02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای خرید جاروبرقی سطلی

ادیبه کریم پور 3 /بهمن/ 1401
راهنمای خرید جاروبرقی سطلی

راهنمای خرید جاروبرقی سطلی


در بازار جاروبرقی های زیادی وجود دارد که از نظر کاربرد، عملکرد و ویژگی های فنی متفاوت هستند. باید قبل از خرید، نکات هایی را رعایت کنید تا بتوانید بهترین بهره را از جاروبرقی های خود ببرید. قابلیت های اضافی که جاروبرقی های سطلی از آن استفاده می کنند، می توانند تا حد زیادی کارایی و عملکرد دستگاه را افزایش می دهد، که می تواند تمیز کاری سطح های مختلفی مانند کف های سرامیکی، فرش و گلیم، مبل و... را انجام دهد. نکاتی که باید به توجه شود عبارتند از: 


1. مصرف برق


یکی از اصلی تر ویژگی هایی که باید به آن توجه شود، مصرف برق و توان مصرفی آن است. توان مصرفی یعنی مقدار انرژی که هر دستگاه مصرف می کند. این نکته باید در نظر گرفته شود که هرچه میزان این انرژی بیشتر باشد، دستگاه برق بیشتری مصرف می کند، اما قدرت بهتری را ارائه می دهد. اگر می خواهید دستگاهی داشته باشد که برق کمی مصرف کند، باید انتظار داشته باشید که قدرت کمتری را نیز ارائه دهد. بنابراین اگر قدرت زیادی از جاروبرقی می خواهید، جاروبرقی نیز برق بیشتری را مصرف می کند.


2. قدرت موتور


قدرت موتور بر حسب وات، کیلووات یا HP اندازه گیری می شود. بستگی به نوع و تعداد موتورهایی دارد که جاروبرقی از آن ها استفاده می کند. معمولاً از دو نوع موتور 1 مرحله ای یا 2 مرحله ای استفاده می شود. موتورهای 1 مرحله ای با جریان هوا بیشتر و موتورهای 2 مرحله ای با مکش بیشتر مشخص می شوند. هرچه قدرت موتور و توان مصرفی آن بیشتر باشد می تواند کارایی بهتری را ارائه دهد و طیف گسترده ای از کارها را برای شما انجام دهد. همچنین به طور کلی، عملکرد مکش معمولاً عامل تعیین کننده در انتخاب مدل ایده آل است. انبوهی از جاروبرقی‌ های سطلی وجود دارد که قدرت مکش بسیار خوبی را ارائه می دهند و در نتیجه نتایج بی‌ نقصی را ارائه می ‌دهند. ویژگی استثنایی جاروبرقی سطلی ، قابلیت مکش زیاد آن است. همچنین مهم نیست که یک جاروبرقی از نظر مشخصات چقدر خوب باشد، استفاده از آن باید آسان باشد.


3. سطح سر و صدا


سطح نویز که بر حسب دسی بل dB اندازه گیری می شود. هر چه میزان دسی بل کمتر باشد یعنی دستگاه هنگام کار صدای کمتری تولید می کند. صدا کم می تواند عملکرد جاروبرقی را چندین برابر بهتر کند و برای مکان هایی مانند مکان ها اداری، مساجد و هتل ها بسیار عالی و مزاحمتی برای دیگران ایجاد نمی کند.


4. طراحی و ساختار


عنصر دیگری که باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد ساختار جاروبرقی است که وزن و ابعاد، طول کابل برق را بررسی کرد. ابعاد و وزن کلی بسته به مدل و کاربرد متفاوت است. اگر جاروبرقی روی چرخ است و باید برای کارهای نظافتی مانند ادارات، مغازه ها، فضاهای متوسط و کوچک استفاده شود، مهم است که خیلی سنگین نباشد (کمتر از 10 کیلوگرم). به علاوه، مخزن زباله می تواند با توجه به ابعاد، بزرگتر یا کوچکتر باشد و با مواد مختلفی مانند پلاستیک یا فولاد ساخته شده باشد. علاوه بر این، لازم است طول کابل برق را نیز در نظر بگیرید: اغلب جاروبرقی های سطلی دارای سیمی با طول 8 متر هستند که طیف وسیعی از تمیز کردن خانه را تضمین می کند. همچنین دو نکته مهم وجود دارد که باید قبل از خرید جاروبرقی سطلی رعایت کنید. شما باید ابعاد جاروبرقی و ظرفیت یک واحد برای جذب کثیفی را بررسی کنید. جاروبرقی هایی با مسیر تمیز کردن وسیع تر، کثیفی های بیشتری را با سرعت بیشتری جذب می کنند. 


5. فیلتراسیون


همه جاروبرقی ها مجهز به یک سری فیلترهای با کارایی بالا هستند که از بازگرداندن کثیفی های جمع آوری شده به محیط جلوگیری می کند. کیسه ی جاروبرقی را می توان اولین عنصر جمع کننده در نظر گرفت. همه جاروبرقی ‌های «فقط خشک» معمولاً مجهز به کیسه‌ های میکروفیبر، مقاوم در برابر پارگی و شکستگی هستند که گرد و غبار را جمع آوری می ‌کند. علاوه بر کیسه، یک فیلتر عالی نیز وجود دارد که از موتور در برابر گرد و غبار مکش شده محافظت می کند، و همچنین یک فیلتر دیگر که مانع از گردش گرد و غبار به محیط می شود. فیلترها انواع مختلفی دارند که عبارتند از: فیلتر اصلی پلی استر، کارتریج پلی استر قابل شستشو یا HEPA با راندمان فیلتراسیون بالا در جاروبرقی ها استفاده می شود. یکی از مهمترین فیلتری که اغلب جاروبرقی ها از آن استفاده می کنند، فیلتر هپا است که 99.9 درصد باکتری و میکروب های موجود در هوا را در جاروبرقی به دام می اندازد و هوایی پاکیزه را به شما می بخشد. برای تضمین عملکرد بالا و محافظت از عملکرد موتور جاروبرقی، لازم است که جاروبرقی به طور مرتب تمیز و تعمییر کرد و فیلترها به طور منظم تعویض شوند.


6. لوازم جانبی عرضه شده


معمولاً هر جاروبرقی مجهز به لوازم جانبی مختلفی برای انجام انواع جارو کشیدن است. در مرحله انتخاب جاروبرقی، لازم است تعداد و نوع لوازم جانبی عرضه شده و ویژگی های اختیاری توصیه شده بررسی شود. همچنین الزامات خاصی برای تمیز کردن کف های متفاوت وجود دارد که ممکن است به وسایل خاصی مانند برس مخصوص نیاز داشته باشد و همچنین ممکن است نیاز به اتصالات جداگانه به برس اصلی داشته باشد. اگر چنین است، باید مطمئن شوید که جاروبرقی شما لوازم های جانبی زیادی را به همراه دارد. متداول ترین لوازم جانبی، علاوه بر شیلنگ خرطومی، میله و لوله تلسکوپی عبارتند از:


سری تخت: برای جمع آوری خاک از شیارهای باریک و گوشه هایی که دسترسی به آن سخت است.
سری گرد: برای جاروبرقی سطوح ظریف قابل استفاده است.
سری دوکاره: برای تمیز کردن کف های سخت و همچنین فرش و موکت مناسب است.
سری اسکاج شکل: برای جمع کردن مایعات استفاده می شود.


پاک کننده چه اندازه ای نیاز دارید؟


بسته به کاری که باید انجام شود و اندازه آشغالی که باید تمیز شود، بستگی دارد. این جنبه ‌ها در نهایت بر ظرفیت مخزن، شلنگ و اندازه فیلتر شما تأثیر می‌ گذارند. اگر انتظار دارید که زباله های بزرگ را پاک کنید، ممکن است ظرفیت بیشتری را نیاز داشته باشید. با این حال، برای زباله های ریز، یک جاروبرقی سطلی با اندازه کوچک باید کافی باشد. به عنوان یک راهنمای کلی:


اندازه بزرگ : بیشتر برای مشاغل مرطوب و خشک صنعتی مناسب است زیرا بیشترین ظرفیت و قدرت را دارند. با این حال، این ها سنگین تر و حجیم تر هستند.
اندازه متوسط : یک ماشین جمع و جور را فراهم می کند که برای کارایی های متفوت بسیار عالی و مناسب است.
اندازه کوچک : حمل و نقل سبک تر و نگهداری آن آسان است، اما با کاهش عملکرد و ظرفیت همراه است.


همچنین سه نوع سایز شلنگ مکش وجود دارد. برای تمیز کردن زباله های بزرگ، به دنبال شلنگ 2.5 متری یا بالاتر باشید. برای زباله های با اندازه کوچک، می توانید یک شلنگ بین 1.25 تا 1.5 متر انتخاب کنید.


مشخصات اضافی که نیز باید به آن ها توجه شود


قیمت: همچنین، بررسی کنید که چقدر می توانید بودجه خود را افزایش دهید. گاهی اوقات تفاوت قیمت بین یک جاروبرقی معمولی و یک جاروبرقی سطلی عالی می تواند زیاد باشد. 


کارایی: مطمئناً می خواهید سطح عملکرد جاروبرقی سطلی مورد نظر خود را بررسی کنید. در حالی که این امر مستلزم ارزیابی انواع ویژگی ها و عملکردهای دستگاهی است که در ذهن دارید، قدرت مکش بالا (چه مرطوب و چه خشک)، عملکرد مکش، توانایی نازل ها برای عملکردهای متنوع، برخی از معیارها، عملکردی هستند که می توانید توانایی ها و سطوح عملکرد دستگاه را تا حد زیادی افزایش دهد. 


سیستم چرخ های آن: یکی دیگر از جنبه های ارزیابی، سیستم هندلینگ یا چرخ ها آن است که می تواند در سریع تر انجام دادن آن بهتر عمل کند. چرخ های قوی و مستحکم با چرخش 360 درجه و سیم های بلند در یک دستگاه، نشانگر عملکرد خوب آن است. جاروبرقی هایی که می توانند روی هر سطحی به راحتی لغزیده شود می تواند عملکرد و کارایی دستگاه را بهتر انجام دهند.


نتیجه گیری 


جاروبرقی های سطلی در رنگ ها، شکل ها و طرح های متنوعی عرضه می شوند. قبل از خریداری هر جاروبرقی، باید کمی وقت بگذارید تا مزایا و معایب هر دستگاه را مطالعه کنید. هنگام انتخاب بهترین جاروبرقی برای کار خود، عوامل زیادی باید در نظر گرفته شود. باید نیازهای تمیز کردن شما را برآورده کند. آنچه بیش از همه مهم است این است که چگونه می تواند مطابق با نیاز شما محیط اداری یا خانه را تمیز کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha