02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای خرید چراغ قوه و معرفی چند چراغ قوه با کیفیت

مائده شریفی 28 /دی/ 1401
راهنمای خرید چراغ قوه و معرفی چند چراغ قوه با کیفیت

راهنمای خرید چراغ قوه و معرفی چند چراغ قوه با کیفیت

چراغ قوه ها جزو وسایلی هستند که کاربرد زیادی دارند اما به طور کلی به خرید آن ها توجهی نمی شود، به همین دلیل در این مقاله ما قصد داریم ویژگی ها و خصوصیات یک چراغ قوه خوب را بیان کنیم تا به شما کمک کنیم یک محصول مناسب را با توجه به نیازهای خود تهیه کنید. چراغ قوه ها در انواع فعالیت های پیاده روی، کوه نوردی، کمپینگ، شکار و... مورد استفاده قرار می گیرند یعنی به صورت جامع در هر زمان و مکانی که نور کافی وجود نداشته باشد شما می توانید از نور چراغ قوه بهره مند شوید و کارهای خود را با نور این چراغ دستی انجام دهید. در طول تاریخ انسان ها همواره به دنبال منابع نور برای روشنایی بودند و چراغ قوه هم جزو این منابع به کار می رود که در سال 1899 برای اولین بار چراغ قوه های امروزی که با باتری کار می کنند به وجود آمدند و به تدریج در سایزها و شکل های مختلف با برد نورهای گوناگون برای کارهای مختلف تولید شدند.

چراغ قوه چیست؟
چراغ قوه یک وسیله با ساختار ساده می باشد که به طور جداگانه و همزمان با دو منبع تغذیه باتری و شارژ کار می کند، این محصول با استفاده از دو نوع لامپ مختلف LED و یا رشته ای کار می کند و نور خود را تا مساحت های مختلف انتشار می دهد. چراغ قوه ها انواع متنوعی دارند که از نظر ویژگی هایی همچون نوع باتری، لامپ و برد نور متفاوت هستند و در دسته بندی های گوناگون قرار می گیرند و در ادامه این دسته بندی ها را شرح می دهید و برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد انواع چراغ قوه ها می توانید مقاله آشنایی با انواع چراغ قوه و کاربردهای آن رادر سایت ما مطالعه کنید.
انواع چراغ قوه: چراغ قوه های انواع مختلفی دارند که همه آن ها در چند دسته عمده چراغ قوه پلیسی، حرفه ای، شکاری، زنون، کمپینگ، ضد انفجار، پیشانی، فانوسی، آویز، اضطراری، لیزری، پزشکی و دستی قرار می گیرند و تولید می شوند. هر کدام از این چراغ قوه ها در مکان و زمان درست قابل استفاده هستند و کارایی خود را نشان می دهند، فقط کافی است با توجه به نیاز خود چراغ قوه مناسب را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید.

ویژگی های یک چراغ قوه مناسب

1_ شرایط استفاده: پیش از هر چیز باید در نظر داشته باشید که این محصول را برای چه کاری و در چه مکانی استفاده می کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. پس از آن با بررسی دقیق دسته بندی چراغ قوه ها، محصول مورد نظر خود را نتخاب کنید سپس در این دسته از چراغ قوه ها به دنبال یک برند و مدل مناسب بگردید تا یک انتخاب و خرید درست داشته باشید و از چراغ خود بهترین بهره را ببرید. برای نمونه در حیطه تولید وسایلی مانند چراغ قوه برند اسمال سان از برندهای خوب و مطرح است که علاوه بر کیفیت عالی و نوردهی مناسب چراغ قوه های متنوع با قابلیت ها و کارایی فراوان نیز ارائه می کند.
2_ اندازه و وزن: در نگاه اول تنها میزان نوردهی و باتری در چراغ قوه ها قابل اهمیت است اما در این وسیله که معولا به صورت دستی استفاده می شود، وزن و اندازه هم بسیار مهم است. چراغ قوه ها در سایز و اندازه های مختلف تولید می شوند که با توجه به کاربردشان سایز آن ها قابل تغییر است. مثلا چراغ قوه های آویز تنها به اندازه یک جاکلیدی وزن دارند اما چراغ قوه های کمپینگ از اندازه بزرگتری دارند و از وزن بیشتری هم برخوردارند. به همین دلیل باید هنگام خرید چراغ قوه با توجه به شرایط  استفاده مدل درستی را انتخاب کنید که سایز و اندازه متناسبی داشته باشد. به طور کلی چراغ قوه هایی که طراحی جمع و جوری دارند و وزن آن ها سبک است مناسب استفاده هستند و حمل و جابه جایی آن ها بدون دردسر می باشد.
3_ منبع تغذیه: همانطور که پیش تر گفتیم منبع تغذیه چراغ قوه ها به دو نوع باتری دار و شارژی است. که مدل شارژی آن ها با استفاده از آداپتور برق، پاور بانک و کابل یو اس بی قابل شارژ است و برای مدت زمان معینی با توجه به شدت انتشار نور قابلیت نور دهی را دارد و می توان از آن استفاده کرد. در حالت باتری دار با توجه به میزان نور دهی از باتری های متنوع استفاده می کنند و برای مدت زمان مشخصی می توان از این باتری ها استفاده کرد و پس از تمام شدن آن ها باید باتری های این محصول را تعویض کرد. از چند نوع باتری مختلف می توان برای چراغ قوه استفاده کرد، باتری های یکبار مصرف که پس از تمام شدن انرژی باید عوض شوند. باتری های شارژی که قابلیت شارژ شدن را دارند و با منابع انرژی مانند پاور بانک و کابل یو اس بی قابل شارژ هستند و باتری های تجدید پذیر که پنل انرژی دارند و تسط انرژی خورشیدی قابل شارژ هستند. این نوع از باتری های برای محیط زیست بسیار مفید هستند و از انرژی پاک برای منبع انرژی خود استفاده می کنند.

4_ نوع لامپ: مدل لامپ و میزان نوردهی آن در چراغ قوه های بسیار اهمیت دارد زیرا کار اصلی این وسیله با استفاده از لامپ انجام می شود. در چراغ قوه ها چند نوع لامپ متنوع به تعداد مختلف وجود دارد که به طور کلی امروزه برای چراغ قوه ها از لامپ LED استفاده می شود. لامپ های ال ای دی از لحاظ نوردهی قدرتمند هستند و دارای برد نور مناسبی می باشند. علاوه بر لامپ های LED چراغ قوه ها از لامپ های رشته ای نیز استفاده می کنند و یا ممکن است که در قسمت های دیگر چراغ قوه نیز لامپ وجود داشته باشد. برخی دیگر از برندها نیز به طور اختصاصی لامپ هایی برای چراغ قوه ها تولید می کنند. در این میان چراغ قوه با لامپ LED قیمت مناسبی دارند و میزان نوردهی خوبی دارند به همین دلیل از مدل های دیگر پر طرفدار می باشند. لامپ های ال ای دی جریان الکتریسته را که با وات محاسبه می شود را به نور تبدیل می کنند و آن را با برد نور مناسب انتشار می دهند. در کنار قیمت مناسب و نوردهی عالی لامپ های LED عمر مناسبی نیز دارند و می توانند برای مدت زمان طولانی بدون مشکل کار کنند و کارایی خود را ارائه دهند.
5_ حالت های نوردهی: چراغ قوه ها می توانند حالت های مختلفی را برای ارائه نور خود داشته باشند، که در چراغ قوه های متوع این حالت های انتشار نور متفاوت است. برخی از چراغ قوه ها فقط حالت نوردهی ثابت را دارند اما چراغ قوه های دیگر وجود دارند که علاوه بر نوردهی ثابت می توانند نور خو را به صورت تنظیم شده در سه حالت کم، متوسط و زیاد بازتاب دهند. علاوه بر آن دارای حالت های نوردهی همچون چشمک زن، تک لامپ و SOS دارد، این حالت های نوردهی مختلف کارکرد چراغ قوه را افزایش می دهند و امکان استفاده از چراغ قوه را در حالت های مختلف برای شما فراهم می کند.  البته که همه این ویژگی ها و حالت های نوردهی در نهایت بر قیمت چراغ قوه تاثیر گذارند و هر چه کاربردهای چراغ قوه بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند.

6_ نوع پرتو: پرتو چراغ قوه با استفاده از عدسی است که کنار لامپ های چراغ قوه قرار دارد و چگونگی بازتاب کردن نور چراغ قوه را نشان می دهد. معمولا پرتوهای چراغ قوه به سه مدل پراکندگی مختلف انتشار داده می شود، که این سه مدل به شرح زیر می باشد.
حالت پراکنده: این نوع از نوردهی چراغ قوه مساحت زیادی را در مسافت کم روشن می کند یعنی به صورت پرتوهای پراکنده محیط اطراف را کاملا روشن می کند. این مدل از چراغ قوه ها برای کمپینگ و کوهنوردی های شبانه بسیار مناسب است زیرا روشنایی با وسعت زیاد را به شما می دهد.
حالت نقطه ای: در نوردهی به حالت نقطه ای پرتوهای بازتاب شده از چراغ قوه در یک نقطه متمرکز می شوند و مسافت دوردست را روشن می کنند. پرتو نقطه ای یا لیزری برد نور بیشتری نسبت به سایر پرتوها دارد و می تواند مسیر طولانی را برای شما روشن کند. این حالت نور چراغ قوه برای فعالیت هایی مثل شکار، مسیریابی و پیاده روی در مکان های تاریک مناسب است، به طور کلی فعالیتی که باید به سرعت و دقیق انجام شود برای این چراغ قوه ها کاملا مناسب است.
حالت قابل تنظیم: این حالت همانطور که نام دارد پرتو چراغ قوه قابل تنظیم است، با قابلیت تنظیم کردن پرتو چراغ قوه شما می توانید طبق نیاز خود و فعالیتی که انجام می دهید نور چراغ قوه را تنظیم کنید و از آن استفاده کنید. چراغ قوه های قابل تنظیم برای همه فعالیت ها از جمله کوهنوردی، کمپینگ، کوهپیمایی و... مناسب هستند و با قابلیت تغییر حالت نسبت به سایر چراغ قوه ها از کاربرد بیشتری برخوردارند و در بین مردم محبوب تر می باشند.
7_ ضد آب و ضد ضربه: این دو قابلیت در چراغ قوه از اهمیت خاصی برخوردارند و چراغ قوه را تبدیل به یک وسیله محکم و مقاوم می کنند که در همه جا قابل استفاده است. قابلیت ضد آب در چراغ قوه ها با IPX نشان داده می شود، این ویژگی در درجه بندی های مختلف نشان داده می شود و ضد آب بودن چراغ قوه ممکن است در حالت بارانی بودن هوا باشد و یا در عمق چند متری آب چراغ قوه مشکلی نداشته باشد. ضد آب بودن چراغ قوه امکان استفاده از آن را در همه فضاها بدون مشکل به شما می دهد. حالت ضد ضربه در چراغ قوه به معنی استحکام بالا و دوام عالی چراغ قوه است. اگر شما جزو افرادی هستید که از چراغ قوه خود در فضای باز استفاده می کنید باید یک چراغ قوه با این دو ویژگی تهیه کنید تا از قوی بودن چراغ قوه اطمینان داشته باشید و بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

کاربردهای چراغ قوه: این وسیله در همه کارهای و فعالیت ها مانند کوهنوردی، طبیعت گردی، کمپینگ، حوادث غیر متقربه، قدم زدن شبانه، دوچرخه سواری، ماهیگیری، فعالیت های گردشگری، نگهبانی، غارنوردی، نیروهای پلیس و امداد و نجات، باغداران و کشاورزان، موتورخانه و انبارها قابل استفاده است. می توان چراغ قوه را در همه محیط های باز و بسته در صورت عدم وجود نور کافی به کار گرفت و فضای اطراف را تا مساحت های مختلف با نور آن روشن کرد. این محصول به آسانی قابل حمل است بنابراین می توانید آن را با خود به همه جا ببرید و به آسانی در کوله پشتی خود آن را جای دهید.
چراغ قوه اسمال سان ZY-T170: این چراغ قوه از برند سان اسمال با جنس آلمینیوم سبک و مقاوم در دو حالت باتری و شارژی کار می کند و توانایی نوردهی را دارد. چراغ قوه 170 حالت های مختلف را برای تنظیم نور خود دارد و می تواند در چهار حالت مختلف کم، متوسط، زیاد و چشمک زن نوردهی داشته باشد، این نوردهی در مدت زمان 2 الی 4 ساعت به طور مداوم امکان پذیر می باشد. این چراغ قوه اسمال سان ضد آب است و در کنار آن از بدنه مقاوم و سبک بهره مند است.

چراغ قوه اسمال سان ZY-T168: این محصول دارای یک باتری لیتیومی شارژی و چند باتری یک بار مصرف است و با استفاده از دو مورد با کیفیت عالی کار می کند. این چراغ قوه اسمال سان دارای برد نور 500 متری است و در چند حالت چشمک زن، ثابت و مهتابی قابلیت نور دهی را دارد که شما با توجه به نیاز خود می توانید از آن استفاده کنید. این محصول هم در برابر آب مقاوم است و چند آپشن جانبی مانند بند نگه دارنده همراه خود دارد.
چراغ پیشانی اسمال سان TS26: این چراغ قوه پیشانی هم از برند اسمال سان می باشد که با استفاده از باتری لیتیومی کار می کند. چراغ پیشانی در دو حالت مختلف نوردهی دارد و می تواند به صورت چشمک زن هم نوردهی داشته باشد. رنگ نور این چراغ قوه مهتابی است و میزان روشنایی آن 800 لومن می باشد که در کنار این ویژگی ها در برابر آب هم مقاوم است و می توان آن را در هوای بارانی هم بدون مشکل استفاده کرد.
چراغ قوه کمپینگ: این چراغ قوه همانطور که از نامش پیداست بیشتر برای کمپینگ کاربرد دارد اما از ویژگی های دیگری مانند ضد آب بودن، قابلیت حمل آسان و نوردهی بالا برخوردار است. این چراغ قوه مانند پاور بانک نیز عمل می کند و می توانید در صورت نیاز گوشی خود را با استفاده از آن شارژ کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha