02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

طرز تهیه انواع غذاهای دریایی با سرخ کن رژیمی

ادیبه کریم پور 17 /بهمن/ 1401
طرز تهیه انواع غذاهای دریایی با سرخ کن رژیمی

طرز تهیه انواع غذاهای دریایی با سرخ کن رژیمی 


پختن ماهی در خانه می تواند مشکل ساز باشد. تهیه آن به زمان نیاز دارد و به دلیل بافت لطیف ماهی باید احتیاط کرد تا زیاد پخته نشود. همچنین هنگام سرخ کردن ماهی یا غذاهای دریایی ممکن است روغن به بیرون پاشیده شود و باعث کثیف کاری در آشپزخانه شود. سرخ کن های بادی هر آنچه را که هنگام پخت ماهی نیاز دارید به شما ارائه می دهند. این سرخ کن های رژیمی دارای قدرت های زیادی هستند و می توانند بدون زحمت انواع غذاها را برای شما بدون روغن درست کنند. یکی از بهترین مزیت های سرخ کن های بدون روغن این است که از روغن و چربی برای سرخ کردن استفاده نمی کند و غذایی سالم را به شما تقدیم می کند. برای کسانی که از رژیم غذایی بهره می برند، استفاده از سرخ کن های بدون روغن یک گزینه ی عالی و مناسب است. غذاهای داخل سرخ کن رژیمی بسیار ترد و خوشمزه هستند. 


طرز استفاده از سرخ کن رژیمی برای سرخ کردن غذای دریایی


همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، استفاده از سرخ کن های بدون روغن بسیار آسان است و به شما امکان می دهد بدون زحمت و کثیف کاری هر نوع غذایی را درست کنید. برای استفاده از سرخ کن رژیمی باید قبل از استفاده سبد را داخل سرخ کن قرار دهید و سرخ کن را روشن کنید تا کاملا داغ شود. 3-5 دقیقه در دمای 400 درجه فارنهایت برای پیش گرم کردن سرخ کن هوا کافی است. سپس غذا و ماهی ها را روی قفسه یا سبد آن بچینید و آن را داخل سبد اصلی قرار دهید. سپس می توانید با توجه به نوع غذا، برنامه ی مخصوص را انتخاب کرد و یا با توجه به سلیقه ی خود دما و تایمر آن را تنظیم کنید. سپس ماهی را به هم بزنید و آن را جابه جا کنید تا بتوانید رطوبت اضافی آن را از بین ببرید. آرد ذرت، آرد، چاشنی و سایر طعم های خود را در یک کاسه مخلوط کنید. ابتدا ماهی ها را با روغن آغشته کنید و سپس هر کدام را در کاسه مخلوط فرو کنید. مطمئن شوید که تمام قسمت های ماهی پوشیده شده است. آن ها را در سبد سرخ کن رژیمی قرار دهید. آن را بیش از حد پر نکنید. در غیر این صورت قسمت هایی که با هوای گرم تماس نداشته باشند پخته یا سرخ نمی شوند. آن ها را با دمای 400 فارنهایت به مدت 8 تا 10 دقیقه بپزید.


چه نوع ماهی را می توان در سرخ کن رژیمی پخت؟


ماهی کاد یا ماهی های متنوع در سرخ کن رژیمی: پخت ماهی کاد در سرخ کن رژیمی آسان است. تنها کافی است مرغ را به تکه های کوچکتر تقسیم کنید و آن را با فاصله در سبد سرخ کن بچینید، (می توانید از یک قاشق روغن به دلخواه استفاده کنید. سپس سرخ کن را روشن کنید و روی برنامه ی پخت غذای دریایی یا ماهی را انتخاب کنید. همچنین داشتن پوست ماهی کاد به حفظ چربی خود، مواد مغذی و طعم آن کمک می کند. دمای مناسب برای پختن این ماهی 400 درجه فارنهایت یا 205 درجه سانتی گراد است.


ماهی کپور در سرخ کن رژیمی: ماهی کپور یک انتخاب عالی برای یک غذای ترد در سرخ کن بدون روغن می باشد. می توانید با استفاده از سس و ادویه ها آن را طعم دار کنید و آن را همانند ماهی های دیگر در سرخ کن قرار دهید. دمای پخت این نوع ماهی 400 درجه فارنهایت یا 205 درجه سانتی گراد می باشد.


ماهی قزل آلا در سرخ کن بدون روغن: دستگاه سرخ کن بدون روغن می تواند یکی از بهترین گزینه هایی باشد تا بتوانید با آن ماهی قزل آلا درست کنید. درست کردن ماهی سالمون به روش سالم می تواند تمام مواد مغذی مفید را به بدن شما برساند. ماهی را داخل سبد سرخ کن قرار دهید و آن را با کمی ادویه طعم دار کنید تا با هوای گرم، ماهی را برای شما سرخ کند و بافتی ترد را به شما بدهد.


فیله ماهی در سرخ کن رژیمی: یکی از پرطرفدار ترین غذاهای سرخ شده، فیله ی ماهی سوخاری است که طعم بی نظیر و بسیار خوشمزه ای دارد. برای اینکه بتوانید فیله ماهی را سالم درست کنید می توانید از سرخ کن بادی بهره ببرید. برای ترد شدن بیشتر و بهتر ماهی می توانید از آرد استفاده کنید. سپس ماهی را با روغن (روغن زیتون ترجیحی) بپوشانید و سپس روی آن را با پودر سوخاری بپوشانید. پس از گرم شدن سرخ کن، می توانید ماهی ا را داخل سبد سرخ کن قرار دهید تا کاملا بافتی ترد و خوشمزه را بگیرند. 


ماهی کتو و گلوتن در سرخ کن رژیمی: درست کردن ماهی کتو پسند و سالم در سرخ کن با هوای گرم آسان است (بدون نان. فقط به 4 ماده نیاز دارد. مواد لازم: لیمو، پودر فلفل، پودر سیر و پیاز می باشند. طرز تهیه: چاشنی ها را در یک کاسه مخلوط کنید. ماهی را با روغن زیتون بپوشانید. ادویه ها را روی ماهی بپاشید، سرخ کن را با دمای 400 درجه به مدت 3-5 دقیقه گرم کنید. ماهی را روی توری قرار دهید. زمان را برای 12 دقیقه تنظیم کنید. آن را با لیمو و سالاد دلخواه سرو کنید.


پختن میگو در سرخ کن بادی: یکی دیگر از غذاهایی که می توان داخل سرخ کن رژیمی درست کرد، میگو می باشد. شما می توانید میگوها را آماده کنید و با چاشنی های دلخواه آن را طعم دارد کنید. سپس آن را داخل سبد بچینید و به ان یک قاشق غذا خوری روغن اضافه کنید و یا از اسپری روغن استفاده کنید. میگوها دارای بافت ظریفی هستند بنابراین باید آن ها را در مدت زمان کمی بپزید.


نکات و تغییرات ماهی سرخ کن بدون روغن 


نکته ی اول این است که فراموش نکنید که سرخ کن هوا را از قبل گرم کنید. 2. اگر از ماهی منجمد استفاده می کنید، قبل از پخت و پز باید ماهی را یخ زدایی کنید. 3. اینکه سبد یا قفسه را بیش از حد شلوغ نکنید. 4. برای جلوگیری از چسبیدن ماهی به سبد می توانید از کاغذ روغنی یا کاغذ آشپزی استفاده کنید. 5. برای اینکه بتوانید یک غذای دریایی یا فیله ی ماهی داشته باشید، نباید مواد زیادی را به آن بزنید یا حجم زیادی از آرد و آرد سوخاری را به آن بزنید، زیرا باعث می شود بافت داخلی ماهی پخته نشود. تغییرات: اگر ماهی ترد را دوست دارید از ماهی کوچک استفاده کنید. قطعه کوچکتر، نتیجه ای تردتر دارد. یا برای ماهی های بزرگ، ماهی را به طور مساوی برش دهید تا به طور یکنواخت بپزد. برای یک وعده غذایی سالم از آرد بدون گلوتن یا نان کم کربوهیدرات استفاده کنید.


سوالات متداول در مورد ماهی سرخ شده در سرخ کن رژیمی


آیا پختن ماهی در سرخ کن بادی سالم است؟


ماهی ها دارای مواد مغذی، ویتامین ها و روغن سالم خود هستند. نکته مهم این است که ماهی را کامل مهم نیست، بلکه حفظ محتوا و مواد مغذی سالم آن، مهم است. از آنجایی که سرخ کن های بدومن روغن در طی فرآیند پخت و پز هوا را خارج نمی کنند، تمام مواد مغذی داخل آن را حفظ می کند. از آنجایی که سرخ کن بادی مانند سرخ کردن روغنی نیازی به روغن اضافی ندارد، طبخ ماهی در آن نسبت به روش های سنتی سالم تر است.


آیا می توانم ماهی را در سرخ کن بدون روغن بپزم؟


بله، می توانید ماهی را در سرخ کن رژیمی بپزید. هنگام پخت ماهی در سرخ کن بادی دو نکته مهم وجود دارد که باید به آن توجه کنید: اول اینکه نباید محفظه را بیش از حد شلوغ کنید. از آنجایی که سرخ کن رژیمی از طریق گردش هوای گرم کار می کند، اگر ماهی ها را بیشتر از مقداری که می تواند وارد سبد شود، قرار دهید، ماهی هایی که با هوای گرم تماس ندارند ممکن است نیم پز و خیس شوند. دوم، از آنجایی که ماهی سریعتر از سایر مواد گوشتی پخته می شود، باید مراقب باشید که آن را زیاد نپزید.


آیا می توانم ماهی خام یا منجمد را در سرخ کن رژیمی بپزم؟


به خاطر داشته باشید که برای طعم بهتر و ترد باید مطمئن شوید که ماهی منجمد قبل از فرآیند پخت یخ زدایی شده است. فراموش نکنید که برای نداشتن رطوبت بیش از حد به ماهی دست بزنید و آن را فشار دهید. اکنون می توانید ماهی خود را با دستور پخت مورد علاقه خود در سرخ کن بدون روغن بپزید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha