02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چگونه می توان از پلوپز به عنوان آرام پز استفاده کرد؟

ادیبه کریم پور 19 /بهمن/ 1401
چگونه می توان از پلوپز به عنوان آرام پز استفاده کرد؟

چگونه می توان از پلوپز به عنوان آرام پز استفاده کرد؟


بسیاری از دستگاه ‌ها از نظر طرز پخت و کارکرد غذا شبیه به هم هستند، بنابراین بسیاری متوجه شده ‌اند که پلوپزها شبیه به دستگاه های آشپزی هستند و از خود می ‌پرسند که آیا می ‌توانند از پلوپز به عنوان دستگاه های دیگر هم استفاده کنند. بله، شما می توانید از پلوپز خود به عنوان دستگاه های دیگر مانند آرام پز، سرخ کن و بخار پز استفاده کنید، زیرا آن ها اساساً با استفاده از حرارت که در داخل قابلمه در حال گردش است برای پختن غذا به همان روش طبخ می کنند. همچنین می توانید از پلوپز به عنوان آرام پز برای تهیه انواع غذاها استفاده کنید. برای انجام این کار، باید پلوپز را به طور مکرر بین تنظیمات گرم کردن و حرارت زیاد تنظیم کنید. این فرآیند تضمین می کند که غذا با بهترین کیفیت و طعم و بو پخته می شود.

 

پلوپز چیست؟


پلوپز یک دستگاه برقی است که برای پخت خودکار برنج به صورت کامل طراحی شده است. پلوپزها از این جهت که از یک قابلمه بزرگ پخت و پز با منبع حرارت، یک دماسنج که دمای داخلی قابلمه را کنترل و تنظیم می کند، یک درب محکم، چند دسته و مجموعه ای از کنترل ها (معمولا یک یا دو دکمه بزرگ  یا یک صفحه نمایش بزرگ) در جلوی دستگاه قرار دارند. بسیاری از پلوپزها دارای قاشق برنج هستند که به طور خاص برای بیرون کشیدن برنج پخته شده از قابلمه بدون آسیب رساندن به پوشش نچسب آن طراحی شده است.


آرام پز چیست؟


آرام پز یک وسیله برقی است که غذا را در مدت زمان طولانی در دمای پایین می جوشاند. به دلیل این روش کم و آهسته، آرام پزها برای مغز پخت کردن و نرم کردن قطعات بزرگ گوشت مانند مرغ کتمل یا خورش گوشت گاو عالی هستند. اما این تنها کاری نیست که آن ها می توانند انجام دهند. آرام پزها همچنین برای آشپزهای خانگی برای سوپ و دنده و... بسیار مناسب هستند. علاوه بر تطبیق پذیری آن، استفاده از دستگاه آرام پز فواید بسیار دیگری نیز دارد، مانند توانایی آن در پخت یکنواخت غذاها بدون خامی و پخته نشدن می باشند. این کار می تواند به شما امکان دهد بتوانید غذاهایی که نیاز به پخت زیادی دارند و باید کاملا مغز پخت شوند، مناسب است. آرام پز طعم و بوی غذا را در خود حفظ می کند و باعث می شود غذا و گوشت بافت بهتری را داشته باشند. 
 


تفاوت پلوپز و آرام پز


همانطور که از نامش پیداست، آرام پز از حرارت کم در مدت زمان طولانی برای پختن غذا استفاده می کند. این بدان معنی است که طعم در آن به خوبی مخلوط می شود و گوشت بسیار لطیف می شود. به همین دلیل است که پخت آهسته بسیار محبوب است. در مقایسه، پلوپزها از حرارت بالا استفاده می کنند تا آب برنج را به سرعت بجوشانند و سپس با دمای پایین برنج و پلو را دم می کند و قابلمه را گرم نگه می دارد تا نیازی به گرم کردن مجدد تا زمان رسیدن سرو نباشد. به همین دلیل است که بسیاری از پلوپزها، به ویژه پلوپزهای دیجیتالی و چند منظوره، با تنظیمات حرارتی متغیر عرضه می‌شوند و بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد. بنابراین، معلوم می شود که استفاده از پلوپز به عنوان آرام پز نه تنها ساده است، بلکه بسیار مؤثر است. می ‌توانید آرام‌ پزهای بزرگ و حجیم را کنار بگذارید و در عوض از یک پلوپز مدرن و شیک به عنوان ظرف انتخابی خود استفاده کنید. پلوپزها تعداد زیادی دستور العمل جدید را انجام می دهند و می توانند غذاهای متنوعی را برای شما در کمترین زمان آماده کنند.


منظور از آرام پز در پلوپز چیست؟


منظور از پخت آرام در پلوپز در اصل به معنای بخارپز کردن یا پختن با حرارت بسیار کم غذا است. شما پلوپز خود را مدتی که غذا را آرام می پزید، نگه ندارید و در بعضی مواقع حرارت را زیاد کنید و سپس آن را کم کنید. برای اینکه حرارت درون غذا باقی بماند. استفاده از پلوپز، شما را از مراقبت از غذای خود در تمام مدت پخت غذا نجات می دهد. ممکن لازم باشد که آن را به صورت دوره ای بررسی کنید نه اینکه اغلب مواد را هم بزنید. شما می توانید روی درست کردن سالاد یا دسر کار کنید.


چقدر طول می کشد تا مرغ را در پلوپز به صورت آرام بپزید؟


می توانید مرغ خام یا مرغ گرم را دوباره در یک پلوپز بپزید یا آن را گرم کنید. در کل فقط حدود سی دقیقه طول می کشد. بیست دقیقه از آن فقط اجازه می دهد تا پلوپز گرم شود و شروع به جوشیدن و پختن کند. می ‌توانید مایع باقی‌ مانده را برای درست کردن سس مرغ یا سوپ رشته مرغ نگه داری کنید.


تنظیمات آرام پز روی دستگاه پلوپز


در این مقاله نشان می دهیم که چگونه پلوپزهای مدرن می توانند تقریباً جایگزین آرام پز شما شوند و این کار را بهتر انجام می دهند. وقتی از پلوپز برای آرام پز کردن گوشت یا غذا استفاده می کنید، باید هر آنچه را که می خواهید اضافه کنید، مانند سبزیجات، سیر، پیاز، سس سویا، چاشنی ها یا هر چیز دیگری که می خواهید، تفت دهید یا سرخ کنید. در مرحله بعد، باید درب پلوپز را بپوشانید و سپس آن را روشن کنید. بعد از اینکه پلوپز را روشن کردید، باید اجازه دهید مایع داخل آن به جوش بیاید. پس از جوش آمدن، پلوپز را روی حالت گرم نگه دارید و اجازه دهید غذای داخل آن حدود یک ساعت استراحت کند. در آن مرحله، پلوپز خود را دوباره روشن کنید و این روند را هر چند بار که نیاز دارید تکرار کنید. پلوپز را حدود 45 تا 60 دقیقه گرم یا کم بگذارید و آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که غذا خشک نشده یا نجوشد. همچنین باید هر 15 دقیقه یا بیشتر برای چند دقیقه آن را به بالاترین میزان تنظیم کنید تا دمای داخلی بالا حفظ شود. این فرآیند بسیار شبیه به پخت و پز روی اجاق گاز است. ایده خوبی است که قبل از روشن کردن مجدد دستگاه، غذای خود را در فاصله یک ساعتی مخلوط کنید. بعد از حدود یک ساعت درب ظرف را باز کرده و دمای غذا را بررسی کنید.


نکاتی برای هنگام استفاده از پلوپز


به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از سوختن در پلوپز، باید رطوبت وجود داشته باشد. مایع بیش از حد طعم را از بین می برد، اما به خاطر داشته باشید که اغلب آب و مایع غذا به سرعت تبخیر می شود.
پلوپز را طوری تنظیم کنید که به طور معمول بجوشد. اگر پلوپز شما فقط با یک تنظیم عرضه می شود، آن را روی گرم کردن یا حرارت کم قرار دهید. غذا را در اول کار با حرارت زیاد بپزید، سپس اجازه دهید 20 تا 30 دقیقه یا هر مقداری که معمولا طول می کشد، بپزد. برای استفاده از پلوپزهای تک کاره، باید دما آن را بسیار کم کنید و یا آن را روی قابلیت گرم نگهدارنده ی غذا بگذارید. اگر غذا را با این قابلیت نگه دارنده می پزید، باید آن را نیم ساعت یک بار، 5 تا 10 دقیقه با دمای بالا بپزید. این کار باعث می شود دمای غذا حفظ شود.

 
چگونه پلوپز را تمیز کنیم؟


پس از استفاده از پلوپز، بگذارید دستگاه کاملا خنک شود و سپس کاسه داخلی را بردارید و در آب گرم با مواد شوینده بشویید. از پاک کننده های ساینده خشن یا محصولاتی که برای استفاده روی پوشش های نچسب توصیه نمی شوند استفاده نکنید. قابلمه و درپوش آن را کاملاً بشویید و خشک کنید. سپس قسمت بیرونی پلوپز را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که صفحه گرمایش تمیز و عاری از مواد غذایی یا سایر مواد زائد است که می تواند در فرآیند پخت و پز اختلال ایجاد کند. اگر روی صفحه ی حرارتی تکه ای از غذا باقی مانده باشد، باعث می شود در فرایند پخت های بعدی، بوی بدی ایجاد شود. قبل از استفاده ی مجدد از پلوپز، صفحه حرارتی را کاملا خشک کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha