02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای نگه داری و استفاده از جارو برقی سطلی

مائده شریفی 2 /اسفند/ 1401
راهنمای نگه داری و استفاده از جارو برقی سطلی

راهنمای نگه داری و استفاده از جارو برقی سطلی

جارو برقی های سطلی نسل جدیدی از جارو برقی ها هستند که به صورت خانگی و صنعتی قابل استفاده هستند. این مدل از جارو برقی ها در چند سال اخیر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و مردم به دلیل کارایی های خاص آن ها همچون جمع کردن مایعات و جامدات به صورت همزمان در برخی مدل ها از آن استقبال می کنند. جارو برقی های خانگی از وسیله های نظافتی در خانه هستند که می توان استفاده زیادی از آن ها داشت و در کارهای مختلف نظافتی همچون تمیز کردن سطوح مختلف، از بین گرد و غبار و نظافت فضای کلی خانه کمک گرفت و از کارایی آن ها بهره برد. در کنار کارکرد فوق العاده ای که جارو برقی ها در نظافت دارند این وسیله برای طول عمر بیشتر و حفظ کارایی خود نیاز به روش استفاده و نگه داری درست دارد. در این مطلب نحوه استفاده درست از جارو برقی سطلی و نکته های مهم نگه داری از آن را بیان می کنیم و به آن ها می پردازیم. جارو برقی های سطلی به طور کلی نیازی به نگه داری خاصی ندارند اما یک سری نکته کلیدی وجود دارد که با رعایت آن ها شما می توانید از جارو خود بهترین کارکرد را دریافت کنید و کاربردهای آن را نیز افزایش دهید.

نحوه کار جارو برقی سطلی چگونه است؟

قبل از اینکه نحوه نگه داری و استفاده از جارو سطلی را بیان کنیم بهتر است با این محصول و نحوه کار آن آشنا شویم. جارو برقی های سطلی طرز کار ساده ای دارند این محصولات دستگاه هایی با قدرت مکش هستند که می توانند انواع گرد و غبار و زباله های خشک و در برخی موارد مایعات را نیز جمع کنند. در قسمت بالایی جارو برقی های سطلی جریان هوا کاهش پیدا می کند به همین دلیل هنگامی که زباله ها وارد جارو می شوند ذرات سنگین به دلیل کاهش جریان هوا پایین می افتند و درون مخزن جارو برقی قرار می گیرند و در صورتی که جارو فیلتر داشته باشد ذرات ریز و گرد و غبار به فیلتر دستگاه می چسبند و دیگر به هوا باز نمی گردند. در برخی مدل های این جارو یک نازل جدا برای مایعات وجود دارد که به مخزن جارو متصل است و مایعات جمع شده توسط جارو سطلی را درون مخزن می ریزد و در برخی دیگر یک قسمت جداگانه برای مایعات وجود دارد که با استفاده از یک شلنگ می توانید آن را تخلیه کنید.

طرز استفاده از جارو برقی سطلی

نحوه استفاده از این جارو برقی بسیار ساده و اسان است اما چند نکته ری و مهم وجود دارد که باید آن ها را در نظر گرفت، برای سرهم کردن جارو ابتدا لوله خرطومی جارو برقی را دستگاه متصل کنید و در جهت عقربه های ساعت آن را بچرخانید تا در جای خود محکم شود. بعد از اینکه خرطومی را به جارو متصل کردید می توانید لوله تلسکوپی و نازل اصلی جارو را به لوله متصل کنید. اکنون جارو سطلی آماده کار کردن است و و تنها نیاز است که کیسه و یا مخزن جارو برقی سطلی را در جای خود قرار داده و از آن استفاده کنید. همراه این جارو برقی ها چند سری مختلف قرار دارد که می توانید آن ها را در جای نازل اصلی جارو برقی قرار دهید و با استفاده از آن ها درز و گوشه ها، مبلمان، جاهای غیر قابل دسترس و سقف را تمیز کنید و یک محیط تمیز و بدون گرد و غبار را در منزل خود ایجاد کنید. اگر جارو برقی سطلی شما مخزن دار نیست و کیسه دارد حتما باید کیسه جارو برقی را در اسرع وقت تعویض کنید. اگر کیسه شما یک بار مصرف است آن را قبل از پر شدن تعویض کنید و در صورتی که دائمی است کیسه را به طور مداوم بشورید و تمیز کنید. 

نحوه نگه داری جارو برقی سطلی خانگی

1_ فیلتر جارو برقی را تمیز کنید
جارو برقی های خانگی معمولا یک فیلتر بهداشتی دارند که گرد و غبار و ذرات ریز کشیده شده داخل مخزن جارو را به خود جذب می کنند و از بازگشت این ذرات به هوا جلوگیری می کنند. این فیلترها به صورت دائمی و یا یک بار مصرف هستند که در صورت یکبار مصرف بودن باید تعویض شوند و در حالتی که دائمی باشند باید در زمان های مشخص شده فیلتر جارو برقی را تمیز کنید سپس آن را در جای اصلی خود قرار دهید. وجود این فیلتر در جارو سطلی یک هوای مطبوع برای محیط ایجاد می کند و تمیز کردن آن باعث می شود که کارایی فیلتر حفظ شود و بتواند ذرات ریز درون جارو را جذب کند. 
2_ لوله خرطومی جارو برقی را بررسی کنید
لوله های خرطومی اصلی ترین رابط بین دستگاه جارو و نازل آن هستند که تمامی مواد جمع شده توسط جارو برقی را به مخزن جارو سطلی انتقال می دهند. پس در صورتی که این لوله خرطومی دچار مشکل و گرفتگی شود تمام پروسه تمیز کاری دچار اختلال می شود و دیگر نمی توان از کارایی جارو برقی سطلی بهره برد. برای حل این مشکل می توانید لوله خرطومی را از جارو برقی جدا کنید سپس با نگاه کردن داخل لوله قسمت مسدود شده را پیدا کنید و با استفاده از یک سیم با احتیاط زباله های گیر کرده را بیرون بکشید و لوله خرطومی را باز کنید. البته می توانید هر چند وقت یکبار لوله را نیز جدا کنید و با استفاده از آب آن را تمیز کنید و اجازه دهید که کاملا خشک شود و از آن استفاده کنید. این کار گرد و غبار داخل جارو را تا حد زیادی کم می کند و قدرت مکش جارو را بیشتر می کند. تمیز کردن لوله خرطومی یک امر ضروری است که باید حتما به ان توجه کنید و در بیشتر موارد می تواند دلیل کم شدن مکش جارو برقی سطلی شما باشد.

3_ کارکرد جارو برقی سطلی را در نظر بگیرید
در هنگام استفاده از جارو سطلی خود حتما در نظر بگیرید که کارایی جارو برقی شما چگونه است و برای چه کارهای نظافتی می توانید از آن استفاده کنید. برای اطلاع از این موارد می توانید دفترچه راهنما دستگاه را بررسی کنید و یا مطالب مختلف را درباره مدل جارو برقی سطلی خود در اینترنت مطالعه کنید. اگر جارو برقی شما قابلیت مکش مایعات را ندارد از جمع کردن مواد مایع با جارو پرهیز کنید زیرا می تواند باعث سوختن موتور جارو شود.  
4_ چرخ های جارو برقی را تمیز کنید
در قسمت زیرین جارو برقی های سطلی دو یا چند چرخ تعبیه شده است که با استفاده از آن ها می توانید جارو برقی را جابه جا کنید و به آسانی آن را در همه فضاها به گردش درآورید. این چرخ ها در جارو برقی سطلی بسیار مهم می باشند زیرا عامل اصلی حمل و جابه جایی جارو هستند که وزن زیاد جارو را در هنگام کار کردن کاهش می دهند و از وارد شدن فشار به کمر و مچ دست کاربر جلوگیری می کند. این چرخ ها به دلیل تماس با سطوح مختلف و چرخش خود روی انواع فرش و موکت و سرامیک می توانند گرد و غبار و زباله های روی سطح را به خود جذب کنند و آن ها را در قسمت میانی بین جارو و چرخ جمع کنند. جمع شدن این زباله موجب اختلال در حرکت و چرخش چرخ های جارو برقی می شود بنابراین نیاز است که هر چند وقت یکبار چرخ های جارو سطلی را تمیز کنید تا کارایی آن ها را حفظ کنید.

5_ جارو برقی را در مکان مناسب نگه داری کنید
جارو برقی های سطلی مانند دیگر وسیله های خانگی باید به شیوه درست مورد استفاده قرار گیرند و در جای مناسب نگه داری شوند، در واقع نگه داری این جاروها مسئله چندان سختی نیست اما نیاز است چند نکته کوچک را رعایت کنید. جارو برقی های سطلی را نباید در محیط مرطوب نگه داری کنید و وسیله های سنگین را روی آن قرار دهید، همچنین برای این جارو برقی های سطلی باید یک فضای اختصاصی در نظر بگیرید زیرا ابعاد و اندازه این جاروها به نسبت سایر جارو برقی های خانگی بیشتر می باشد.

جارو برقی سطلی یک جاروی خانگی مناسب است که می تواند فضای بزرگ خانه شما را در زمان کوتاه و به صورت سریع تمیز کند و همه گرد و غبار آن را از بین ببرد. برای اینکه به طور کامل از کارایی و کارکرد این جارو برقی ها بهره ببرید مدل متناسب با نیاز و مکان مورد نظر را انتخاب کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha