02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه نگه داری و تمیز کردن گوشت کوب برقی

ادیبه کریم پور 12 /مهر/ 1401
نحوه نگه داری و تمیز کردن گوشت کوب برقی

نحوه نگه داری و تمیز کردن گوشت کوب برقی


گوشت کوب برقی یا مخلوط کن دستی یکی از لوازم آشپزخانه است که کار شما را آسان می کند. از این دستگاه کوچک و قابل حمل می توان برای تهیه پوره، میلک شیک، اسموتی و چاتنی استفاده کرد. با این حال، درست مانند هر وسیله آشپزخانه دیگری، مخلوط کن های دستی نیز به کارکرد مناسب نیاز دارند. در اینجا لیستی از بایدها و نبایدها وجود دارد که به شما اطمینان می دهد که از مخلوط کن دستی خود به درستی استفاده می کنید. کار هایی که باید انجام دهید عبارتند از:


1. بعد از استفاده از  دستگاه گوشت کوب برقی، آن را تمیز کنید: از آنجایی که مخلوط کن های دستی تقریباً به صورت روزانه استفاده می شوند، تمیز نگه داشتن آن ها بسیار مهم است. برای از بین بردن بو و لکه، شفت را جدا کرده و بعد از هر بار استفاده تمیز کنید. مقداری مایع ظرفشویی ملایم بریزید و آن را کاملا با آب بشویید. برای تمیز کردن قسمت الکتریکی دستگاه از یک پارچه استفاده کنید.
2. مواد را قبل از مخلوط کردن خرد کنید: غذاهای جامد را به طور تقریبی خرد کنید تا به ترکیب سریع و یکنواخت کمک کنید. سبزیجات سفت مانند هویج، کدو تنبل و چغندر را باید قبل از مخلوط کردن در مخلوط کن دستی بخارپز یا خرد کنید. همچنین می توانید قبل از مخلوط کردن، از ضمیمه خرد کن در صورت امکان استفاده کنید.
3. آب را به مواد سفت قبل از پوره کردن، اضافه کنید: برای مخلوط کردن غذاهای منجمد یا مواد غذایی که به سختی تجزیه نمی شوند، کمی آب اضافه کنید. به عنوان مثال، زمانی که اسموتی درست می کنید، اگر میوه های یخ زده را با هم مخلوط می کنید، آب یا شیر را اضافه کنید.
4. آن را در یک جای خشک نگه دارید: مخلوط کن دستی خود را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. دستگاه و قطعات آن را خشک کنید تا رطوبت باقی نماند.


کار هایی نباید انجام دهید.


1. مایعات داغ را با هم مخلوط نکنید: به یاد داشته باشید که قبل از مخلوط کردن مواد، آن ها را خنک کنید. می توانید مایعات گرم را مخلوط کنید اما مطمئن شوید که خیلی داغ نباشند. پاشیدن مایعات داغ ممکن است باعث سوختگی شود.
2. دستگاه مخلوط کن دستی خود را در مایعات داغ قرار ندهید: از مخلوط کن استفاده کنید و پس از اتمام مخلوط کردن، آن را بردارید. مطمئن شوید که قسمت الکتریکی با موادی که در حال مخلوط کردن هستید تماس نداشته باشد.
3. در حین کار کردن مخلوط کن دستی به هیچ کارد و چنگالی نچسبانید: اگر فکر می کنید چیزی در تیغه های مخلوط کن دستی گیر کرده است، دستگاه را متوقف کنید. آن را از برق بکشید و تکه های غذای گیر کرده را بردارید. در حالی که گوشت کوب برقی در حال کار است، در قاشق یا چنگال نچسبانید. این کار تیغه های تیز مخلوط کن شما را خراب می کند.


نحوه تمیز کردن گوشت کوب برقی


این نکات ساده به شما می آموزد که چگونه یک مخلوط کن غوطه وری را تمیز کنید تا آن را در شرایط عالی برای سال های آینده نگه دارید. یک راه آسان برای تمیز کردن مخلوط کن برقی وجود دارد که در واقع به نوعی سرگرم کننده است. پس از مخلوط کردن دستور غذا ( مانند این سوپ خامه ای )، یک لیوان بلند را حدود سه چهارم پر از آب گرم و صابون کنید. مخلوط کن را به مدت 10 تا 20 ثانیه در آب قرار دهید. در صورت نیاز، لیوان را خالی کرده و دوباره پر کنید و تکرار کنید. همچنین ابتدا دستورالعمل های سازنده را بررسی کنید تا ببینید که آیا پیوست مخلوط کن قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است یا خیر. در صورت وجود، آن را روی قفسه بالایی ماشین ظرفشویی قرار دهید. اگر ضمیمه مخلوط کن شما قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیست، آن را در آب گرم خیس کنید و سپس از روش فوق برای تمیز کردن آن استفاده کنید. حتماً بدنه گوشت کوب برقی را برای هر گونه اشکال اضافی ناشی از پاشیدن مواد چک کنید. در حالی که مخلوط کن را از برق جدا کرده اید، از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن مواد غذایی استفاده کنید. هرگز بدنه مخلوط کن را زیر آب قرار ندهید و آن را زیر آب نگذارید.


تمیز کردن در طولانی مدت: این مخلوط کن های دستی ابزار مورد علاقه سرآشپزهای مشهور هستند، بنابراین جای تعجب نیست که در آشپزخانه خانه شما بسیار مورد استفاده قرار گیرند. حدود یک بار در ماه اطراف دکمه ها و محل اتصال بدنه مخلوط کن را بررسی کنید تا آلودگی ایجاد شود. اطمینان حاصل کنید که مخلوط کن شما از برق جدا شده است و پیوست مخلوط کن جدا شده است. از یک سواب پنبه ای یا گوش پاک کن آغشته به آب و مایع برای تمیز کردن اطراف دسته استفاده کنید. قبل از نگه داری کردن، طناب را دور پهن ترین قسمت دسته مخلوط کن بپیچید. هنگامی که آن را خیلی محکم دور یک سطح باریک پیچیده می ‌شود، ترک های کوچکی در جایی که طناب خم می ‌شود ایجاد می‌ شود. حتماً مخلوط کن خود را در مکانی بدون گرد و غبار نگه دارید و دور از حرارت زیاد (مثل کنار فر) و آب نگهداری کنید.


طرز استفاده از گوشت کوب برقی


برای استفاده از گوشت کوب برقی باید سری مناسب آن را متصل کنید. برای جدا کردن سری قبلی باید در جهت عقربه های ساعت ( بسته به مدل دستگاه) بچرخانید و یا دکمه های پایین دستگاه را فشار دهید تا سری جدا شود. مواد غذایی یا تکه میوه را داخل یک پارچ یا ظرف بلند بریزید. توجه داشته باتشید که ظرف را کامل پر نکید و حدودا 2/3 ظرف را پر کنید تا هنگام کار با گوشت کوب برقی مواد به بیرون پاشیده نشود. گوشت کوب های برقی دارای دو کنترل سرعت هستند که در ابتدای کار می توانید از سرعت کند استفاده کنید و بعد از پوره شدن آن از سرعت زیاد استفاده کنید تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha