02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

اشتباهات رایج در مورد استفاده از اتو بخار که باید از آن ها اجتناب کنیم

ادیبه کریم پور 3 /اسفند/ 1401
اشتباهات رایج در مورد استفاده از اتو بخار که باید از آن ها اجتناب کنیم

اشتباهات رایج در مورد استفاده از اتو بخار که باید از آن ها اجتناب کنیم


اتو کردن لباس به روش درست می تواند سخت تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. انواع مختلفی از پارچه ها و تنظیمات دما وجود دارد، همچنین از تمام قسمت های پیچیده مانند چین ها، درزها، آستین ها و یقه ها که باید آن ها را به درستی تنظیم کنید. گاهی اوقات از بین بردن چین و چروک و اتو کردن پارچه های بزرگ می تواند سردرد ساز باشد. چه اتو بخار و چه اتو خشک، یکی از مهم ترین وسایلی است که باید در اطراف داشته باشیم تا لباس هایمان زیبا به نظر برسد. اتو، چروک ‌های لباس را از بین می ‌برد و آن ‌ها را مرتب و تمیز نشان می ‌دهد. اما اشتباهاتی وجود دارد که هنگام اتو کردن لباس ‌هایمان حتی بدون اینکه متوجه شویم، مرتکب می ‌شویم. این اشتباهات ممکن است باعث آسیب به لباس یا اتو شود. داشتن لباس های کاملا اتو شده ظاهری آراسته و شیک به هر کسی می دهد. به همین دلیل مهم است که باید هنر اتو کردن لباس را به درستی یاد بگیرید. برای اینکه در هر موقعیتی ظاهری آراسته داشته باشید، در اینجا اشتباهات متداولی در اتو کردن وجود دارد که باید از آن ها اجتناب کنید.


اشتباهات قبل از اتو کردن لباس


1. انتخاب اتوی اشتباه 


لباس هایی با بافت سنگین باید با اتو مناسب فشار داده شوند. این ابزار برای تکمیل موفقیت آمیز کارهای اتو کردن شما بسیار مهم است. در حالی که طیف گسترده ای از اتوها برای انتخاب وجود دارد، اطمینان حاصل کنید که اتو مورد استفاده شما از مواد و ویژگی های باکیفیت ساخته شده است، تا با تنظیماتی که می تواند برای پیراهن های خطی یا پلی استر و طیف وسیعی از پارچه های دیگر استفاده شود. هنگام انتخاب اتو، باید ظرفیت گرمایی، سیستم انتقال بخار و کفی آن را نیز در نظر بگیرید.


2. نادیده گرفتن استفاده از تخته ی اتو


برخی می گویند شما می توانید لباس ها را بدون استفاده از تخته اتو، اتو کنید. در حالی که این ممکن است درست باشد، اما تخته های اتو به شما امکان می دهند تا بدون فشار آوردن به کمر این کار را انجام دهید. یک تخته ی اتو محکم، خوش ساخت و با اندازه مناسب به شما کمک می کند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید، به خصوص زمانی که لباس های زیادی را اتو می کنید.


3. استفاده از آب سخت (تصفیه نشده)


مرطوب کردن لباس ها راهی برای اتو کشیدن راحت تر چروک ها است و به همین دلیل برخی ترجیح می دهند از اتو بخار استفاده کنند. اطمینان حاصل کنید که از آب بدون کثیفی یا ناخالصی استفاده کنید تا عمر اتوهای بخار خود را افزایش دهید. مدل های قبلی حتی به آب تصفیه شده یا مقطر نیاز دارند تا مطمئن شوند که فقط تمیزترین آب وارد سیستم اتو می شود. امروزه ممکن است آب لوله کشی نیز استفاده شود، اما مراقب باشید که به اندازه کافی تمیز باشند و در دراز مدت باعث تجمع رسوب نشود.


4. عدم رعایت دستورالعمل های مراقبت


مانند شستن لباس ‌ها، هنگام اتو کردن لباس ‌ها نیز باید روال صحیح را رعایت کنید. بنابراین، برچسب‌ های روی لباس‌ هایتان را برای دستورالعمل ‌های خاص در مورد نحوه ادامه فرآیند اتو کردن بخوانید. مقدار حرارت پیشنهادی برای پارچه های مختلف وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که کیفیت لباس شما به راحتی در طول زمان کاهش نمی یابد.


5. اتو کردن لباس های شسته نشده


گاهی اوقات در لحظه ای که می خواهند فوراً لباس خاصی را بپوشند، برخی افراد بدون شستن آن لباس، آن ها را اتو می کنند. این یک اشتباه بزرگ است. اتو کردن لباس های شسته نشده ممکن است باعث شود لکه ها روی لباس شما دائمی شوند. قبل از اتوکشی لباس های خود را به خوبی بشویید و بگذارید کاملا خشک شوند.


6. فراموش کردن تمیز کردن اتو


یکی از اشتباهات رایج تمیز نکردن اتو بعد از اتمام اتو است. برای حفظ عملکرد اتو، مطمئن شوید که آن ها را به طور منظم تمیز کنید. یکی از مهمترین قسمت های اتو که باید آن را تمیز کنید کفی آن است، زیرا ممکن است پارچه یا سنگ و ماک های ذوب شده ای روی آن گیر کرده باشند. وقتی کف اتو خنک شد می توانید از مخلوط جوش شیرین و آب برای تمیز کردن کفی استفاده کنید. قسمت دیگری که نیاز به تمیز کردن منظم دارد، مخزن آب است. همچنین می توانید از جوش شیرین استفاده کنید که مخلوط خوبی برای از بین بردن کثیفی و تجمع رسوب است. اتو کردن یک وسیله ی فوق العاده عالی است، بنابراین باید از ابزاری مراقبت کنید که به شما کمک می کند چین را از لباس های مورد علاقه شما حذف می کند.


اشتباهاتی که هنگام اتو کردن لباس رخ می دهد


1. اتو کردن لباس های کاملا خشک شده: بسیاری از مردم این اشتباه را انجام می دهند که لباس های خیلی خشک را اتو می کنند، غافل از اینکه چروک های عمیق اگر کمی مرطوب باشند، سریعتر و راحت تر اتو می شوند. هنگامی که آن ها خیلی خشک هستند به سختی صاف می شوند و ممکن است زمان بیشتری طول بکشد.


2. اتو کرد پارچه های ظریف در آخر کار: برخی از افراد ظریف ترین پخش پارچه را به عنوان بخشی از فرآیند خنک شدن اتو، اتو می کنند. با این حال، اتو زمان بیشتری برای خنک شدن نیاز دارد. بهتر است ابتدا اتوکشی را با کمترین درجه حرارت با پارچه های ظریف مانند ابریشم شروع کنید. با افزایش دما، می توانید به اتو کردن پارچه های کتان و پنبه خود ادامه دهید. هنگام اتو کردن پارچه های ظریف باید بدانید که با کدام برنامه اتو کار کنید و درجه حرارت آن چقدر باشد. این کار اشتباه است که ابتدا پارچه‌ های سنگین را اتو می ‌کنید و پارچه‌ های ظریف ‌تر را برای آخر می‌ گذارید و متوجه نمی ‌شوید که اتو از قبل داغ است و می ‌تواند به لباس ‌های ظریف آسیب برساند.


3. اتو کردن لباس ها، بدون نظم: اگر می خواهید به خوبی از لباس های خود مراقبت کنید، مطمئن شوید که آن ها را به روش صحیح اتو کنید. تکه لباس را با همان فشار و در یک جهت فشار دهید. این باعث می شود لباس شما مرتب تر به نظر برسد و همچنین کیفیت لباس شما را حتی زمانی که زیاد از آن ها استفاده می کنید افزایش می دهد.


4. اتو کردن بدون بخار: برای اینکه اتوکشی واقعاً سریع، آسان و کارآمد باشد، خوب است که لباس را با بخار اتو کنید، به خصوص اگر می خواهید لباس های زیادی را اتو کنید، این کار می تواند سریعتر انجام شود. بخار باعث می شود که چین و چروک های لباس به راحتی از هم باز شوند و بهتر صاف شوند.

5. فراموش کردن تخلیه آب مخزن: پر کردن مخزن اتو برای ایجاد بخار، به ما کمک می کند تا بهتر و سریع تر چین و چروک های لباس های خود را از بین ببریم. اما فراموش کردن تخلیه آب از مخزن اتو و استفاده از همان آب در طول اتوکشی بعدی، باعث ایجاد لکه بر روی لباس می شود. آب کثیف گاهی اوقات منجر به زنگ زدگی می شود و همچنین در صورت طولانی نگه داشتن آب در اتو بخار، به قسمت های داخلی اتو آسیب می رساند.


6. عدم استفاده از آبپاش: امروزه بسیاری از اتوها با یک اسپری داخلی برای مرطوب کردن لباس ها در هنگام اتو ارائه می شوند. اگر اتوی شما این ویژگی را ندارد، از یک بطری اسپری پلاستیکی پر از آب استفاده کنید و هنگامی که شروع به اتو کردن کردید، آب را بر روی سطح لباس اسپری کنید و آن را مرطوب کنید. متوجه خواهید شد که هنگام اتو کردن، چروک ها از روی لباس بهتر از بین می رود. اگر از اسپری آب برای نرم کردن لباس استفاده نکنید، اتو کردن بسیار دشوارتر می شود و برای برخی از لباس ها غیرممکن است.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha