید. زیرا اختلاف بین دو دما باعث می شود دستگاه بخار کند و باعث شود به دلیل رطوبت موتور آن از کار بیافتد. پس از سرد شدن کامل دستگاه، وضعیت ظاهری آن را بررسی کنید و سپس آن را به برق متصل کنید و با سرعت کم آن را روشن کنید. اگر مشکلی نداشت می توانید دوباره به کار خود ادامه دهید. 


با همزن برقی ایستاده می توانم چه چیزهایی را درست کنم؟


قابلیت های میکسر پایه با توجه به برند و مدلی که شما دارید متفاوت است. به راحتی می توان خمیرهای نان، مخلوط های شیرینی پزی، خامه و فراستینگ و غیره را درست کنید. برخی از همزن های برقی دارای تیغه هایی نیز هستند که به شما امکان می دهند بتوانید مواد غذایی دیگر مانند خیار و سیب زمینی برای غذاهای متنواع خرد کنید و حتی سیب و میوه های دیگر برای درست کردن پای سیب و گلابی درست کنید. 


میکسر های پایه دار چه وسایلی به همراه دارند؟


لوازم جانبی همراه میکسر پایه شما بسته به مدل متفاوت است. با این حال، به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که همزن پایه دار با یک قلاب خمیر، همزن سیمی و یک همزن صاف عرضه شود. اکثر میکسرهای پایه دار همچنین لوازم جانبی و سری های اضافی ارائه می شوند که می توانید با هزینه اضافی آن ها را جداگانه هم خریداری کنید.


پوشش بالای کاسه برای چه چیزی مناسب و الزامی است که از آن استفاده کنم؟


برخی از همزه های برقی دارای درب یا پوششی هستند که به شما امکان می دهند تمیزتر با دستگاه همزن کار کنید. باید هر بار که از میکسر استفاده می کنید، از آن استفاده کنید. زیرا این پوشش از ریختن و پاشیدگی و سایر کثیف کاری ها در هنگام کار جلوگیری می کند و باعث می شود یک میز یا پیشخوان تمیزی داشته باشید. 


چه مدت می توانم میکسر پایه خود را کار کنم؟


مدت زمانی که می توانید میکسر پایه خود را اجرا کنید به مدل و توان دستگاه شما بستگی دارد. به طور معمول، با این حال، میکسر نباید در سرعت کم بیش از 5 دقیقه در یک زمان استفاده شود. برای ورز دادن خمیر 2 یا 3 دقیقه مناسب است. دفترچه راهنمای محصول خود را بررسی کنید تا بهترین عملکردهای زمانی را برای مدل خود به کار بگیرید.


چرا همزن برقی من روشن نمی شود؟


نخست باید مطمئن شوید که دستگاه به برق وصل شده و است و هیچ گونه خطای اتصالی وجود ندارد. سپس دکمه پاور یا خاموش/روشن را تست کنید و آن را خاموش و روشن کنید. اگر باز هم مشکل آن برطرف نشد، باید قطعات آن را بررسی کنید، زیرا برخی از دستگاه دارای سیستم امنیتی هستند و تا قطعات به درستی سرجای خود قرار نگرفته باشند، روشن نمی شود. بنابراین کاسه و سری ها را بررسی کنید تا مشکل برطرف شود. اگر همچنین همزن روشن نمی شود باید آن را به تعمیرگاه ببرید تا یک متحصص مشکل آن را پیدا کند و آن را تعمیر کند. 

چگونه می توان یک میکسر خوب را انتخاب کنم؟


قدرت: قدرت یک میکسر پایه دار تعیین می کند که چه چیزی می توانید با میکسر درست کنید. اگر عاشق تهیه غذاهایی هستید که نیاز به مخلوط کردن خمیر و مواد سنگین دارند، باید مطمئن شوید که همزن به اندازه کافی قوی است تا بتوانید با آن غذاهای متنوعی درست کنید.


ظرفیت: باتوجه به تعداد افراد خانواده یا حجمی که می خواهید کیک یا دیگر مواد، باید ظرفیت کاسه را انتخاب کنید. اگر می خواهید برای کسب و کار یک همزن را خریداری کنید، توصیه می شود ظرفیت همزن بیش از 5 لیتر باشد. اما اگر برای آشپزی خانه از آن استفاده می کنید، داشتن یک میکسر با ظرفیت 2 لیتر کافی است. 


سری ها: میکسرها دارای سری های متفاوتی هستند که به شما امکان می دهد بتوانید با آن انواع مواد غذایی را درست کنید. میکسرها معمولا دارای 3 سری هستند که از قلاب خمیر برای مخلوط کردن خمیر و سایر دستور العمل ‌های مشابه استفاده می ‌شود، از قلاب سیمی برای هم زدن تخم مرغ و درست کردن خامه زده ‌شده استفاده می‌ شود، همچنین از همزن تخت برای مخلوط کردن خمیر و مواد کیک استفاده می‌ شود. برخی از محصولات دیگر هستند که دارای سری های اضافی هستند که می توانید آن ها را جداگانه خریداری کنید.


تنظیمات سرعت: یک همزن خوب باید سرعت شروع آهسته ای داشته باشد که به شما امکان می دهد موادی مانند آرد و پودر قند را مخلوط کنید. از طرف دیگر، باید تنظیم سرعتی نیز داشته باشد که به اندازه کافی سریع باشد تا یک کاسه ی بزرگ خامه را درست کند. سپس در نهایت یک سرعت متوسط برای هر نوع مواد دیگری قابل استفاده باشد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha