02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه نگه داری میکسر

مائده شریفی 14 /مهر/ 1401
نحوه نگه داری میکسر

نحوه نگه داری میکسر:


با استفاده روز افزون از وسایل برقی آشپزخانه دیگر برای همه کارها یک وسیله برقی وجود دارد و نیازی به وسایلی که با دست کار می کنند نیست، یکی از این وسله ها میکسر یا همزن برقی می باشد. از نظر برخی افراد همزن ها تنها برای درست کردن کیک و خمیر به کار می رود اما با پیشرفته تر شدن همزن ها و به وجود آمدن میکسر های کاسه دار کاربرد این دستگاه ها بیشتر شد.
شما می توانید با استفاده از همزن های کاسه دار انواع کیک، خمیر ها از جمله خمیر نان، پیراشکی، پیتزا، کلوچه و کوکی را درست کنید، زدن خامه، درست کردن سس، انواع کرم ها و بسیاری از دسر های دیگر رامی توانید با همزن برقی انجام دهید.
به طور خلاصه میکسر های کاسه دار یک وسیله برقی آشپزخانه با سه جز اصلی پایه همزن، کاسه و پره همزن می باشد که پره ها با توجه به کاربرد میکسر شما متفاوت هستند. کاسه و پره های میکسر ها از دو جنس پلاستیک و استیل هستند که در سایز های متنوع در بازار موجود می باشد، اغلب میکسر ها دارای سرعت های مختلف اند و شما می توانید با توجه به مواد اولیه مورد نظرتان سرعت آن را تنظیم کنید.

نکات مهم در نگه داری میکسر های کاسه دار:

1_ نحوه استفاده از میکسر پایه:
همیشه مطمئن شوید که همزن را در یک سطح صاف و محکم قرار دهید و همزن را در جایی بگذارید که هنگام کار فضای کافی در اطرافش برای آشپزی وجود داشته باشد، اگر در حین کار به همزن احتیاج نداشتید حتما آن را خاموش کنید، مواد را مرحله به مرحله اضافه کنید که به خوبی مخلوط شوند، مواد غذایی داغ را بلافاصله درون کاسه نریزید و اجازه دهید کمی خنک شوند همچنین  بهتر است مواد غذایی جامد را کنار بگذارید تا به دمای محیط برسند، برای کارکرد بهتر میکسر سعی کنید اول مواد غذایی مایع و بعد مواد غذایی جامد را اضافه کنید.
2_ توجه به موتور و توان مصرفی همزن برقی:
برای همه وسایل برقی قبل از خرید به میزان توان مصرفی آن دقت کنید، توان مصرفی همزن ها معمولا از 160 تا 400 وات می باشد که به شما توصیه می کنیم همزن هایی با قدرت موتور کمتر از 200 را خریداری نکنید، در هنگام کار با میکسر سعی کنید آب وارد بدنه نشود اگر این اتفاق افتاد دستگاه را خاموش کنید و تا مطمئن شدن از سلامت دستگاه از آن استفاده نکنید، زمان استاندارد استفاده از همزن ها 5 دقیقه می باشد و باید به آن استراحت بدهید این کار در طول عمر موتور میکسر شما تاثیر زیادی دارد، اگر میکسر شما حین کار خاموش شد یا صدا داد آن را خاموش کنید و از برق بکشید و پس از اطمینان از سالم بودن آن دوباره با آن کار کنید.

 3_ طریقه تمیز کردن همزن برقی:
برای تمیز کردن کاسه و تیغه ها آنها را از بدنه جدا کرده و با آب و مایع ظرفشویی بشورید که مواد غذایی بین تیغه ها نماند زیرا باعث ایجاد باکتری می شود یا طبق دستور دفترچه راهنما آنها را در ماشین ظرفشویی بگذارید. برای بدنه هم از یک دستمال نم دار استفاده کنید و آن را تمیز کنید و در آخر همه ی قطعات را خشک کنید و در جای خود قرار دهید همینطور همزن را در جای دور از رطوبت نگه داری کنید.
4_ ایمنی هنگام استفاده از میکسر:
هنگام استفاده از دستگاه آن را کنار اجاق گاز و حرارت قرار ندهید، حین استفاده میکسر مراقب موها و لباس خود باشید و دست خود را نزدیک پره ها نبرید. در هنگام روشن بودن دستگاه وسایلی مثل قاشق و چنگال و امثال آن را وارد کاسه میکسر نکنید. 
5_ ایمنی میکسر کاسه دار:
وقتی می خواهید میکسر را روشن کنید چک کنید که قطعات در جای درست خود قرار گرفته باشند، سیم دستگاه را چک کنید که سالم باشد و هنگام کار مواظب باشید که سیم همزن آویزان نشده باشد چون باعث افتادن همزن می شود، هنگام کار کردن مراقب کودکان باشید، در صورت ایجاد مشکل در دستگاه دیگر از آن استفاده نکنید و به یک نفر متخصص مراجعه کنید.

برای اینکه دستگاه میکسر شما کیفیت خود را از دست ندهد نکات گفته شده را رعایت کنید و برگه گارانتی آن را دور نیاندازید و اگر همزن شما مشکلی دارد قبل از بررسی کامل از آن استفاده نکنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha