02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سوالات متداول در مورد جاروبرقی های سطلی

ادیبه کریم پور 1 /بهمن/ 1401
سوالات متداول در مورد جاروبرقی های سطلی

سوالات متداول در مورد جاروبرقی سطلی 


جاروبرقی های سطلی دستگاه های قدرتمند، بادوام و سنگینی هستند که به صورت سفارشی طراحی شده اند تا به شما کمک کنند، حتی عظیم ترین و سخت ترین نیازهای نظافتی تاسیسات را برآورده کنید. این جاروبرقی ها به تمیز کردن زباله های سبک یا سنگین، مواد مرطوب یا خشک، ذرات جامد یا مایعات ریخته شده کمک می کند. به دلیل مدل های مختلف در بازار، کاربران سوالاتی در مورد جاروبرقی های سطلی ارائه کرده اند که ما در این جا به این سوالات پاسخ می دهیم. 


درباره جاروبرقی های سطلی


جاروبرقی های سطلی از موتور دو مرحله ای استفاده می کنند. موتورهای دو مرحله ای به گونه ای ساخته می شوند که محفظه پروانه آب بندی شده و از محفظه موتور جدا شده باشد. محفظه موتور دارای فن خنک کننده مخصوص به خود است که هوای تمیز بیرون را به داخل محفظه موتور می کشد و از ورود کثیفی به موتور جلوگیری می کند و عمر جاروبرقی های سطلی را افزایش می دهد. موتورهای دو مرحله ای گران تر هستند، اما قابل اعتمادتر و کارآمدتر هستند.


سوالات متدوال


تفاوت جاروبرقی های سطلی با جاروبرقی های دیگر چیست؟


جاروبرقی های معمولی، در اکثر جاها قابل استفاده هستند و ظاهر بسیار زیبایی دارند و به طور جمع و جوری طراحی شده اند. اما نسبت به جاروبرقی های سطلی از قدرت مکش کمتری بهره می برند و ظرفیت کمتری برای جمع آوری زباله ها دارند و نیازی به تخلیه ی مکرر دارد. جاروبرقی های سطلی برای تمیزکاری مکان بزرگ نیز مناسب است و بهتر می توان عملکرد را اجرا کند. 


کدام جاروبرقی سطلی رای خرید مناسب است؟


جاروبرقی های سطلی مدل های مختلفی دارند که دارای فناوری و ویژگی های گوناوگونی است. با توجه به کارایی و مساحت خانه ی شما، می توانید بهترین جاروبرقی را انتخاب کنید. همچنین انتخاب جاروبرقی بستگی به میزان کار و میزان گرد و غبار دارد. اگر در خانه ای با مساحت کم زندگی می کنید و گرد و غبار زیادی در خانه ی شما وجود ندارند، خرید یک جاروبرقی سطلی برای شما مناسب نیست، اما اگر همچنان می خواهید یک جاروبرقی سطلی داشته باشید، ابعاد کوچک آن را تهیه کنید.


برای مکان های اداری باید از چه نوع جاروبرقی استفاده کرد؟


برای مکان های اداری بهتر است از جاروبرقی هایی استفاده کنید که از صدای بسیار کمی بهره می برند. اگر جاروبرقی صدای زیادی داشته باشد ممکن است، کارکنان اداره و آن محیط را اذیت کند. جاروبرقی های سطلی یک گزینه مناسب برای استفاده در اینجور جاها است، زیرا هم از صدای کمی بهره می برد و هم می تواند حجم زیادی از زباله و گرد وغبار را جمع آوری کند، همچنین جاروبرقی های سطلی قادر به جمع آوری انواع زباله های خشک و مرطوب هستند. پس داشتن یک جاروبرقی سطلی برای محیط های اداری، مساجد و سالن های بزرگ نمایشی و تالار قابل استفاده هستند و نتیجه فوق العاده ای را به شما ارائه می دهند.


انواع جاروبرقی های سطلی کدامند؟


جاروبرقی های سطلی دارای مدل های مختلفی هستند که توسط برندهای معروف تولید می شوند. این جاروبرقی ها با توجه به ظرفیت و قدرت و کارایی با هم تفاوت دارد. این جارو برقی ها به ۴ دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: جاروبرقی سطلی خانگی، هتلی یا اداری، نیمه صنعتی و صنعتی هستند. با توجه به نوع کارایی و محیط می توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.


مخزن های جاروبرقی سطلی چه میزان ظرفیت دارند؟


همانطور که قبلا گفتیم جاروبرقی ها دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که برای کارهای مختلفی نیز استفاده می شود. معمولاً دارو برقی های سطلی خانگی با گنجایش مخزن ۲۰ لیتر و جاروبرقی هتل یا اداری با ظرفیت ۴۰ لیتر و نیمه صنعتی با ظرفیت ۵۰ لیتر و جاروبرقی صنعتی با گنجایش ۸۰ لیتر تولید شده و در بازارهای جهانی موجود هستند. این مخزن ها با توجه به نیاز و نوع استفاده از جاروبرقی سطلی، متفاوت است.


برای مساحت های متفاوت، باید از چه نوع جارویی استفاده کرد؟


جاروبرقی های سطلی با قدرت های متفاوتی تولید شده اند که هر کدام می تواند محیط معینی را بدون وقفه جارو و تمیز کند. ما توصیه می کنیم برای مکان هایی با مساحت زیر ۸۰ متر مربع از جاروبرقی های خانگی یا هتلی استفاده کنید و همچنین از مساحت های بالای ۸۰ متر مربع تا ۱۵۰ متر مربع از جاروبرقی های نیمه صنعتی بهره ببرید و همچنین از ۱۵۰ متر مکعب به بالا از جاروبرقی های صنعتی بزرگ استفاده کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. اگر برای مساحت های زیاد از جاروبرقی های هتلی یا خانگی استفاده کنید ممکن است در وسط کار جاروبرقی شما خاموش شود و نیاز به استراحت و سرد شدن موتور داشته باشد. و همچنین از جاروبرقی های نیمه صنعتی و صنعتی برای مکان های کوچک مانند خانه استفاده کنید ممکن است مصرف برق را تا حد زیادی افزایش دهد.


آیا جاروبرقی سطلی برای نوع زباله ها متفاوت است؟


جاروبرقی ها هر کدام دارای توان و ویژگی های مختلفی هستند که برای برخی از زباله ها استفاده می شود. زباله ها بستگی به وزن، جنس، حجم و میزان چسبندگی به سطح دارد که هرچه وزن و حجم و چسبندگی زباله بیشتر باشد باید از جارو برقی هایی استفاده کنید که دارای قدرت و توان زیادی هستند. همچنین جنس زباله هایی که قابل اشتغال بودن یا زباله هایی که ارزش دارند مانند خورده باقیمانده در طلافروشی ها باید از جاروبرقی هایی استفاده کنید که حرارت ناشی از موتور جاروبرقی باعث اشتغال زباله نشود و گرده ها نباید از فیلتر های جاروبرقی رد شوند و به بیرون بروند.


میزان استفاده از جاروبرقی سطلی در روز چقدر است؟


جاروبرقی های سطلی معمولاً برای مدت زمان زیادی طراحی شده اند و می توان زمان گسترده ‌ای از آن استفاده کنید. اما موتور آن ها برای دائم کار طراحی نشده اند و باید بعد از ۴۰ دقیقه مداوم به جاروبرقی ها استراحت داده شود. برای کسانی که به صورت مداوم از جاروبرقی استفاده می کنند، توصیه می شود یک جاروبرقی با مدار اتوماتیک تهیه کنند، که در صورت گرم شدن موتور به صورت خودکار و اتوماتیک موتور دستگاه خاموش شود و دوباره روشن شود. این نوع جاروبرقی ها می توانند زمان بیشتری را به کاربر جهت استفاده از دستگاه را بدهند.


تفاوت جاروبرقی نیمه صنعتی و صنعتی در چیست؟


همان طور که گفتیم جاروبرقی های سطلی به چهار دسته متفاوت تقسیم می‌شوند و دو دسته آن ها شباهت بسیاری با هم دارند. این دو دسته جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی هستند که تفاوت آنها بیشتر در حجم مخزن آن ها است که جاروبرقی صنعتی حجم بیشتری از زباله را نسبت به جاروبرقی نیمه صنعتی در خود جای می دهد. همچنین جاروبرقی های صنعتی وزن بیشتری دارند و برای جابجایی از گاری یا کالسکه بهره می برند. اما جاروبرقی های نیمه صنعتی با چرخ های بزرگ در زیر جاروبرقی تعبیه شده است می تواند جابجا شوند.


آیا جاروبرقی های سطلی می توانند مایعات را جمع آوری کنند؟


بله برخی از مدل های جاروبرقی سطلی می توانند آب و مایعات ریخته شده در سطح زمین را جمع آوری کنند که به این نوع جاروبرقی ها جاروبرقی آب و خاک نیز گفته می شوند.


جاروبرقی های سطلی چندتا موتور دارند و چه تاثیری در مکش آن دارد؟


برخی از جاروبرقی های سطلی دارای تعداد موتور های بیشتری هستند که می تواند قدرت بیشتری را ارائه دهند. با توجه به اینکه هر موتور جاروبرقی سطلی از توان مصرفی ۱۳۰۰ وات بهره می برد، تعداد موتور ها هرچه بیشتر باشد، دستگاه می تواند قدرت بیشتری را ارائه دهد در نتیجه قدرت مکش فوق العاده خواهد بود. گزینه های چند موتوری معمولاً در جاروبرقی های سطلی صنعتی یافت می شوند تا بتوانند کارایی بهتری را ارائه دهند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha