02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

قابلیت های ویژه اتو ایستاده (بخارگر)

ادیبه کریم پور 5 /بهمن/ 1401
قابلیت های ویژه اتو ایستاده (بخارگر)

قابلیت های ویژه اتو ایستاده (بخارگر)

اتوایستاده یا بخارگرها دارای ویژگی و فناوری های زیادی هستند که می توانند عملکرد متفاوت و فوق العاده ای را به شما ارائه دهند. این بخارگر ها دارای اندازه و ابعاد متفاوتی هستند که ویژگی های آن ها نیز متفاوت است. شما می توانید با توجه به نیازهای خود با توجه به این ویژگی هایی که شرح داده می شود، بهترین بخارگر را انتخاب کنید. 

بخارگرها چگونه کار می کند؟


در مورد بخارگرها که همانطور که از نامش پیداست، بخار عامل اصلی برای از بین بردن چین و چروک لباس ها است و از فشار سنگین برای صاف کردن استفاده نمی کند. برخی از بخارگرها برای صاف کردن چروک های عمیق از فشار جزئی بهره می برد که می تواند مناسب برای بعضی از پارچه ها باشد. اتو ایستاده یا بخارگرها دارای موتور و پایه ی اصلی هستند که که مخزن آب نیز در آن جا قرار دارد که با ایستفاده از یک شلنگ، بخار از طریق سری مخصوص خارج می شود. همچنین دارای یک میله ی محکم است که می توان لباس ها خود را به ان آویزان کرد و آن را به راحتی صاف کرد.
نوع بخارگر دستی: بخارگرهای دارای اندازه و ابعاد کوچکتری نسبت به اتو ایستاده های دیگر هستند. اگر در فضای کوچکی زندگی می کنید و فضایی برای نگهداری اتو بخار ایستاده بزرگتر یا میز اتو ندارید، این بخارگرها گزینه بسیار خوبی هستند.


نحوه کار اتو ایستاده: نحوه استفاده از بخارگرها بسیار ساده است. ابتدا لباس های خود را به چوب لباسی هایی که همراه برخی از بخارگرها است، آویزان کنید. سپس بخارگر را روشن کنید و پس از داغ شدن، بخار را به سمت قسمتی از لباستان که چروک شده است نشانه بگیرید. بخار دادن یک راه عالی برای از بین بردن چین و چروک لباس است. نکات ایمنی: هیچ ‌کدام از این دستگاه‌ ها برای چرم، پارچه ‌های مومی یا هر چیزی که ممکن است در اثر حرارت ذوب یا خراب شود، توصیه نمی ‌شود. همیشه ایده خوبی است که قبل از استفاده از اتو یا بخارگر بر روی برچسب های لباس خود، دستورالعمل های تمیز کردن را بررسی کنید.


بخارگر های مسافرتی: اگر می خواهید در مسافرت لباس های خود را صاف و بدون چروک کنید، یک بخارگر مسافرتی با ابعاد کوچک انتخاب کنید. بخارگرهای مسافرتی نسبت به بخارگرهای ایستاده جمع و جورتر هستند و همین امر باعث می شود به راحتی از آن در هر جایی استفاده کنید.

برای تولید بخار، بخارگرها معمولاً آب خود را بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ درجه فارنهایت (۹۳ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد) گرم می کنند، اگرچه مدل های ایستاده بزرگتر معمولاً امکان کنترل دما را فراهم می کنند. تنظیمات بالاتر معمولاً برای بخار دادن چروک ها از پارچه های متراکم تر و محکم تر مانند پنبه و کتان استفاده می شود، در حالی که تنظیمات خنک تر برای پارچه های نازک تر استفاده می شود. بخارگرهای قابل حمل معمولاً بدون کنترل دما هستند و به همین دلیل به طور متوسط کار می کنند.


ویژگی های مهم اتو بخار ایستاده یا بخارگر


بخاردهی عمودی: یکی از اصلی ترین کارهایی که این اتو بخارگر انجام می دهد، بخاردهی عمودی است. بخاردهی عمودی می تواند به شما کمک کند تا در مدت زمان کمی لباس های خود را اتو کنید. یکی از مزایای اصلی بخاردهی عمودی این است که لباس شما نیازی به پهن کردن ندارد و به صورت آویز کردن لباس، چین و چروک های آن را از بین می برد. بخاری که از بخارگر خارج می شود، فشار زیادی دارد و مستقیم به بافت های لباس برخورد می کند و چروک ها را از بین می برد. بخاردهی عمودی برای لباس های بلند و مدل دار بسیار عالی است زیرا می توان بدون زحمت آن را صاف و براق کرد. همچنین برای اتو کردن و بخار دادن پرده و ملحفه مناسب است و آن را به صورت آویزان در جای خود صاف و بدون چروک می کند. 


تنظیم درجه حرارت: دمای بخار قابل تنظیم برای لباس هایی که از مواد مختلف ساخته شده باشد، یک ویژگی عالی است. مواد مختلف برای از بین بردن چین و چروک ها به گرمای متفاوتی نیاز دارند. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که دمای بخار خود را مطابق با لباسی که آن را تو می کنید، تنظیم کنید.


بخاردهی پیوسته: بخارگرها از بخاردهی پیوسته برای صاف کردن لباس های چروکیده استفاده می کنند. از بخاردهی بسیار سریعتر و متراکم ‌تر از بخار را برای مقابله با نواحی بسیار چروکیده در لباس ‌هایی که به طور طبیعی تا می‌ شوند، مانند آستین ‌های پیراهن و پشت زانو روی شلوار ارائه می ‌دهند.


تنظیم میزان بخار: اتو ایستاده دارای تنظیماتی هستند که می توان میزان خروج بخار را کنترل کرد. بخار را با توجه به نوع پارچه و بافت لباس تنظیم کنید. مثلا می توانید برای لباس های حریر یا نازک از بخار کم با دما کم استفاده کنید و برای صاف کردن ملحفه و پارچه های کتان از فشار بخار زیاد استفاده کنید. 


سیستم قطع خودکار: خاموش شدن خودکار قابلیتی است که بخارگر پس از مدتی عدم استفاده از آن، دستگاه را خاموش می کند. اگر نگران این هستید که اتو ایستاده خود را پس از استفاده، خاموش کرده اید، آسوده خاطر باشید که به صورت خودکار خاموش می شود و از رخ دادن اتفاقات ناخواسته جلوگیری می کند. این نوع سیستم می توانید مانند یک سیستم ایمنی عمل می کند.


سیم های جمع شونده: بخارگرها با سیم های جمع شونده نگهداری را آسان می کنند. سیم برق عملاً در بخارگر ناپدید می شود. اگر دوست دارید فضای ذخیره سازی خود را ساده نگه دارید، یک بخارگر با سیم جمع شونده انتخاب کنید.


ظرفیت مخزن: اتو ایستاده ها دارای مخزن هایی هستند که هر کدام ظرفیت متفاوتی را ارائه می دهند. شما می توانید با توجه به نیاز و کارایی خود حجم مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید به صورت یکجا تمامی لباس های خود را اتو کنید و آن ها را صاف کنید. ظرفیت آن ها از 0.5 لیتر شروع می شود و تا مخزن های با گنجایش بزرگ تر که برای کسب کار مناسب هستند، ادامه دارد.


سیستم تمیز کننده خودکار: اگر وقت ندارید یا نمی خواهید برای تمیز کردن بخارگری خود وقت بگذارید، بخارگرهای خود تمیز شونده عالی هستند.اتو بخارهای ایستاده با قابلیت تمیز کنندگی خودکار دارای ویژگی هستند که از دمای داغ و آب برای تمیز کردن و ضد عفونی بخارگر در هر زمان که لازم بود، استفاده می کنند.


سیستم ضد چکه و ضد رسوب: بخارگرها از گرمای شدید برای تبدیل آب خود به بخار استفاده می کنند. بخارگرها با ویژگی ضد چکه می توانند شما را از سوختن تصادفی نجات دهند. این ویژگی همچنین در صورت داشتن کودکان یا حیوانات خانگی گزینه بسیار خوبی است، زیرا آن ها را از سوختن و اتفاقات ناخواسته نیز در امان نگه می دارد.


میز اتو و رخت آویز: برخی از اتو ایستاده ها دارای یک میز اتو یا یک چوب لباسی هستند تا بتوانید به راحتی لباس های خود را آویزان کنید و آن ها را صاف کنید. این چوب لباسی و رخت آویز را می توان با یک لوله ی تلسکوپی کوتاه و بلند کرد و با توجه به میزان بلند بودن لباس آن را تنظیم کرد. 


چرخ ها: یکی دیگر از ویژگی هایی که می تواند کار شما را بسیار آسان تر سازد، چرخ های آن است. این چرخ ها به شما امکان می دهد آن را به راحتی جابه جا کنید و در هر جایی نگهداری کنید. این نوع چرخ برای استفاده در آنلاین شاپ ها مناسب است و به راحتی به این طرف و ان طرف کشیده می شود. 


مزایای استفاده از اتو بخار ایستاده


بخارگرها به ویژه برای مواد حساس به حرارت مانند ابریشم و الیاف مصنوعی، و همچنین مواد ظریف مانند ترمه و مخمل کار می کنند. با این حال، بخارگرها می توانند چین و چروک را از روی هر نوع پارچه ای با حداقل خطر سوزاندن از بین ببرند. آن ها برای صاف کردن پارچه هایی با بافت نازک و نرم ایده آل هستند. همچنین، استفاده از بیشتر بخارگرها آسان است. کاربر به سادگی باید لباس خود را آویزان کند، مخزن آب بخارگر را پر کند و آن را به برق وصل کند، چند دقیقه صبر کند، و سپس با یک حرکت جارویی لباس را اتو کند و اجازه دهد بخار خروجی از سری مخصوص، هر گونه چین و چروک را صاف کند. دستگاه ‌های بخارگر معمولاً سریع‌ تر از اتوها هستند، زیرا مجبور نیستید لباس‌ های خود را روی یک سطح صاف قرار دهید و در حین کار آن ها را دوباره در کمد خود قرار دهید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha