02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

بررسی مشکلات رایج همزن های برقی

مائده شریفی 2 /بهمن/ 1401
بررسی مشکلات رایج همزن های برقی

بررسی مشکلات رایج همزن های برقی

همزن های برقی در مدل های خانگی و صنعتی در بازار موجود هستند که مدل خانگی آن ها شکل ها و مدل های متفاوتی دارند و هر کدام از آن دارای خصوصیات ویژه ای می باشند. برخی افراد گمان می کنند همزن برقی یک وسیله جهت درست کردن کیک و شیرینی است اما بر خلاف تصور این عده همزن های برقی کاربردهای فراوانی دارند و مدل های پیشرفته از این محصول تولید شده است که هر آشپز خوش ذوق به این محصول نیاز پیدا می کند. همزن های برقی در کنار این کارایی فوق العاده که دارند مانند همه وسیله های دیگر دچار مشکلاتی می شوند و نیاز است که مشکل آن ها حل شود تا کارایی همزن برقی دچار اختلال نشود و طول عمر مفید آن کاهش نیابد. در ادامه این مقاله مشکلات عمده ای که ممکن است برای همزن های برقی خانگی رخ دهد را بررسی می کنیم و سعی بر این داریم که برای هر کدام از آن ها راه حل هایی را ارائه دهیم. برخی از این مشکلات کوچک هستند و به آسانی در خانه حل می شوند اما برخی دیگر نیاز به تعمیر کار ماهر در این زمینه دارند.
همزن برقی چیست و چه کاربردی دارد؟
قبل از اینکه به مشکلات همزن های برقی خانگی بپردازیم بهتر است ابتدا به طور کامل و جامع با این محصول و کارکردهای آن آشنا شوید. همزن های برقی خانگی به طور کلی به دسته عمده همزن برقی دستی و همزن برقی کاسه دار تقسیم می شوند که همزن های کاسه دار کاربرد های بیشتری دارند و از قیمت بیشتری نیز برخوردارند. کار همزن های برقی میکس کردن و مخلوط کردن مواد غذایی می باشد که این مواد شامل بخش عظیمی از مواد جامد و مایع است که به شیوه های مختلف مخلوط می شوند و در نهایت به شکل و فرم دلخواه کاربر می رسند. همزن های برقی توانایی مخلوط کردن اغلب مواد غذایی را دارند در برخی موارد امکان تغییر حالت و فرم کامل این مواد را به وجود می آورند.

مشکلات رایج همزن های برقی خانگی

1_ همزن برقی روشن نمی شود
اولین مشکلی که ممکن برای یک همزن برقی ایجاد شود روشن نشدن آن می باشد، دلایل روشن نشدن همزن می تواند به علت مشکل در پریز، دوشاخه و کابل باشد که دچار خوردگی و یا سوختگی شده اند. یکی دیگر از این دلایل ایجاد مشکل در دستگاه دکمه پاور و سوختن آن می باشد، این دو مشکل هر دو جزئی هستند و به آسانی قابل حل شدن می باشند و در صورت مراجعه به یک تعمیر کار می توانید این قطعه ها را به سادگی تعویض کنید.
2_ همزن برقی جرقه می دهد
این مشکل در همزن برقی بیشتر مربوط به بخش موتور دستگاه می شود که حساس ترین بخش در دستگاه های برقی می باشد. برای حل این مشکل بهتر است به یک فرد ماهر که در این زمینه دانش و تخصص لازم را دارد مراجعه کنید تا از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری کنید. تا زمانی که این مشکل به طور کامل حل نشده است از استفاده دستگاه همزن خودداری کنید.
3_ پره های همزن برقی با سرعت کم کار نمی کنند
از دیگر مشکلات همزن های برقی خانگی نچرخیدن پره های دستگاه و یا آرام کار کردن آن ها می باشد، این مشکل به طور عمده از قسمت موتور سرچشمه می گیرد و در صورت نیم سوز شدن موتور و خراب شدن آن به وجود می آید. این مشکل بیشتر با جرقه های موتور همراه است و در کنار این مشکل ممکن است که جرقه هایی را نیز از دستگاه همزن ببینید، در این صورت بهتر است دستگاه را خاموش کنید و در اسرع وقت برای تعمیر آن به شیوه تخصصی اقدام کنید.

4_ همزن برقی کار نمی کند
این مشکل می تواند دلایل فراوانی داشته باشد اما رایج ترین دلیل این مشکل سوختن فیوز دستگاه است که برای حل آن باید به طور کامل دستگاه همزن را باز کنید سپس فیوز آن را چک کنید و در صورت سوختن و یا خراب شدن آن را تعمیر کنید. تعویض فیوز کمی مشکل و حساس است بنابراین بهتر است اینکار را به یک تعمیر کار متخصص بسپارید تا دستگاه مشکلات بیشتری را پیدا نکند.
5_ همزن برقی صداهای ناهنجار دارد
یکی از مشکلاتی که برای همزن های برقی رخ می دهد ایجاد صداهای غیر عادی و ناهنجار توسط همزن می باشد. این صداها می توانند به علت های مختلفی باشند که شامل برخورد حلقه های همزن با اشیا خارجی سخت، درست قرار نگرفتن چرخ دنده های همزن در جای خود، خم شدن محور همزن و خارج شدن چرخ دنده های همزن از جای خود می شود. این صداها ناشی از برخورد پره های همزن با یکدیگر می باشد و برای حل آن باید چرخ دنده های همزن را در جای درست خود قرار داد و محکم کرد. این مشکل می تواند از موتور دستگاه هم باشد و در صورت حل نشدن مشکل با چرخ دنده ها می توانید موتور دستگاه را بررسی کنید و آن را در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض کنید. 

6_ همزن برقی با سرعت کم کار می کند
این مشکل به طور عمده دو دلیل دارد که عبارتند از نیم سوز شدن موتور و یا داغ کردن موتور، در حالت اول به دلایل مختلف موتور دستگاه می تواند آسیب دیده باشد و در حالت نیم سوز قرار گرفته باشد که سریعا باید برای تعمیر آن و حل مشکل اقدام نمایید. مورد دوم باید با استفاده درست از همزن حل شود، در حین استفاده از همزن باید در بین چند دقیقه به دستگاه همزن استراحت دهید و آن را خاموش کنید تا از داغ شدن آن جلوگیری کنید.
7_ همزن برقی بوی سوختگی می دهد
پیدا شدن بوی سوختگی هنگام کار با همزن برقی می توانند دلایل متعددی داشته باشد اما به طور عمده دو دلیل دارد که یکی از آن هنگام استفاده زیاد از همزن بدون استراحت همزن به وجود می آید. باید دقت داشته باشید که در هنگام کار کردن با همزن در فواصل زمانی کوتاه به آن استراحت بدهید تا موتور آن داغ نشود و بوی سوختگی ایجاد نکند. دلیل دیگر که همزن بوی سوختگی می دهد مرتبط با موتور و سیم پیچی داخلی دستگاه است، در این حالت باید همزن را باز کنید و قطعه های داخلی آن را بررسی کنید که دچار مشکل نشده باشند.

چند نکته مهم در استفاده و نگه داری از همزن برقی

از همزن برقی به مدت طولانی و مداوم استفاده نکنید و در صورتی که برای مدت زمان زیادی به همزن نیاز دارید هر چند وقت یکبار به دستگاه استراحت دهید تا از داغ شدن آن جلوگیری کنید.
در هنگام کار با این محصول باید نکات ایمنی را به طور کامل رعایت کنید، ابتدا همزن را در درجه خاموش قرار دهید سپس آن را از برق بکشید و در نهایت پره ها و کاسه آن را جدا کنید.
از دیگر نکات مهم در هنگام کار با همزن برقی نحوه تمیز کردن آن می باشد که باید با روش درست انجام گردد. برای اینکار ابتدا پره های همزن را جدا کنید و بشورید پس از آن دستگاه همزن را تنها با یک دستمال نمدار تمیز کنید و به صورت خشک شده در جای بدون رطوبت نگه داری کنید.
هنگام کار با همزن برقی و چرخیدن پره ها نباید هیچ وسیله خارجی مانند قاشق، لیسک و یا چنگال به همزن برخورد کند، زیرا باعث ایجاد آسیب برای کاربر و دستگاه می شود و ممکن است که اتفاقات ناخوشایندی رخ دهد.
در زمان های اوج مصرف برق از همزن خود استفاده نکنید زیرا استفاده زیاد از جریان برق می تواند موجب تغییر ولتاژ و کم و زیاد شدن انرژی شود که این امر مستقیما بر روی موتور شما تاثیر می گذارد.

همزن برقی یک وسیله مناسب جهت استفاده خانگی است که کارهای متنوع را برای شما در آشپزخانه آسان می کند و به آن ها سرعت می دهد، یعنی همزن برقی یک وسیله برای سهولت و سرعت کارهای آشپزخانه است که به شما کمک می کند شیرینی و دسرهای مختلف را برای میهمانان و مراسمات خود در حجم های مختلف آماده کنید و با این میان وعده های خانگی، تازه و خوشمزه عزیزانتان را سوپرایز کنید. همزن های برقی کاسه دار و دستی هر دو برای استفاده در خانه مناسب می باشند و می توانند کارایی و کاربرد عالی را ارائه دهند. برای خرید همزن های برقی با کیفیت در قیمت مناسب و دریافت اطلعات بیشتر در مورد این محصولات می توانید مقاله ها و محصولات ما را در سایت اُولان کالا بررسی کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha