02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نقد و بررسی کامل دستگاه خردکن

ادیبه کریم پور 10 /بهمن/ 1401
نقد و بررسی کامل دستگاه خردکن

نقد و بررسی کامل دستگاه خردکن


خردکن های غذا در اشکال و اندازه های مختلفی تولید می شوند که هر کدام برای نوع خاصی از تهیه غذا طراحی شده اند. دستگاه های خردکن دارای تیغه ‌هایی هستند که می توانند هر نوع غذایی را خرد و پوره و چرخ کنند. اکثر خردکن‌ ها مجموعه‌ ای از تیغه های با اندازه‌ های مختلف را ارائه می دهند تا بتوانید اندازه برش ‌های خود را تغییر دهید.


خردکن چیست؟


خردکن ها وسایل برقی هستند که از تیغه های چرخان برای برش و خرد کردن غذا استفاده می کنند. مواد غذایی به راحتی داخل کاسه قرار می گیرند و تیغه های متصل به موتور دستگاه آن ها را بدون دخالت دست، خرد و پوره می کند. علاوه بر خرد کردن، پوره کردن و رنده کردن سبزیجات، این دستگاه می تواند مواد سنگین را با هم مخلوط کند، خمیر نان را ورز دهد و سس ها را امولسیون ( مخلوط دو مایع مانند روغن و آب) کند.


ویژگی های خردکن های آشپزخانه


قدرت و توان دستگاه: یکی از مهمترین ویژگی که قدرت دستگاه را نشان می دهد، توان مصرفی است. توان مصرفی در دستگاه های خردکن متفوت است و می تواند هر کدام هر کار قدرت و توان متفاوتی را ارائه دهند. توان مصرفی مقدار انرژی است که هر محصولی مصرفی می کنند و هر چه توان هر دستگاه بیشتر باشد، دستگاه قدرت بیشتری دارد. خردکن ها با توجه به مدل و برندهای متفاوت، می تواند کارایی متفاوتی را نیز ارائه دهند. برخی از آن ها خرد کردن پیاز و سیر و درست کردن یک سالاد ساده مناسب باشند. اما برخی از آن ها می تواند برای کارهای سنگینی مانند خرد کرن یخ، خرد کردن سبزیجات سفت مانند هویج و چغندر، برای خرد کردن یخ و حتی ورز دادن خمیرهای نان و پیتزا مناسب باشد. اما در نظر داشته باشید قدرت زیاد آن ها می تواند برق بیشتری را نیز مصزف کند و همچنین گران تر نسبت به خردکن های دیگر باشد. خردکن ها اغلب دارای توان 400 تا 2000 وات هستند و می تواند کارهای شما را بدون مشکل، حل کنند. 


اندازه و ساختار: دستگاه های خردکن دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که می توان با توجه به نیاز و جمعیت خانواده ان را انتخاب کنید. اغلب خردکن ها ظرفیت کاسه ای در حدود 2 لیتر دارند. اطمینان حاصل کنید که کاسه به اندازه کافی برای شما مناسب است که همه مواد به تیغه برسد. ظرفیت کاسه های 2 لیتری می تواند برای خانواده هایی 4 تا 5 نفر مناسب باشد و بتواند یکباره سالاد و غذای یک وعده را درست کند. از ظرفیت های بزرگ تر می توان برای خانواده های بزرگ تر و یا مهمانی های بزرگ استفاده کنید و همچنین از کاسه های کوچکتر برای پوره کردن و خرد کردن غذای کودک و پیاز و سار برای غذاهای خود استفاده کرد. 


سیستم ایمنی: سیستم ایمنی در اغلب دستگاه های الکترونیکی امروزی یافت می شود. این سیستم ایمنی در هنگام از شما محافظت می کند تا بتوانید بهتر با این دستگاه ها کار کا کنید. خوشبختانه دستگاه های خردکن نیز از این سیستم ایمنی بهره می برند. هنگام خرید به نحوه قفل شدن درب نیز توجه کنید. خردکن ها برای ایمنی بیشتر باید دارای یک درب محکم باشند تا بتوانند هنگام ایمنی کار را تضمین کنند. این سیستم ها به نوعی کار می کنند که اگر تمامی قطعات دستگاه به درستی در جای خود قرار نگرفته باشند، روشن نمی شود و از پرت شدن تیغه و کج شدن کاسه هنگام کار جلوگیری می کند. همچنین سیستم های ایمنی از دستگاه در برابر گرمای بیش از حد محافظت می کنند و در درجه حرارت زیاد موتور، دستگاه به طور خودکار خاموش می شود تا از سوختن و خراب شدن دستگاه جلوگیری کند. 


کنترل‌ ها و سرعت‌ ها: خردکن ها معمولا دارای دو نوع سرعت متفاوت هستند که می توان غذا را به دلخواه با آن ها خرد کرد.هنگام خرید به دنبال کنترلر های ساده مانند دکمه‌ های بزرگ، یک شماره‌ گیر با قابلیت چرخش آسان یا فقط بالای صفحه باشید که فشار می‌ دهید. بهترین مدل‌ های خردکن عملکرد پالس دارند که به شما امکان می‌ دهد خرد کن خود را بهتر کنترل کنید و با چرخاندن غذا از له شدن بیش از حد غذا جلوگیری می ‌کند تا قسمت پایینی بیشتر از قسمت بالایی خرد نشود. برای کنترل بیشتر هنگام کار با مواد غذایی سخت یا ظریف، به دنبال مدل هایی با حداقل سرعت بالا و پایین باشید. 


تیغه های خردکن: خردکن ها دارای تیغه های متفاوتی هستند که هر کدام از جنس و اندازه ی متنوعی ساخته شده اند. اغلب تیغه های خردکن ها از جنس استیل ضد زنگ یا فولاد ضد زنگ می باشد که هر کدام به نوبه ی خود تیز و با دوام می باشد که در برابر مواد غذایی سفت نیز مقاوم است. هر کدام از خرد کن ها دارای تعداد تیغه هایی متفاوتی هستند که یا 2 یا 4 یا 6 عدد هستند. این تیغه ها با توجه به قدرت و توانایی های موتور دستگاه می چرخند و مواد غذایی را برای شما خرد می کنند. 


جنس بدنه: همانطور که قبلا گفتیم خردکن ها از نظر بدنه و ابعاد و... با هم تفاوت دارند. می توانید با توجه به نیاز و سلیقه ی خود، جنس خردکن را انتخاب کنید. خرد کن ها معمولا از جنس استیل ضد زنگ یا قولاد ضد زنگ و همچنین پلاستیک و شیشه ساخته شده اند. این نوع جنس با توجه به کارهای شما تغییر می یابد. مثلا می توان از جنس شیشه ای برای مواد گرم نیز استفاده کنید. اما از مواد پلاستیکی برای مواد خشک و سبک استفاده کنید.


عملکرد و کارایی های خردکن


دستگاه های خردکن دارای فناوری و ویژگی های زیادی هستند که می تواند بسیار کارهای خود را با آن انجام دهید. از این دستگاه می توان به عنوان غذاساز استفاده کنید و غذاها و سالادهای خوشمزه ای را با آن درست کنید. همچنین می توان از آن به عنوان یک چرخ گوشت استفاده کنید و گوشت قرمز و مرغ را با آن چرخ و خرد کنید تا به حالت گوشت چرخ کرده درباید و می توان حبوبات را با آن خرد کنید و غذاهایی مانند فلافل را با آن درست کنید. از خردکن می توان به عنوان یک مخلوط کن استفاده کرد و تمامی نوشیدنی و اسموتی ها را با آن درست کرد. همچنین می توان به عنوان یک میکسر از دستگاه خردکن استفاده کنید و مواد کیک و خمیر نان را با تیغه های پلاستیکی ورز دهید و به خوبی آن ها را مخلوط کنید. خردکن ها دستگاه هایی هستند که می تواند نیاز های روزنره یشما را در هنگام آشپزی برآورده کنند. 


هنگام خرید خردکن به چه نکاتی توجه کنیم؟


قدرت: باید قبل از خرید خردکن، کار و میزان خرد کردن مواد را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید کارهای سنگینی با آن انجام دهید یا اینکه موادی با بافت سبک را خرد و پوره کنید. 


ظرفیت: هنگام خرید باید به ظرفیت آن توجه داشته باشد. حجم یک مینی خردکن می تواند از 1 فنجان (237 میلی لیتر) تا 4 فنجان (948 میلی لیتر) متغیر باشد، در حالی که خردکن های اندازه کامل به طور متوسط 2 لیتر یا بیشتر است. مخی توانید از این نسخه های کوچک به عنوان ابزار آشپزخانه در سطح مقدماتی یا برای کارهای ساده آماده سازی غذا استفاده کنید. برای کسانی که می خواهند برای اولین بار یک خردکن خریداری کنند، مینی خردکن ها توصیه می شود تا بتواند به صورت ساده از آن ها استفاده کنند.


تیغه ها: هنگام خرید دقت داشته باشید که تیغه های با دوام و ضد زنگ را انتخاب کنید. مهمتر از تیز بودن تیغه ها، مقاوم بودن آن است که باید تیغه انقدری مقاوم باشد تا بتواند در برابر مواد غذایی سفت مانند هویج و سیب زمینی مقاتوم باشد و به نشکند. پس به نکته توجه داشته باشید تا بتوانید مدت زمان طولانی از تیغه و خرد کن خود استفاده کنید. 


سیستم ایمنی: هنگام خرید دستگاهی را انتخاب کنید که از سیستم ایمنی و قطع خودکار بهره می برد تا بتوانید ایمن تر با دستگاه کار کنید و از رخ دادن اتفاقات ناخوسته جلوگیری کنید. این سیستم قطع خودکار از شما در برابر سوختگی و آتش گرفتن دستگاه محافظت می کند.


ویژگی ‌های اضافی: برخی از مدل ‌ها می‌ توانند مواد غذایی برش دهند و رنده کنند و همچنین خرد کنند. این ها خردکن های همه کاره هستند و به شما امکان می دهد کارهای مختلف آشپزخانه را به سرعت انجام دهید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha