02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نکات مهم که باید در خرید پانچو کوهنوردی در نظر داشته باشید

مائده شریفی 26 /دی/ 1401
نکات مهم که باید در خرید پانچو کوهنوردی در نظر داشته باشید

نکات مهم که باید در خرید پانچو کوهنوردی در نظر داشته باشید

فعالیت های کوهنوردی و فضای باز در فصل های مختلف انجام می شوند و در هر فصل به تجهیزات خاصی نیاز دارند. یکی از وسایلی که در فعالیت هایی مانند کوهنوردی و پیاده روی کاربرد زیادی دارد اما کمتر به آن توجه می شود پانچوها هستند، پانچو یک وسیله ضروری در کوهنوردی است که در فصل های مختلف مانند پاییز، بهار و زمستان کاربرد دارند. پانچوها تنوع بالایی دارند و در مدل ها و رنگ های مختلف تولید می شوند اما معمولا جنس آن ها یک مدل می باشد. این وسیله از نظر حجم فضای کمی نیاز دارد بنابراین همه می توانند به آسانی آن را با خود حمل کنند و در صورتی که نیاز بود از آن استفاده کنند. پانچوهای مختلف شبیه به هم هستند اما در خرید همه آن ها باید به چند نکته مهم توجه کرد و در هنگام خرید آن ها را در نظر گرفت. در ادامه این مطلب کاربرد پانچوها و مدل های مناسب از این محصول را برای خرید بیان می کنیم تا در هنگام خرید این محصول با توجه به قیمت و کاربرد آن بهترین انتخاب را برای خود داشت باشید.
پانچو کوهنوردی چیست؟
پیش از هر چیز بهتر است به طور کلی با ساختار پانچو کوهنوردی و کارایی آن آشنا شویم. پانچوها یک پوشش بلند با قابلیت ضد آب هستند که دارای کلاه می باشند و تقریبا شبیه به بارانی هایی هستند که ما در طول سال می پوشیم اما از جنس نازک تری برخوردار هستند. این پوشش ضد آب معمولا بلند و گشاد است و تا قسمت زیر زانو می باشد که دو قسمت باز را برای عبور دادن دست دارد. پانچو کوهنوردی علاوه بر محافظت در برابر باران و آب از ورود باد شدید هم به داخل لباس ها جلوگیری می کنند یعنی می توان آن را یک لایه محافظ در برابر آب و باد دانست. پانچو در همه فعالیت های فضای باز مانند کوهنوردی، پیاده روی، کمپینگ، کارکردن، دوچرخه سواری و... مورد استفاده قرار می گیرد و می توانید از کارایی آن بهره ببرید.

انواع پانچو کوهنوردی
پانچو معمولی: این پانچو ها از جنس پلاستیکی و یا پارچه شمعی است که کاملا در برابر آب و باد مقاوم هستند و می توانید از آن ها در دفعات متعدد استفاده کنید و از کارایی آن ها بهره ببرید. از نظر ظاهری هم دارای کلاه و زیپ هستند و اغلب یک کیسه دارند که برای نگه داری آن ها استفاده می شود تا آسیب نبینند.
پانچو یکبار مصرف: پانچوهای یکبار مصرف همانطور که از نامشان پیداست معمولا برای یک بار استفاده هستند و از جنس پلاستیک یکبار مصرف می باشند. این مدل از پانچو ها بیشتر برای محافظت از خود در برابر باران تا رسیدن به مقصد مورد نظر مناسب هستند و معمولا پس از آن دور انداخته می شوند و یا می توان آن ها را به خاطر حجم کوچک جهت احتیاط در فصل بهار با خود به کوهنوردی برد.

نکته های مهم جهت خرید پانچو کوهنوردی مناسب

جنس: این مورد در پانچوهای کوهنوردی بسیار مهم است و باید حتما در هنگام خرید به آن توجه کنید. پانچو ها به طور کلی دو نوع هستند که مدل پارچه پلاستیکی آن ها بهتر می باشد و دوام و مقاومت بیشتری دارند. علاوه بر این موضوع درهزینه های اضافه صرفه جویی می شود و می توان با هزینه مناسب یک پانچو کوهنوردی با کیفیت را که در تعداد دفعات زیاد قابل استفاده است را تهیه کرد. 
وزن: به طور کلی به خاطر جنس و شکل پانچوها وزن کمی دارند اما در فعالیت هایی مانند کوهنوردی که به قدرت بدنی زیاد نیاز دارند حمل چند گرم وزن اضافه هم قابل اهمیت است، بنابراین هنگام خرید دقت داشته باشید که پانچو شما از نظر وزن مناسب و سبک باشد تا در هنگام حمل آن دچار مشکل نشوید و فضای کمی را در کوله پشتی شما شما بگیرد.
سایز: از دیگر نکته های مهم که باید به آن توجه کنید سایز پانچو می باشد. پانچوها به طور معمول سایز بزرگی دارند اما از نظر قد و اندازه انواع مختلفی هم دارند، که شما با توجه به قد و سایز خود بهتر است پانچویی را تهیه کنید که زیاد کوچک نباشد تا در برابر باران از قسمت های مختلف بدن شما محافظت کند و در هنگام راه رفتن موجب عرق کردن و رطوبت بدن شما نشود. همچنین پانچو شما نباید بسیار یزرگ باشد تا در هنگام وزیدن باد راه رفتن و دید شما را دچار اختلال کند. یک نکته دیگر که نشان دهنده سایز مناسب پانچو است اندازه پانچو برای دست می باشد که دست باید تا حدی از پانچو بیرون باشد تا بتوانید از دست های خود استفاده کنید.

نحوه شستشو: از دیگر نکات مهم در خرید پانچو نحوه شستشو و استفاده آسان آن می باشد. به طور کلی که پانچو ها استفاده راحتی دارند و نیاز به انجام کار خاصی برای استفاده از این محصول نمی باشد. برای شستشو ساده این محصول ما پانچوهای پارچه ای را پیشنهاد می کنیم زیرا پانچو های یکبار مصرف قابلیت شستشو ندارند و پس از یکبار استفاده باید دور انداخته شوند که این موضوع یک خطر برای محیط زیست تلقی می شود.همچنین شستشو پانچو در دفعه های زیاد برای افرادی که از این محصول به صورت همیشگی استفاده می کنند مناسب است.
رنگ مناسب: پانچوها در رنگ ها و طرح های مختلف در بازار عرضه می شوند که برای افراد حرفه ای و یا فعالیت های خاص نباید با توجه به سلیقه و یا زیبایی پانچو را انتخاب کرد و لازم است که در خرید این محصول دقت بیشتری به خرج دهید. پانچو های رنگارنگ برای افرادی که در سطح شهر تردد می کنند بهتر است و برای برخی از فعالیت ها مناسب نیست. برای کسانی که به حیات وحش می روند پانچوهایی با رنگ خنثی گزینه مناسبی هستند وبرای افرادی که به کوه نوردی و یا صخره نوردی می روند پانچوهایی با رنگ روشن و شب رنگ مناست تر هستند. هر کدام از رنگ های پانچو قابلیت خود را دارند و باید در مکان و زمان درست مورد استفاده قرار گیرند تا بتوانند کارایی خود را به بهترین نحو ممکن ارائه کنند.
سایر قابلیت های پانچو: از دیگر قابلیت هایی که در پانچو کوهنوردی قابل توجه می باشد تغییر سایز آن است که باعث می شود بتوانید کوله پشتی و کیف خود را در زیر آن قرار دهید و بدون خیس شدن با خود آن را حمل کنید. همه پانچوها کلاه دارند اما برخی از آن ها دارای سایه بان هستند که از خیس دن صورت شما و ورود گرد و غبار به داخل چشم جلوگیری می کند. علاوه بر این دو مورد وجود داشتن زیپ هم در پانچوها بسیار مهم است زیرا مانع باز شدن پانچو و خیس شدن شما می شود. همچنین در پانچوهای کوهنوردی باید کش تنظیم کلاه، چسب آستین و جیب وجود داشته بشد تا با استفاده از آن ها پانچوی خود را در حالت مناسب تنظیم و محکم کنید و از یک فعالیت آسوده و آسان لذت ببرید.

راهنمای نگه داری از پانچو کوهنوردی

برای شستشو پانچوهای کوه نوردی با احتیاط رفتار کنید و آن ها را مطابق دستور روی محصول بشورید.
پانچوها را در یک قسمت مناسب از کیف و کوله خود نگه داری کنید که به آسانی قابل استفاده باشد و در صورت بیرون آوردن دچار پارگی نشود.
اگر پانچو شما خیس است آن را سریع جمع نکنید و داخل کوله پشتی خود نگذارید، بهتر است پانچو را در هوای محیط بگذارید تا با استفاده از هوا محیط خشک شود.
جنس پارچه ای این پانچوها ظریف است بنابراین باید با احتیاط با آن رفتار کنید و آن ها را جا به جا کنید تا دچار مشکل نشوند.
بهتر است از پانچوهای یکبار مصرف استفاده نکنید زیرا باعث هزینه اضافی می شود و جنس پلاستیکی آن ها برای محیط زیست ضرر دارد.

پانچوهای کوهنوردی جزو لوازم بسیار عالی هستند که حتما باید در فعالیت های کوهنوردی و پیاده روی که در فصل های بارانی سال انجام می شود استفاده گردد. این محصول از نظر قیمت بسیار مناسب است و نیاز به بودجه ای خاص ندارد در کنار این موضوع طراحی کوچک و وزن سبکی دارد و به آسانی در همه کوله پشتی های جای می گیرد و نیازی به فضای اختصاصی ندارد. یکی از پانچوهای کوهنوردی عالی و کاربردی پانچو کارنیک KR001 است که قیمت کمی دارد و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. این پانچو کوهنوردی کارنیک در سایت ما (اُولان کالا) با قیمت مناسب موجود می باشد.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha