02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

بررسی انواع غذاساز

مائده شریفی 11 /مهر/ 1401
بررسی انواع غذاساز

بررسی انواع غذاساز:


با افزایش استفاده از لوازم برقی در آشپزخانه ها، آشپزی به یک کار آسان تبدیل شد. وسایلی وجود دارند که کار رنده کردن، خرد کردن، پوره کردن و هم زدن را انجام می دهند اما اگر همه ی این کاربرد ها در یک وسیله باشد، همه فن حریف می شود. به این وسیله برقی آشپزخانه غذاساز می گویند که در آشپزخانه مانند آچار فرانسه عمل می کند و همه کار ها را می توانید با آن انجام دهید. در ادامه این مطلب به بررسی انواع غذاساز و کاربرد های این محصول می پردازیم.

انواع غذاسازها:


غذا سازها به طور کلی به سه دسته بزرگ، کوچک و مینی تقسیم می شوند. که از نظر ظرفیت با هم متفاوت هستند، غذا سازهای بزرگ بین 9 تا 13 پیمانه ظرفیت دارند، گنجایش سایز کوچک بین 5 تا 7 پیمانه می باشد و سایز های مینی بین 2 تا 5 پیمانه ظرفیت دارند. از لحاظ قطعات همه ی غذاساز های برقی چند قطعه مشترک دارند که در همه سایز ها وجود دارد و بقیه لوازم جانبی با توجه به چند کاره بودن دستگاه هستند، غذاساز ها تک کاره تا 34 کاره دارند که کاربرد ها و قیمت های متفاوت دارند. توان مصرفی موتور غذاساز ها بین 400 تا 1100 وات می باشد. هر چه توان مصرفی دستگاه بیشتر باشد، خروجی بهتر و سریع تری دریافت می کنید، پس در هنگام خرید غذاساز حتما به توان مصرفی موتور دقت کنید.

انواع کاربرد های غذاساز های برقی:


همینطور که پیش تر گفتیم غذاساز ها کاربرد های زیادی دارند و همه کارهای آشپزخانه را می توانید با آن انجام دهید.
کارهایی مانند خرد کردن مواد غذایی ، حلقه کردن ، رنده کردن، خمیر ورز دادن، گرفتن کره ، خامه زدن، مخلوط کردن، پوره کردن، آسیاب کردن، چرخ کردن گوشت، له کردن ، درست کردن سس، رشته کردن و ورقه کردن را می توانید با غذاساز برقی انجام دهید.
می توانید بدون اضافه کردن مایعات تمام کارهایی ذکر شده را انجام دهید و برای هر کار تیغه مخصوص آن را روی غذا ساز بگذارید . پس از اتمام کارتان برای طول عمر بیشتر دستگاه هر دفعه قطعات قابل شستشو را بشوید و خشک کنید و آنها را در جای مناسب و بدون رطوبت نگه داری کنید. غذا سازها با توجه به کارکرد و سایز و برند های مختلف در رنج قیمتی متنوع در بازار عرضه می شوند.

تفاوت غذا ساز و خردکن:


بسیاری از مردم غذاساز و خرد کن را به عنوان یک دستگاه می شناسند اما در واقع این دو دستگاه برقی آشپزخانه کاملا از نظر ظاهر و کاربرد متفاوت هستند. خردکن ها معمولا دستگاه هایی با یک کاسه پلاستیکی هستند که موتور دستگاه در بالای آن قرار دارد. قدرت موتور خردکن ها 500 وات است و معمولا شامل چند تیغه برای خرد کردن مواد غذایی می باشند. اما غذاساز ها دستگاه هایی به مراتب پیشرفته تر و پر کاربرد تر از خردکن ها می باشند و با قدرت موتور 400 تا 1100 وات هستند، غذاسازها دارای تیغه های متععد اند که برای انواع کارهای آشپزی استفاده می شوند.
اگر یک وسیله آشپزخانه برقی با کیفیت و پر کاربرد نیاز دارید و فضای زیادی برای وسیله های مختلف ندارید و می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید، پیشنهاد می کنیم که یک غذاساز تهیه کنید و به آسانی همه ی کارهای آشپزی خود را با آن انجام دهید.
  

 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha