02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه نگه داری از همزن های برقی

ادیبه کریم پور 11 /مهر/ 1401
نحوه نگه داری از همزن های برقی

نحوه نگه داری از همزن های برقی


برای هر محصول و دستگاهی لازم است تمیز کاری انجام شود تا بتواند بهتر برای شما کار کند و سال های طولانی دوام بیاورد. در اینجا بهترین نکات ما در مورد نحوه تمیز کردن و مراقبت از میکسر ایستاده به طوری که دوام داشته باشد، وجود دارد. وقتی صحبت از کیک ‌های لایه‌ ای می ‌شود که فراست خامه ‌ای بلند و پف ‌دار دارند، میکسر پایه‌ ای یک ضروری آشپزخانه است. بیشتر میکسرهای پایه به دلیل کارایی بالا و کیفیت آن دارای قیمت های زیادی هستند. این نکات را در مورد نحوه تمیز کردن یک میکسر پایه دنبال کنید تا دستگاه شما در بهترین حالت کار خود برای دهه های آینده حفظ شود. تمیز کردن همزن های برقی کار ساده است و زمان زیادی طول نمی کشد تا آن را تمیز کنید. 


در اینجا اصول تمیز کردن روزمره برای کاسه میکسر پایه و ملحقات آن آمده است:


پس از استفاده از همزن برقی خود، ضمیمه را بردارید، آن را در یک کاسه قرار دهید و با آب گرم و مایع ظرفشویی پر کنید تا در حین اتمام آماده سازی دستور خیس بخورد. ضمیمه و کاسه را بشویید و در ماشین ظرفشویی قرار دهید. به دستورالعمل های سازنده برای پیوست های تخصصی مراجعه کنید. بعضی از پیوست ها قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیستند. اگر ترجیح می دهید با دست بشویید، این کار را در آب گرم و مایع ظرفشویی انجام دهید. قبل از اینکه کاسه و لوازم جانبی خود را به جایگاه برگردانید کاملاً خشک کنید. این کار از قطعات در برابر لکه های آب محافظت می کند و از کپک زدن جلوگیری می کند. در هنگام استفاده از میکسر پایه، چیزی بیش از کاسه و ضمیمه‌ های آن ضخیم می‌ شوند. مطمئن شوید که از یک حوله ظرفشویی مرطوب یا پارچه میکروفایبر برای پاک کردن بدنه و سر میکسر پایه پس از هر بار استفاده استفاده کنید. گوشه ‌ها و برآمدگی‌ های بدنه میکسر احتمالاً آرد و سایر ذرات ریز را می ‌گیرند و پاک کردن سریع از تجمع آن جلوگیری می‌ کند. هرگز از پاک کننده های اسپری یا حوله های خیس برای تمیز کردن همزن خود استفاده نکنید. حتی مقدار کمی آب می تواند به موتور داخل سر میکسر آسیب برساند.


چه چیزی را گهگاه تمیز کنیم


حدود یک بار در ماه، از یک سواب پنبه ( گوش پاک کن) یا مسواک تمیز برای تمیز کردن دریچه های روی میکسر پایه استفاده کنید. این دریچه ها جریان هوا را به موتور می دهند و برای بهترین عملکرد میکسر شما مهم هستند. اگر یک گوش پاک کن خشک یا برس خشک برای پاک کردن گرد و غبار کافی نیست، می توانید قبل از شستشو با مقداری جوش شیرین در آب گرم فرو کنید. اگر انباشته سفت شد، همیشه می توانید از خلال دندان استفاده کنید. به یاد داشته باشید، این دریچه ها به موتور میکسر دسترسی مستقیم دارند، بنابراین مطمئن شوید که آب به داخل آن ها نفوذ نمی کند. سواب پنبه ای یا مسواک باید با محلول آب جوش شیرین مرطوب شود، نه خیس شده باشد.


نکات تمیز کردن عمیق


میکسر شما دو یا سه بار در سال از تمیز کردن عمیق سود می برد. به خصوص زمانی که در طول سال کیک و مواد زیادی را با آن مخلوط کرده اید. از یک مسواک خشک یا برس مخصوص آشپزخانه برای تمیز کردن زباله های اطراف دستگیره های سر همزن استفاده کنید. وقتی کثیفی ها پاک شدند، از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن اطراف دستگیره ها استفاده کنید. سر همزن را به سمت عقب ببرید و زیر آن را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. اگر روی آن مواد کیک وجود دارد، از آن مسواک خشک استفاده کنید تا آن را بتراشید و دوباره با پارچه مرطوب پاک کنید. در حالی که سر میکسر به عقب برگشته است، از یک سواب پنبه ای برای تمیز کردن شکاف گرد میل همزن استفاده کنید. اگر آن ناحیه به خصوص کثیف به نظر می رسد، از یک مایع ظرف ملایم یا محلول جوش شیرین روی چند گوش پاک کن استفاده کنید تا تمیز شود. همزن را به پهلو گذاشته و زیر و اطراف آن را تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که هر گونه کثیفی را از روی پدهای پایه آن پاک کنید تا میکسر بتواند به خوبی روی کانتر چسبندگی داشته باشد.


 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha