02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای خرید میوه خشک کن خانگی

مائده شریفی 18 /مهر/ 1401
راهنمای خرید میوه خشک کن خانگی

راهنمای خرید میوه خشک کن خانگی:


با عرضه لوازم برقی خانگی جدید در بازار جهانی کارها و فعالیت مردم در حال آسان شدن است و با ساخت لوازم مورد نیاز مردم در سایز های کوچک تر امروزه انجام همه کار ها در خانه امکان پذیز می باشد. امروزه همه به دنبال مواد غذایی سالم و ارگانیک هستند، که سرشاز از ویتامین و مواد مغذی می باشند. یکی از دستگاه هایی که به شما برای تهیه این مواد غذایی کمک می کند میوه خشک کن خانگی است، دستگاه میوه خشک کن خانگی با بهره گیری از انرژی گرمایی می تواند انواع میوه و سبزیجات را برای شما به بهترین روش خشک کند به طوری که عطر و طعم مواد غذایی کاملا حفظ شود. برای خریداری یک میوه خشک کن با کیفیت در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

نکات مهم جهت خرید میوه خشک کن خانگی:


1_ انواع دستگاه: قبل از خرید بهتر است انواع دستگاه ها را بشناسید، میوه خشک کن ها به دو دسته جریان افقی و جریان عمودی تقسیم می شوند و شما با توجه به نیاز و بودجه خود و کارایی آن ها یکی را انتخاب می کنید.
جریان افقی: این دستگاه ها به صورت مربع هستند و سیستم گرمایشی آن ها در پشت دستگاه قرار دارد که باعث پخش شدن حرارت به طور کامل می شود. این دستگاه ها از نظر اندازه کمی بزرگتر هستند و قیمت بیشتری دارند.
جریان عمودی: این مدل میوه خشک کن ها بیستر گرد هستند و سیستم گرمایشی آن ها در کف دستگاه قرار دارد که حرارت مانند جریان افقی به طور کامل پخش نمی شود. طراحی کوچک و جمع و جوری دارند و برای مصارف خانگی قیمت مناسب هستند.
2_ کاربرد های میوه خشک کن: درست است که میوه خشک کن ها برای خشک کردن انواع میوه ها به کار می روند اما کاربرد های دیگری نیز دارد مانند خشک کردن انواع سبزیجات، خشک کردن گوشت، درست کردن گرانولا و تهیه لواشک از دیگر کاربرد های میوه خشک کن می باشد. 
 3_ جنس و طراحی سینی: دستگاه های میوه خشک کن از دو جنس فولاد و پلاستیک ساخته می شوند که جنس پلاستیکی برای مصارف خانگی است و قیمت مناسب تری دارند. جنس سینی ها هم از پلاستیک می باشد، سینی های جریان عمودی المنت های از آنها برای پخش شدن گرما رد شده است که چینش بعضی مواد غذایی را سخت می کند و با طراحی که دارند برای استفاده از سینی زیرین باید سینی های بالای آن را بیرون اورد و سینی های جریان افقی که کشویی هستند کار با آن ها آسان است اما به دلیل اندازه این نوع دستگاه قبل خرید باید در اشپزخانه جایی برای آن پیدا کنید. 
4_ تایمر: یکی از نکات مهم در دستگاه میوه خشک کن وجود تایمر می باشد. آماده سازی و پروسه خشک کردن میوه طول می کشد برای همین ممکن است که یادتان برود اما تایمر تمام شدن کار دستگاه را اعلام می کند و در بعضی از آن ها پس از پایان یافتن به طور خودکار خاموش می شود.

5_ سیستم توزیع گرما و گردش هوا: پخش شدن گرما به طور یکنواخت در دستگاه یک امر مهم است زیرا باعث از بین رفتن رطوبت در مواد غذایی می شود و پس از خشک شدن فاسد نمی شوند، گردش هوا که به وسیله فن ها انجام می شود اگر به درستی انجام نشود مراحل خشک شدن به درستی شکل نمی گیرد و مواد غذایی پس از مدتی خراب می شوند.
6_ گنجایش و صدا: هر کدام از میوه خشک کن ها ظرفیت متفاوتی دارند و شما با توجه به نیاز خود ظرفیت و تعداد طبقات را انتخاب کنید و همه ی دستگاه ها به دلیل وجود فن های موجود در دستگاه که روشن می شوند سر و صدا ایجاد می کنند اما شما می توانید مدلی که صدای کمتری دارد را خریداری کنید.
7_ ترموستات و توان مصرفی: مهم ترین وظیفه در دستگاه میوه خشک کن مربوط به ترموستات می باشد چون گرمای دستگاه را به وجود می آورد و حرارت را تثبیت می کند برای همین تغییر درجه گرما و تثبیت آن رابطه مستقیم با ترموستات دارد و بهتر است یک دستگاه با ترموستات قوی را در نظر بگیرید. به طور کلی توان مصرفی دستگاه میوه خشک کن خانگی بین 200 تا 100 وات می باشد که دستگاهی با توان 400 وات کار خود را به درستی انجام می دهد. میوه خشک کن های خانگی از برق شهری تغذیه می کنند.
8_ قیمت: میوه خشک کن های خانگی از قیمت مناسب برخوردارند اما به دلیل کارایی و برند ها و نوسانات قیمت ها نمی توان رنج قیمتی درستی اعلام کرد ولی با توجه به کاربردشان ارزش قیمتشان را دارند. 

خرید میوه خشک کن یک امر ضروری نیست اما شما می توانید با میوه خشک کن خوراکی ها و میان وعده های مغذی و سرشار از ویتامین را با اطمینان از سلامت را برای خانواده و فرزندان خود تهیه کنید، به همین دلیل میوه خشک کن ارزش خرید را دارد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha