08734212600 09170075232 09201498949
۰

نحوه نگه داری غذاساز چگونه است؟

مائده شریفی 12 /مهر/ 1401
نحوه نگه داری غذاساز چگونه است؟

نحوه نگه داری غذاساز چگونه است؟


یکی از وسایل برقی آشپزخانه که جدیدا بسیار مورد توجه قرار گرفته غذاساز است، که کار شما را در آشپزی کردن بسیار آسان می کند. غذاساز ها کاربرد های فراوانی همچون خرد کردن، رنده کردن، چرخ کردن گوشت، گرفتن کره، پوره کردن، حلقه کردن و... دارد. غذاساز ها دارای بدنه، کاسه و تیغه های متنوع برای انجام کارهای ذکر شده می باشد همچنین قدرت موتور غذاساز ها بین 400 تا 1100 وات است و هر چقدر توان مصرفی بیشتر باشد کار ها سریع تر و بهتر انجام می شود. اما نکته بسیار مهم در وسایل برقی آشپزخانه نحوه نگه داری آن ها می باشد، چون هر چقدر جنس وسیله شما با کیفیت و مقاوم باشد با نگه داری نادرست می توانید به آن آسیب بزنید و دستگاه کارایی خود را از دست بدهد.

نکات مهم در نحوه نگه داری غذاساز:


تمام نکاتی که گفته می شود باعث طول عمر غذاساز برقی و حفظ کردن کارایی آن می شود. 
اگر قصد دارید مواد غذایی داغ استفاده کنید بهتر است اول آن ها را در دمای اتاق خنک کنید و بعد از آن مواد را داخل غذاساز بریزید.
برای استفاده از مواد غذایی منجمد شده باید آن ها را در دمای اتاق گذاشته و صبر کنید تا کمی ذوب شوند.
برای اینکه کار غذاساز را سریع تر کنید قبل از اینکه مواد غذایی را درون محفظه بریزید آن ها را به قطعات کوچک تر تقسیم کنید.
هنگام کار با غذا ساز دستگاه را در جایی قرار دهید که آب وارد موتور آن نشود.
گذاشتن غذاساز برای مدت طولانی در جایی که رطوبت دارد باعث می شود که داخل محفظه رسوب بگیرد.
در محفظه غذاسازتان به اندازه ظرفیتش مواد غذایی بگذارید زیرا باعث آسیب رساندن به دستگاه می شود همچنین ممکن است مواد غذایی به شکل مورد نظر شما تبدیل نشود.
هنگام کار با غذا ساز به دستگاه استراحت دهید و از داغ کردن موتور آن جلوگیری کنید.
اگر قسمتی از کار با غذاساز را بلد نیستید به دفترچه راهنما مراجعه کنید یا از یک نفر متخصص سوال بپرسید.

نحوه تمیز کردن غذاساز:


هنگامی که کارتان با غذاساز تمام شد حتما برق آن را از پریز بکشید، پارچ و تیغه های غذاساز را از بدنه جدا کنید اگر بدنه دستگاه کثیف شده تنها کافی است آن را با دستمال نم دار تمیز کنید و از آب استفاده نکنید چون باعث می شود موتور دستگاه آسیب ببیند. برای تمیز کردن تیغه ها باید احتیاط کنید زیرا ممکن است به دستتان آسیب بزنید، اگر تیغه ها تمیز نشدند از چاقو و ابزاری مثل آن برای تمیز کردن استفاده نکنید چون عمر تیغه ها کم می شود، برای همین بهتر است از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. 

غذاساز برقی برای کسانی که می خواهند در وقت خود صرفه جویی کنند بسیار مناسب می باشد چون در کمترین زمان می توانند مواد غذایی را به شکل دلخواه خود در بیاورند. اما اگر می خواهید برای مدت طولانی از این دستگاه استفاده کنید نحوه نگه داری از آن بسیار مهم می باشد و در صورت کار نکردن و یا خراب شدن غذاساز حتما به یک نفر که در این زمینه تخصص دارد مراجعه کنید. 
 
  
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha