02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نکات کلیدی برای خرید یک مایکروویو مناسب

مائده شریفی 9 /اسفند/ 1401
نکات کلیدی برای خرید یک مایکروویو مناسب

نکات کلیدی برای خرید یک مایکروویو مناسب

مایکروویوها دستگاه های خانگی جهت پخت و پز مواد غذایی هستند که به تندپز نیز معروف می باشند. این دستگاه به شما امکان پخت غذاهای متنوع را در زمان کوتاه می دهد و یک غذای خوش عطر و طعم را سریعا برای شما درست می کند. یعنی به طور کلی مایکروویو یک محصول جهت آسان کردن کار آشپزی و سرعت بخشیدن به آن است، که همین امر موجب می شود مایکروویوها به یکی از محصولات خانگی محبوب تبدیل شوند که دسیار شخصی افراد پر مشغله می شوند. مایکروویوها اغلب با دستگاه هایی همچون آون توستر، سولاردم و مایکروفرها اشتباه گرفته می شوند در صورتی که این محصول کاملا از سایر این دستگاه ها مجزا است و کارکرد اختصاصی خود را دارد. مایکروویوها مدل های متنوعی دارند که توسط برندهای لوزام خانگی مختلف تولید شده اند به همین دلیل بازار فروش این محصولات بسیار متنوع می باشد و ممکن است که خرید یک مایکروویو مناسب با کارایی عالی کمی دشوار باشد، در این مطلب ما سعی می کنیم نکاتی که برای خرید یک ماکروویو خانگی مناسب باید در نظر گرفته شوند برای شما شرح دهیم و این نکته ها را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. 

 

مایکروویو چگونه کار می کند؟
همانطور که گفتیم مایکروویو نحوه کار متفاوتی نسبت به سایر دستگاه های مشابه دارد، این دستگاه که به صورت برقی است و انرژی الکتریکی را به گرما و حرارت تبدیل می کند که این فرایند توسط امواج مغناطیسی انجام می شود. در این حالت این امواج درون دستگاه پخش می شوند و مولوکول های آب غذا را تحت تاثیر قرار می دهند و مواد غذایی را گرم می کنند. مواد مختلف که داخل دستگاه قرار می گیرند با استفاده از برنامه های مختلف پیش فرض دستگاه گرم می شوند و یا به صورت دستی می توانید برنامه مناسب را برای این محصول اجرایی کنید.

یک مایکروویو مناسب باید چه خصوصیاتی داشته باشد

1_ ابعاد و اندازه مایکروویو را در نظر بگیرید
در خرید دستگاه های خانگی باید به سایز، شکل، اندازه و ابعاد آن ها دقت کنید که با فضا و مکان شما سازگاری داشته باشد و امکان قرار دادن آن را بدون مشکل در آشپزخانه خود داشته باشید. محصولاتی مانند مایکروویو معمولا به صورت رومیزی و یا توکار استفاده می شوند و در صورتی که توکار نباشند باید آن ها روی کابینت و پیشخوان ها قرار داد و در این حالت باید دقت کنید که ابعاد کلی مایکروویو با فضای شما هماهنگ باشد. همچنین باید به طراحی مایکروویو نیز دقت کنید که با فضای آشپزخانه شما هماهنگ باشد و رنگ و طرح مایکروویو در دکوراسیون خانه شما اختلال ایجاد نکند. 

2_ توان مصرفی و قدرت دستگاه مهم است
در همه وسایل برقی خانگی باید به توان مصرفی دقت کرد زیرا به طور کلی تعیین کننده کارکرد و قدرت دستگاه شما است و در صورتی که مناسب کارکرد دستگاه نباشد و قدرت و سرعت مناسب را برای آن فراهم نکند کارایی مایکروویو شما کاهش پیدا می کند. توان مصرفی که با واحد وات اندازه گیری می شود در مایکروویو ها معمولا باید 1000 وات و یا بالاتر باشد تا این دستگاه بتواند به خوبی کارایی خود را نشان دهد و توانایی اجرا برنامه های مختلف را داشته باشد و بتواند انواع مواد غذایی را به طور کامل در زمان مناسب بپزد. بنابراین توجه به توان مصرفی در هنگام خرید مایکروویو بسیار مهم است و از قابلیت هایی می باشد که باید در مرحله اول به آن توجه کنید و آن را به صورت برجسته در نظر بگیرید.
3_ به ظرفیت مایکروویو توجه کنید
علاوه بر ابعاد و اندازه بیرونی محصول باید به داخل دستگاه نیز توجه کنید و ابعاد ان را در نظر بگیرید و ظرفیت آن را بسنجید. از مایکروویوها برای پخت غذا در مقدار زیاد استفاده نمی شود و حجم داخلی آن ها با لیتر اندازه گیری می شود و بهتر است حجم کلی مایکروویو شما از 38 لیتری کمتر نباشد و به صورت کلی ابعاد داخلی ان به اندازه یک بشقاب غذاخوری استاندارد فضا داشته باشد. در این حالت شما می توانید حجم بیشتر مواد را داخل یک ظرف گود آماده کنید. ظرفیت و گنجایش کلی مایکروویو نیز قابل توجه است و با حجم مناسب شما می توانید کارکرد بهتر دستگاه را ببنید و در بیشتر مواقع قابلیت استفاده از مایکروویو خود را داشته باشید.

4_ مکان قرار گیری دستگاه را مشخص کنید
همانطور که گفتیم باید قبل از خرید مایکروویو ابعاد و اندازه آن را در نظر بگیرید اما مکان قرار گیری محصول نیز بسیار مهم است، اگر شما آن را روی پیشخوان و کابینت قرار می دهد باید وزن و اندازه مناسب و جمع و جوری داشته باشد. اما در صورتی که آن را داخل مکانی خاص قرار می دهید می توانید مایکروویو را با اندازه و ابعاد دلخواه انتخاب کنید که در این حالت ظرفیت لیتری مایکروویو نیز بیشتر می شود و می توان حجم بیشتری از مواد غذای را داخل آن اماده کرد و کارایی دستگاه را بیشتر کرد.
5_ آیا برنامه های پخت پیش فرض برای شما مهم است
مایکروویو ها بر خلاف دستگاه هایی مانند آون توستر معمولا دارای صفحه نمایشگر هستند که روی آن ها مدت زمان پخت نشان داده می شود و پنل آن ها اغلب به صورت لمسی است. مایکروویوها دارای برنامه های پخت پیش فرض زیادی هستند که همین امر پخت غذا را با این دستگاه آسان و سریع می کند و از سوختن مواد غذایی جلوگیری می کند. روی مایکروویو ها دکمه های متعددی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید برنامکه پخت غذاهای مختلف مانند پاستا، پیتزا، پاپ کورن، سیب زمینی، سبزیجات، گوشت و ماهی را اجرایی کنید و در برخی موارد حتی برنامه پخت برنج و ته چین را نیز دارند. یا می توانید به صورت جداگانه به صورت دستی زمان پخت را برای غذا تنظیم کنید و پی از تمام شدن آن دستگاه به طور خودکار می ایستد و یا زنگ هشدار آن به صدا در می آید.

6_ سیستم گریل در مایکروویو قرار داشته باشد
این قابلیت بیشتر در مایکروویو های نسل جدید وجود دارد و به شما کمک می کند که غذای خود را برشته و ترد کنید و سطح آن ها را تا حد زیادی به صورت کریسپی درآورید. این قابلیت می تواند کاکرد مایکروویو را به دستگاه هایی مانند مایکروفرها و سولاردم ها نزدیک تر کند و بتواند کارهای بیشتری را در آشپزخانه شما انجام دهد. بیشتر مایکروویو هایی که قابلیت گریل را دارند از قابلیت جوجه گردان نیز بهره مند هستند و می توانند مواد غذایی را با حالت جوجه گردان نیز اماده کنند. برخی از مایکروویو ها قابلیت پخت سولاردم را نیز دارند و امکان پخت به صورت امواج نوری را به شما می دهند. پخت سولاردم ها با استفاده از امواج نوری است و این حالت می تواند مواد غذایی را بهتر آماده کند و در زمان کوتاه آن ها را به صورت سریع و یکنواخت کاملا بپزد.
7_ قابلیت کانوکشن را دارد
قابلیت کانوکشن یا فن های کانوکشن بیشتر در آون توسترها یافت می شوند اما در برخی از مایکروویوها نیز وجود دارند. این فن ها گرمای به وجود آماده در دستگاه را به جریان در می اورند و کمک می کنند که مواد غذایی به طور کامل و یکدست پخته شوند. قابلیت کانوکشن جریان هوای گرم دستگاه را بیشتر می کند و باعث می شود همه مواد غذایی مغز پخت شوند و سطح آن ها به صورت یکدست پخته شود.

8_ به سینی و قفسه دستگاه توجه کنید
در بیشتر مایکروویو ها یک سینی گرد وجود دارد که به صورت چرخان کار می کند و مواد غذایی و یا ظروف دیگر روی ان قرار می گیرند، اما مدل های جدیدتر دارای قفسه هستند و می توانید ظرف غذا را روی قفسه توری قرار دهید که در این حالت مواد به صورت کامل و یکدست پخته می شوند و باعث می شود که کارهایی مانند گرم کردن غذا و یخ زدایی مواد به صورت درست و استاندارد انجام شوند.

 

به طور کلی مایکروویوها محصولاتی عالی برای استفاده خانگی هستند که با استفاده از آن ها می توان کارهای مختلف را در آشپزخانه انجام داد و دستور پخت های مختلف را در زمان کوتاه اجرا کرد. می توانید برای دیدن مدل های متنوع مایکروویو های خانگی با قیمت مناسب محصولات ما را در سایت اُولان کالا بررسی فرمایید. خرید یک مایکروویو خانگی می تواند شما را از خرید سایر محصولات مشابه بی نیاز کند و یک کاربری ساده را همراه کارایی فوق العاده برای شما به همراه داشته باشد. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha