02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

پلوپز چند کاره بهتر است یا تک کاره؟

ادیبه کریم پور 13 /بهمن/ 1401
پلوپز چند کاره بهتر است یا تک کاره؟

پلوپز چند کاره بهتر است یا تک کاره؟


هم پلوپز تک کاره و هم پلوپز چند کاره می توانند دستگاه های عالی برای آشپزخانه شما باشند. اما کدام یک برای شما مناسب است؟ برای کمک به تصمیم گیری، بیایید نگاهی دقیق تر به پلوپز تک منظوره و پلوپز چند منظوره بیندازیم و تصمیم بگیریم که کدام یک برای شما بهتر است. پلوپز تک منظوره برای دم کردن برنج به طور خودکار استفاده می شود، در حالی که یک پلوپز چند کاره برای جوشاندن، پختن، سرخ کردن، غذاهای خورشتی و غیره طراحی شده است. هر دوی این لوازم آشپزخانه شامل یک کاسه پخت و پز، یک درب بالا و یک عنصر گرمایش الکتریکی با سنسورهای دما هستند. می توانید تنظیمات برنامه گرمایش و تایمر را در کنترل پنل تنظیم کنید. برای خرید مدل مناسب، مطمئن شوید که تفاوت بین پلوپز تک کاره و پلوپز چند کاره را می دانید.


کابردهای پلوپز تک منظوره


همانطور که از نام دستگاه مشخص است، پلوپز تک کاره تنها می تواند برنج و پلوهای ساده را درست کند. این پلوپزها دارای تنظیمات بسیار آسانی است و کافی است دمای آن را با توجه به مقدار برنج و زمان خود تنظیم کرد. این نوع پلوپزها تنها برای دم آوری برنج استفاده می شود و قادر به پختن غذاهای دیگری مانند خورشت و گوشت نیستند. 


کاربردهای پلوپر چند منظوره


استفاده به عنوان دستگاه آرام پز: پلوپز چند کاره ممکن است گزینه ایده آلی برای آرام پختن مواد غذایی شما باشند. شما می توانید دمای داخلی را پایین بیاورید و غذای خود را کاملا آهسته بپزید. غذاهایی که آهسته پخته می شوند طعم و ظاهر عالی دارند زیرا تمامی مواد مغذی به آرامی با مواد اصلی پخته می شوند و به طور کامل با هم مخلوط می شود. از این نوع برنامه می توان برای غذاهایی مانند خورشت و قورمه سبزی که نیاز به جا افتادن دارند، بسیار عالی است. همچنین برای پختن غذاهایی مانند مرغ کامل عالی است زیرا حرارت می تواند به طور کامل، تمامی قسمت های مرغ را پخته و سرخ کند. نیز می توان برای دم آوری بهتر برنج و پلوهای مختلف استفاده کرد. از این نوع برنامه یا حرارت و دمای کم می توان برای گرم نگه داشتن انواع غذا استفاده کرد تا هنگام سرو آن، غذا سرد نشود. یکی دیگر از کاربردهایی که این برنامه ی کم حرارت دارد این است که می توان برای تهیه کیک و کاپ کیک های مختلف استفاده کرد، دما کم باعث می شود کیک کاملا مغر پخت شود. 


استفاده به عنوان دستگاه سرخ کن: از پلوپز می توان هم به عنوان یک سرخ کن رژیمی استفاده کرد و هم به عنوان یک سرخ کن روغنی بهره برد. اگر می خواهید از پلوپز به عنوان یک سرخ کن رژیمی استفاده کنید باید برنامه ی پختن سبزیجات برای این کار استفاده کنید و از یک قاشق روغن (به دلخواه) برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده کنید. همچنین برای سرخ کردن مواد غذایی در روغن زیاد با پلوپز می توان حرارت و دمای پلوپز را روی حداکثر قرار دهید و قابلمه ی آن را پر از روغن کنید. مواد غذایی در پلوپز به خوبی سرخ خواهند شد. 


استفاده ی پلوپز به عنوان بخار پز: همچنین از دستگاه پلوپز چند کاره می توان به عنوان یک دستگاه بخار پز استفاده کرد. بخار پز کردن مواد غذایی مخصوصا سبزیجات می تواند در رژیم غذایی شما تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. دیگر نیازی به دستگاه های جداگانه ندارید و می توانید به راحتی سبزیجاتی مانند کلم بروکلی، فلفل دلمه، کدو و... را بخار دهید. برای کسانی که گیاه خوار هستند و یا از رژیم غذایی بهره می برند، بسیار عالی و مناسب و از هزینه های اضافی برای خرید بخارپز جلوگیری می کند. 


استفاده ی کیک پزی از پلوپز: و اما دیگر استفاده هایی که می توان از یک دستگاه پلوپز چند منظوره کرد، درست کردن کیک و کاپ کیک های خوشمزه ای است که می توان به راحتی در مدت زمان کمی آن را برای خانوده های خود درست کرد. مواد کیک را می توان در قابلمه ی پلوپز قرار داد. برای راحت تر در آوردن کیک پخته شده، می توان از کاغذهای روغنی استفاده کرد تا بتوان راحت تر بدون خرد شدن کیک، آن را بیرون اورد. 


درست کردن انواع خورش: آماده کردن یک خورشت خوشمزه در مدت زمان کمی می تواند بسیار عالی و به صرفه باشد. شما می توانید انواع خورشت هایی مانند: خورشت لوبیا، قورمه سبزی، انواع سوپ و... استفاده کرد. حتی از این پلوپز می توان برای تهیه ی سس و خورشت های غلیظ شده مانند سس غلیظ زرشک پلو و... استفاده کرد. 


مزیت های پلوپز تک منظوره


برنج را به بهترین صورت می پزد: پلوپز با فناوری برتر روشی آسان را برای پخت یا جوشاندن برنج به صورت خودکار ارائه می دهد. فقط باید مقدار مناسب برنج و آب را تنظیم کنید. این اجاق گاز پس از پخته شدن برنج شما منبع حرارت را قطع می کند.


برنج را گرم نگه می دارد: بسیاری از مدل‌ ها دارای گزینه گرمای کم نیز هستند که ویژگی گرم کردن را برای شما فراهم می ‌کند. می توانید از این ویژگی برای گرم نگه داشتن برنج و پلو استفاده کنید. این پلوپز تک کاره همچنین دارای درب بسته ای است که دمای کاسه داخلی را گرم نگه می دارد.


پاک شوندگی راحت: پلوپزها طراحی ساده ای دارند که تمیز کردن و نگهداری آن ها را آسان می کند. بسیاری از انواع آن ها نیز دارای قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند که به شما امکان می دهد آن ها را مستقیماً در ماشین ظرفشویی قرار دهید. برای از بین بردن کثیفی و لکه ها نیازی به مواد شیمیایی سنگین ندارید و تنها با مایع ظرفیشویی می توان آن را به خوبی تمیز کرد.


لایه نچسب قابلمه: بسیاری از پلوپزها دارای لایه نچسب هستند که برنج به قابلمه نمی چسپد و برنج را نمی سوزاند. اما دقت داشته باشید که از قاشق یا وسایل فلزی برای بیرون آوردن برنج استفاده نکینید. به همین دلیل باید از قاشق چوبی یا پلاستیکی برای بیرون آوردن برنج از ظرف پخت استفاده کنید.


معایب پلوپز تک کاره


ممکن است خاموش نشود: برخی از انواع پلوپز ممکن است دارای ویژگی خاموش شدن خودکار نباشند. این بدان معناست که پس از خاموش کردن پلوپز باید آن را از برق جدا کنید. اگر این مدل‌ ها همچنان به منبع برق وصل باشند، روشن خواهند ماند.


ظرفیت کم: برخی از این پلوپزها ممکن است دارای ظرفیت کمی باشند و برنج کمی را برای شما دم کند. معمولا ظرفیت این پلوپزها برای 3 تا 5 نفر می باشند. 


مزیت های پلوپز چند منظوره


آشپزی سالم و سریع: پلوپز چند کاره برای آشپزی سالم و سریع شما عالی است. می توانید مواد غذایی خود را فقط در چند دقیقه بجوشانید، دم کنید و بپزید. لازم نیست ساعت های طولانی برای پختن خورشت و سبزیجات خود صبر کنید. این به شما کمک می کند تا غذای خود را بدون تأثیر بر ارزش غذایی، غذا را آماده کنید.


بخش های کوچکتر: پلوپز چند منظوره با قابلیت های برتر، یک وسیله آشپزخانه مفید و عالی هستند که به شما امکان می دهند حتی مقدار کمتری را از غذا با پلوپز چند کاره بپزید. می توانید تنظیمات دما و کنترل های تایمر را بر اساس نیازهای غذایی خود تنظیم کنید. این امکان را برای شما فراهم می کند که حتی از یک دستگاه 8 لیتری برای پختن یک کاسه برنج استفاده کنید.


آسان برای استفاده: پلوپز چند کاره یک وسیله آشپزخانه با کاربری آسان با کنترل های خودکار و همچنین تنظیمات مناسب دما است. این دستگاه دارای یک پنل کنترل فوق العاده است که می توانید از آن برای تنظیم بین برنامه های مختلف پخت و پز استفاده کنید.


معایب پلوپز چند کاره


تمیز شوندگی نچندان دشوار: هنگام تمیز کردن مولتی اجاق می توانید با مشکلاتی روبرو شوید. این به این دلیل است که شما باید قطعات را جداگانه جدا کرده و پس از تمیز کردن دوباره آن ها را سرهم کنید. همچنین باید دریچه ها و آب بند ها را به طور کامل تمیز کنید تا از مسدود شدن آب بند جلوگیری کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha