02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

یک پلوپز مناسب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

مائده شریفی 15 /بهمن/ 1401
یک پلوپز مناسب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

یک پلوپز مناسب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

دستگاه های پلوپز خانگی یک دستیار فعال در آشپزخانه ها هستند که به شما کمک می کنند به آسانی و در زمان کوتاه غذاهای متنوع را آماده کنید و از خوردن وعده های غذایی خانگی سالم لذت ببرید. پلوپزهای برقی انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها دارای قابلیت های ویژه ای می باشند، در ابتدا پلوپزها تک کاره بودند اما با گذشت زمان این وسیله های برقی آشپزخانه پیشرفت کردند و مدل های دیجیتالی چند کاره از این دستگاه تولید و به بازار عرضه شدند. همه دستگاه های پلوپز باید چند خصوصیت و قابلیت داشته باشند تا به یک دستگاه مناسب برای خرید تبدیل شوند به همین دلیل اگر شما در دسته افرادی قرار دارید که قصد خرید یک پلوپز برقی خانگی را دارید بهتر است از این چند معیار و نکته آگاه باشید تا بتوانید بهترین دستگاه را متناسب با بودجه و نیاز خود پیدا کنید و آن را خریداری کنید. در ادامه این مطلب همه معیارهای یک پلوپز مناسب را بیان می کنیم و به صورت جزئی تر به آن ها می پردازیم، و سعی می کنیم یک انتخاب درست تر و به صرفه را برای خرید پلوپز برقی شما فراهم کنیم.

ویژگی های پلوپز برقی خانگی مناسب خرید

ظرفیت محفظه پلوپز
قبل از هر نکته ی دیگری در خرید پلوپز باید به ظرفیت و گنجایش ظرف آن دقت کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. پلوپزهای موجود در بازار دارای ظرفیت های مختلفی هستند که معمولا در سه سایز مینی، متوسط و بزرگ ارائه می شوند. که معمولا سایزهای مینی برای دو الی سه نفر ظرفیت دارند و برای دانشجوها و یا خانواده های کم جمعیت بسیار مناسب هستند. سایز متوسط پلوپزها توانایی تهیه غذا برای سه الی پنج نفر را دارند و برای اغلب خانواده ها و مهمانی های کوچک مناسب هستند، و پلوپزهای بزرگ برای 6 الی 8 نفر و یا 10 الی 12 نفر مناسب هستند که معمولا خانواده های پرجمعیت و یا افرادی که از پلوپز برای مهمان ها استفاده می کنند مناسب هستند. هر سه دستگاه پلوپز با ظرفیت های مختلف می توانند کارایی عالی ارائه دهند و کاربرد خود را در جای مناسب نشان دهند. پلوپزها علاوه بر تهیه برنج می توانند غذاهای متنوع دیگری نیز آماده کنند به همین دلیل باید هنگام خرید به ظرفیت آن ها توجه کنید که مناسب کار شما و غذاهایی که درست می کنید باشد و کارکرد مطابق با نیاز شما را در برگیرد. 
پلوپزهای دیجیتالی
همانطور که پیشتر اشاره کردیم پلوپز های برقی خانگی به دو دسته تک کاره و چند کاره تقسیم می شوند که پلوپزهای تک کاره بیشتر برای پخت برنج کاربرد دارند، اما پلوپزهای دیجیتالی از کاربردهای زیادی برخوردارند و توانایی تهیه انواع غذاها را دارند. پلوپزهای دیجیتالی شامل برنامه های پخت فراوانی می شود و کارهای بسیار زیادی می توانند انجام دهند که شامل پخت غذاهای متنوع مانند انواع پلو، ته دیگ، خورشت ها، کیک، پیتزا، سوپ، سرخ کردنی ها، غذاهای آّب پز و بخارپز شده می شود. پلوپزهای دیجیتالی علاوه بر توانایی درست کردن غذاهای مختلف چند قابلیت و برنامه متنوع دیگر را نیز دارند که امکان استفاده آسان با قابلیبت دسترسی راحت را برای شما فراهم می کند. این قابلیت های خاص در پلوپزهای دیجیتالی شامل تایمر، سیستم گرمکن و قابلیت تنظیم دما می شود. تمام این برنامه ها روی صفحه دیجیتالی پلوپز به طور دقیق نشان داده می شوند و در طول پروسه پخت غذا ما به آسانی می توانید وضعیت دستگاه را چک کنید. برخی از این صفحه های دیجیتالی هوشمند هستند و مانند یک پنل لمسی عمل می کنند برخی دیگر از پلوپزها برای تنظیمات برنامه های خود دارای دکمه های فشاری هستند و تنها وضعیت پخت روی صفحه نمایش نشان داده می شود.  

جنس قابلمه پلوپز
همه پلوپزها یک قابلمه درون دستگاه خود برای پخت و پز غذا دارند که با توجه به سایز پلوپز سایز قابلمه نیز تغییر می کند، این قابلمه ها جنس های متفاوتی دارند که به طور کلی شامل پلاستیک،فلز، سرامیک، نچسب می شود. جنس های پلاستیک وزن سبکی دارند و جابه جا کردن و شستشو آن ها راحت می باشد اما در مقابل گرما و حرارت مقاومت چندانی ندارند و به راحتی گرما را به سطح بیرونی پلوپز انتقال می دهند که موجب داغ شدن سطح بیرونی پلوپز می شود و ممکن است اتفاقات ناخوشایند را به همراه داشته باشد. قابلمه های فلزی وزن زیادی دارند و حمل آن ها کمی مشکل است همچنین به دلیل قطر لایه بیرونی آن ها دیرتر داغ می شوند و گرما و حرارت را به مواد غذایی می رسانند، قابلمه های فلزی گزینه بسیار مناسبی برای استفاده خانگی نیستند اما از دوام و استحکام بسیار بالایی برخوردارند. محفظه های پلوپز با جنس سرامیک کاملا سالم و طبیعی هستند و برای سلامت انسان بسیار عالی می باشند اما جنس این قابلمه ها در برابر ضربه مقاوم نیست و احتمال شکستن آن وجود دارد و به نگه داری ویژه نیاز دارد. معروف ترین جنس قابلمه های پلوپز جنس های نچسب هستند که مواد غذایی به آن نمی چسبند و به راحتی شسته می شوند، این قابلمه ها وزن مناسبی دارند و شستشوی آن ها آسان است همچنین دوام مناسبی دارند و برای مدت زمان طولانی می توان از آن ها استفاده کرد. جنس های نچسب معمولا یک با یک لایه نچسب پوشش داده شده اند که در صورت استفاده و نگه داری نامناسب این پوشش از بین می رود و این قابلمه کارایی خود را از دست می دهد و با کنده شدن تیکه های کوچک از این لایه مواد سرطان زا وارد غذا شما می شوند.

استفاده به عنوان محصولات دیگر 
از پلوپزهای دیجیتالی خانگی می توانید به عنوان وسیله های دیگر نیز استفاده کنید یعنی یک پلوپز چند کاره می تواند کارایی دستگاه های خانگی همچون سرخ کن و آرام پز و بخارپز را نیز ارائه کند. این محصول می تواند کارایی این سه دستگاه را نیز به خوبی ارائه دهد و انواع غذاهای سرخ شده و بخارپز شده را در زمان کوتاه آماده کند. استفاده از دستگاه پلوپز به جای آرام پز، بخار پز و سرخ کن در هزینه های شما صرفه جویی می کند و فضای آشپزخانه شما را تبدیل به یک مکان ساده و دلنشین به دور از دستگاه های اضافه می کند. پلوپزهای امروزی اغلب به طور پیش فرض دارای برنامه هایی همچون بخارپز کردن و آرام پز هستند و برای فعال کردن آن ها تنها نیاز است برنامه مورد نظر را فعال کنید. برای عمل بخارپز معمولا یک سبد توری همراه دستگاه است که می توانید مواد غذایی را داخل آن قرار دهید.
درب جداشدنی دستگاه
هنگام آماده کردن غذا با پلوپز امکان پاشیده شدن قطره های روغن و غذا وجود دارد به همین دلیل معمولا درب دستگاه بسته می شود، در این حالت درب پلوپز کثیف می شود و مواد غذایی به آن می چسبند و تمیز کردن آنها با یک دستمال کافی نمی باشد. شستشو درب پلوپز در حالت متصل شده با دستگاه دشوار است به همین دلیل درب جدا شونده در دستگاه پلوپز یک مزیت بزرگ حساب می شود که به شما کمک می کند به آسانی دستگاه پلوپز خود را تمیز کنید و یک ظاهر زیبا برای آن به وجود بیاورید. درب های جدا شونده ممکن است توسط یک سوئیچ جدا شوند و یا به صورت لولایی باز و بسته شوند. 

سیستم گرم کن و گرم نگه دارنده
دستگاه های پلوپز یک سری قابلیت های منحصر به فرد دارند که به شما کمک می کند غذاهای باقی مانده را به آسانی گرم کنید و یا غذای آماده شده را گرم نگه دارید. غذاهای مانده معمولا به روش درست گرم نمی شوند و گرم کردن آن ها سخت می باشد اما با استفاده از دستگاه های پلوپز دیجیتال به راحتی می توانید غذا را درون محفظه پلوپز قرار دهید و درجه حرارت و زمان مناسب را برای گرم شدن آن تعیین کنید. همچنین قابلیت گرم نگه داشتن غذا را برای مدت زمان مشخصی دارد و می تواند غذا را پس از آماده شدن درون پلوپز تا زمان قبل از سرو گرم نگه دارید و یا با یک غذای داغ و تازه از خانواده و مهمانان خود پذیرایی کنید.

 

پلوپزهای خانگی انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها دارای خصوصیات و ویژگی های خاص خود هستند اما چند قابلیت برجسته وجود دارد که وجود آن ها در همه پلوپزها برای ارائه کارایی عالی ضروری می باشد. برای دیدن دستگاه های پلوپز مختلف با قیمت مناسب می توانید محصولات ما را در سایت اُولان کالا بررسی کنید .
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha